Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Algarve
#81 PostWysłany: 12 Cze 2019 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
@czarus9999 Nie wiem co było na tych zdjęciach z Taviry, bo akurat siłą tego miasta jest raczej samo miasto (kościoły, ruiny zamku, rzeka), a nie plaże, dlatego dla nas była to miła odskocznia od innych typowo kurortowych miast Algarve. W związku z tym ja bym tak lekką ręką z tego kierunku nie rezygnował. No, chyba że interesują Cię tylko i wyłącznie plaże :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Algarve
#82 PostWysłany: 12 Cze 2019 15:06 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Jeżeli chodzi o Portugalie to oczywiście, że widoki i plaże.
Gdyby mnie interesowała zabudowa, miasta to poleciałbym zdecydowanie do Hiszpanii dużo dużo lepszej pod tym względem:)

Zdjęcia znajomych były właśnie z plaży. W sumie oni byli bardzo zawiedzeni tą podróżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#83 PostWysłany: 13 Cze 2019 09:07 

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 59
Kilometry: 94 484
Będąc w okolicach przylądka św. Wincentego możesz zajechać jeszcze do Sagres na dość dużą plażę Praia da Mareta. Ogólnie to będąc na większości plaż miej na uwadze że kąpiele w oceanie mogą być utrudnione/zabronione z uwagi na dość silne prądy morskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#84 PostWysłany: 14 Cze 2019 08:36 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Planuje przyjazd do Portugalii 1 września.
Te prądy morskie rozumiem, że występują albo przed sezonem, albo po?
Oraz jaka jest temp wody tak na początku września będąc na w/w plażach?
Taka jak w naszym Bałtyku? Zimniejsza/cieplejsza?

Planowałem też popłynąć wpław do grody Benagil z plaży - podobno da się i można zaoszczędzić 20 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#85 PostWysłany: 14 Cze 2019 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Byłam w drugiej połowie września i woda była ciepła. Wrzesień to najlepszy okres na kąpiel w oceanie.
Z wymienionych plaż moim zdaniem absolutne must see to Praia Dos Tres Irmaos, Praia da Marinha i Falesia.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#86 PostWysłany: 25 Cze 2019 13:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Hej, nie wszystkie posty są zbyt świeże czy ktoś orientuje się w jaki sposób można zwiedzić jaskinie Benagil? Byłem przekonany, że wezmę sobie kajak i sobie wpłynę do jaskini, jednak wczoraj z jednej z wypożyczalni dostałem takie info: " Due to legal issues is not allowed rent kayak to go by your self visiting caves for that we have 3 hour tours 25 EUR person." - potwierdzi to ktoś? Że nie można kajakiem wpływać? Pozostaje tylko zwiedzanie w motorówce z przewodnikiem? Myślałem też o płynięciu wpław, jesteśmy z Żoną po AWFie, chyba nie powinno być problemów przy bezwietrznej pogodzie.
A czy był ktoś na takim tourze po jaskiniach? Warto wydać 200zł na to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#87 PostWysłany: 25 Cze 2019 13:21 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przy bezwietrznej pogodzie nie ma problemów ale musisz być szczęściarzem żeby trafic w taką właśnie pogodę :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#88 PostWysłany: 26 Cze 2019 12:47 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Widziałem filmiki na youtube ludzi, którzy płyną tam wpław.
Był nawet taki gruby ojciec z synem... Jeżeli mu się udało to Wam po AFWie tym bardziej powinno się udać. Tylko z tego co widziałem oni bardzo trzymali się skał jak płynęli.

Motorówki z tego co opowiadali kosztowały 20 euro a wyjść z nich nie pozwalali.

Inni ludzie płynęli na materacach, może tutaj bezpieczniej będzie? W sumie to wydaje się mniej męczące, aczkolwiek mam w planach właśnie popłynąć wpław jak będe w Portugalii :)

W jakiej miejscowości jesteś kolego obecnie? Zdasz jakąś relację z podróży? Bo wybieram się niedługo i fajnie byłoby mieć jakieś fajne, cenne info od Ciebie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#89 PostWysłany: 27 Cze 2019 15:03 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
To nie kwestia złej woli oprowadzających, po prostu zgodnie z prawem motorówki nie mogą zatrzymać się na plaży w jaskini Benagil. Moim zdaniem warto wziąć rejs tylko z Portimao i najlepiej jeden z ostatnich - wieczorem nie ma kolejek przed samą grotą i Portugalczycy też mniej się spieszą. Trasa z Portimao do Benagil to nie tylko grota i głównie o to chodzi. ;) Wydaje mi się, że jest firma, która pozwala na zwiedzanie groty - zrzucają Cię na środku, ale nie wiem czy jeszcze żyją.

