Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Liverpool
#21 PostWysłany: 15 Lut 2013 02:46 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Dzieki Krasnal, o taką odpowiedz mi chodziło, Maciek dzięki za link d traveline.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Liverpool
#22 PostWysłany: 12 Mar 2013 12:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Bilet z lotniska do autobusu 86A - 2.10F. Można kupić u kierowcy. Jedzie z 45m. Na lotnisku koniecznie udać się do informacji, nawet jeśli zamknięta pobrać schemat linii kolejki, mapke (fajowską) centrum L. (po jednej stronie ulice i zabytki, po drugiej sklepy) i inne, bo też są, jeśli potrzebne.

Bilet na kolejkę jednorazowy 2,80F. Return - 3.10F (bodajże)

Całodzienny bilet Saveaway - 4,80F. Nie wiem czemu kol. Gregggorowi sprzedali za 3,60F. Studencki czy jak? Zasięg spory. Można na nim pojechać z lotniska do L. i później po okolicznych miasteczkach aż do Chester (odwiedźcie Chester, jeśli macie czas!). Ogólnie, jeśli jedziecie więcej niż 1 raz dziennie (w te i we wte), to opłaca się całodzienny Saveaway. Ważny jest w weekend cały dzień, w dni powszednie od 9.30 rano.

Kol. Gregggor popełnił dobry post, więc dopiszę się co najwyżej do tego, czego nie napisał.

W L. jest China Town. Szału ni ma, ale charakterystyczna brama jest. Fotkę można zrobić :lol: Warto też raczej odwiedzić katedrę (zaznaczona na mapie). To podobno największa anglikańska katedra w Anglii. Są w niej darmowe toalety, co może zachęcić, do odwiedzin :D

Ogólnie nocowanie w L. :
Jak dla mnie ceny noclegów w hotelach są... norweskie, czyli kosmiczne :evil: ) W interesującym mnie terminie (marzec 2013) za 2 noce 700-800 zł i to wcale nie w centrum. Obok w Manchester 2x taniej... Jednak można podeprzeć się tym, że kolejka w rejonie L. jest b. sprawna i spokojnie wybrać noclegi np. w Birkenhead (po drugiej stronie rzeki Mersey). Tam jest sporo miejsc w kwaterach prywatnych. Sam osobiście znalazłem pokój niedaleko od stacji Rock Ferry za ok. 100 zł doba. Kobitka miła, sympatyczna, intymność jest, łazienka i pokój czasy świetności mają za sobą, ale czyste i zadbane. Kącik dla manicure, czajnik elektryczny, wifi, szafa, szuflady, łoże wygodne, cicho. 10 minut na pieszo do stacji, pociągi co chwila, do centrum L. od 11 do 14 minut.

Kolejka L. :
To jest w sumie metro, które poza centrum wyjeżdża na powierzchnię i jeździ również do okolicznych miasteczek (Birkenhead, Chester, Southport). Jeździ szybko, często, pociągi są co chwila, na stacjach bywa, że są toalety, albo, że nie ma schodów, trzeba windą :)

Wkładamy bilet i otwierają się drzwi (zarówno do wejścia jak i wyjścia). Ponieważ na forum widziałem kilku gapowiczów, więc dopiszę od razu, że trzepią okrutnie. W centrum przy wyjściach z kolejki kontrola biletów, poza centrum lotne kontrole.

Uboot o którym już wspomniano stoi w Birkenhead (po drugiej stronie rzeki), można kolejką dojechać, wysiadamy na stacji Hamilton Square. Zabudowany jest, więc bez biletu niewiele zobaczymy. Bilet 6F. Jest jeszcze opcja z przejazdem promem z L. Wtedy bilet 12F.

Warto odwiedzić Chester! Nie tylko dlatego, że jest tam również Primark, ale miasteczko jest zajefajne.

Moje fotki:
Birkenhead (z tym Ubootem, niestety nie wiedziałem że zabudowany, a miałem za mało czasu, żeby kupować bilet. Kiedyś widziałem podobne cudo w Kilonii, nie był zabudowany...)

Liverpool

Chester
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#23 PostWysłany: 12 Mar 2013 13:12 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 32
2 rodzaje Saveawaya są, dlatego jest różnica w cenie. Tańszy obejmuje jedną wybraną strefę, w tym przypadku mniej więcej od lotniska do centrum miasta. Droższy jest na wszystkie strefy i sięga m.in. do Chester.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#24 PostWysłany: 12 Mar 2013 13:37 

Rejestracja: 23 Lip 2012
Posty: 19
Witam wszystkich.

Pozwolę sobie na dołączenie do tematu. W zakresie Liverpoolu chyba wszystko zostało już napisane. Natomiast chciałem polecić Chester. Miasteczko nieduże, ale bardzo urokliwe. Szczególnie warto wybrać się tam wiosną, po drodze z dworca do centrum jest dość duży park, z bujną roślinnością oraz niemalże oswojonymi wiewiórkami. Są one przyjaźnie nastawione i warto mieć ze sobą kilka orzeszków lub chociaż snickersa, bo można jest karmić z ręki :)

Za parkiem znajdują się ruiny kościoła oraz zejście w kierunku nadrzecznej promenady. W lecie młodzież skacze do wody ze stalowego mostu, co jest dosyć widowiskowe. Idąc promenadą w kierunku murów miejskich można wdepnąć do sporego pubu z ładnym widokiem - dobre piwo :) Nad pubem jest ogród z ruinami łaźni rzymskich, a kawałeczek dalej ruiny rzymskiej areny,w całkiem dobrym stanie. Fajne jest też to, że ponad połowę starówki można obejść murami miejskimi.

Aha, w Chester znajduje się również jeden z bardziej znanych w Anglii torów konnych,widać go z pociągu jadąc w kieruku Walii.

Mam nadzieję, że tym krótkim wystąpieniem zachęciłem kogoś do wizyty w Chester, które ma więcej uroku niż typowo robotniczy Liverpool (z cała moją sympatią do tego miasta)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#25 PostWysłany: 20 Mar 2013 22:43 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 4
witam wszystkich, mam pytanie dotyczące lotniska liverpool, czy jest możliwość tam przekimania? Ponieważ mam wylot o 6:00 rano i nie chciałbym się zrywać z rana i jechać na lotnisko.
Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#26 PostWysłany: 20 Mar 2013 23:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
http://www.sleepinginairports.net/list. ... UongRxhV8E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#27 PostWysłany: 21 Mar 2013 01:42 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
mozna...najlepiej ulokowac sie za rzedami kioskow w terminalu, sa tam takie wneki dlugosci okolo 2 metrow kazda przy szybach, rozkladajac karimate swietne miejsce do spania chociaz troche zimno...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#28 PostWysłany: 07 Sty 2016 03:56 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 17
Liverpool pomimo bycia miastem "robotniczym" ma sporo do zaoferowania i można w nim intensywnie spędzić 3 dni. Miasto jest dość wietrzne. Plusem jest to,że wszędzie można dojść z buta.
Pomijając wiadome atrakcje jak Anfield, czy Muzeum Beatlesów gorąco polecam odwiedzenie bunkrów z II wojny światowej. Chodzi o Museum of Western Approaches. Jest to mało znana atrakcja miasta,a jest rewelacyjna. Mieściło się tam dowództwo marynarki. Bunkry są ogromne,ale póki co tylko część jest udostępniana do zwiedzania,która i tak jest spora(z 1.5h schodzi).

Warto też zajrzeć to Museum of Liverpool ukazującego historię miasta w pigułce. Świetne,nowoczesna. Przydałyby się takie u nas w kraju.

Jeśli chodzi o jadło, to jak ktoś jedzie na przykład na mecz to w dniu spotkania w Wetherspoon:Free House, przy Great Charlotte Street już od samego rana są tłumy w barwach wcinając sycące i smaczne typowe angielskie śniadania.

Czego nie polecam do burgerów serwowanych z trucków(najwięcej jest ich w dniu meczów)..paskudne..mięcho jak podeszwa..nawet w Macu są lepsze.

Za to można powcinać tanio i dobrze w chińskiej dzielni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#29 PostWysłany: 05 Lip 2016 01:43 

Rejestracja: 04 Lip 2016
Posty: 6
Jeśli ktoś ma czas polecam wybrać się do Everton Parku, ze szczytu bardzo ładny widok na dużą część miasta i Birkenhead
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#30 PostWysłany: 01 Wrz 2016 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 139
Loty: 90
Kilometry: 124 914
Saveaway kosztuje 3,9F na JEDNĄ strefę, a 5,2F na wszystkie strefy, tutaj szczegóły:

http://www.merseytravel.gov.uk/Document ... t.2015.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#31 PostWysłany: 11 Paź 2016 11:56 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Ktoś był/ będzie w Liverpool w Halloween? szukam info, czy są organizowane jakieś imprezy/atrakcje, na które można by zabrać dziecko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#32 PostWysłany: 05 Sty 2017 10:02 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Hej.

Lot z Poznania ląduje w Liverpool`u o 23:35. Czy w tych godzinach można nabyć bilet w informacji turystycznej i czy w tych godzinach kursuje jeszcze komunikacja miejska?
Planuję pobyt od soboty do wtorku. Jaki bilet opłaca się najbardziej nabyć? Chester chciałbym również odwiedzić.
Czy macie jakiś sprawdzony przewodnik w wersji papierowej do zwiedzania Liverpool`u?
Dzięki z góry za info.

Pozdrawiam,
bs13
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#33 PostWysłany: 05 Sty 2017 10:18 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 32
Informacja raczej będzie już zamknięta, ale bilet autobusowy kupisz w busie. 86A do centrum jeździ teraz całą dobę, w nocy chyba co godzinę.

Na wypad do Chester najlepiej kupić chyba Saveawaya na wszystkie strefy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#34 PostWysłany: 03 Mar 2019 20:46 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Polecam:
zrewitalizowane doki na spacer
wieżę radiową
odpowiednik Londyn Eye
Muzeum niewolnictwa - poruszające i zaangażowane.
Muzeum miejskie
Muzeum morskie - świetna wystawa o przemytach,
World museum - bardzo różnorodne: amonity, tarantule i kosmos
Bibliotekę miejska - wewnątrz i z zewnątrz
Katedry - o rany, jak pięknie śpiewali na mszy w katolickiej katedrze. W anglikańskiej z kolei jest wejście na wieżę i oglądanie dzwonnicy od wewnątrz
Stadion - jest wybitnie nie po drodze (uberem za jakieś 8Ł z centrum) ale ma fantastyczny program zwiedzania i zabawnych przewodników.

Odradzam:
muzeum Beatlesów - drogo, kakofonia i skupienie się na czasach zanim byli sławni;
wystawa Yoko Ono w muzeum miejskim dma chyba tylko wymasować jej ego i konto, koszmar.
Wystawa o LGBT w muzeum miejskim - po bandzie.

Muzea publiczne sa co łaska.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#35 PostWysłany: 20 Maj 2019 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Pojedynczy bilet na autobus kosztuje obecnie 2,6Ł, z lotniska najłatwiej jechać autobusem 86A albo 80A. Jeśli chodzi o saveaway to na wszystkie strefy kosztuje 5,40. Trzeba pamiętać, że saveaway jest do końca danego dnia, a nie na 24h od zakupu. Jak lądowałam ok. 22 to na lotnisku informacja turystyczna była już zamknięta. Saveawaya można kupić np. na stacjach kolejowych, w sklepach raczej tylko można ją doładować (ale na niektórych stacjach sprzedają tylko takie z kartą do kolejnych doładowań wtedy +1Ł za kartę).

Co do atrakcji to wg mnie Liverpool jest idealny na spacer - doki, muzea, nabrzeże aż do katedry, główne atrakcje najlepiej przejść piechotą (poza Anfield).
Ciekawym miejscem jest "dzielnica" Baltic (czy Baltic triangle) - zrewitalizowane magazyny, murale, browar, można całkiem niedrogo (jak na uk) zjeść/wypić. Chociaż obstawiam, że wieczorem to niezła imprezownia, bo i za dnia Liverpoolczycy tłumnie wpadają tam na before'a :D

Kierując się opiniami przedmówców pojechałam też do Chester - bardzo przyjemne miasteczko na 1-1,5h. Poza tym pociągiem warto również podjechać do Formby, gdzie znajduje się rezerwat wiewiórek i bardzo malownicza plaża z wydmami :) Polecam również na spacer, chociaż ja wiewiórki spotkałam jedynie w parku w Chester :) Ze stacji na plażę jest ok. 20-30min piechotą, potem najlepiej przejść plażą do kolejnej stacji. Na plaży nieco bliżej miasta (Crosby) są figurki w piasku, ale aż tam już nie dotarłam, w każdym razie wyglądają dość ciekawie.

Załącznik:
20190519_151503.jpg
20190519_151503.jpg [ 188.36 KiB | Obejrzany 4343 razy ]
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#36 PostWysłany: 28 Lut 2020 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Tutaj znajduje się fajny artykuł z najciekawszymi miejscami w Liverpoolu - https://wieczniewolni.pl/liverpool-atra ... den-dzien/
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#37 PostWysłany: 06 Maj 2023 09:39 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Z takich nie wymienionych na forum ciekawostek, warto dodać Tunele Williamsona. Generalnie do zobaczenia jest niewiele i właściwie nie jest to jakaś szczególna atrakcja, ale historia, która za nią idzie jest bardzo angielska. Ot wygląda na to, że pewien ekscentryk miał hobby i budował sobie w Liverpoolu tunele, tak trochę bez ładu i składu :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#38 PostWysłany: 29 Lis 2023 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Cześć,
Ktoś może ostatnio był z wizytą na Anfield Road? zastanawiam się czy zwykły tour jest w podobnej cenie na miejscu czy lepiej przez neta i ewentualnie z jakiej strony ktos korzystał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group