Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions

[ 1286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 25 Lip 2020 13:56 
Awatar użytkownika

Loty: 161
Kilometry: 432 577
srebrny
DziadekJanusz napisał(a):
tarman napisał(a):
Niemcy wprowadzają kwarantannę dla powracających z Hiszpanii w najbliższych dniach. Powodem wzrost zakażeń w Espanii.
Zasłyszane jednym uchem w TVN rano, pewnie w ciągu dnia będzie więcej informacji w mediach i w necie.

W Niemczech niczego podobnego nie słychać, mieszkam tu, język znam, to sprawdziłem, ale tefałen jak zwykle wie lepiej.

Dokładnie, gdyby były takie plany to Hiszpanie we wszystkich mediach pisaliby o tym na czerwonych paskach, bo oznaczałoby to dobicie w tym sezonie ich przemysłu turystycznego. Sam nie znalazłem ani jednej wzmianki w tym temacie. Być może chodziło o Norwegię...?
 Relacje PM off  

#162 PostWysłany: 25 Lip 2020 14:05 
Awatar użytkownika

złoty
@monroe też teraz sprawdzam w sieci i cisza na ten temat... Masz rację, że powinny już takie informacje gdzieś wypłynąć...
Qrcze, głowę bym dał że słyszałem że DE wprowadza takie obostrzenia - ale jak napisałem, jednym uchem słyszałem to też to jedno ucho poświęcę....
Niewykluczone, że to właśnie o Norwegię lub Austrię chodziło...
 Relacje PM off  

#163 PostWysłany: 25 Lip 2020 15:49 

To dorzucę: https://www.elperiodico.cat/ca/societat ... ur-8053871

25/07/2020 - 15:33 a więc jak najbardziej aktualne!

El responsable econòmic de la Generalitat ha insistit que s’han pres «totes les mesures adequades des del punt de vista sanitari i de seguretat per protegir la població, tant resident com visitant». El seguiment d’aquests protocols, que van des del distanciament social a la «modulació d’activitats», és per a Pere Aragonès «fonamental» i el que garanteix la protecció dels turistes.

co gwarantuje ochronę turystów.

A dalej: „Podejmujemy kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom, ale także tym, którzy nas odwiedzają” - podkreślił Pere Aragonès, który zauważył, że „kryterium ochrony zdrowia jest najważniejsze”.

Ja myślę, że nie tylko Hiszpanii nie stać na zamykanie granic, ale niektórym na rękę jest sianie paniki. No bo pomyślcie. Ktoś wpłacił zaliczkę. Nie ma zakazu, więc może jechać, może dopłacić i zgodnie z umową trzeba mu będzie zorganizować przelot, transfer, pobyt, opiekę rezydenta. Ale można go wystraszyć, może wtedy zrezygnuje sam i wówczas niczego nie trzeba mu załatwiać, a zaliczkę, zgodnie z prawem, będzie można sobie zatrzymać. I teraz, co się lepiej opłaci? Wiem, przekombinowuję, ale czy tak nie może być?
 Relacje PM off  

#164 PostWysłany: 25 Lip 2020 16:28 

niebieski
monroe - Kanary mam na listopad Lufą. I tam ceny oczywiście zawsze były niższe niż na kontynencie, ale też z grubsza stoją w miejscu. Różnic wielkich nie ma.
Za to na sierpień w Ayia Napa jeszcze do niedawna było tanio - jak na sezon i miejsce. A więc - da się. Ale trzeba chcieć - i z tym jest często największy problem.
 Relacje PM off  

#165 PostWysłany: 25 Lip 2020 21:11 
Awatar użytkownika

Loty: 161
Kilometry: 432 577
srebrny
@DziadekJanusz
W zapewnienia praktycznie żadnego rządu nie ma co wierzyć w tej materii. Myślisz, że władze hiszpańskie oficjalnie przyznałyby się w pełni sezonu turystycznego, że znowu utraciły kontrolę nad epidemią? ;)
Jednak gdy widzę jak Hiszpanie na Kanarach przestrzegają zasad typu: mycie rąk, dystans społeczny i maseczki, to boję się tutaj zarażenia mniej niż w Polsce ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#166 PostWysłany: 25 Lip 2020 21:32 

srebrny
Z tą kwarantanną z Hiszpanii to jest w Wielkiej Brytanii
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#167 PostWysłany: 25 Lip 2020 22:27 

Loty: 166
Kilometry: 352 872
HON fly4free
Czy na Majorce są przeprowadzane losowo testy dla turystów po przylocie (tak jak na wyspach w Grecji)?

