Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2013 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Jak w temacie, jak najtaniej dojechać z lotniska do centrum?
Jeżeli ktoś był bardzo proszę o relacje.
Transport autobusowy
Z portu lotniczego w Neapolu, możemy dostać się do centrum miasta przy pomocy autobusów. Firma ANM (Azienda Napolitana Mobilita) oferuje dwa połączenia:

Linia Alibus łączy lotnisko z centrum miasta (Piazza Garibaldi i Piazza Municipio). Autobusy kursują od godziny 6:00 do 24:00, co 20 minut. Bilet kosztuje około 3 €.

Linia 3S także kursuje do centrum miasta, ale tylko do stacji kolejowej przy Piazza Garibaldi. Autobusy kursują co 30 minut. Więcej informacji na stronie przewoźnika. Bilet w jedną stronę kosztuje 1 €.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 01 Sie 2016 08:00, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2013 15:57 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Dziękuję Jajacekk1 W maju skorzystam, bo tym razem będę jechać z lotniska. Świetnie, że ten S3 na Piazza Garibaldi, to pare kroków od mojego hotelu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2013 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Bylebys miała męska obstawe, bo w okolicach dworca szczególnie po zmroku nie ma co liczyć na "bezpieczne" samopoczucie. Alibus jest takim pospiesznym i nie zatrzymuje się na każdym przystanku dlatego zalecam w drodze NA lotnisko. Na lotnisku spać można, ale warunki dla twardzieli. Lecialam rano w niedziele, a niektórzy jeszcze spali pod czujnym okiem ochrony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Kwi 2013 17:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Alibus odjeżdża spod terminala, przystanek 3s jest około 200 metrów dalej - formalnie już poza terenem lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Kwi 2013 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Alibus odjeżdża spod terminala, przystanek 3s jest około 200 metrów dalej - formalnie już poza terenem lotniska.



Czy na autobus 3S bilet kupię u kierowcy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Kwi 2013 22:59 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Bilet kupisz u kierowcy.

Lokalizacja przystanka:
http://mapy.google.pl/maps?q=40.875537, ... 1&t=m&z=19

http://mapy.google.pl/maps?q=40.875537, ... 94,,0,6.81

Alibus stoi tu:
http://mapy.google.pl/maps?q=40.877667, ... 1&t=m&z=17

Na Piazza Garibaldi Alibus zatrzymuje się tu:
http://mapy.google.pl/maps?q=40.852579, ... 1&t=m&z=16

a na lotnisko odjeżdża stąd (remont Piazza)
http://mapy.google.pl/maps?q=40.853585, ... 1&t=m&z=16
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Kwi 2013 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Dziękuję
Maciek, możesz mi jeszcze zaznaczyć skąd odchodzi z lotniska S3
Będę wdzięczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Kwi 2013 23:30 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Z lotniska masz lokalizację przystanku powyżej. NA lotnisko - nie wiem skąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Kwi 2013 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Trafisz, przystanki oznakowane wraz z rozkladami jazdy. Tylko zwróć uwagę na kierunek w którym jeżdżą autobusy. Na dworcu garibaldi jest informacja turystyczna, pareset metrów dalej kolejka vesuviana, tutaj musisz zasięgnąć info przy kupowaniu bilecikow, bo mimo panelu led kierunki nie są oczywiste.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Cze 2013 22:54 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 59
Wszyscy wszędzie piszą o tym autobusie 3S a czy ktoś mógłby mi przedstawić oficjalny i aktualny dowód na jego istnienie? Bo ja jak na razie znalazłem niestety tylko dowód zaprzeczający:
http://www.anm.it/default.php?ids=923

Przystanek o którym mowa powyżej (Via Fulco Ruffo di Calabria) obsługuje tylko 1 linię - C68 i niestety nie prowadzi ona do centrum.

