Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 31 Lip 2020 15:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Czemu mnie to nie dziwi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#222 PostWysłany: 31 Lip 2020 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Poza pierwotnym zamknięciem granic, to nasi rządzący podejmują decyzję w zakresie granic/lotów w interwale dwutygodniowym i raczej się tego trzymają. Aktualne rozporządzenie obowiązuje do 11 sierpnia, więc zakładam, że nowe wytyczne będą dotyczyły lotów i powrotów po tej dacie, chyba że przyrost zakażeń w takiej Hiszpanii przyrośnie jeszcze bardziej i będą czuli presję by podjąć taką decyzję szybciej.
Oczywiście to tylko moje gdybania, może się równie dobrze okazać tak, że w poniedziałek pójdzie decyzja o kwarantannie dla osób wracających z Hiszpanii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 31 Lip 2020 15:39 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Myślę, że za tydzień będzie u nas tysiąc przypadków dziennie i te dywagacje staną się bezprzedmiotowe. Wystarczy popatrzeć na tłumy nad Bałtykiem czy w Tatrach. A 500 na wakacje wypchnie z domów tych którzy jeszcze nie wyjechali. To przed Polakami kraje sąsiednie zaczną się zamykać. Od dawna zarażamy się nawzajem, a nie importowanym wirusem z zagranicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 31 Lip 2020 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Nie sądzę żeby Polacy nad Bałtykiem czy w Tatrach zarażali się na wzajem, nie jestem lekarzem ale wydaję mi się że w Hiszpanii nasiliła się ilość "chorych" ponieważ oni częściej wychodzą i spotykają się między znajomymi na mieście, w knajpach, na prywatkach itd.
Nieoczekiwanie dowiedziałem się że w pracy będę miał przestój i oczywiście w tym czasie urlopu. Bardzo kuszą mnie te najniższe ceny przelotów do Hiszpanii, nigdy w sierpniu takich nie było, a zwłaszcza z VIE. Chcę kupić bilet do Madrytu na przyszły tydzień za około 200 PLN RT.

Z jednej strony aniołek podpowiada 'kupuj!" :idea:
A z drugiej strony diabełek podpowiada "nie kupuj!" :twisted:

Ja covid19 przeszedłem bezobjawowo i mam już te przeciwciała, kwarantanne skończyłem we wtorek, dla tego strasznie mnie kusi aby w końcu wzbić się w chmury :)

Czekam do końca dnia na jakieś reakcje naszego rządu, i kupuję, tak jak ktoś z Was wspomniał do tego 11 sierpnia nie powinno się chyba już nic zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#225 PostWysłany: 31 Lip 2020 16:22 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
Misiatek napisał(a):
Myślę, że za tydzień będzie u nas tysiąc przypadków dziennie i te dywagacje staną się bezprzedmiotowe. Wystarczy popatrzeć na tłumy nad Bałtykiem czy w Tatrach. A 500 na wakacje wypchnie z domów tych którzy jeszcze nie wyjechali. To przed Polakami kraje sąsiednie zaczną się zamykać. Od dawna zarażamy się nawzajem, a nie importowanym wirusem z zagranicy.
Akurat z tych tłumów na plaży/ w górach jakoś nie widać szczególnie zakażeń tylko fabryki/imprezy/wesela/domy opieki - ogólnie pomieszczenia zamknięte. Co tylko potwierdza idiotyzm zamykania parków i lasów na wiosnę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 31 Lip 2020 16:29 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Nie chodzi o parki czy lasy, tylko tzw. atrakcje jak Morskie Oko, Śnieżka, Sopot czy Giżycko - tam są tłumy poza wszelką kontrolą. To, że nie są wykrywane tam ogniska nie znaczy, że wirus się w miejscach turystycznych nie przenosi. Łatwiej jest zlokalizować uczestników wesela/pogrzebu/wspólnej pracy niż tłumnego siedzenia na plaży czy deptania po deptaku. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 31 Lip 2020 16:31 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
@monroe
jeśli chodzi o kwarantannę po przylocie do Niemiec to podróżując tranzytem do PL nie musisz jej przechodzić. Za kilka dni będę testował jak to wygląda. Na lotniskach w Niemczech uruchomiono także bezpłatne testy na koronawirusa.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#228 PostWysłany: 31 Lip 2020 17:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Spojrzałem w El Pais i....się dzieje. Wczoraj 1153 przypadki a dzisiaj już 1525. :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 31 Lip 2020 17:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
remineus napisał(a):
Na lotniskach w Niemczech uruchomiono także bezpłatne testy na koronawirusa.
Ktoś napisał że to tylko dla Niemców
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 31 Lip 2020 17:48 

Rejestracja: 24 Lis 2019
Posty: 2
HandSome napisał(a):
Spojrzałem w El Pais i....się dzieje. Wczoraj 1153 przypadki a dzisiaj już 1525. :cry:
Nie rozumiem skąd w takim razie informacja o aż 3092 nowych przypadkach? Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#231 PostWysłany: 31 Lip 2020 17:57 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 31 Lip 2020 18:55 --

Wczorajszy odczyt czyli 1153 był najwyższym od 1.05.2020 więc tym bardziej mnie zastanawia skąd te ponad 6000 w tabeli powyżej? :lol:

-- 31 Lip 2020 18:57 --

nie tylko u nas propaganda sukcesu lub...porażek miewa miejsce :mrgreen: A tak BTW...możesz podac zródło tego anglojęzycznego przewodnika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 31 Lip 2020 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
cordon92 napisał(a):
Nie rozumiem skąd w takim razie informacja o aż 3092 nowych przypadkach?

To są dane z połączenia wyników testów PCR (genetyczne - wymazy) z serologicznymi (na przeciwciała). W maju Hiszpania zmieniła sposób podawania tych danych - El Pais, Rtve.es czy władze podają wyniki tylko z testów PCR a niektóre strony (w tym Worldometers) zostały przy poprzednim sposobie liczenia zakażonych.
Dane oficjalne podają liczbę, którą napisał @HandSome i można ją codziennie sprawdzać na serwerze ministerstwa zdrowia Hiszpanii.
Dane te pojawiają się w dni robocze (czyli nie w weekendy od pewnego czasu) mniej więcej ok. 17:00 (+/- 1h):

https://www.mscbs.gob.es/profesionales/ ... VID-19.pdf
[w poniedziałek będzie liczba 176, można ręcznie zmienić w linku i sprawdzać]

W powyższym zestawieniu pdf widać dokładnie ilu nowych zakażonych zarejestrowano w poszczególnych regionach Hiszpanii na str. 1.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#233 PostWysłany: 01 Sie 2020 23:00 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Dzisiaj lądowaliśmy w Bilbao - oprócz kodu QR w samolocie i tak trzeba wypełniać formularz papierowy, który podaje się na lotnisku. Na kod QR nikt nie patrzy.

Żadnych testów nie wykonują. Maseczki trzeba mieć wszędzie i myślę, że ok 99% ludzi tego naprawdę przestrzega:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 02 Sie 2020 13:13 

Rejestracja: 02 Lut 2013
Posty: 54
cordon92 napisał(a):
HandSome napisał(a):
Spojrzałem w El Pais i....się dzieje. Wczoraj 1153 przypadki a dzisiaj już 1525. :cry:
Nie rozumiem skąd w takim razie informacja o aż 3092 nowych przypadkach? Image


Tv w Hiszpanii podaje nowe zakażenia z ostatnich 24 h, natomiast ministerstwo zdrowia do oficjalnych danych, podaje sumę nowych zakażeń plus osób które mają już przeciwciała. Chorowały kiedyś tam i nawet o tym nie wiedziały. Stąd taka różnica w danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#235 PostWysłany: 03 Sie 2020 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Dzisiaj teoretycznie 968 przypadków w Hiszpanii (testy PCR), z czego ponad połowa (586) w samej Aragonii.
Poprawiło się o ponad 500 w porównaniu do ubiegłego piątku natomiast nie ma w oficjalnym zestawieniu ani Madrytu ani Katalonii ani tez Navarry. Powołują się na "problemy techniczne", ekhm ;)
https://www.mscbs.gob.es/profesionales/ ... VID-19.pdf

O ile do powyższego zestawienia trzeba dodać 80 z Madrytu, o tyle nie wiem jak np. z Katalonią.

Natomiast trzeba też zwrócić uwagę na liczbę całkowitą podawaną przez władze hiszpańskie - w piątek 288 522, dzisiaj 297 054 (czyli dodane prawie 9 000 nowych zakażonych przez weekend - suma testów PCR oraz serologicznych)... Jeśli dobrze rozumiem, na niektórych stronach mogą pojawić się więc aż 8532 nowe zakażenia w Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 06 Sie 2020 18:58 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
A czy to nie dotyczy transportu kolejowego? Są pociągi z Chorwacji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 06 Sie 2020 20:12 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Jest już info, ze powstał projekt rozporządzenia, ale póki co tekstu brak https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12336803
możliwe że jutro wieczorem się pojawi
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#238 PostWysłany: 07 Sie 2020 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mili państwo, nie jestem tu modem ani nic, ale założyłem ten temat oraz to nie jest dział 'luźne gatki' i jeśli wasz post ma tylko zawierać informację gdzie lecicie, na ile dni i jak bardzo nie możecie się tego doczekać, to może załóżcie na to osobny wątek i tam wpisujcie, a tu starajmy się dyskutować na tematy okołoCoVidowe żeby ten wątek zawierał raczej przydatne informacje.

Rozumiem że czasem offtopicu nie da się uniknąć, czasem ktoś chce wrzucić coś śmiesznego czy ciekawego, ale ten, no wiecie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#239 PostWysłany: 07 Sie 2020 12:43 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Moja informacja nie była OT. Była konkretną informacją jaka była procedura w konkretnym locie do tego kraju. Zatem jeszcze raz przypomnę. Lot 2.08. do VLC z FRA.

Personel pokładowy w porcie wylotu rozdawał formularze w języku angielskim w którym podawało się to co wpisywało się w elektronicznej rejestracji. Na moją sugestię, że już mam e-rejestrację. I oficer powiedział, że takie są procedury Lufthanzy i musimy je wypełnić, mimo e-rejestracji.
Po przylocie temperatury nie mierzyli. Nie odnotowałem też kamer termowizyjnych. Zbierano te formularze i skanowano kod. I koniec. Z piętnastu-dwudziestu osób stojących przede mną nikogo nie zabrali na testy czy jakieś konsultacje. Dochodziła 24:00 więc wszyscy byli zmęczeni.

Czy taka informacja jest komuś przydatna czy nie to kwestia indywidualna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#240 PostWysłany: 07 Sie 2020 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
To zeby trzymac sie tematu, podesle kilka zdjec jak przed poprzednim weekendem, w czwartkowe popoludnie wygladal terminal T1 w Barcelonie... Spodziewalem sie, ze bedzie mniej ludzi, ale takie pustki w szczycie sezonu mnie zaskoczyly. Oczywiscie w takich okolicznosciach odprawa i kontrola bezpieczenstwa zajmuja tylko chwile, a pozniej zostaje sporo czasu ktorego nawet nie ma za bardzo gdzie spedzic, bo wiekszosc punktow handlowych jest wciaz zamknieta.

W porownaniu do Warszawy czy Frankfuru kilka dni pozniej, pustki na lotnisku w Barcelonie zdecydowanie wieksze. To chyba dobrze ilustruje, jak bardzo Hiszpania i lokalna gospodarka ucierpia na tym kryzysie...

Załącznik:
bcn1.JPG
bcn1.JPG [ 157.57 KiB | Obejrzany 1295 razy ]

Załącznik:
bcn2.JPG
bcn2.JPG [ 147.5 KiB | Obejrzany 1295 razy ]

Załącznik:
bcn3.JPG
bcn3.JPG [ 107.69 KiB | Obejrzany 1295 razy ]

Załącznik:
bcn4.JPG
bcn4.JPG [ 134.47 KiB | Obejrzany 1295 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group