Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#2061 PostWysłany: 04 Paź 2019 14:18 

różnice wynikają z faktu, że fintechy księgują od razu i gdyby złoty się nie osłabił....

te same fintechy czyli revo czy curve przegraja w weekendy

Marek Marszolik napisał(a):
W poniedziałek zrobiłem transakcje czterema kartami we Włoszech, które zostały przewalutowane następująco:
1. Curve - 14,60 EUR = 63,99 zł, 1 EUR = 4,3828 zł
2. Pekao - 18 EUR = 78,92 zł, 1 EUR = 4,3844 zł
3. Revolut - 14,60 EUR = 63,95 zł, 1 EUR = 4,3801 zł
4. Visa Getin - 10 EUR = 43,94 zł, 1 EUR = 4,394 zł.

No więc jednak fintechy wygrywają kursami, a przewalutowanie po kursie Visy nie jest takie rewelacyjne na tym tle.
Góra
 PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
#2062 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:32 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Pekao też księguje od razu, Getin po jakichś dwóch-trzech dniach, ale nie zmienia to faktu, że kursem Visy się mocno rozczarowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2063 PostWysłany: 04 Paź 2019 23:46 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Tu chyba nie chodzi o księgowanie od razu tylko o kurs, który w fintechach zmienia się w ciągu dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2064 PostWysłany: 05 Paź 2019 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Chodzi i o jedno i o drugie. Jeśli kurs się zmieni na naszą korzyść, to lepiej wyjdzie Visa Getinu, jeśli nie to Revolut/Curve.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#2065 PostWysłany: 06 Paź 2019 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Marek Marszolik napisał(a):
Pekao też księguje od razu, Getin po jakichś dwóch-trzech dniach, ale nie zmienia to faktu, że kursem Visy się mocno rozczarowałem.


No patrz, a ja się rozczarowałem Revolutem. Na górze Revolut, na dole Getin. Ta sama kwota, ten sam dzień księgowania. I to nawet nie był weekend.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2066 PostWysłany: 18 Paź 2019 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Dzisiaj otrzymałem nową kartę T-Mobile USD, ponieważ ważność starej kończy się w listopadzie. Kartę wyrobiłem w listopadzie 2015. Dużo się zmieniło na rynku w tym czasie.
Praktycznie każdy bank pogorszył swoją ofertę, wprowadził dziwaczne opłaty; przez moje ręce przeszły dziesiątki kart debetowych i kredytowych, a ta jedna karta pozostaje niezmienne w moim portfelu.
Oczywiście pojawiły się Revo, Curwy, N26, Getiny i inne karty z których korzystam częściej, ale nadal uważam, że jest to najlepsza zapasowa karta, która jest świetnie rozliczana i w ‘trudnych’ sytuacjach po prostu nie zawodzi.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2067 PostWysłany: 18 Paź 2019 17:11 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Apocalipse: zgadzam się też jako backup uważam za najlepszą. I nie było miejsca gdzie zawiodła jak była potrzebna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2068 PostWysłany: 18 Paź 2019 18:22 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Wydaje mi się, że dopóki jej nie aktywujemy, to nie jest pobierana opłata 10 zł. Dostałem kilka miesięcy temu karty USD, EUR i GBP, aktywowałem tylko dolarową i za nią pobrało n mi 2,60 USD. Inne leżą w szufladzie i nie zapłaciłem za nie.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2069 PostWysłany: 18 Paź 2019 21:15 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Trzeba było zapłacić nią za browara w Żabce i byś był zwolniony z opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2070 PostWysłany: 18 Paź 2019 21:22 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@pasta: nie chodzi o kartę Kantoru a T-Mobile Usługi Bankowe - tu nie ma zwolnienia z opłaty ale są... darmowe (bez opłaty dla Banku) bamkomaty i kursy Mastercard z waluty innej na USD,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2071 PostWysłany: 18 Paź 2019 21:36 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Karty walutowe T-Mobile - opłata za wydanie/wznowienie 10 zł (równowartość w walucie rachunku) bez możliwości zwolnienia. Za kartę nieaktywowaną opłata nie jest pobierana.
Kantor Alior - opłata za wydanie/wznowienie 15 zł, zwolnienie z opłaty w przypadku wykonania co najmniej jednej transakcji kartą w ciągu 6 miesięcy od wydania.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2072 PostWysłany: 18 Paź 2019 21:41 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Apocalipse napisał(a):
Dzisiaj otrzymałem nową kartę T-Mobile USD, ponieważ ważność starej kończy się w listopadzie. Kartę wyrobiłem w listopadzie 2015. Dużo się zmieniło na rynku w tym czasie.
Praktycznie każdy bank pogorszył swoją ofertę, wprowadził dziwaczne opłaty; przez moje ręce przeszły dziesiątki kart debetowych i kredytowych, a ta jedna karta pozostaje niezmienne w moim portfelu.
Oczywiście pojawiły się Revo, Curwy, N26, Getiny i inne karty z których korzystam częściej, ale nadal uważam, że jest to najlepsza zapasowa karta, która jest świetnie rozliczana i w ‘trudnych’ sytuacjach po prostu nie zawodzi.
Pytanie ode mnie - czy w bankowości internetowej/mobilnej widzisz starą kartę czy tylko nową? I co widziałeś np. 3 dni temu? Pisałem w tym temacie kilka miesięcy temu, że zanim jeszcze otrzymałem nową kartę od TMUB, w systemie widoczna była tylko nowa "do aktywacji" i nie mogłem zmienić PINu do starej.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2073 PostWysłany: 18 Paź 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Tak samo. Tylko nowa.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#2074 PostWysłany: 22 Paź 2019 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
https://www.cashless.pl/6590-Twisto-kar ... ja-fintech