Więc albo 3S już nie jeździ albo nie chwalą się nim na oficjalnej stronie. Ktoś zna odpowiedź?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Cze 2013 12:47 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 17
Odkopuję temat. Czy komuś z Was udało się zweryfikować empirycznie informacje o rzeczonej linii 3S? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Cze 2013 10:53 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 59
Wróciłem już z Włoch więc pomogę rozwiać wątpliwości w tym temacie. Generalnie powiem tylko że gdybym korzystał z dotychczas opisanych w tym wątku wskazówek to daleko bym nie zajechał ;)
Jedyny bezpośredni autobus z centrum Neapolu na lotnisko to Alibus (o 3S nikt nic tam nie wie). Jak ktoś ma dajmy na to bilet całodzienny (ważny do północy a nie 24h) to może kombinować z dojazdem z przesiadkami co można sobie sprawdzić w wyszukiwarce transportu publicznego na google maps.
Bilet całodobowy kosztuje 3,7e a w weekend 3,1e, natomiast Alibus 3e.
Alibus odjeżdża dokładnie stąd Corso Novara 1, czyli sprzed samego dworca (obok McDonalda).
Ja nie skorzystałem jednak z żadnej z tych opcji, ponieważ koło przystanku Alibusa stało mnóstwo "taksówkarzy" oferujących przejazd na lotnisko w cenie 9-10 euro czyli tej samej co 3 osoby Alibusem. Więc jak ktoś jedzie w co najmniej 3 osoby to polecam skusić się na taki kurs, ponieważ nie dość że jest szybciej (15 minut) i bez kolejek do autobusu to dodatkowo można poznać "od środka" specyfikę jazdy Neapolitańczyków (dla ludzi o mocnych nerwach :D )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Cze 2013 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 82
Alibus na lotnisko 4 euro. Bilet kupiony u kierowcy. Sam byłem przygotowany na 3 e ale cena 18 czerwca 4 euro. 15 minut przed autobusem naganiacze na lewe taxi chcieli po 10 euro za osobę, 5 min przed już tylko 5 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Cze 2013 22:56 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 118
Z lotniska można dostać się do centrum lub do portu (to jedyne dwa przystanki na trasie) autobusem za 4 EUR - bilet kupuje się w autobusie u biletera, który "kasuje" podróżnych w czasie jazdy. Po wyjściu z lotniska należy przejść jakieś 20-30 metrów do przystanku - dość łatwo go znaleźć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Cze 2013 21:06 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 59
No nie żartuj Marcel... jesteś pewien że dobrze zrozumiałeś? 10 euro od osoby sobie życzyli? Jak ja wracałem 8 czerwca to niezależnie od tego o której był autobus to kilka osób zaczepiało nas i chcieli zawieźć za 10 euro ale wszystkich czyli 3 osoby. Ja w kieszeni miałem 9 euro i facet bez zastanowienia nas wziął za 9, przypuszczam że jakbym się targował to i za 6-8 euro by wziął 3 osoby bo i tak mu się to opłaca (pamiętajmy, że to tylko 4km i jest to Neapol a nie Mediolan), dlatego trochę nie chcę mi się wierzyć w to co mówisz. Chyba że w między czasie przerzucili się na taryfy wysoko-sezonowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Cze 2013 22:10 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Wróciłam z Neapolu i: Alibus 4 euro (sprzedaje kierowca). Przystanek po lewo na ulicy dochodzącej do lot.
Nie ma żadnego autobusu S3. Można iść tą ul. prosto i skręcić w pierwszą ul. w prawo, iść do końca i na poprzecznej
ulicy jest przystanek zwykłych autobusów(kilka numerów). Jeden z nich jedzie do centrum. Niestety, nie pamiętam, jaki.
Bilet pojedyńczy, 90 minutowy można kupić w Tabacchi w hali odlotów, 1.30 euro.
Bardzo opłacalny jest bilet 3 dniowy (wszystkie środki transportu w mieście i poza-pociągi regionale, autobusy.).
Mimo informacji (równiez na tym bilecie), na wyspie Ischia pan w inf. turys. w Ischia Porto powiedział, że musze kupić bilety na autobusy . Ale chyba nie byłam zbyt stanowcza, bo dlaczego pisałoby o włączeniu transportu na wyspie w ten bilet.
No i bardzo polecam to niezwykłe miasto i Półwysep Sorrento ( W Amalfii koniecznie wsiąść w aut. do Ravello!).
I jeszcze można pojechać do Caserty... E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Cze 2013 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 82
Tak jak napisałem, chcieli najpierw 10 potem 5 euro od osoby. Typowi naganiacze z "pod ciemnej gwiazdy". Mój błąd polegał na tym, że zapytałem po ile........potem nie mogłem się od nich odgonić. Rżną głupa do momentu przyjazdu autobusu.
Ostatnio Alibus kosztował 3 e teraz 4 e. Może naganiacze i autobusy wprowadziły stawki wakacyjne-ciężko powiedzieć.

Dla osób, które lecą na kilka dni do Neapolu służę pomocą i informacjami dla zwiedzania wybrzeża:Sorrento, Positano, Amlafi.

czopek napisał(a):
No nie żartuj Marcel... jesteś pewien że dobrze zrozumiałeś? 10 euro od osoby sobie życzyli? Jak ja wracałem 8 czerwca to niezależnie od tego o której był autobus to kilka osób zaczepiało nas i chcieli zawieźć za 10 euro ale wszystkich czyli 3 osoby. Ja w kieszeni miałem 9 euro i facet bez zastanowienia nas wziął za 9, przypuszczam że jakbym się targował to i za 6-8 euro by wziął 3 osoby bo i tak mu się to opłaca (pamiętajmy, że to tylko 4km i jest to Neapol a nie Mediolan), dlatego trochę nie chcę mi się wierzyć w to co mówisz. Chyba że w między czasie przerzucili się na taryfy wysoko-sezonowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lip 2013 13:09 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 46
ewaolivka napisał(a):
Bardzo opłacalny jest bilet 3 dniowy (wszystkie środki transportu w mieście i poza-pociągi regionale, autobusy.)


jaka jest cena takiego bileciku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Lip 2013 10:36 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 8
Witam : ) a jeździł ktoś z centrum Neapolu do Salerno? Jak najłatwiej dostać się właśnie do Salerno..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Lip 2013 13:09 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Rimes: Moze to o to chodzi?
http://www.unicocampania.it/index.php?l ... &action=3T

3 days Tourist travel ticket
All around Campania

UNICOCAMPANIA 3T is a tourist ticket valid for 3 days, after being stamped, and allows to travel on the whole local public transport network in Campania. It grants an unlimited number of transfers on all the means of transport run by the companies that take part in the Consorzio UNICOCAMPANIA. Moreover, it allows to use the Alibus – the shuttle bus connecting the Airport to the city centre (railway station/port) –, the EAVBUS routes to Vesuvius and the local public transport within the UNICOCOSTIERA fare area and on the islands of Ischia and Procida.

€ 20,00-3 days

znalazlem tez dosc ciekawa strone na temat transportu w Neapolu:
http://www.napoliunplugged.com/naples-anm-bus-system
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl


Ostatnio edytowany przez dos70, 09 Lip 2013 13:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group