Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bazylea
#1 PostWysłany: 07 Lis 2013 00:53 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Czy ktoś z forumowiczów był w Bazylei i może podzielić się jakimiś wskazówkami? Odnośnie zwiedzania, nolcegów, i tym podobnych rzeczy? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Basel
#2 PostWysłany: 07 Lis 2013 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
średnio mi się podobało ale być może miałem za mało czasu na dostrzeżenie piękna.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#3 PostWysłany: 07 Lis 2013 01:09 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
Chętnie się też czegoś dowiem. W czerwcu planuję wycieczkę po Szwajcarii i Bazylea jest (na razie) na mojej liście miejsc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#4 PostWysłany: 07 Lis 2013 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Czy ktoś z forumowiczów był w Bazylei i może podzielić się jakimiś wskazówkami? Odnośnie zwiedzania, nolcegów, i tym podobnych rzeczy? :)


Ja tam będę 13-15 grudnia, jeśli to nie za późno dla ciebie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#5 PostWysłany: 07 Lis 2013 09:50 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Kilka lat temu, przez kilka dni byłem w Bazylei. Jednak służyła mi ona głównie jako baza wypadowa do wycieczek kolejowych po Szwajcarii, więc niestety samej Bazylei nie zdążyłem przyjrzeć się tak bardzo jak chciałem. A zdecydowanie jest się czemu przyglądać. Miejska informacja turystyczna to wzór do naśladowania dla innych miast. Bezpłatne, obszerne broszury do pobrania na każdy temat: zabytków, atrakcji, restauracji, hoteli:

http://www.basel.com/en/order-brochures

Na mieście wyznaczone są tematyczne trasy śladami m.in. Erazma z Rotterdamu, Paracelsusa, Hansa Holbeina. Starych zabytków nie ma zbyt wiele wiele, chociaż starówka jest jak najbardziej ciekawa (katedra, ratusz). Jednak miłośnicy nowoczesnej architektury będą w swoim żywiole. To tu znajdziemy projekty najbardziej uznanych, światowych gwiazd architektury nowoczesnej, którzy nie tylko przyjeżdżali z zewnątrz, ale po prostu mają w Bazylei siedziby swoich pracowni. Miłośnik muzeów również nie będzie się nudził. Bazylea to taka stolica kulturalna Szwajcarii. Jest tu około 40 muzeów. Dla koneserów malarstwa i w sumie architektury nowoczesnej też (projekt Renzo Piano) polecam muzeum Fundacji Beyelera przy granicy z Niemcami.

Spałem w Hotelu Stadthof - nad restauracją i pizzerią; pokoje ze wspólną łazienką na korytarzu; niby w centrum, ale pokój miałem od bocznej uliczki, więc było bardzo cicho; w sumie polecam; pod nosem przystanek tramwajowy, supermarket lub jak ktoś ma ochotę to i Muzeum Historyczne ;-)

http://www.stadthof.ch/

W okolicach Bazylei raczej można sobie podarować Augusta Raurica - starożytną rzymską kolonię. Reklamowana jako najlepiej zachowane starożytne ruiny na północ od Alp, jednak trochę rozczarowuje; dowolne inne stanowiska architektoniczne we Włoszech są bardziej imponujące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#6 PostWysłany: 07 Lis 2013 10:00 

Rejestracja: 07 Lis 2013
Posty: 1
Hej

ja moze troche nie na temat, bo tez sie dopiero wybieram w tamtym kierunku. Ale mam pytanie: czy na lotnisku w Basel mozna spokojnie przekimac noc? Czy ktos moze ma jakies doswiadczenia w tym temacie?
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#7 PostWysłany: 07 Lis 2013 14:24 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
http://www.sleepinginairports.net/europ ... nuDb-ERVi4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#8 PostWysłany: 15 Lis 2013 23:13 

Rejestracja: 25 Gru 2011
Posty: 49
Są nawet fotele masujące, na których bez problemu można spać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#9 PostWysłany: 15 Gru 2013 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wrzucam kilka informacji razem, żeby nie tworzyć zbędnych postów.

Nocleg:
Noclegi w Szwajcarii są drogie. Dlatego skorzystaliśmy z opcji noclegu we francuskim Saint-Loius. W Adagio Access Saint Louis-Bâle pokój 2-os kosztował 45€ za noc (+0,88€ opłaty klimatycznej os/noc). Dojazd z Saint-Loius do centrum Bazylei autobusami Distribus 3 lub 4 (w Szwajcarii odpowiednio 603 i 604) kosztuje 1,3€ i zajmuje kwadrans.

Atrakcje za darmo:
Teirpark Lange Erlen - około 2 km od centrum, takie mniejsze zoo http://www.erlen-verein.ch/
Ogród botaniczny w samym centrum http://botgarten.unibas.ch/

Jedzenie:
Pizza w lepszym lokalu: około 18-20 CHF
Pizza "u Turka": od 10 CHF - mi smakowała ta z Pizza Point, Elsässerstrasse 14
Kebab od 8 CHF. Zgodnie z sugestiami wikitravel skierowałem się na Claraplatz i zjadłem po sąsiedzku w Isbilir Kebab (Claragraben 76) - doner był wyśmienity.
Stołówka studencka przy Uniwersytecie, zestawy lunchowe - dwudaniowe za 12,50 CHF pn-pt tylko w godz. 11:30-14:00, adres: Bernoullistrasse 16. http://universitaet-basel.sv-group.ch/de.html
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Basel
#10 PostWysłany: 01 Sty 2014 13:02 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Jeszcze jakieś wskazówki tych którzy byli?
Warto w ogóle wybrać się do Bazylei ? (czytam różne strony www i nie powalają informacjami)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#11 PostWysłany: 01 Sty 2014 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Scooby-doo napisał(a):
Jeszcze jakieś wskazówki tych którzy byli?
Warto w ogóle wybrać się do Bazylei ? (czytam różne strony www i nie powalają informacjami)

Warto, to jedno z ładniejszych miast.

Widzę, że nikt nic nie pisał o karnawale w Bazylei, który należy do bardzo barwnych. Niestety nie byłem, ale słyszałem wiele dobrego na ten temat Zdaje się, że jest on około 10 marca w tym roku i trwa około 3 dni (także są pokazy nocne).
http://en.wikipedia.org/wiki/Carnival_of_Basel
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#12 PostWysłany: 01 Sty 2014 17:32 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Niestety bilety mam w marcu ale na później.
Jak byłeś w Bazylei to pytanie które muzea i miejsca warto zobaczyć? oraz czy nie zrobić sobie z Bazylei bazy wypadowej np na jakieś jezioro albo do innego miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#13 PostWysłany: 01 Sty 2014 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Świetne muzeum sztuki:
http://www.kunstmuseumbasel.ch/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#14 PostWysłany: 01 Sty 2014 18:39 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Scooby-doo napisał(a):
(czytam różne strony www i nie powalają informacjami)


podałem wcześniej link do bezpłatnych folderów turystycznych po Bazylei; jeszcze raz powtórzę:

http://www.basel.com/en/order-brochures

jeśli foldery, które tam są, niektóre nawet 60-80 stronicowe, nie powalają informacjami, to co powala? ;-) ciężko w ogóle znaleźć inne miasto, które miałoby tak rozwiniętą informację turystyczną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Basel
#15 PostWysłany: 16 Sty 2014 09:30 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 3
ciacho_majonez napisał(a):
http://www.sleepinginairports.net/europe/basle.htm#.UnuDb-ERVi4


Czy ktoś mógłby potwierdzić, że nocował na tym lotnisku w ostatnim czasie? Ostatnia opinia na sleepinairports jest z 2011.
Wiem, że Jest informacja na stronie lotniska o tym, że jest czynne 24h ale wiadomo Polak zawsze podejrzliwy :)
Mam zamiar nocować w najbliższą sobotę (lot w niedziele 7:35 do krk),na lotnisku chciałbym być ok. 23:00 i nie chciałbym zaliczyć zonka.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Cze 2017 11:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#16 PostWysłany: 16 Sty 2014 12:17 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 2
Też lecę tym lotem ale do rodziny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#17 PostWysłany: 16 Sty 2014 12:52 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Byłem ostatnio o 11 wieczór i o 5 rano i wydaje się, że lotnisko było otwarte całą noc. Przy okazji NIE POLECAM hotelu F1 znajdującego się 10 min piechota od lotniska. Do dzisiaj czuję zapach grzyba. Brrr...
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#18 PostWysłany: 16 Sty 2014 23:30 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 41
Grzegorz40 napisał(a):
Scooby-doo napisał(a):
(czytam różne strony www i nie powalają informacjami)