Chyba ciekawa alternatywa dla Revoluta. Na pewno bezpieczniejsza, nie ma ryzyka, że Revo nagle zablokuje środki "bo tak" plus korzystny kurs również w weekend.

Ogółem jak ktoś nie chce/nie może mieć kredytowki to chyba dla niego dobre rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2075 PostWysłany: 23 Paź 2019 15:01 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Którą kartę/konto można założyć dla osoby niepełnoletniej? Potrzebuję dla córki 16 letniej kartę USD.
Revolut i Curve chyba wymagają 18 lat. Pytałem w mBanku ale nie otwierają kont walutowych niepełnoletnim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2076 PostWysłany: 23 Paź 2019 19:55 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
Bank Pekao i Konto Przekorzystne dla młodych + karta Mastercard (przelicznik po ich kursie).
Wszystko za 0 zł, także wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie (sprawdzone). Oczywiście trzeba uważać na opłaty "właścicieli' bankomatów ).

ps.
W przypadku osób, które nie ukończyły 18. roku życia, umowę o Konto Przekorzystne zawiera w ich imieniu przedstawiciel ustawowy.Po ukończeniu 26. roku życia opłaty za Konto Przekorzystne będą pobierane na zasadach ogólnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#2077 PostWysłany: 27 Paź 2019 23:14 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Mam debetówkę do konta Citi Priority i subkonta walutowe w EUR i USD. Cały czas miałem wrażenie, że płacąc za granicą w walucie innej niż te dwie (hrywna, bat, cokolwiek), najlepiej jest przypiąć kartę do subkonta w euro i transakcja będzie rozliczona po kursie Mastercard. Natomiast teraz otworzyłem regulamin i nie do końca rozumiem, zwłaszcza podpunktu a):

Cytuj:
12. Kwoty transakcji dokonywanych przy użyciu Citicard w walutach obcych (innych niż EUR) są przeliczane na walutę rozliczeniową po kursie
Organizacji Płatniczej, a następnie księgowane na Koncie właściwym dla Citicard. Gdy waluta Konta właściwego dla Citicard i waluta
rozliczeniowa są różne, kwoty transakcji rozliczane są w następujący sposób:
a) w przypadku wypłaty gotówki z bankomatów oznaczonych logo Citi lub Citibank transakcje są przeliczane z waluty rozliczeniowej –
dolara amerykańskiego (USD) na walutę Konta Osobistego lub Subkonta Walutowego właściwego dla Citicard po kursie obowiązującym
w Banku w momencie dokonywania transakcji, jeżeli waluta transakcji i waluta Konta właściwego dla Citicard są takie same, transakcja
księgowana jest z pominięciem przewalutowania;
b) w przypadku pozostałych transakcji kwoty transakcji są przeliczane z waluty rozliczeniowej – dolara amerykańskiego (USD) lub funta
szterlinga (GBP) dla transakcji dokonanych w tych walutach lub z euro (EUR) w pozostałych przypadkach na walutę Konta Osobistego
lub Subkonta Walutowego właściwego dla Citicard po kursie zgodnym z ostatnią Tabelą Kursów Walut obowiązującą w Banku w dniu
księgowania transakcji.
Powyższe kursy dostępne są na stronach internetowych Banku (http://www.citibank.pl), za pośrednictwem Usługi bankowości telefonicznej
CitiPhone lub w Oddziałach


Chciałbym przede wszystkim wypłacić lokalną walutę w Tajlandii, w bankomacie Citi (aby uniknąć prowizji powszechnej w tym kraju). Do którego subkonta walutowego powinienem podpiąć sobie kartę debetową, żeby przewalutowanie z batów było po kursie organizacji płatniczej?

