Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Azory
#1 PostWysłany: 23 Gru 2012 17:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Od jakiegoś czasu myślę o wizycie na Azorach
Niestety niewiele informacji na temat tej destynacji można znaleźć - czy to na naszym forum, czy wikitravel nie mówiąc też o przewodnikach - pozostają strony internetowe bardziej przypominające broszury reklamowe, nie zawierające konkretów, zaś atrakcje wysp zawarte są w 3 linijkach tekstu - nie wygląda to zachęcająco w odróżnieniu od zachwytów ludzi którzy tam byli;)
Jestem pewien że są na forum osoby które tam były - czy mogły by podzielić się informacjami/wrażeniami? Głównie chodzi mi o to co robić na miejscu, co zwiedzać, atrakcje przyrodnicze, plażowanie, nurkowanie itd plus koszty życia na miejscu - o tym jaka jest temperatura, czym dolecieć czy jakie są ceny hoteli można samemu przeczytać po krótkim poszukiwaniu w sieci..
Z góry dziękuję za pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Azory
#2 PostWysłany: 23 Gru 2012 20:27 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
przyłączam się do prośby, wybieram się na Azory w połowie kwietnia - trasa Lizbona - Ponta Delgada - Horta - Ponta Delgada - Lizbona.
Na Sao Miguel planuję spędzić 6 dni i zamierzam zrobić podobną trasę jak autorki tego bloga :
http://azores.blog.onet.pl/
Na wyspie Pico będę tylko 1 dzień więc to zbyt krótko aby wejść na szczyt wulkanu, jednak jeśli zahaczysz o tę wyspę to jest to jakaś opcja.
Pozbierałem trochę informacji z różnych źródeł, jeśli jesteś zainteresowany odezwij się na priv to postaram się coś podesłać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#3 PostWysłany: 23 Gru 2012 20:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Polecam Azory Zachodnie, warto mimo że trochę dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#4 PostWysłany: 04 Sty 2013 19:05 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
Razem z dziewczyną wybieramy się na Azory 23-31.01. Faktycznie mało jest praktycznych informacji co do tego kierunku. Więc jak wrócimy to na pewno będziemy mogli niektóre sprawy rozjaśnić.
A może powiedzcie na co mamy zwrócić uwagę to będzie łatwiej na miejscu zanotować ;-)
Bierze mnie przerażenie że tam jest niestety tak drogo dla Polaków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#5 PostWysłany: 04 Sty 2013 19:52 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
nie wydaje mi się aby było specjalnie drogo, na pewno nie jest dużo drożej niż np. na Maderze
sprawdzaj sekretne oferty na booking.com - teraz na styczeń możesz złapać ciekawe oferty w hotelach 3 i 4* ze śniadaniami za 60-80 PLN od osoby - głównie w Ponta Delgada ale jest też np. Capelas (zakładam że wybierasz się na Sao Miguel), widziałem też oferty na Faial za mniej niż 70-80 PLN od osoby.
komunikacja też jest dość tania, podejrzewam że znajdziesz też lokalne restauracje i bary które jakoś nie nadwyrężą budżetu.
Jeśli chcesz to mogę Ci podesłać skany mapy Sao Miguel - może się przydać jeśli wybierasz się do Sete Cidades lub w region Nordeste
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#6 PostWysłany: 05 Sty 2013 19:08 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
co to za sekretne oferty ? chodzi ci o zniżki np 10 % ? ?jakieś kody rabatowe
właśnie komunikacja (tylko że miedzy wyspami) jest droga, bo w okresie niesezonowym nie ma wyboru i tylko przeloty są możliwe (promem można tylko pomiędzy Pico - Sao Jorge i Faial) (żeby dostać się z Sao Miguel na Pico i z powrotem wyliczyliśmy dla 2 osób koszt 284 Euro)
jakbyś mógł podesłać te mapki byłoby miło
falkor@vp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#7 PostWysłany: 05 Sty 2013 19:48 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
wysłałem Ci mapę na podanego maila
sekretne oferty booking.com są wysyłane mailowo co piątek rano dla wszystkich którzy zapiszą się do subskrypcji. polecam - na styczeń jest sporo ofert w Ponta Delgada, Capelas czy Rosario-Lagoa i ceny są niższe od regularnych o 30-40%.

