Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Cze 2018 19:41 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
A w życiu, 40JOD jak każdy.
Możesz jedynie przyoszczędzić kilkadziesiąt dżej-di kupując Jordan Pass, o ile i tak wybierasz się do Petry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#22 PostWysłany: 07 Wrz 2018 11:15 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Na blogach znalazłem informację, że od 4 nocy cena wizy spada do 10 JOD. Prawda to?
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Wrz 2018 20:48 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Mam zamiar kupić Jordan Pass . Zabieramy też ze sobą 11 letnią. I teraz pytanie.
Na jordanpass.jo pisze że:
Cytuj:
Do children under 12 years need to purchase a separate pass beside the visa?
No, children under 12 years can enter the touristic sites for free when accompanied by their parents.

Czyli do Petry młodą wpuszczą, ale rozumiem że jako posiadaczka polskiego paszportu musi mieć wizę. Powinienem jej kupić normalną VOA za 40 JODów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Wrz 2018 20:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22442
Dokładnie tak
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... ordan.html
https://www.ourglobetrotters.com/facts- ... ids/#visas
Góra
 Profil Relacje PM off
vasquez37 lubi ten post.
tasma uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 27 Paź 2018 17:12 

Rejestracja: 20 Cze 2014
Posty: 27
Troche się zamotałem w wątku - czy mogę kupic na lotnisku Jordan Pass czy tylko i wyłącznie przez internet? Sądziłem, że kupie Jordan Pass na lotnisku, a teraz już nie jestem tego pewien :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 27 Paź 2018 17:35, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Paź 2018 17:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22442
Nie kupisz Jordan pass na lotnisku, tylko przez neta. Na lotnisku kupisz tylko wizę

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Gru 2018 11:22 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Mam pytanie, znalazłam na jednym blogu taką oto informację:
"Istnieje też możliwość dostania darmowej wizy – warunek jest jeden – musimy jechać do Aqaby, która należy do specjalnej strefy ekonomicznej. Przynajmniej w teorii możemy ją dostać na każdym przejściu granicznym, pytając właśnie o tę specjalną wizę. Jeżeli jednak nie przekraczamy granicy w samej Aqabie musimy w ciągu 48 godzin od pojawienia się w Jordanii zameldować się w Aqaba Special Economic Zone Authority (ASEZA) Wisa Office w Aqabie. Inaczej będziemy musieli zapłacić za wizę przy wyjeździe. Może to łączyć się z dodatkową opłatą."
Czy to legitne info?
Lecimy do Jordanii w marcu, Ryanem, Kraków - Amman, nastawiałam się na kupienie JordanPass, ale i tak wypożyczamy auto, więc generalnie prosto z lotniska możemy jechać do Akaby, jeśli mielibyśmy dzięki temu zaoszczędzić na wizie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Gru 2018 12:43 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 45
Aby dojść do biura wypożyczalni trzeba przejść przez kontrolę wizową... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Gru 2018 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@pepe3 , chyba logiczne myślenie Cię przerasta - to że wypożyczalnia jest za bramkami kontroli wizowej jest oczywiste i nie ma żadnego znaczenia w kontekście powyższego. Natomiast poruszony temat jest dość ciekawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 23 Gru 2018 09:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22442
Ale jak kupisz Jordan pass to i wiza jest w pakiecie....

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Sty 2019 09:51 

Rejestracja: 24 Kwi 2015
Posty: 13
cześć,
my z kolegą wylatujemy w poniedziałek 7.01.2019 i nie kupujemy jordanpass bo w Petrze tylko jeden dzień. Na lotnisku w Ammanie informujemy tylko iż udajemy się do Akaby. Mamy 48h aby tam dojechać. Oczywiście wypożyczamy auto. Wystarczy zameldować się w ASEZA i nie płacimy za wizę nic.
We wtorek ogarniemy Petrę a w środę do Akaby i stamtąd już Wadi Rum i w kierunku Ammanu powoli na spokojnie zwiedzanie :)

mam nadzieję że to się uda i faktycznie nic nie zapłacimy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
@moses25 Czekamy na relację po powrocie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Jordania na 3 dni
#33 PostWysłany: 10 Sty 2019 15:41 

Rejestracja: 10 Sty 2019
Posty: 2
-- 10 Sty 2019 16:41 --

Witam,
wylatuje w pojedynkę z Warszawy do Ammanu w najbliższy piątek. Wyjazd na totalnym spontanie (decyzja w 5min)
I teraz do mnie dotarła kwiestia wizy :D
Czy na tak krótkim pobycie, wiza będzie kosztować 40 dinarów jordańskich, czy gdzieś przeczytałem że 10 dinarów.
Jak to jest?

-- 10 Sty 2019 16:41 --

Wylatuje za tydzień :d


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Sty 2019 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę. https://www.fly4free.pl/forum/search.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Sty 2019 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
W sensie, że im krócej tym tańsza wiza? Może coś w tym jest, bo za pobyt 0 dni zapłacisz 0 JOD :) Zamiast zakładać konto wystarczyło poczytać forum - zapłacisz 40 JOD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Sty 2019 17:41 

Rejestracja: 10 Sty 2019
Posty: 2
Zwyczajnie są rozbieżne kwoty, a nawet informacje że do 72h wiza jest bezpłatna.
Niektóry źródła podają 10 dinarów, a inne 40 dinarów.


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Sty 2019 18:22, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Sty 2019 17:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22442
Tylko ze to nie źródła państwowe, lec blogi
A wiza darmowa 72, jest na innych zasadach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Sty 2019 03:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@Kamil Kołodziejski , nie mogę mówić za Ciebie, ale sam przeczytałem wątek przed wyjazdem do Jordanii i nie miałem żadnych wątpliwości ile zapłacę za wizę na lotnisku w Ammanie. Polecam lekturę, może pozwoli zaoszczędzić Ci kolejnych niewątpliwie niepowtarzalnych i trudnych pytań :)

@patpul , jesteś pewien? Z Aqaby wyjeżdżałem do Izraela i nie zapłaciłem ani jednego JOD, kwestia dni pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Sty 2019 04:42 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
moses25 napisał(a):
cześć,
my z kolegą wylatujemy w poniedziałek 7.01.2019 i nie kupujemy jordanpass bo w Petrze tylko jeden dzień. Na lotnisku w Ammanie informujemy tylko iż udajemy się do Akaby. Mamy 48h aby tam dojechać. Oczywiście wypożyczamy auto. Wystarczy zameldować się w ASEZA i nie płacimy za wizę nic.
We wtorek ogarniemy Petrę a w środę do Akaby i stamtąd już Wadi Rum i w kierunku Ammanu powoli na spokojnie zwiedzanie :)

mam nadzieję że to się uda i faktycznie nic nie zapłacimy :D

I co, udało się z tą wizą? Faktycznie wystarczy jechać od razu do Akaby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Sty 2019 09:52 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Wiza na lotnisku kosztowała nas 40 JOD, przy wjeździe do Izraela dodatkowo 10 JOD i wracając do Jordanii okazało się że przypadkowo zapłaciliśmy za wizę 10 JOD bo zostały nam 3 noclegi. Gdyby pozostały nam tylko dwa noclegi nasza wiza kosztowałaby ponownie 40 JOD. Przejście graniczne na północy.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Sty 2019 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@patpul , przy pobycie powyżej 4 dni/3 nocy nie wpłaci się podatku wyjazdowego, co oczywiście nie przeszkadza niektórym osobom na granicy się o to upominać 8-) Wystarczy powiedzieć ile dni się było i nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group