Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 11 Lip 2019 21:36 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Czy Waszym zdaniem nie będzie problemu żeby kupić na lotnisku wizę TYLKO dla 7 latka?
Cała reszta wycieczki będzie mieć Jordan Pass, ale dzieci do 12 lat mają wstęp do Petry za free i zastanawiam się, czy warto mi dla dziecka kupować pass czy nabyć wizę na lotnisku. Co myślicie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 01 Sie 2019 09:32 

Rejestracja: 09 Gru 2015
Posty: 7
Loty: 24
Kilometry: 75 065
Patyczok napisał(a):
Czy Waszym zdaniem nie będzie problemu żeby kupić na lotnisku wizę TYLKO dla 7 latka?
Cała reszta wycieczki będzie mieć Jordan Pass, ale dzieci do 12 lat mają wstęp do Petry za free i zastanawiam się, czy warto mi dla dziecka kupować pass czy nabyć wizę na lotnisku. Co myślicie?


Nie bardzo rozumiem, gdzie miałby być problem z dostaniem wizy dla dziecka?! Idziesz płacisz i tyle. Moim zdaniem nie warto kupować dziecku JP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 01 Sie 2019 11:30 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Racja, nie było problemu. Pokazałem swój JP i kupiłem dziecku wizę bez żadnego problemu.
Nie wiedziałem jak to fizycznie wygląda, tzn. czy są osobne kolejki do wizy i JP itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 21 Sie 2019 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
Hose napisał(a):
Jeśli nie musisz nadać ponownie bagażu i tym samym przejść przez imigrację (np. przesiadając się do RyanAir'a) to bez wizy możesz przebywać w strefie tranzytowej do 48h.


Dokładnie taką sytuację teraz będę przerabiał, lot Ryanaira i przesiadka na ryanaira ale z podręcznym, więc w strefie tranzytowej, bez nadawania bagażu wiza jest NIEPOTRZEBNA
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 05 Wrz 2019 20:00 

Rejestracja: 23 Kwi 2016
Posty: 40
Czy ktoś wie co w sytuacji wizy dłuższej niż 1msc? Czy na lotnisku można zakupić inną opcję? Czy musiałabym najpierw wybrać się do konsulatu w Berlinie i tam zdobyć wizę na 3msc?
Czy będąc już w Jordanii można przedłużyć swoją 1 miesięczną wizę o kolejną, na nastepny miesiąc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 12 Paź 2019 00:21 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Potwierdzam, że darmowa wiza po wylądowaniu w Ammanie jest nadal dostępna. W przypadku krótkiego wyjazdu piątek - poniedziałek i tak nie ma szans na wykorzystanie Jordanpass, taniej wychodzi kupno biletu do Petry i darmowa wiza do Aqaby. Na lotnisku w Ammanie pokazałem rezerwację hotelu w Aqabie z booking.com, pogadali trochę i wpuścili. Rezerwacja była w języku polskim, od następnego dnia i tylko na 4 osoby, a było nas 6. Biuro ASEZA w Aqabie jest czynne od niedzieli do czwartku w godzinach 8-15. Pojechałem tam, załatwiłem te kwity, co zajęło mi 25 minut, bo była kolejka. Na lotnisku w Ammanie nikt nie chciał ich oglądać, a wiedzą na pewno, że to wiza do Aqaby, bo na Jordanpass są inne pieczątki w paszporcie. Za bilet na Wadi Rum nie płaciliśmy w ogóle, do campu pojechaliśmy autem z wypożyczalni, nie było z tym żadnego problemu. Po załatwieniu formalności w ASEZA spędzilismy pół dnia na plaży w Aqabie. Warto było :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Paź 2019 23:51 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 10
Witam
Mam plan, żeby wjechać do Jordanii ze strony Izraela, granica Eilat/Aqaba ( w piątek ) , w Jordanii chce być do poniedziałku ( więc wylot będzie na 4 dzień, 3 noce spędzę w Jordanii) i w poniedziałek wrócić do polski samolotem z lotniska w Ammanie. Jakie koszty przy przekraczaniu granicy w Aqabie będę musiał ponieść, oprócz opłaty wyjazdowej z Izraela? Czy przy spędzeniu 4dni/ 3 nocy w Jordani i chęci zobaczenie Petry plus Wadi Rum opłaca mi się brać JordanPassa? Czy przy wyjeździe na lotnisku zostanie ode mnie pobrana jeszcze jakaś opłata wyjazdowa z Jordanii?
Z góry dziękuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 19 Lis 2019 14:46 