#168 PostWysłany: 25 Lip 2020 22:52 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 122
platynowy
Nie ma testów na Majorce. Jest tylko skanowanie kodu i mierzenie temperatury.
 Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
szfarcjeger uważa post za pomocny.

#169 PostWysłany: 25 Lip 2020 23:14 
Awatar użytkownika

złoty
brzemia napisał(a):
Z tą kwarantanną z Hiszpanii to jest w Wielkiej Brytanii

wygląda na to że ktoś rano "jebnułsja" z tymi Niemcami w TVN-ie...
podobno jest popłoch wśród Brytyjczyków, bo informacja co tu dużo mówić jest zaskakująca ... w szybkości wprowadzenia...
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#170 PostWysłany: 26 Lip 2020 11:19 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
niebieski
W UK: Kwarantanna (izolacja domowa) dla powracających z Hiszpanii ( wszystkie części i wyspy) i zalecenie, żeby nie podróżować do Hiszpanii (bez wysp). Zalecenie niepodrozowania powoduje, ze ubezpieczenia turystyczne przestają działać. Mówiąc krótko, załatwili wszystkich, ktorzy pojechali tam na wakacje lub mieli taki zamiar.

Ostatnio edytowany przez klapio, 26 Lip 2020 21:56, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#171 PostWysłany: 26 Lip 2020 11:45 

Czytam i wychodzi na to, że TUI od razu wstrzymało wszystkie wyloty z GB do Hiszpanii. Poza tym, kto w ten sposób ogłasza kwarantannę, bez wcześniejszych zapowiedzi i czasu na przygotowanie, ponosi konsekwencje decyzji, a więc pozwy przeciwko rządowi GB będą i będą wygrane.

Na marginesie, niemieckie TUI za darmo dołączyło do wszystkich wycieczek ubezpieczenie COVID PROTECT. W skład ubezpieczenia wchodzi:
Koszty repatriacji medycznej i leczenia (koszt testów, koszt leczenia, medyczny transport powrotny, jeśli konieczny i dozwolony, koszty powrotu członków rodziny(.
Gwarantowane koszty kwarantanny w przypadku zakażenia lub podejrzenia zakażenia wirusem SARS-COV-2 lub podobnymi wirusami oraz oficjalnie zamówiona indywidualna kwarantanna lub nawet w przypadku odmowy wjazdu z powodu kontroli temperatury ciała - 14 nocy, koszt biletu, łącznie do 3500 euro na osobę.
Całodobowa gorąca linia i aplikacja z poradami medycznymi i pomocą medyczną

Ubezpieczenie działa, jeśli ostrzeżenie dotyczące celu podróży pojawia się po rozpoczęciu podróży (czyli nie dla tych, którzy jadą mimo zakazów). Dobre i to.
 Relacje PM off  

#172 PostWysłany: 26 Lip 2020 11:58 

srebrny
Cytuj:
a więc pozwy przeciwko rządowi GB będą i będą wygrane.

O tak, zapewne... :P
 Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.

#173 PostWysłany: 26 Lip 2020 22:56 

Jest ktoś w Barcelonie lub był w ostatnich dniach? Mam bilety na końcówkę sierpnia, ale nie wiem czy nie odpuścić skoro tam co raz gorzej??
Może ktoś leci i ma swoje przemyslenia na ten temat?

Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Lip 2020 00:44, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę. (jest końcówka lipca ;)
 Relacje PM off  

#174 PostWysłany: 26 Lip 2020 23:00 
Awatar użytkownika

złoty
Mam bilety na 6 sierpnia. Na razie planuję lecieć.

Image
 Relacje PM off
Highstyle uważa post za pomocny.

#175 PostWysłany: 27 Lip 2020 19:00 

Planuję lecieć pojutrze.
Właśnie córka relacjonuje mi, jak w tej chwili traktuje się "zorganizowanych turystów" w Barcelonie. Od dawna planowany wylot z TUI Deutschland. Na lotnisku nie ma rezydenta, bo ... wirus? Transportem zajmuje się lokalna firma, którą trzeba znaleźć. Samolot przyleciał o czasie, o godzinie 17 okazało się, że na autobus trzeba będzie czekać godzinę. Przyjechał załadowany o 18.45 i teraz będzie rozwoził po hotelach. Prawie dwie godziny w atmosferze no właśnie, lotniska, czy wirusa. Jeśli ktoś ma wykupione wczasy w biurze turystycznym, proponuję, aby uzbroił się w cierpliwość i dużo dobrej woli. Dobra wola miejscowych przedsiębiorców, jeśli chodzi o odrodzenie się turystyki , dyskusyjna. No właśnie, po co oni przyjeżdżają. A tanio nie było!

Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Lip 2020 19:26, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
HandSome lubi ten post.

#176 PostWysłany: 28 Lip 2020 08:57 

niebieski
No po prostu w szczycie normalnego sezonu tam - i w wielu innych hiszpańskich kurortach/miastach - tłok taki, że człowiek na człowieku i na człowieka wchodzi dosłownie.
W Barcelonie nawet w czerwcu - nie mówiąc o lipcu/sierpniu - jak szedłeś Ramblą i nagle chciałeś się zatrzymać (bo np. sznurówka), to było wysokie prawdopodobieństwo karambolu ludzkiego. A na targu to nie tyle tłoczno, co na siłę przeciskać się trzeba było i pchać.
A w kurortach to po chodnikach też w sezonie trzeba było się przeciskać - tyle ludu.
Dlatego jak mogę, to jadę zawsze, ale nie w lipcu/sierpniu.

P.S. Powiedziałem, a w sierpniu na Cypr. :mrgreen:

Ostatnio edytowany przez sanchopan, 28 Lip 2020 09:47, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#177 PostWysłany: 28 Lip 2020 09:40 

niebieski
Wlasnie dlatego tez tak latwo na Rambli bylo straci portfel/ telefon/ cokolwiek... ciekawe z czego te zlodziejaszki teraz zyja ;).
 Relacje PM off  

#178 PostWysłany: 28 Lip 2020 09:48 

niebieski
Nota bene, dzieci też musiałem ciągle uważać, żeby nie stracić w tym tłoku. A na portfelu/torebce to trzeba było cały czas rękę trzymać.
 Relacje PM off  

#179 PostWysłany: 28 Lip 2020 10:01 
Awatar użytkownika

Loty: 309
Kilometry: 494 170
srebrny
marcinsss napisał(a):
Na Majorce podobno połowa normalnej liczby turystów. No to ja nie wiem, jak tam jest normalnie.

Ja miałam dokładnie takie samo odczucie. Jeśli to jest mało to ile jest dużo??!! W sumie się cieszę, że nie było mi dane w przeszłości się przekonać.
 Relacje PM off  

#180 PostWysłany: 28 Lip 2020 10:42 

niebieski
No po prostu jest jak na zdjęciach z chińskiej plaży. Albo niektórych chorwackich, gdzie plaża wąziutka, a człowiek leży tuż obok innego człowieka. I to jest tam - albo tam i wtedy - normalne.
Jak byłem ostatnio w Benidormie (nie w tym roku), to o ile początkiem czerwca na chodnikach było dość luźno, rzekłbym normalnie, to już okolicach połowy czerwca ciężko było normalnie przejść i z dnia na dzień tłum gęstniał.
I stąd się biorą te kosmiczne ceny, że camping potrafi kosztować 8-10 tys. zł - czemu? A czemu nie skoro ludzie za to płacą... I jeszcze tłum.
 Relacje PM off  

[ 1286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość