Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Liverpool
#1 PostWysłany: 08 Sty 2013 20:24 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Witam,
jakoś nie znalazłem tutaj wątku na temat tego miasta (jedynie jak dojechać z lotniska). W marcu wybieram się na jednodniówkę do Liverpoolu i może ktoś kto był ma jakieś rekomendacje co warto obejrzeć w tym mieście? Dodatkowo jakieś wskazówki na dobre jedzenie mile widziane.

Pozdrawiam
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Liverpool
#2 PostWysłany: 08 Sty 2013 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Podłączę się, bo również wyruszam na jedno sobotnie popołudnie. na pewno chcieliśmy pójść do muzeum Beatlesów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#3 PostWysłany: 08 Sty 2013 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Standardowo: doki, muzeum Beatlesów, Katedra Chrystusa oraz Katedra Metropolitarna.
Jeżeli będziesz mieć chwilę to warto podjechać pociągiem do Chester nawet na 1-2 godzinki - czas jazdy to 40 minut w jedną stronę. Miasteczko ma bardzo ładną zabudowę:

Image


Co do jedzenia, to może All you can eat. Wejściówka 6-9 GBP w zależności od dnia i pory, jedzenia w opór. Niestety za picie trzeba dopłacić. Mogę podać namiary na kilka restauracji w centrum.

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#4 PostWysłany: 08 Sty 2013 20:55 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
polecam Liverpool, mozna sie przejsc po dokach, fajne knajpki i museum morskie, bardzo ciekawe, darmowe, pare rzeczy z Titanica, fajne centrum, odnowione, duuuzo sie zmienilo, na lepsze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Liverpool
#5 PostWysłany: 08 Sty 2013 20:57 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Lunch set opisałem w temacie budżetowego jedzenia.
viewtopic.php?p=180807#p180807


Ostatnio edytowany przez Maciek78, 08 Sty 2013 20:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#6 PostWysłany: 08 Sty 2013 20:58 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 24
Witam,

Z lotniska do centrum najlepiej dostac sie pociagiem do stacji Liverpool Lime Street. Do zwiedzenia polecam okolice nabrzeza i portu ktore znajduja sie okolo 15 minut drogi od Lime Street (tam jest muzeum Beatelsow i Diableski Mlyn). W tej samej okolicy znajduja sie dwa duze centra handlowe z roznego rodzaju restauracjami. Oczywiscie fajna sprawa jest wybranie sie na Anfield Road w celu zobaczenia stadionu Liverpool F.C. Poza tym w okolicy stacji Lime Street znajduja sie muzea. Jako ciekawostka dodam ze z Liverpool Central Station mozna wybrac sie pociagiem za okolo 20 zl (bilet powrotny) na Hall Road gdzie mozna podziwiac charakterstyczny dla tego rejonu odplyw wysokosci kilku metrow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#7 PostWysłany: 08 Sty 2013 21:07 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
koncentrator napisał(a):
Katedra Chrystusa

+1
Wnętrze robi wrażenie. Z zewnątrz zresztą też.

Doki całkiem przyjemne na spacerek... jeśli nie będzie padało, co o tej porze w Liverpoolu nie jest takie oczywiste ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#8 PostWysłany: 08 Sty 2013 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie jestem muzealnym typem, ale w tamtejszych muzeach można spędzić więcej niż cały dzień. I wszystko za darmo, w okolicach doków Muzeum Liverpoolu, Muzeum Niewolnictwa, Muzeum Morskie (tam można pobawić się w celnika - w makiecie kabiny statku są skrytki z "trefnym" towarem).
http://www.liverpoolmuseums.org.uk/

Ogromny wybór piw oraz cydrów w knajpie Ship and Mitre (ponad 30), również można tam podjeść.
http://www.theshipandmitre.com/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#9 PostWysłany: 08 Sty 2013 22:10 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Dzięki za spory odzew. Jak najlepiej poruszać się po Liverpoolu? Da radę wszędzie na pieszo czy lepiej korzystać z komunikacji miejskiej? Jest to jednodniówka także chciałbym zobaczyć możliwie jak najwięcej ciekawych rzeczy (Anfield Road to praktycznie obowiązek ;) ). Jest jakiś bilet całodniowy, który obejmuje też dojazd z/do lotniska?
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odp: Liverpool
#10 PostWysłany: 08 Sty 2013 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Czy lotniskowy pociag na Lime Street łapie sie na promocyjna taryfe Saveaway za £3,60/dzien?

A moe ktos jeszcze leci z Okecia na jednodniowke w najblizsza sobote? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#11 PostWysłany: 08 Sty 2013 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Mikolaj2206 napisał(a):
Dzięki za spory odzew. Jak najlepiej poruszać się po Liverpoolu? Da radę wszędzie na pieszo czy lepiej korzystać z komunikacji miejskiej? Jest to jednodniówka także chciałbym zobaczyć możliwie jak najwięcej ciekawych rzeczy (Anfield Road to praktycznie obowiązek ;) ). Jest jakiś bilet całodniowy, który obejmuje też dojazd z/do lotniska?


Jest bilet całodzienny, nazywa się Saveaway, ponoć do kupienia w informacji a lotnisku za 3,6 Ł. Ja miałem pecha - akurat się skończyły. Myślę, że do centrum warto podjechać autobusem, potem poruszać się pieszo, choć Anfield Road jest dosyć daleko od centrum.

Gregggor napisał(a):
Czy lotniskowy pociag na Lime Street łapie sie na promocyjna taryfe Saveaway za £3,60/dzien?


Łapie się (przynajmniej niektóre - lepiej zapytać się na stacji). Rozmumiem, że chodzi ci o pociągi z South Parkway, bo na samo lotnisko pociąg nie dojeżdża.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Liverpool
#12 PostWysłany: 08 Sty 2013 22:19 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Wynika, ze ważny:
http://www.merseytravel.gov.uk/Tickets/ ... eaway.aspx
Chester niżej niż Speke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#13 PostWysłany: 08 Sty 2013 22:27 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Gregggor napisał(a):
A moe ktos jeszcze leci z Okecia na jednodniowke w najblizsza sobote? ;)


Ja się wybieram na taką jednodniówkę tyle że pewnie już z Modlina :cry: bo w Marcu. Jak wrócisz to liczę na jakieś świeże info :)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#14 PostWysłany: 16 Sty 2013 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
W weekend byłem na jednodniówce z Liverpoolu. W międzyczasie postaram się dopisać więcej informacji, ale tak na szybko:
- w weekendy rzeczywiście można korzystać z dobowego biletu za GBP 3,60 (saveaway); bilety do nabycia w informacji turystycznej (tam też można dostać mapkę centrum) w terminalu lotniska, zaraz po wyjściu ze strefy po prawej stronie, vis-a-vis Starbucksa
- do centrum jechałem autobusem 500 (przystanki autobusowe są zaraz przy wyjściu z terminala) - szybkie połączenie, zatrzymuje się dopiero w centrum; my wysiedliśmy na pierwszym przystanku (25 min jazdy), zaraz przy Liverpool One Bus Station, idealnie żeby zacząć zwiedzanie od muzeów w Albert Dock który znajduje się w zasadzie po drugiej stronie ulicy ;)
- powrót na lotnisko autobusem 86A - autobus, w przeciwieństwie do linii 500, jedzie przez centrum i zatrzymuje się na wielu przystankach, dlatego podróż z Liverpool One na lotnisko trwała blisko 50 min. Z drugiej strony ciekawie było zobaczyć inne dzielnice miasta ;)
- zwiedzanie: jadąc na jednodniówkę, trzeba chyba jednak wybrać tylko jedno muzeum, bo nie ma czasu na zobaczenie więcej (zwłaszcza jeśli chce się połączyć trip z zakupami). My byliśmy w Maritime Museum (jak dla mnie bardzo ciekawe, dużo eksponatów z wielkich liniowców Titanic, Lusitania, etc.) - wejście za darmo. Obok jest polecane muzeum The Beatles, ale na nie nie starczyło nam czasu, a i wstęp był płatny.
- zakupy: na głównej ulicy zakupowej Church Street znajduje się (ponoć największy w UK) Primark. Po drodze z doków portowych do Primarku po prawej stronie jest też Liverpool One, duże centrum handlowe na świeżym powietrzu (wygląda jak standardowa galeria handlowa w Polsce, tyle że nie jest pod dachem ;)).

Postaram się zeskanować i wrzucić jeszcze mapkę (którą otrzymałem w punkcie informacyjnym na lotnisku) z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odp: Liverpool
#15 PostWysłany: 17 Sty 2013 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Przy okazji - czy w najblizszym czasie ktos wybiera sie do Liverpoolu? Bede mial prosbe o zakup dwoch magnesow lodowkowych...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#16 PostWysłany: 17 Sty 2013 10:39 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Okrutne mają te magnesy :)
Ja będę w marcu, więc jak do tego czasu się nikt nie znajdzie to się odezwij.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odp: Re: Liverpool
#17 PostWysłany: 17 Sty 2013 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Maciek78 napisał(a):
Okrutne mają te magnesy :)


Prawda ;) Ale co robic, magnes musi byc.
Bedziemy w kontakcie jakby co
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#18 PostWysłany: 14 Lut 2013 03:03 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Planujemy wyjazd na sobotnią jednodniówkę. Jedziemy głównie aby zobaczyć i zwiedzić Anfield. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć łopatologicznie jak najłatwiej, najtaniej (taksówka odpada) i najszybciej dostać się na stadion LFC z lotniska? Zakładam, że dojazd na stadion to ok 1-1,5h, zwiedzanie Anfield to ok 1h zatem pozostaje jeszcze kilka godzin na samo miasto. Co zdażymy w tym czasie obejść? Skąd z centrum dokładnie odjeżdżają autobusy na lotnisko? Wiem, że pytania może troche słabe ale z angielskich miast znam tylko Londyn a tamtejsza komunikacja autobusowa trochę mnie przeraża więc wolę przed wyjazdem mieć obcykane co i jak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#19 PostWysłany: 14 Lut 2013 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Z lotniska najłatwiej pojechać 81A, wysiąść na skrzyżowaniu Quenns Dr i Utting Ave i dalej około 1,5 km pieszo. Powrót z centrum - dworzec autobusowy One - autobusy 86A, lub 500.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#20 PostWysłany: 14 Lut 2013 10:34 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
http://www.traveline-northwest.co.uk/jo ... e103646257
Z: Liverpool airport
To: Liverpool Football Club, Anfield Road, Liverpool, L4 0TH

Lub zajrzyj tu:
http://www.liverpoolfc.com/stadium/anfield/travel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group