Rejestracja: 24 Kwi 2015
Posty: 13
lecimy kolejny raz w ferie do Jardanii i potwierdzam wiza nie jest potrzebna. W 48h do Aqaby trzeba się udać i pobrać stemple i tyle. Nocuje 4 dni w Aqabie a kolejne w Petrze, Wadi Rum, Morze Martwe.
jak ktoś ma czas aby udać się po przylocie do Aqaby to polecam :)

pozdrówka
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 30 Lis 2019 15:54 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Spokojnie da się odwiedzić Akabę i zrealizować program weekendowej wycieczki - lot z Modlina w piątek i powrót w poniedzialek w nocy. W piątek w południe lądujemy w Ammanie, bierzemy auto z wypożyczalni i jedziemy do Jerash, koło 18 zwijamy się z Jerash i jedziemy do Petry. Cała sobota w Petrze i jedziemy wieczorem do Wadi Rum. Nocleg i rano wycieczka jeepem po pustyni. Stamtąd jest godzina jazdy do Akaby, trzeba do biura ASEZA dotrzec przed 15. Załatwiamy formalnosci i na plaże do Akaby do zachodu słońca. Wracamy na pólnoc, my spaliśmy ostatnią noc w Madabie, rewelacyjny dojazd do lotniska. Rano na lotnisko, zdajemy auto i do domu. Jest trochę jeżdzenia,ale więcej się na takim krótkim wypadzie nie da zobaczyć. Wizy były za free, trzeba bylo to wszystko zaplanować, bo w piatek i sobote biuro jest nieczynne, ale jakoś szczegolnie uciązliwe odwiedzenie Akaby nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 30 Lis 2019 19:15 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
@tomeki, mam pytanie o jeepy na wadi rum, załatwiasz to na miejscu przy visitor center czy w Aqabie ?,
rozumiem też, że z Jerasz jedziesz wieczorem do Petry, nie będzie z tym problemu ?, część odradza jazdę autem po zmroku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 01 Gru 2019 12:53 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
W Wadi Rum bierzesz nocleg w campie na pustyni i rano jedziesz z Beduinami na wycieczkę po pustyni jeepem. Ta pustynia to trochę cepelia dla turystów, są tam utwardzone drogi i cały czas jeździły auta obok naszego obozu. Ja pojechałem tam swoim autem, byliśmy u Salmana Al Zwaiedh, było ok.
Jeździłem tylko wieczorem, żeby nie marnować czasu, który można przeznaczyć na zwiedzanie. Uciążliwe było to, że miejscowi jeżdżą na długich, a o ustawianiu świateł nikt tam nie słyszał chyba. Główna droga Amman - Akaba bardzo zatłoczona, dużo ciężarowek. Znacznie lepiej jechało się drogą wzdłuż izraelskiej granicy, jednopasmówka, ale dużo mniejszy ruch. Jadąc z niej do Madaby władowałem się na drogę przez górę Nebo, masakra. Progów zwalniających nie odczułem, najwyżej auto trochę podskakiwało, ale miałem wielkiego SUVa 4x4.
My bylismy tam na początku października, kiedy dzień był dłuższy, a samolot w Modlina lądował wcześniej. Teraz widze, że jest o 12:45, potem odprawa, wypożyczenie auta i może się okazać, że do Jerash dojedziesz koło 16, przed zamknięciem. Trzeba by inaczej przygotowac plan podrozy przy zimowym rozkladzie. Może do Madaby albo Ammanu (dla miłośników ekstremalnych przeżyc przy prowadzeniu auta) i potem do Petry na wieczór?
Góra
 Profil Relacje PM off
dziamu lubi ten post.
dziamu uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 04 Gru 2019 22:54 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
@tomeki, noclegu nie chciałbym brać w wadi rum, ale chętnie bym tam wjechał wypożyczonym autem, rozumiem, że żadnych szlabanów tam nie ma i można wjechać udając miejscowego ?, a po odebraniu auta, mam nadzieję na w miarę szybką akcję i wyjazd z lotniska przed 14, mam zamiar jechać do Aqaby, czyli ponad 3h jasnego, resztę po ciemku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 07 Gru 2019 18:50 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Nie jechałem do wioski Wadi Rum, ale przez Visitors Centre auta normalnie przejeżdzały. Do obozu Salamana jedzie się w innym kierunku, przez wioskę Disah, nie było żadnej kontroli. Po pustyni można trochę pojeździć autem, ale jak zjedziesz ze szlaku, to może być problem. Nie wiem jak mapy google tam prowadzą. Piasek jest czerwony i istnieje niebezpieczeństwo, że ubrudzisz auto i wypożyczalnia zaordynuje mycie na Twoj koszt. Osobówką nigdzie głębiej bym się nie zapuszczał, zwłaszcza bez znajomości terenu. My mieliśmy duzego SUVa, ale zaparkowałem w obozie i pojechałem jeepem z pracownikiem Salmana.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziamu lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 07 Gru 2019 19:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Chciałbym zwrócić uwagę, że temat dotyczy wizy na lotnisku w Ammanie, a nie dojazdu i noclegów w Wadi Rum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 01 Lip 2021 20:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Czy opcja z darmową wizą w AMM jeżeli jedziemy (autobusem) do AQJ to "pewniak"? Czy myślicie że jest duża szansa że się nie uda? Szczególnie teraz, pocovidowo...
Ciągle podejrzanie mało informacji/potwierdzień tej opcji jest w internecie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 03 Lip 2022 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Moi drodzy, mam parę pytań.

1. Czy obecnie, aby zostać wpuszczonym do Jordanii, potrzebna jest tylko wiza i nic więcej ?
2. Czy wizę najlepiej kupić na lotnisku w Jordanii po wyjściu z samolotu ?
3. Ile kosztuje wiza ?

Z tego co widzę na stronie naszego rządu, obecnie nie są wymagane żadne testy na Covid dla niezaszczepionych [czyli dla mnie].
https://www.gov.pl/web/jordania/informa ... rozujacych
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 03 Wrz 2022 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 20
Loty: 39
Kilometry: 63 056
Potwierdzam, że darmowa wiza dalej działa i pracowników raczej nie obchodzi czym dojedziesz do Aqaby. Ja tylko powiedziałam, że jedziemy do Aqaby, pogranicznik tylko potwierdził, czy Aqaba i czy bezpośrednio. Wbił pieczątkę, nakleił jakiś kod kreskowy i tyle. Oby z wyjazdem też nie było problemów, bo informacji na temat darmowej wizy prawie nie ma i często są sprzeczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 12 Sty 2023 20:15 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
dobrze rozumiem, że lecąc do Ammanu i mając "jakieś" potwierdzenie rezerwacji hotelu w Aqabie nie muszę brać wizy? Chciałbym zostać w Ammanie i nie interesuje mnie Petra itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Sty 2023 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Teoretycznie trzeba w ciągu 48h dostać potwierdzenie z pieczątka w urzędzie w aqabie, ale ja nie miałem i nie sprawdzali tego na wylocie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 12 Sty 2023 20:42 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
ciekawe ile osób tak robi to kuszące a wiza do najtańszych nie należy... co ew. grozi za jej brak ;/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group