Jeśli chodzi o wpłynięcie do samej groty, jak najbardziej da radę wpław i zdjęciem obalam teorię pt. "Panie, tam to nie dopłyniesz". Zdarza się jednak, że prąd jest dość mocny i jeśli ktoś nie pływa zbyt często lepiej wynająć kajak lub supa. W Algarve BARDZO polecam uważać na różnego rodzaju oszustwa - zawyżanie ceny wynajmu kajaków, desek, lekcji surfowania, wycieczek, wszelkich usług gdzie cena nie jest napisana jak w karcie restauracji lub na stronie online.

Image
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy


Ostatnio edytowany przez portuguesas 27 Cze 2019 15:53, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#90 PostWysłany: 27 Cze 2019 15:30 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Polak Polakowi zawsze zrobi najlepszą reklamę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Czyli wg Ciebie wszyscy nasi rodacy w Algarve to...oszuści?Nie posunęłeś się trochę za daleko czy też chcesz wyciąć nielubianą konkurencję? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#91 PostWysłany: 27 Cze 2019 15:50 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
W życiu, na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek? Może rzeczywiście niepotrzebnie napisałem, znajomy ostatnio wziął jednak wycieczkę z jakieś grupy na FB przepłacając za nią dwa razy i jakoś mnie to wewnętrznie drażni;) Masa Polaków w PT robi fenomenalna robotę jako choćby przewodnicy. W Algarve generalnie trzeba uważać niezależnie od nacji i najlepiej zanim cokolwiek się wynajmie sprawdzić 2 czy 3 razy w wypożyczalniach, na airbnb i u znajomego Portugalczyka w barze.

Na szczęście, robię w IT, a nie turystyce. :D
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#92 PostWysłany: 27 Cze 2019 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
portuguesas napisał(a):
czarus9999 napisał(a):
Zawsze będąc na wakacjach podróżowałem lokalną komunikacją, bo była fajnie połączona. Tutaj w Algarve jest mały problem, bo by dojechać z Alvor do słynnych plaz i klifów to faktycznie trzeba samochodem, bo taxi droga.


Nieprawda. Praktycznie nigdy nie wypożyczam samochodu na wyjazdach, Portugalia jest jednym z niewielu krajów w których autem zajedziesz do każdej dziury (ma to też związek z dopłatami rządu do komunikacji). Teraz mieszkając na miejscu jestem przekonany, że dotarłbym z każdego miasta większego niż 5 tys. miesięcy do innego, niezaleznie od jego położenia. Czasem tylko brakuje informacji w necie - wiele miast jest dalej tak se zinformatyzowanych, na południu jednak informacje są o wszystkim ze względu na tonę turystów.

Alvor obejmuje komunikacja miejska Portimao (tutaj masz rozkład: https://www.cm-portimao.pt/menus/servicos/vai-e-vem). Po dojechaniu do Portimao możesz dojechać do każdego miejsca w Algarve z Eva Bus lub Frota Azul.


billy napisał(a):
czarus9999 napisał(a):
Byłeś w Alvor i wypożyczałeś auto?
Zawsze będąc na wakacjach podróżowałem lokalną komunikacją, bo była fajnie połączona. Tutaj w Algarve jest mały problem, bo by dojechać z Alvor do słynnych plaz i klifów to faktycznie trzeba samochodem, bo taxi droga.


Jasne, że samochodem dojechać do plaż wygodniej ale z drugiej strony jak chcesz przemieszczać się miedzy nimi ścieżkami wzdłuż klifu to samochód staje się trochę kulą u nogi bo ciągle trzeba by po niego wracać i jechać nim na kolejny odcinek. Wbrew pozorom dojeżdża tam komunikacja publiczna i da się to ogarnąć "ichniejszym PKS-em".



te posty o niewypożyczaniu samochodu to jakaś turystyczna hipsterka (nie wiem jak to nazwać). Wiadomo że dojechać można (acz i to nie wszędzie), ale dojechać gdzieś i wrócić to jedno, a objechać i zobaczyć sporo w ciągu kilku dni (domyślam się że czarus jedzie na parę dni / max tygodni) to zupełnie inna sprawa. Zwłaszcza że tą osobą która tak chwali 'nie-wypożyczanie' samochodu jest osoba mieszkająca w Portugalii, czyli mająca sporo czasu na zwiedzanie tamtejszych plaż. Też tak kiedyś jeździłem wkoło Barcelony, też było fajnie, ale mimo to nikomu kto chce dużo zobaczyć w kilka dni bym tego nie polecał.

