Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1241 PostWysłany: 19 Paź 2019 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Zapomniałem od razu napisać ze nie pomaga wylogowanie i ponowne zalogowanie. To oczywiście byla pierwsza czynność jaka zrobiłem. Identyczna sytuacje miałem 2 razy, przedwczoraj i dziś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1242 PostWysłany: 19 Paź 2019 21:39 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
No to kicha. Żeby było weselej, to w T-Mobile Banku tegoż samego Aliora aktualizacja salda odbywa się sama w apce nawet jak przelew zrobię z laptopa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1243 PostWysłany: 12 Gru 2019 15:14 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

mam pytanie w sprawie karty wieluwalutowej. Dokonałem transakcji w Euro na kwotę ok. 700€. Niestety pośrednik płatności przywiesił się i płatność początkowo nie została odnotowana w systemie sprzedaży. W ogóle do zamówienia jakby nie doszło, ale blokada na karcie się pojawiła.
Z racji, że ciągle zamówienie było jakby w koszyku, spróbowałem dokonać płatności jeszcze raz. Tym razem przeszło. Niestety pobrało kolejne środki z konta, a z racji braku na rachunku w EURO, bank zrobił blokadę na środkach w PLN po kursie o 70gr wyższym niż ten w kantorze. Tak więc mam 2 blokady.

Po kilkunastu minutach w systemie sprzedaży widać oba zamówienia! OK, jedno mi anulują. Problem tylko w tym, że dzwoniłem do Aliora, a oni powiedzieli że jak będzie zwrot na tą płatność, która poszła z rachunku w PLN to zwrot będzie w PLN i znowu przeliczą mi zwrócone Euro na złotówki po ich standardowym kursie! Łącznie to będzie ponad 450 zł straty, za błąd pośrednika płatności :(

Czy faktycznie zwrot będzie w złotówkach, a nie na rachunek w EURO? Czy mogę z tym cokolwiek zrobić? Czuję się nieźle wyrolowany, bo ta druga transakcja właściwie w ogóle nie powinna mieć miejsca. A już na 100% nie zgodziłbym się na kurs bankowy. Reklamacja?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1244 PostWysłany: 12 Gru 2019 15:17 

Złóż pisemną reklamację, tylko tak trafisz na kogoś kompetentnego

Ma przejść pierwsza, druga oczywiście do odblokowania, choć Alior jak przypuszczam również ją rozliczy

Szybko rozliczy...
Góra
 PM off  
      
#1245 PostWysłany: 12 Gru 2019 15:19 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ta druga powinna być zwrócona na dokładne taką samą kwotę jak została pobrana?

Czekać z reklamacją, aż system wszystko zaksięguje do końca? Pewnie tak?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1246 PostWysłany: 12 Gru 2019 15:22 

Oczywiście

Jak obie zaksiegują drugą od razu reklamuj nie wiem czy nie najlepiej w formie pisemnego chargeback :!:

Trochę mnie w podobnej sprawie zdrowia to kosztowało, ale po ponad miesiącu wszystko co reklamowałem zwrócili
Góra
 PM off
dworkam lubi ten post.
 
      
#1247 PostWysłany: 12 Gru 2019 15:58 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
W Google znalazłem historie Alioru podobną u Samcika: https://subiektywnieofinansach.pl/rozbo ... -prowizji/

Cytuj:
„Oczywiście, złożyliśmy reklamację, której bank nie uznał, tłumacząc, że jedynym rozliczeniem uznaniowym, dla którego nie stosuje się kursu kupna, jest wycofanie operacji, a nasz przypadek nie jest wycofaniem transakcji, tylko zwrotem wpłaconej kwoty.(..)"


Ta argumentacja Alioru mnie martwi. Powinienem napisać do sklepu, żeby cancel, decline czy refund tą druga transakcję, żeby była to "wycofana operacja", a nie "zwrot wpłaconej kwoty"? :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1248 PostWysłany: 12 Gru 2019 16:04 

Jak juz to by nie rozliczali czy wycofali drugą blokadę

A Ty się nie zapętlaj......jak rozliczą wiesz co robić :)
Góra
 PM off
bartek. lubi ten post.
 
      
#1249 PostWysłany: 14 Gru 2019 14:58 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ok. Sytuacja opanowana :) poprosiłem sklep o anulowanie płatności i tak zrobili i cała kwota wróciła na miejsce.