podałem wcześniej link do bezpłatnych folderów turystycznych po Bazylei; jeszcze raz powtórzę:

http://www.basel.com/en/order-brochures

jeśli foldery, które tam są, niektóre nawet 60-80 stronicowe, nie powalają informacjami, to co powala? ;-) ciężko w ogóle znaleźć inne miasto, które miałoby tak rozwiniętą informację turystyczną ;-)


Świetna sprawa. Dzięki z informację. Zamówiłem 3 foldery/mapki/przewodniki 3 stycznia i właśnie dzisiaj przyszły. Lecę za miesiąc więc na pewno się przydadzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#19 PostWysłany: 17 Sty 2014 12:43 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 38
Zbanowany
Bazylea to jedno z miejsc w Szwajcarii, które na pewno warto odwiedzić o dowolnej porze roku, ale w szczególności w czerwcu podczas największych na świecie targów sztuki współczesnej Art Basel - w tym roku to 17 - 22 czerwca, a w 2015 to 16 -21 czerwca.

Jest wtedy mnóstwo ciekawych wernisaży oraz różnych imprez towarzyszących, a sama Bazylea staje się Mekką dla artystów i kolekcjonerów oraz wielu "gwiazdeczek" z okładek lifestylowych czasopism z całego świata... lotnisko BSL wygląda niesamowicie z dziesiątkami zaparkowanych prywatnych jetów równiutko w rzędach.

Art Basel to niepowtarzalne przeżycie dla osób lubiących sztukę, gdzie można zobaczyć pod jednym dachem prace prezentowane przez sto kilkadziesiąt galerii z całego świata, od kosztujących miliony prac Pablo Picasso i Mark'a Rothko po "świeżo malowane" obrazy np. Wilhelma Sasnala.

Wstęp dla publiczności "z ulicy" bez specjalnych zaproszeń jest w ostatnie trzy dni targów i kosztuje sporo (45 CHF,studenci 35 CHF), ale warto doświadczyć tego wyjątkowego przeżycia, a dla "miłośników" świata Celebrity coś extra :lol: :lol: :lol: może jedyna okazja przejść się tymi samymi alejkami obok np. Brata Pitta lub Romana Abramowicza.

Jedyną niedogodnością podczas tego wyjątkowego czerwcowego tygodnia w Bazylei są ceny hoteli, gdyż w tym okresie koszt noclegu jest wielokrotnie wyższy niż na Manhattanie :( ale zawsze istnieje opcja noclegu w Zurichu i skorzystanie z wygodnych szwajcarskich kolei na przynajmniej jednodniowy wypad do Mekki sztuki współczesnej :ugeek:
Góra
 Profil Relacje PM off
noyle lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Basel
#20 PostWysłany: 19 Sty 2014 23:44 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 3
noyle napisał(a):
Byłem ostatnio o 11 wieczór i o 5 rano i wydaje się, że lotnisko było otwarte całą noc. Przy okazji NIE POLECAM hotelu F1 znajdującego się 10 min piechota od lotniska. Do dzisiaj czuję zapach grzyba. Brrr...

Dzięki. Było dokładnie tak jak mówisz. Żadnych problemów ze strony obsługi lotniska i gdy dotarłem po 23:00 żadnego przeszkadzania i hałasowania. Na lotnisku było jeszcze około 10+ osób, sporo wolnego miejsca a także wspomniane fotele. Paradoksalnie jeden z najbardziej spokojnych i komfortowych noclegów na lotnisku jaki do tej pory miałem. O 5:00 rano już sporo osób więc trudno zaspać na jakikolwiek odlot. Generalnie bardzo udany i ciekawy wypad, ale na dłużej niż 2 dni w Basel nie ma już co robić (ja zrobiłem sobie krótki wypad przez przygraniczną Alzację i Niemcy).
Góra
 Profil Relacje PM off
noyle lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group