Aha, warto jeszcze dodać, że wypożyczenie samochodu jest obecnie bardzo tanie w Portugalii (właśnie wróciłem z Lizbony, nie sądzę żeby w Algarve ceny sporo się różniły).
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#93 PostWysłany: 28 Cze 2019 07:51 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
Auta w całej Portugalii są równie tanie. W low season w Algarve spokojnie da się znaleźć nawet za mniej niż 10 euro/dzień w pakiecie z ubezpieczeniem, kierowcą etc. Częściej więcej zapłacisz za bramki niż za auto. :D
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#94 PostWysłany: 28 Cze 2019 09:45 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
portuguesas napisał(a):
Auta w całej Portugalii są równie tanie. W low season w Algarve spokojnie da się znaleźć nawet za mniej niż 10 euro/dzień w pakiecie z ubezpieczeniem, kierowcą etc. Częściej więcej zapłacisz za bramki niż za auto. :D


Kolego, mieszkasz w Portugalii?
1. Kojarzysz może jakieś tanie i dobre wypożyczalnie z pełnym prawdziwym ubezpieczeniem w okolicach Alvor/Portimao? Bez karty kredytowej tylko płatnośc gotówką. Zdecydowałem się na samochód jednak.

2. Mógłbyś polecić jakieś tanie dobre jedzenie w Alvor/Lagos/Portimao, lub gdzieś w okolicy nawet największej dziurze, ale miejscowe i tanie? Będąc w Portugalii to na jakie napisy najlepiej patrzeć wchodząc do restauracji? Kiedyś Cejrowski w jednym z odcinków wchodził do takiego czegoś, gdzie byli tylko miejscowi. Wyglądało obskurnie, ale za darmo praktycznie pił wino, jadł, itp. Podawał też nazwę po hiszpańsku, ale nie pamiętam już co to był za odcinek.
Wiadomo tam gdzie turyści jest drożej, ale ja wolałbym pójść do jakiejś lokalnej taniej restauracji. Polecasz coś? Może być nawet na trasie coś z Alvor do Sagres. Samochodem łatwiej zajechać.

3. Mógłbyś podać ceny wycieczek fakultatywnych z lokalnych biur z Alvor/Portimao? Chodzi o początek września
a) wycieczka do Lizbony - autem chyba tam nie pojadę, więc wolę z jakimś biurem po taniości.
b) wycieczka motorówką po grotach - ile mniej więcej takie coś kosztuje na początku września
c) jakieś inne wycieczki? Są? Polecasz coś jeszcze?
d) Przylądek odwiedze samochodem.
Aljezur - warto? Monichque i Silves? Coś jeszcze jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#95 PostWysłany: 28 Cze 2019 19:40 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
tak, teraz 3 miesiąc w Leirii, wcześniej głównie sypialnie Lizbony. Walnąłeś taki przekrój pytań, że chyba nie mogę udzielać się więcej w wątku. Będzie już w sumie 3 rok w Portugalii, zawsze mogę pomóc, ale jakby co to do Algarve to ja mam jednak 400 km :D

Na południu korzystałem z drive4fun, luzcar, autorent.pt. Najbardziej polecam tą pierwszą, luzcar będzie najdroższy, ale możesz tam trochę stargować jak zrezygnujesz z dodatkowego kierowcy. Przedzwoń najlepiej do każdej kolejno, wrzesień to jeszcze sezon, ale powinno być do zrobienia w 20E/dzień. Każda też powinna ci dojechać w dowolne miejsce w regionie za niewielką dopłatą. Auto od Luzcar na pewno możesz odebrać w Lagos.

Zależy jaki masz budżet. Najtaniej zjesz w churrasqueirach. Znajomi zza granicy raczej boją się tam włazić, bo wyglądają jak jadłodajnie - te tańsze mają wystawione jedzenie i podgrzewają je (w Hiszpanii to po prostu comida para llevar), te droższe grillują na życzenie ryby, kurczaki i kiełbasy. Jeśli chodzi o najtańsze jedzenie, to poza nimi i Pingo Doce nie ma z reguły lepszego wyboru. ;) Przy drogach krajowych masz sporo maleńkich restauracji, często nawet bez stałego menu - po prostu z wystawioną rybą w lodówie i mięsem o którym informuje kelner. Moją ukochaną restauracją przy Faro jest Flor Do Arneiro, tam przy wyjeździe z lotniska roi się zresztą od tanich/dobrych restauracji, przy rozjezdzie na Patacao jest Restaurante Johnson. Gwarantuję, że jak już będziesz w Portugalii i zajdziesz do 1-2 restauracji to rozpoznasz każdą:) Moją miłością jest stek z tuńczyka w stylu algarve - polecam

Jak jesteś na tydzień na południu to moim zdaniem nie warto się pakować do Lizbony - lepiej tam polecieć osobno, a dzień poświęcić na wschód - ilha da Farol, Ilha Deserta, Olhao, Tavira (nieobowiązkowo). Odeceixe, Amado, Aljezur z Amoreira i Arrifana - to prawie, że obowiązek. Cena tripa z Portimao do Benagil z pływaniem (już wiem, że puszczają na 10 minut;P) i jaskiniami powinna być ok 25 euro, zależy od firmy. Na miejscu jest taniej niż w necie.
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#96 PostWysłany: 29 Cze 2019 08:02 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Dzięki za pomocne info.
Jeszcze jedno pytanko - na rejs po tych jaskiniach. Skąd najlepiej się wybrać?
a) Portimao
b) Benagil
c) Lagos

Troszkę oddalone są od siebie i pewnie te z Lagos nie docierają do groty Benagil, tylko pływają w okolicach Ponta da Piedade.
Tak samo te z Portimao zakładam, że nie płyną do Ponta da Piedade tylko do Benagil.

Z której mariny najlepiej szukać takich tripów? Gdzie są najładniejsze widoki Waszym zdaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#97 PostWysłany: 30 Cze 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
rw30 napisał(a):
billy napisał(a):
Jasne, że samochodem dojechać do plaż wygodniej ale z drugiej strony jak chcesz przemieszczać się miedzy nimi ścieżkami wzdłuż klifu to samochód staje się trochę kulą u nogi bo ciągle trzeba by po niego wracać i jechać nim na kolejny odcinek. Wbrew pozorom dojeżdża tam komunikacja publiczna i da się to ogarnąć "ichniejszym PKS-em".



te posty o niewypożyczaniu samochodu to jakaś turystyczna hipsterka (nie wiem jak to nazwać). Wiadomo że dojechać można (acz i to nie wszędzie), ale dojechać gdzieś i wrócić to jedno, a objechać i zobaczyć sporo w ciągu kilku dni (domyślam się że czarus jedzie na parę dni / max tygodni) to zupełnie inna sprawa. Zwłaszcza że tą osobą która tak chwali 'nie-wypożyczanie' samochodu jest osoba mieszkająca w Portugalii, czyli mająca sporo czasu na zwiedzanie tamtejszych plaż. Też tak kiedyś jeździłem wkoło Barcelony, też było fajnie, ale mimo to nikomu kto chce dużo zobaczyć w kilka dni bym tego nie polecał.

Aha, warto jeszcze dodać, że wypożyczenie samochodu jest obecnie bardzo tanie w Portugalii (właśnie wróciłem z Lizbony, nie sądzę żeby w Algarve ceny sporo się różniły).


Dziękuję. Nikt od dawna aż takiego komplementu mi nie powiedział/napisał... Rozważam umieszczenie na wizytówce. Podróżniczy hipster brzmi nieźle ;-)
Nie mieszkam w Portugalii. Byłem parę dni. Bez samochodu. Chwalę sobie i powtórzyłbym.
Jasne, że gdy ktoś chce zaliczyć maksymalną liczbę plaż czy innych miejsc rozrzuconych na dużym dystansie to samochodem szybciej i być może i taniej. Jeśli chodzi o coś takiego co było pierwotnie planowane (wielogodzinna wycieczka po klifach z kilkoma plażami po drodze) to ciągłe wracanie po samochód jest IMO niewygodne o ile nie bezsensowne i nawet jeśli bym go miał to zostawił bym pod hotelem (lub tam, gdzie mógłbym po niego łatwo wrócić np. "PKS-em").
Piesze wycieczki też są fajne. (Jak ktoś lubi oczywiście.) Nie jesteś uwiązany do okolic parkingu i powrotu w to samo miejsce po samochód. Może po prostu bliżej mi do slow food i "slow travel"? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#98 PostWysłany: 09 Lip 2019 00:59 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Ok, wróciłem więc coś opiszę, może cokolwiek ułatwię kolejnym podróżnym.
Jeżeli chodzi o jaskinie Benagil, uważam, że zobaczenie jej z motorówki lub statku to jak polizać cukierka przez papierek, a ceny wypraw, na których można zejść z motorówki i wejść do jaskini zaczynają się od 45euro za osobę, te za mniejszą kwotę to tylko wjechanie, popatrzenie i wyjechanie. My wynajęliśmy kajak dwuosobowy na miejscu (na plaży Benagil) za 30euro na 45minut - byliśmy o 11, a najbliższa wolna godzina to dopiero 14. Szybciej idzie wynająć standup padla - też za 30euro. Na plaży warto pojawić się wcześniej. Mimo, że mieliśmy kajak na 14:00 to dostaliśmy go już 13:45, więc mieliśmy pełną godzinę. Dopłynęliśmy do jaskini w 5minut, posiedzieliśmy na plaży w środku i porobiliśmy zdjęcia i po 20minutach popłynęliśmy w kierunku praia de marinha, gdzie pływaliśmy wokół formacji skalnych i o 14:45 oddawaliśmy kajak. Uważam, że najlepiej wpłynąć do jaskini między 11 a 15 kiedy słońce jest wysoko i jest fajny efekt świetlny w środku. Dwa dni wcześniej byliśmy zobaczyć jaskinie od góry (szlak siedmiu zwieszonych dolin - polecam) około 18:30 i nie było już w ogóle efektu świetlnego.
Jeżeli chodzi o poruszanie się polecam samochód - jest wygodniejszy, parkujesz blisko plaż, na żadnej nie spotkałem płatnego parkingu. Moim zdaniem plaże must see to Armoreira, Tres Imaros, Dona Ana + Camilo, Falesia.
Jak zwykle mam nagrane wszystko na GoPro, jak skleje jakiś film to wrzucę tutaj.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#99 PostWysłany: 09 Lip 2019 15:51 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
piotr900610 napisał(a):
a ceny wypraw, na których można zejść z motorówki i wejść do jaskini zaczynają się od 45euro


A gdzie od Was tyle chcieli? Masz nazwę firmy? Wyjazd z Benagil? Cena wynajmu kajaku double jest "normalna", ale motorówka... Tutaj masz Tortugę: https://tarugabenagiltours.pt/
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#100 PostWysłany: 09 Lip 2019 16:06 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
portuguesas napisał(a):
piotr900610 napisał(a):
a ceny wypraw, na których można zejść z motorówki i wejść do jaskini zaczynają się od 45euro


A gdzie od Was tyle chcieli? Masz nazwę firmy? Wyjazd z Benagil? Cena wynajmu kajaku double jest "normalna", ale motorówka... Tutaj masz Tortugę: https://tarugabenagiltours.pt/


No tak, masz cenę motorówki Tortuga 30euro od osoby, ale nie wejdziesz do jaskini - Departs from Benagil Beach, visit about 15/20 caves, swallow hole and desert beaches like the Benagil Cave, Carvalho Beach, Marinha Beach, Alfanzina Lighthouse, desert beaches and others. INCLUDES A 10 MINUTES STOP TO SWIM, when the sea conditions allow. The swim can be on a cave or on a desert beach. (Children from 2 to 10 years 15€.) - Babies until 23 months are free, nie jest napisane, że te 10minut popływasz w jaskini Benagil. Wpłyniesz, popatrzysz i wypłyniesz, przynajmniej tak robiły motorówki jak my byliśmy w jaskini i jej okolicach, z motorówek nikt nie wychodził, tylko kajaki i padle. To lepiej wziąć kajak dwuosobowy za 30euro na dwie osoby i samemu dopłynąć do jaskini, zejść i sobie tam chwilę posiedzieć. Na mieście w Portimao i Albuferii pytałem w różnych budkach i sklepach z wycieczkami - z motorówek nie wypuszczają do jaskini.


Ostatnio edytowany przez piotr900610 09 Lip 2019 16:12, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group