Natomiast w międzyczasie wydarzyła się inna historia tym razem z karta KK MC w mBanku. To akurat sklep zagraniczny, ale złożyłem zamówienie i zapłaciłem w euro, później jednak zdecydowałem się zwrócić zamówienie zgodnie z taka możliwością. Sklep zwrócił mi pelna kwotę w euro ale w mBANK je rozliczył jako osobna transakcje i spread wyniósł 400 zł. Zwrot faktycznie był w kolejnym okresie rozliczeniowym karty.

Czy przy takiej sytuacji można liczyć na zwrot nadwyżki od banku przy reklamacji?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1250 PostWysłany: 14 Gru 2019 15:21 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Tak - złóż reklamacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1251 PostWysłany: 14 Gru 2019 18:28 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
Nie. Jeżeli bank uzna reklamację to tylko grzecznościowo. Obie transakcje zostały zaksięgowane i rozliczone zgodnie z obowiązującym regulaminem i umowami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1252 PostWysłany: 15 Gru 2019 01:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@bartek. z ciekawości: co w czasach powszechnej dostępności kart walutowych czy nawet wielowalutowych skłoniło cię do dokonania sporej (sądząc po spreadzie) płatności w euro kartą kredytową rozliczaną w złotówkach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1253 PostWysłany: 15 Gru 2019 02:32 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Kashpir napisał(a):
@bartek. z ciekawości: co w czasach powszechnej dostępności kart walutowych czy nawet wielowalutowych skłoniło cię do dokonania sporej (sądząc po spreadzie) płatności w euro kartą kredytową rozliczaną w złotówkach?


Ze zwrot będzie to wiedziałem jeszcze przed płatnością, wiec nie chciałem blokować tak sporej gotówki bo myślałem ze wszystko odbędzie się w grace period bezkosztowo.
Możesz zgadywać dlaczego wiedziałem ze będzie zwrot ale to już OT się robi ;)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1254 PostWysłany: 15 Gru 2019 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Poprzednie rozmyślania: viewtopic.php?p=1281430#p1281430

Jako ciekawostka:
właśnie kupiłem kartą USD bilety Air Tahiti (123 367 XPF), mam nadzieję, że transakcja będzie rozliczona w tygodniu:
Na razie obciążenie/blokada(edit) karty: 1243,12 USD
Wg MC na dziś powinno być 1151,05 USD
Dam znać jak rozliczą:)
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/


Ostatnio edytowany przez grzegorz84, 15 Gru 2019 21:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1255 PostWysłany: 15 Gru 2019 20:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
To chyba jeszcze nie obciążenie, a blokada - wyższa o ok. 8% od tej kwoty, którą podałeś. Wszystko wygląda OK, powinno się rozliczyć te 1151 USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
 
      
#1256 PostWysłany: 15 Gru 2019 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Dziękuję. To mi było potrzebne
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1257 PostWysłany: 15 Gru 2019 23:09 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Kashpir napisał(a):
To chyba jeszcze nie obciążenie, a blokada - wyższa o ok. 8% od tej kwoty, którą podałeś. Wszystko wygląda OK, powinno się rozliczyć te 1151 USD.


Czy na tej ich nowej wielowalutowej też rezerwują 8% wyższą kwotę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1258 PostWysłany: 18 Gru 2019 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Rozliczyło dziś moją transakcję (123367 XPS):
Alior Kantor: 1154,81 USD
Kurs revoluta z dziś: 1149,48 USD (+2% wychodzi 1172,47)*
Kurs MC z dziś: 1152,77 USD

* bo rozumiem, że Revolut nie podaje marży rzadkich walut w zakładce kursy?

Jeśli mam rację, Alior Kantor był rzeczywiście w tej sytuacji najbardziej opłacalny. Sprawdzę jeszcze tylko jaki kurs Revoluta zapisałem o godzinie kupna biletów.Image
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1259 PostWysłany: 18 Gru 2019 23:59 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Kalkulator walutowy revoluta jest deczko mylący, bo tutaj przykładowo podajesz kwotę w XPF i on podaje ile by Ci dał za kupienie tego w innej walucie (np. USD) - czyli taki nasz kantorowy kurs kupna. A interesuje nas kurs sprzedaży w tym wypadku akurat. (Kantor/revolut skupuje po niższej cenie, sprzedaje po wyższej).
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 uważa post za pomocny.
 
      
#1260 PostWysłany: 19 Gru 2019 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
To nie wiem już jak to rozkminić:/ już pomijam, że Revolut nie podaje średniego kursu dla dnia. Na razie wychodzi, że zaoszczędziłem 9.5 usd. Tabele na stronie dot. Markizów.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
tamtam uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: igiko oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group