EDIT: częściowo odpowiem sobie sam :D Napisałem na czacie i dostałem linka do bardzo sensownej strony: https://www.citibankonline.pl/apps/customerservice/faq/home/current-and-savings-accounts/card-payments-abroad.html.
Podsumowując:
  • płatność bezgotówkowa kartą - kartę trzeba podpiąć do konta w EUR, bo kwota transakcji w "egzotycznej" walucie zostanie przeliczona na EUR po kursie Mastercard
  • wypłata z bankomatu Citi - kartę trzeba podpiąć do konta w USD, bo wypłata w "egzotycznej" walucie zostanie przeliczona na dolary, po kursie Citishare, Czym jest kurs Citishare? Agent na czacie powiedział, że o kursie "decyduje właściciel bankomatu" i skierował na infolinię - nie wiem czy zadzwonię, bo boje się, że za CitiPhone jest chyba opłata 6 zł :P
  • wypłata z innego bankomatu - jak na razie nie mam pojęcia, choć powyższy regulamin skłania mnie do euro.

EDIT2: dzwoniłem na infolinię, niestety brak kompetencji pracowników tej płatnej infolinii jest porażający, więc jeśli ktoś ma odpowiedź na pytanie czym jest kurs Citishare, to chętnie się dowiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2078 PostWysłany: 02 Lis 2019 13:17 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Krupier napisał(a):
Chyba ciekawa alternatywa dla Revoluta. Na pewno bezpieczniejsza, nie ma ryzyka, że Revo nagle zablokuje środki "bo tak" plus korzystny kurs również w weekend.


Do mnie wlasnie idzie ta karta. W revolut widzisz dokladnie ile placisz za wymiane waluty. Tu chyba nie. Kurs bedzie lepszy - tak twiedzi strona, lub nie. Wiesz moze gdzie doklany kurs wymiany na np. tajskie bathy mozna sprawdzic?
BTW> Jak cos jest 50 zl za polecnie tej karty dla polecanego i polecajacego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2079 PostWysłany: 02 Lis 2019 13:22 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@beata123: kursy są Mastercard ale nie da się ich sprawdzić z wyprzedzeniem. Najpierw jest blokada A potem rozliczenie zgodne z kursem Mastercard z dnia transakcji. Dokładnie tak jak w Bankach. W Revo czy Curve kwota jest od razu ostateczna. Tutaj nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2080 PostWysłany: 02 Lis 2019 13:39 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
@seal walsnie ogarniam temat platnosci w Tajlandii. Moze pomozesz bo roznych kart doszlo a temat troche sie zdeaktualizowal.
Rozważam: Curve, Revolut, Twisto, Kantor Walutowy (najnowsza karta wielowalutowa), PEKAO, Citi Priority lub SilverBP. Lub inne - mam ich troche ale chyba innych nie warto?

Moje wnioski - moze cos niechcacy pomylilam.
Z tego co widze kazda jak wyplacam jest okolo 200THB - tego sie obejsc nie da wiec trzeba wyplacac mozliwie duzo za kazdym razem.
Ale czym wyplacac? Revolut do przelicznika 800zl chyba najkorzystkiej (poza weekendami) - czy moze inni lepiej.
Akceptacja kart slaba ale mimo wszytko czyms trzeba placic - tylko czym :)?
Rozumie ze wszytkie poza Revolutem kursy mam sobie sprawdzic na stronie Mastercard https://www.mastercard.co.uk/en-gb/cons ... rency.html . Wybrac THB walute i bank fee 0%. Dobrze? Jesli tak to Revolut wygrywa przy 1000THB o kilka ZŁ lub o niecalego dolara przy USD. Kiedy zatem warto uzyc karty innej niz Revolut? Pewnie w weekend (choc dzis jest sobota wiec sprawdzam w/g gorszego kursu) bo wtedy kurs wyzszy w Revolut, lecz zastanawiam sie czy wtedy tez aby nie jest MasterCard wyzszy?
Czy Visa warto rozwazac? Kiedy?

Pozostaje kwestia do rozwazanie - zabrac USD i wymienic tam w kantorze. Musze spojrzec gdzies jakie kursy. Plus ze moge wykonywac to wielokrotnie bez oplaty 200THB

Cos pomylilam? Pomozesz lub podpowiesz cos wiecej
Dziekuje za wszelka pomoc bo jak widzisz pytan w glowie cala masa i metlik


Ostatnio edytowany przez beata123 02 Lis 2019 13:54, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group