ja też zastanawiałem się nad przelotami, jednak z uwagi na ograniczony urlop (mam tylko 8 dni na Azory) stwierdziłem że większość czasu poświęcę na Sao Miguel, długo szukałem połączeń i udało mi się znaleźć takie gdzie w tej samej cenie mam stopover na kilkanaście godzin na wyspie Faial (ale były też opcje lecieć przez Terceirę albo Santa Marię) Niestety, taka chyba polityka cenowa SATA, że bilet łączony typu 4 dni na Pico + 6 dni na Sao Miguel i powrót do Lizbony to koszt już minimum 250 EUR RT, a bilety ze stopverami były za 99 EUR
Promy w sezonie też z tego co przeglądałem nie są tanie, między wyspami to ok 50 EUR w jedną stronę a płynie się nawet i kilkanaście godzin...
Stwierdziłem że rozbiję wyprawę na dwa razy, i może w przyszłym roku wybiorę się tylko na wyspy zachodnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#8 PostWysłany: 06 Sty 2013 22:22 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 666
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Szukając inf o Azorach warto zajrzeć na taka stronę
http://www.azores.com
a jak ktos szuka to z Berlina TAP ma ciekawe ceny na Azory
BER-LIS 4-13.11 398zł RT
LIS-TERCEIRA 5-12.11 349zł RT
w sierpniu z Berlin-Terceira ok 1020zł RT TAP np 15-25.08
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#9 PostWysłany: 09 Sty 2013 23:25 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
Dzięki za mapy i dzięki za sekretne opcje hotelowe, chociaż wolę wziąć schronisko (13 euro/os)
My właśnie z lecimy z Sao Miguel na Pico z około 7 godzinną przerwą na Terceirze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#10 PostWysłany: 18 Sty 2013 09:16 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Czy wspomniane przez Amico ceny faktycznie są okazyjne czy jest opcja dolecenia taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#11 PostWysłany: 18 Sty 2013 09:51 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
poszukaj dat na tripsta.pl i momondo.com - również z Porto zdarzają się dobre oferty liniami SATA
z tego co widziałem to najtaniej udało mi się znaleźć za około
270 PLN RT Ponta Delgada z Porto
300 PLN RT Terceira z Lizbony
340 PLN RT Pico/Horta z Lizbony
490 PLN RT Flores z Porto

ceny sprawdzałem jednak 2 miesiące temu, nie wiem jak teraz - jednak na pewno na wczesną jesień coś w podobnej cenie się znajdzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#12 PostWysłany: 03 Lut 2013 17:07 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
Witam ponownie, właśnie wróciliśmy z wyjazdu. Było genialnie, choć drogo nas to wszystko wyszło.
Zrobiliśmy taką trasę:
20.01 - 01.02. 2013
Lublin - Warszawa - Berlin (Polskibus) 34zł/os.
Berlin - Lizbona (Easyjet) 160zł/os. (w tym bagaż rejestrowany)
Lizbona - Ponta Delgada (Sata) 176zł/os.
Ponta Delgada - Terceira (tylko na 6 godzin przystanek) - Pico - Ponta Delgada (Sata) 627zł/os.
Ponta Delgada - Lizbona 176zł/os.
Lizbona - Berlin (Easyjet) 160zł/os. (w tym bagaż rejestrowany)
Berlin - Warszawa - Lublin (Polskibus) 34zł/os.

Na miejscu pożyczaliśmy samochód, bo komunikacja jest stosunkowo słaba, ale jak ma się dużo czasu to czemu nie.
Spaliśmy w Pousadach (schroniskach młodzieżowych) - ceny 29E za 2-os. pokój, 14E za weloosobowy.
Wszędzie są punkty informacji turystycznej (lotnisko, port, miasta-te większe). Fachowa pomoc, dużo mapek rozdają.

Piszcie i pytajcie, co chcecie wiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#13 PostWysłany: 03 Lut 2013 23:21 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
czy mógłbyś napisać z jakiej wypożyczalni korzystałeś na miejscu i jakie są ceny poza sezonem ?
jak pogoda w styczniu ?
która wyspa najbardziej Ci się podobała?
właściwie miałbym jeszcze kilka pytań ale to już na priv jeśli pozwolisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#14 PostWysłany: 03 Lut 2013 23:45 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
W Sao Miguel korzystaliśmy z Hertza (wyszło nam z ubezpieczeniem za 2 dni 100E) ale to dziewczyna jakoś tam z nimi troszkę negocjowała, także normalnie może byc drożej.
Na Pico pożyczyliśmy od znajomej z Couchsurfingu ;-)
A na Faial z jakiejś lokalnej, w porcie przy informacji turystycznej (32 E za dzień bez ubezpieczenia)
Prom na wyspę Faial 3,4 E za kurs w jedną stronę.
Generalnie wszystkie wyspy są świetne, (Terceira w sumie najmniej nam sie podobała, ale może to z braku czasu)
Mi chyba najbardziej podobała się wyspa Faial - ale to dzięki atrakcji "Capelinhos"
Mojej dziewczynie najbardziej chyba Pico, no a na Sao Miguel jest najwięcej do zobaczenia - Furnas !, Sete Cidades.
Pogoda jest bajeczna, przy naszych mrozach -18 C tam było 18 na plusie ;-)
Z tym że wietrznie i deszczowo no mgliście. Pogoda jest nieprzewidywalna generalnie.
Jak coś potrzeba to pisz. Z chęcią pomożemy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#15 PostWysłany: 31 Mar 2013 18:49 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 3
A co do zwiedzania samej wyspy Sao Miguel, jak wrażenia? Jak wymienione przez Ciebie atrakcje? Znalazłem wycieczkę z następującym programem (w skrócie)

Postój w punkcie widokowym nad LAGOA DO FOGO - „Jeziorem Ognia”, które powstało podczas wybuchu wulkanu. Przejazd do FURNAS, uzdrowiskowego miasteczka słynącego z gorących źródeł, gejzerów, i do ogrodu TERRA NOSTRA, którego atrakcją jest bujna roślinność i basen z gorącą wodą termalną. Przejście nad JEZIORO LAGOA DAS FURNAS i okazja do podziwiania przejawów geotermicznej aktywności: bulgoczące źródła dostarczające leczniczego błota i wody mineralnej o unikalnym składzie, pęknięcia w ziemi, z których wydobywa się para wodna i inne gazy. Mieszkańcy od dawien dawna wykorzystują naturę do gotowania tradycyjnej potrawy cozido. Przejazd w kierunku RIBEIRA GRANDE, miasta położonego na północnym krańcu wyspy, które jest rajem dla surferów. Postój w punkcie widokowym SANTA IRA, skąd rozpościera się fantastyczny widok na północne wybrzeże. Wizyta w jednej z dwóch fabryk herbaty,
Przejazd w kierunku wulkanicznego krateru o obwodzie 12 km - CALDEIRA DAS SETE CIDADES, na którego dnie znajdują się malownicze jeziora. W każdym z nich woda ma inny kolor, jedno jest błękitne, a drugie szmaragdowozielone. Według legendy jeziora powstały z łez nieszczęśliwych kochanków. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego VISTA DO REI, skąd roztacza się najefektowniejszy widok na krater. Przejazd w okolice PONTA DELGADA. Wizyta na plantacji ananasów,

Możesz się ustosunkować do tego, co z tego widziałeś? Co jest warte a co przereklamowane? Z góry dziękuję :) pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#16 PostWysłany: 08 Kwi 2013 09:41 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
Ten program jest jak najbardziej w porządku.
- LAGOA DO FOGO (byliśmy ale mieliśmy mgłę wiec nic nie zobaczyliśmy. ale ponoć pięknie)
- Furnas (najlepsze miejsce, pełno dymiących szczelin, żarcie cozido wyciągane z ziemi (warto być około południa żeby zobaczyć jak to wygląda), w gorącym basenie byliśmy akurat innym, tańszym i mniejszym)
- RIBEIRA GRANDE - jakoś nie było specjalnie ciekawe ale już SANTA IRA - najlepszy punkt widokowy (jak dla mnie oczywiście) na wyspach
- fabryka herbaty (jak najbardziej spoko miejsce),
- CALDEIRA DAS SETE CIDADES,i punkt widokowy Vista do rei (zdecydowanie, chociaż z tymi kolorami bym nie przesadzał ;-)).
- Wizyta na plantacji ananasów (bardzo fajne miejsce ze sklepikiem gdzie można wypróbować za darmoszkę dźemu i alkoholu ananasowego...pychota)

z tego co nie napisałeś to fajnie jest na zachód od sete cidades..mosteiros (zatoczka do której wlewają się wody oceanu ktre dodatkowo są podgrzewane przez gazy..nie jest szałowo ciepło, ale miejsce fajne) i jeszcze świetne wrażenie robi park w okolicach Ribeira Grande (chyba jakoś Caldeira Velha)..jak się wchodzi do niego to się czuje jak w Jurrasic Parku ;-)
pozdrawiam..jak coś to pytaj więcej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#17 PostWysłany: 02 Maj 2013 23:53 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
wróciłem niedawno, spędziłem na Azorach 8 dni (miało być 7, jednak wylot został odwołany....) i bardzo polecam ten wspaniały koniec świata
przede wszystkim - dzięki falkory za wszelkie wskazówki - większość z zaplanowanych przystanków zrealizowaliśmy bez problemu i specjalnego pośpiechu
program który przedstawiłeś Maku - jeśli będziesz mieć tam tylko kilka dni - w zupełności wystarczy
jeśli miałbyś więcej czasu to polecam dwie ścieżki spacerowe - zamiast z Vista do Rei do Sete Cidades, zacząć z drugiej strony od wylotówki z miasteczka Varzea - do Vista do Rei i następnie przez Lagoa do Canario i Lagoa Santiago nad Lagoa Azul/Verde do Sete Cidades. Calosc zajmuje ok 4 godzin jednak widoki po drodze niesamowite (szczegolnie jesli trafi Ci sie dobra pogoda i nie bedzie mgly)
Jesli mialbys wiecej czasu mozna zaczac spacer w miejscowosci Joao Bom - przechodzi sie najpierw do punktu widokowego w strone Mosteiros i nastepnie skreca na Varzea. Po drodze zawsze ktos podwiezie na stopa, nie ma z tym zadnego problemu a widoki sa wspaniale.

podobnie wedrowka z Praia do Agua d' Alto do Lagoa do Fogo - najpierw trzeba sie wspiac ok 50 minut, jednak na wysokosci lasu zaczyna sie niesamowita sciezka spacerowa wzdluz levady i polonin az do poludniowej strony jeziora ognia - warto poswiecic na to przynajmniej pol dnia - wycieczki zorganizowane dojezdzaja tylko do punktu widokowego od strony polnocno-zachodniej - natomiast nad samym jeziorem jest zupelnie pusto i cicho. Niesamowite miejsce w ktorym przez kilka godzin nie spotkalismy zadnego czlowieka.

Ribeira Grande z fajna miejska plaza (raj dla surferow) i mostem + fabryka likerow, sa dwie fabryki herbaty polecam Gorreane - warto tez pospacerowac po wzgorzach herbacianych po drugiej stronie ulicy. No i Santa Ira - obowiazkowo!

Na Furnas i okolice rowniez warto poswiecic caly dzien, panowie garnki z jedzeniem wykopuja juz od 11:00, spacer wokol jeziora zajmuje ponoc 2h jednak nam zajal ponad 3 (uwaga na bloto - jesli dzien wczesniej padalo i stan wody na jeziorze jest wysoki nie polecam tej trasy - jakis 1 km od kosciola od polnocnej strony jezioro wylewa i stoi sie po kolana w blocie - jedyna opcja to przedzieranie sie przez las bambusowy i wspinanie po ogrodzeniu jakiejs prywatnej posiadlosci)
Dodatkowo kapiel w goracych basenach w miejskich ogrodach (5 EUR) lub w tym o ktorym wspomnial falkory ktory jest tanszy, niedaleko centrum miasteczka. Nam niestety zabraklo juz na to czasu.
W Furnas lokalne jedzenie spod ziemii mozna zjesc w 3 restauracjach (Vale Verde, Tony's i trzecia pomiedzy nimi na tej samej ulicy ktorej nazwy nie pamietam) - wszedzie podaja to samo, najwiecej lokalnych jest o Tony'ego wiec tam poszlismy - mysle ze warto a i cena nie jest wygorowana (19 EUR za 2 osoby, porcje sa ogromne))

W wolnej chwili mozna sie wybrac jeszcze do Vila Franca do Campo i dalej az do Agua Retorta. w Ponta Delgada natomiast oprocz plantacji anansow sa jeszcze fajne miejskie ogrody (zarowno platne jak i ogrody Borges), port i starowka na to wszystko wystarcza 2-3 godziny

komunikacja miejska, o dziwo, wg mnie byla lepsza niz na Maderze. Przede wszystkim autobusy jezdzily punktualnie, sa duze i wygodne (w wiekszosci klimatyzowane autokary Volvo, w niektorych bylo wi-fi, oplaty sa niskie - na najdluzszej trasie to niecale 4 EUR za odcinek) rozklad mozna dostac w kazdej informacji turystycznej (Ponta Delgada, Ribeira Grande, Furnas - w Vila Franca w kwietniu byla zamknieta)

polecam wyprawe na inna wyspe - my bylismy na Faial - jeden dzien w sam raz aby zjechac dookola - niestety pogoda tego dnia nie dopisala, byl sztorm i kiepska widocznosc w zwiazku z tym zrezygnowalismy z przeprawy na Pico. Sama Horta jest rowniez warta odwiedzin - czuje sie klimat sennego portowego miasteczka gdzies na koncu swiata, niczym z filmu 'czlowiek z Hawru' Kaurismakiego. Warto wspiac sie na wzgorze na wschodnim krancu promenady zajmuje to niecale pol godziny, jest stamtad swietny widok na miasto i port, A i wizyta w Peter Sport Cafe jest rowniez przezyciem samym w sobie.

O ile na Sao Miguel , szczegolnie w Ponta jest troche turystow, o tyle w Horcie bylismy chyba jedyni. Lokalni mieszkancy bardzo mili i niesamowicie pomocni. Widok z okien Bombardiera Q200 na wulkan Pico nie do opisania.

jesli ktos planuje podroz w tamte strony to chetnie udziele informacji. Sam zamierzam wrocic, tym razem na Flores i Corvo wkrotce
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
ponchek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#18 PostWysłany: 15 Maj 2013 00:26 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
Cieszę się że pomogłem i że wyprawa się udała.
Sam też jestem zachwycony tymi wyspami, pewnie już tam nie wrócę, jest tyle nowych miejsc do odkrycia, ale inne wyspy z chęcią bym zobaczył ;-)
p.s.Czyli ze stopem nie było problemu ?
p.s.2 udało Ci się zwiedzić muzeum scrimshaw ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#19 PostWysłany: 07 Sie 2013 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Właśnie wróciłem z Azorów. Jeśli ktoś potrzebuje praktycznego info na temat wyspy Sao Miguel ( Ponta Delgada, obserwacje wielorybów i delfinów, wycieczki po wyspie, ciekawe miejsca, ceny etc. ) mogę pomóc. Pytajcie jeśli pytania macie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#20 PostWysłany: 07 Sie 2013 20:36 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
To jakbyś mógł powiedzieć ile kosztuje obserwacja wielorybów/delfinów i czy warto ?
Byłem już na Azorach w styczniu, więc z ciekawości pytam ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group