Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bazylea
#61 PostWysłany: 27 Cze 2018 13:56 

srebrny
Też mnie ci ludzie w Renie zadziwili, nawet z psami spływali. Dobre z 40 min obserwowaliśmy. Te worki z którymi pływają to worki z ubraniami i ręcznikami, genialny patent. W wodzie robią za koła do pływania.
Odradzałabym Zurych, drogo i w sumie niewiele atrakcji. Ot, tak na 2-3 godziny. Takie trochę nadęte miasto.
Już lepiej wybrac się na część francuską, np Colmar czy Strasburg. Jako bazę do spania wybrać Miluzę np.

#62 PostWysłany: 23 Lip 2018 12:52 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 194 676
Byłem ostatnio w Bazylei, fakt miasto do zwiedzenia w góra 2 dni ale nie mówcie że tam jest nudno. Bardzo mały ruch na ulicach, cisza i dużo sklepów sieci Coop. W centrum miasta były otwarte nawet w niedzielę - warto spróbować różnych gatunków serów. Ale to tu właśnie znajduje się centrala tej sieci. Nie chodziliśmy specjalnie po muzeach ale jedno jest godne uwagi. To muzeum domków dla lalek plus inne zmieniające się wystawy okolicznościowe. Spędziliśmy tam 3 godziny a moja żona sama zrobiła chyba z 250 zdjęć. Muzeum mieści się w centrum a nazywa się Spielzeug Welten Museum Basel. Bilet kosztuje tylko 7 franków ale tu przejdę właśnie do biletów i transportu w Bazylei. Jeśli macie zarezerwowane noclegi w Bazylei to przy zameldowaniu powinniście dostać papierową kartę Basel Card, która upoważnia do darmowych przejazdów środkami transportu w mieście jak też na lotnisko oraz daje 50% zniżki na bilety wstępu do muzeów a dodatkowo dostaliśmy jeszcze kupon na darmowy rejs promem przez rzekę Ren. Zresztą prom to może zbyt dużo powiedziane bo to bardziej są takie tradycyjne łodzie kursujące na okrągło w kilku miejscach miasta. Natomiast jeśli chodzi o ten darmowy przejazd na i z lotniska to nawet jak po przylocie nie macie jeszcze Basel Card (bo niby skąd) to wystarczy w razie kontroli pokazać rezerwację hotelu ale i tak raczej na taką kontrolę nie traficie.
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 06 Mar 2019 14:04 

Mam pytanie do osób ktore korzystały z karty turystycznej Basel Card - czy ona jest darmowa i do odbioru w hotelu?
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 06 Mar 2019 21:57 

Loty: 131
Kilometry: 169 177
srebrny
@Kamisss, tak jak pisano juz w tym watku - tak, jest darmowa i dostaniesz ja przy check-inie w hotelu.

Moja pierwsza relacja z podróży - Andaluzja
Image
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 04 Sie 2019 15:43 

Loty: 62
Kilometry: 154 344
W ramach Basel Card polecam przepłynąć się statkiem Rhystarn po Renie - za 4,5chf są godzinne rejsy po rzece w tą i z powrotem, duża, czysta łódź, na pokładzie jest restauracja, bar, można poczilować na leżakach ;)

Statek odpływa z Schifflande, obok mostu. Jest tam też punkt informacyjny.
 Relacje PM off  

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości