Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Wrz 2012 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mam pytanko - po co na nie jechac ?

jakbys sie powiedzial komus z madrytu ze chcesz 'zwiedzic' stadion rayo to by chyba padl ze smiechu, no sorry

wogole uzycie slowa 'zwiedzac' to jakies srogie przegiecie w tym wypadku
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 28 Wrz 2012 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
a co do korridy to tam wogole jest muzeum, ale jak ostatnio probowalem sie tam dostac [ jakis rok temu ] to bylo w remoncie

ale na pewno jest ciekawsze niz stadion rayo, kurde, poprawiles mi humor tym 'zwiedzaniem' :P

a bilet przypuszczam w granicach kilkku euro, nie sadze zeby przekroczyl 8 - do kupienia na miejscu, o ile bedzie otwarte
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Wrz 2012 21:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 6
Źle się wyraziłem, chodzi tylko o to, że chce sobie wejść i zobaczyć a nie zwiedzać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Paź 2012 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
gizm0 napisał(a):
Źle się wyraziłem, chodzi tylko o to, że chce sobie wejść i zobaczyć a nie zwiedzać ;)


obojętnie jakiego słowa nie użyjesz, będzie to tylko strata czasu, podobnie jak stadion Getafe
podobnie stadion atletico, poza tym ze spory, to kiepski
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 17 Paź 2012 11:54 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 1
edit: nieaktualne


Ostatnio edytowany przez maciek w, 17 Paź 2012 13:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Paź 2012 12:39 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
rw30 napisał(a):
a co do korridy to tam wogole jest muzeum, ale jak ostatnio probowalem sie tam dostac [ jakis rok temu ] to bylo w remoncie

ale na pewno jest ciekawsze niz stadion rayo, kurde, poprawiles mi humor tym 'zwiedzaniem' :P

a bilet przypuszczam w granicach kilkku euro, nie sadze zeby przekroczyl 8 - do kupienia na miejscu, o ile bedzie otwarte


Nie wiem co w tym śmiesznego, ja zdecydowanie wole stare stadiony, mają przynajmniej jakąś duszę i historię w porównaniu ze współczesnymi a'la galerie handlowe.

Więc zdecydowanie polecam wybrać się na mecz Rayo (jeśli nie będzie meczu to niestety wiele stadionu nie zobaczysz), bo atmosfera była lepsza niż na Realu, ale sam stadion ma dość wyjątkową architekturę.

@gizm0 - Nie słuchaj więc tylko tych, którzy proponują standardowy program zwiedzania pozwiedzaj trochę alternatywnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Lip 2013 14:06 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
Hej!

Mam pytanie: w sierpniu 2011 roku na Bernabeum funkcjonowała knajpa Terraza

przy wejściu płaciło się 5€ i można było siedzieć w tej knajpie (była rozstawiona na trybunach) ile się tylko chciało. Do tego, w cenie biletu był napój (piwo, wino, wszelakie softy) i przekąska (chipsy, orzeszki, śmieszne paluszki itp).

Czy ktoś z Was, kto był tam ostatnio może powiedzieć, czy ta knajpa jeszcze funkcjonuje na tej zasadzie?

niestety, w Internecie nie mogę znaleźć satysfakcjonującego mnie info...

z góry dziękuję!
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Lip 2013 12:32 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
konahu napisał(a):
Hej!

Mam pytanie: w sierpniu 2011 roku na Bernabeum funkcjonowała knajpa Terraza

przy wejściu płaciło się 5€ i można było siedzieć w tej knajpie (była rozstawiona na trybunach) ile się tylko chciało. Do tego, w cenie biletu był napój (piwo, wino, wszelakie softy) i przekąska (chipsy, orzeszki, śmieszne paluszki itp).

Czy ktoś z Was, kto był tam ostatnio może powiedzieć, czy ta knajpa jeszcze funkcjonuje na tej zasadzie?

niestety, w Internecie nie mogę znaleźć satysfakcjonującego mnie info...

z góry dziękuję!


podbijam! bardzo zależy mi na tej informacji :/
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Lip 2013 17:00 

konahu napisał(a):
Hej!

Mam pytanie: w sierpniu 2011 roku na Bernabeum funkcjonowała knajpa Terraza

przy wejściu płaciło się 5€ i można było siedzieć w tej knajpie (była rozstawiona na trybunach) ile się tylko chciało. Do tego, w cenie biletu był napój (piwo, wino, wszelakie softy) i przekąska (chipsy, orzeszki, śmieszne paluszki itp).

Czy ktoś z Was, kto był tam ostatnio może powiedzieć, czy ta knajpa jeszcze funkcjonuje na tej zasadzie?

niestety, w Internecie nie mogę znaleźć satysfakcjonującego mnie info...

z góry dziękuję!


spróbuj zapytać na forum fanów Realu Madryt:
http://forum.realmadrid.pl/viewtopic.php?t=94&start=420
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 07 Sie 2013 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Będziemy we wrześniu w Madrycie i pytanie bardzo ogólne bo dopiero zaczynam czytać co warto zobaczyć mając 2-2,5dnia ?
Za wszystkie propozycje i uwagi dziękuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Sie 2013 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Ja ze swojej strony polecam:
Puerta de Europa
Plaza de Toros de Las Ventas
Santiago Bernabeu ( byłem też pod Vicente Calderon, ale nawet od zewnątrz nie ma co oglądać, powybijane szyby itd.)
Gran Via
Plaza de Cibeles
Misiu na Puerta del Sol
Plaza Mayor
Casa de la Villa
Pałac Królewski
Katedra la Almudena
Obowiązkowo Park Retiro a w nim Pałac Kryształowy
W drodze na Puerta de Europa mamy jeszcze dobry widok na Centrum Biznesowe Czterech Wież, jednak specjalnie się wybierać nie warto.

Jak przypomnę sobie nazwę baru tapas w pobliżu Puerta del Sol to podam, znajduje się w tęczowej dzielnicy Madrytu, ale klimat jest genialny, ludzi całe chmary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Sie 2013 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
dzięki. Doprecyzuję bo nie napisałem w pierwszym poście, że interesuje nas jak najbardziej aktywne zwiedzanie najfajniejszych atrakcji. (architektura, muzea itp)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 08 Sie 2013 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
obowiązkowo teleferico, google poda szczegóły / ceny, może coś nawet kiedyś tu więcej o nim pisałem [wyszukiwarka]

v-calderon faktycznie nic ciekawego
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Sie 2013 01:00 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Ja bym dodal jeszcze Muzeum Krolowej Sofii , Muzeum Etnograficzne i czesc Prado.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Sie 2013 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
nie byłem w Madrycie, ale tak na oko to taka lista co tu się nazbierała to wygląda na tydzień zwiedzania :D
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Sie 2013 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja lecę w połowie listopada z Gdańska przez Bergamo. Za całość 51,98 EUR + 68 PLN = 283 PLN (poniedziałek - piątek). Do tego bilet na mecz Realu za 60 EUR.

Z tego co czytałem wcześniej to właśnie z tydzień trzeba mieć żeby faktycznie coś konkretnego zobaczyć.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Sie 2013 08:38 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
ja byłam na weekend piątek-niedziela i wszystkie tu wymienione atrakcje widziałam :)
Fakt, że nie jestem jakimś mega fanem sztuki i nie potrzebowałam całego dnia na Prado :) większosć atrakcji jest blisko siebie - przejście od Pałacu i Katedry do Prado to gdzieś z 1h. Prado warto odwiedzić w piątek wieczorem, bo wstęp za free, a jeśli ktoś nie zna i nie jest fanem sztuki hiszpańskiej, to wydając te 10 Eur (?) może być lekko rozczarowany. Mi wystarczyło to darmowe zwiedzanie.

warto zamieszkać w okolicy Puerta del Sol - wtedy już wszedzie blisko i można zwiedzać na piechotę;) noi metrem z lotniska łatwo dojechać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Sie 2013 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
ja też uważam, że żeby fajnie zwiedzić miasto potrzeba na to więcej niż 2,5 dnia ale pytałem o 2,5 dnia bo tyle mamy przeznaczone na Madryt. Jak nam się spodoba to na pewno wrócimy.
dzięki za wszystkie rady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Sie 2013 10:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Centrum Madrytu nie jest duże :) a nie wiem czy jest co zwiedzac na przedmieściach. Miasto zyje nocą, więc np. w niedziele rano fajnie się je zwiedza, bo na ulicach prawie nikogo nie ma poza śmieciarkami i małymi grupami turystów :) Obecnie atrakcją sa pewnie też demonstracje - my uczestniczyliśmy w jakiejś dotyczacej służby zdrowia - w niedzielne południe od Atochy do Cibeles :)

Jedynie kolejki sa do Pałacu i klasztorów. Warto wyjść z rana, żeby szybko stanąć w kolejce:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Sie 2013 11:48 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
rw30 napisał(a):
obowiązkowo teleferico, google poda szczegóły / ceny, może coś nawet kiedyś tu więcej o nim pisałem [wyszukiwarka]

v-calderon faktycznie nic ciekawego



jedyne, co ciekawe w Calderonie to ulica biegnąca pod trybuną :)

a swoją drogą polecam wizytę w Prado i Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía. Wiem, że macie mało czasu ale po 17tej wstęp jest za darmo. W Prado jest ogrom obrazów do zobaczenia ale przy wejściu są ładne mapki, gdzie pokazują najważniejsze działa ( m.in. 3 gracje Rubensa, obrazy da Vinci, Rafaela). Na prawdę warto! a w Reina Sofija są obrazy Piccassa i Salvadora Dali. Nie pożałujecie :)

Polecam lody przy Puerta del Sol (na lewo patrząc na Niedźwiedzice). Grande, medio lub pequeńo w rożkach długości przedramienia :)
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group