Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Algarve
#121 PostWysłany: 26 Lis 2019 10:44 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 32
Loty: 16
Kilometry: 34 129
Zbanowany
Witam,

Poniżej załączam moją luźną opcję na dwa pełne dni:

1. Albandeira -> Estanquinha -> Barranquinho -> De Marinha -> Benagil -> Carvoeiro -> nocleg w Portimao

2. Beach Tres Irmaos -> De Camilo -> Ponta De Piedade -> Cabo De Sao Vicente -> Bordeira -> Arrifana -> powrót do Armacao De Pera (hotel)

3. W dniu wylotu Armacao De Pera i Praia De Falesia

Co warto zmienić, co wyrzucić z tego planu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
 Temat postu: Re: Algarve
#122 PostWysłany: 26 Lis 2019 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@wojtuss87: uściślijmy najpierw: to jest trasa rajdu samochodowego który masz zamiar przejechać czy wyjazd wypoczynkowy?

jeśli opcja 1 to spoko, dasz radę, jeśli opcja 2, to przejechać dasz radę, wypocząć już nie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#123 PostWysłany: 26 Lis 2019 11:11 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 32
Loty: 16
Kilometry: 34 129
Zbanowany
Wyjazd wypoczynkowy, dlatego zastanawiam się co z tego wyrzucić.
Odległości pomiędzy pozycjami z pierwszego punktu są niewielkie, dlatego pomyślałem że "można" to zrobić, ale pytanie jakim kosztem.
Pomożesz coś? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#124 PostWysłany: 26 Lis 2019 14:11 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
Dziwny rozkład miejsc. Patrzyłeś na mapę? Moim zdaniem przy noclegu w Portimao wybierz się do Lagos, będziesz miał czas na spacer - ja w ogóle polecam wybranie się pieszo z Canavial do Ponte de Piedade i na Camilo. Jest punkt widokowy, jest ławka, tylko wziąć wino... a najwyżej wrócisz Uberem;) Jeśli wybierzesz się w miarę wcześnie to bez problemu podjedziesz po obiedzie do Sagres.

Drugi dzień - Armacao, Irmaos, Benagil, Carvoeiro, Albandeira i jeśli nie zaplanujesz zwiedzania jaskiń to możesz pojechać przez Silves do Aljezur i na Bordeirę - lub zrobić to w ogóle trzeciego dnia, zależy kiedy masz wylot.
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#125 PostWysłany: 26 Lis 2019 15:03 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 32
Loty: 16
Kilometry: 34 129
Zbanowany
Dlaczego dziwny rozkład miejsc?
Wszystkie pozycje wyszczególnione w punkcie 1 dzieli max 9 km przy przemieszczaniu się samochodem. Na piechotę 5 km. Ponadto zbliżają mnie do Portimao do którego będę jechał z Faro.

W Armacao będę nocował więc zostawiłem sobie tą miejscowość na dzień powrotu.

W przypadku drugiego dnia zastanawiam się, żeby wykreślić Bordeira i Arrifana .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#126 PostWysłany: 26 Lis 2019 18:07 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Czy miejsce wypadowe pieszo plus autobus to Albufeira czy Lagos. Interesują mnie ciekawe klify i plaże. Atrakcje miejskie na drufimw miejscu.
...a może Lagoa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#127 PostWysłany: 28 Lis 2019 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@krzysiekj24 Stronę wstecz tego wątku są opisy miejsc wraz ze zdjęciami gdzie bez można bez auta zakotwiczyć i się nie nudzić np. https://www.fly4free.pl/forum/algarve,1239,63172?start=100#p1252871
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#128 PostWysłany: 28 Lis 2019 12:51 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
czarny38 napisał(a):
@krzysiekj24 Stronę wstecz tego wątku są opisy miejsc wraz ze zdjęciami gdzie bez można bez auta zakotwiczyć i się nie nudzić np. https://www.fly4free.pl/forum/algarve,1239,63172?start=100#p1252871


Tak cały temat już prześledziłem mam już niektóre typy dla siebie i trasę pieszą zawsze jednak mogę ją jeszcze raz przeanalizować i zmienić. Zastanawiam się czy z uwagi na fakt iż wiele ciekawych miejsc jest na północny zachód od Albufeira dosyć blisko dla pieszych wycieczek jak i również chciałbym skorzystać z wypłynięcia łodzią zobaczyć te widoki oraz delfiny skłąniam się żeby chociaż na 1 dzień raczej zostać w tej miejscowości a później do Lagos. Sagres nie wiem czy dam radę czasowo przez 3 dni.

Mam pewne wątpliwości odnośnie komunikacji miejskiej chyba najgorsza możliwa komunikacja z jaką się spotkałem mało połączeń i słabe.
Na lotnisku planowo będę o godz. 17tej z lotniska autobusem numer 14 lub 16 mam dojechać do dworca w faro i z tąd już Eva Transportes do Albufeiry albo do Lagos. Z uwagi na fakt czasu podróży i wieczoru zastanawiam się nad bliższą opcją czyli Albufeirą chyba ok 1 godziny szybciej.
Nie wiem czy wszystko uda się z tymi połączeniami by wogóle dojechać biorąc pod uwagę fakt ewentualnego opóźnienia samolotu/autobusu i brak wiedzy o tamtej okolicy więc czasowo sprawnie może tak nie wyjść by załapać się na dojazd do miejsca docelowego. (noclegu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#129 PostWysłany: 29 Lis 2019 22:18 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Gdzie według was lepiej się wybrać na nocleg w Algarve?
Lagos Portimaro Lagoa czy Albufeira i dlaczego. Czytając w google trochę mam mętlik. Najwięcej pozytywnych opinii o Lagos. Będę tam w grudniu na 4dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#130 PostWysłany: 29 Lis 2019 22:31 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Mnie osobiście podoba się Lagos. Jest połaczony z ciekawymi miejscami (Sagres, Sao Vincente, Portimao...) a i samo miasto malownicze. Byłam 4 dni w kwietniu i ponownie wybieram się do Lagos jako bazy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#131 PostWysłany: 13 Gru 2019 11:26 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Wybór padł ze względu na podróżowanie komunikacją miejską na Albufeira potem do Lagos. Oba miejsca na wypadowe bardzo dobre. Lagas bardziej na pisze wycieczki natomiast Albufeira zwiedzanie wybrzeża łodzią plus delfiny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#132 PostWysłany: 20 Gru 2020 03:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Subiektywne wrażenia po krótkiej 3-dniowej wizycie w Algarve: o rany, dlaczego ja nigdy wcześniej nie dotarłem na to wybrzeże? ;) Widoki obłędne…

A tak po kolei:
- przylądek św. Wincentego – warto pospacerować po skałkach z widokiem na latarnię. Uwaga, naprawdę mocno wieje
Załącznik:
01-IMG_0815.JPG
01-IMG_0815.JPG [ 228.75 KiB | Obejrzany 3202 razy ]

- Sagres – właściwie nic nie zwiedzieliśmy, ale zauroczył nas widok na morze ze skał po prawej stronie od wejścia do twierdzy
Załącznik:
02-IMG_0837.JPG
02-IMG_0837.JPG [ 205.78 KiB | Obejrzany 3202 razy ]

- Ponta da Piedade – no cóż, przy słonecznej pogodzie i niebieskim niebie, to widokowy odlot :)
Załącznik:
09-IMG_1279.JPG
09-IMG_1279.JPG [ 181.76 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
10-IMG_1284.JPG
10-IMG_1284.JPG [ 223.64 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
11-IMG_1299.JPG
11-IMG_1299.JPG [ 215.67 KiB | Obejrzany 3202 razy ]

- Lagos – całkiem miła mieścina. Polecam przynajmniej na spacer, bo we wrześniu nie udało się nam zwiedzić ani zamku ani kościoła św. Antoniego (ograniczenia covidowe)
Załącznik:
15-IMG_1357.JPG
15-IMG_1357.JPG [ 181.21 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
16-IMG_1367.JPG
16-IMG_1367.JPG [ 154.78 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
17-IMG_1378.JPG
17-IMG_1378.JPG [ 193.73 KiB | Obejrzany 3202 razy ]

- Silves – polecam odbić od wybrzeża i poszwendać się po tym miasteczku. Niedrogo (2,80 euro) zwiedzimy zamek (pamiątka po bytności Maurów), zobaczymy trochę starych budowli. Ciekawostką jest oddanie obudowy skrzynek rozdzielczych w ręcę artystów (grafficiarzy?) – spacerując co rusz będziecie się natykać na efekty tego działania
Załącznik:
21-IMG_1435.JPG
21-IMG_1435.JPG [ 204.41 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
22-IMG_1449.JPG
22-IMG_1449.JPG [ 246.62 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
23-IMG_1494.JPG
23-IMG_1494.JPG [ 262.56 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
24-IMG_1524.JPG
24-IMG_1524.JPG [ 197.97 KiB | Obejrzany 3202 razy ]


Plaże:
- Praia do Beliche – klimatyczna zatoczka, pstrykacze fotek będą zachwyceni
Załącznik:
04-IMG_1105.JPG
04-IMG_1105.JPG [ 193.27 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
05-IMG_1116.JPG
05-IMG_1116.JPG [ 185.91 KiB | Obejrzany 3202 razy ]

- Praia da Cordoama – zobaczyliśmy z punktu widokowego i nie było odwrotu – zjechaliśmy w dół na spacer przed zachodem słońca. Mało ludzi, gorąco polecam wizytę.
Załącznik:
06-IMG_1151.JPG
06-IMG_1151.JPG [ 257.61 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
07-IMG_1170.JPG
07-IMG_1170.JPG [ 137.94 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
08-IMG_1230.JPG
08-IMG_1230.JPG [ 119.73 KiB | Obejrzany 3202 razy ]

- Praia de Nossa Senhora da Rocha – bardziej cywilizowana, bo właściwie w miasteczku i z restauracją. Gdybyśmy nie to, że chcieliśmy stamtąd płynąć na wycieczkę, to pewnie byśmy nie dotarli. W porównaniu z innymi odwiedzonymi, to była chyba najmniej urokliwa
Załącznik:
12-IMG_1323.JPG
12-IMG_1323.JPG [ 192.93 KiB | Obejrzany 3202 razy ]

- Praia do Carvalho – schodzimy wąskim tunelem do plaży w zatoczce otoczonej klifami. W covidowym wrześniu bez problemu dało się znaleźć miejsce, ale ponoć normalnie tłumy. Widoki ładne. Mocne fale – potrafią sponiewierać
Załącznik:
14-IMG_1340.JPG
14-IMG_1340.JPG [ 198.89 KiB | Obejrzany 3202 razy ]

- Praia do Camilo – krótka wizyta przed wyjazdem z Lagos. Ładnie, łatwe zejście schodami.
Załącznik:
19-IMG_1406.JPG
19-IMG_1406.JPG [ 210.77 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
Załącznik:
20-IMG_1421.JPG
20-IMG_1421.JPG [ 232.58 KiB | Obejrzany 3202 razy ]


Generalnie odczucie takie: 3 dni w Algarve to zdecydowanie za krótko :!: Wyjechaliśmy z żoną zauroczeni tym regionem Portugalii i na pewno chcemy tam wrócić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#133 PostWysłany: 27 Maj 2021 19:02 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 175
Przyjedziemy na 1 dzień z Lizbony do Albufeira. Chcielibyśmy się dostać do jaskini Benagil- w jaki sposób można bez auta?
Gdzie najlepiej skierować się na ten 1 dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#134 PostWysłany: 14 Lip 2021 13:53 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Czy ktoś może polecić jakąś fajną i przystępną cenowo szkołę kite w okolicach?
Jakich cen w sezonie covidowym się spodziewać? (promo?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#135 PostWysłany: 14 Lip 2021 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jedyna o której słyszałem, w Alvor
https://alvorkitecenter.com/
... przy czym ja z nimi bezpośrednio do czynienia nie miałem. Ceny a stronie

nauka w ujściu rzeki pomiędzy Alvor a Lagos, świetne miejsce dla początkujących.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Algarve
#136 PostWysłany: 23 Lip 2021 20:54 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
Hej, krotkie pytanie z mojej strony:) z gory dzieki za odpowiedz.
Jak najelpiej zwiedzac rejon Algarve? od wschodu do zachodu czy odwrotnie? przylatuje do Faro i chcialbym od razu dobrze zaczac.
Dzieki za wszelkie sugestie !

pozdrawiam,
Dawid
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#137 PostWysłany: 23 Lip 2021 21:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
w sumie obojętne - tak, jak pasuje ;-) ja bym robił od wschodu aby Sagres było wisienką na torcie
Góra
 Profil Relacje PM off
dawidowo1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#138 PostWysłany: 30 Sie 2021 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Małe podsumowanie mojego tygodniowego pobytu. Trochę informacji powtórzę, trochę będzie nowych/uaktualnionych.

Dojazd/COVID-19
Lot BER-FAO FR bez historii - obłożenie 90-95% w obie strony. W Berlinie sprawdzali certyfikat szczepienia, nie interesowali się w ogóle PLC. Po wylądowaniu zero kontroli. W hotelu certyfikat potrzebny do zameldowania. W drugą stronę analogicznie - weryfikacja certyfikatu, ale brak zainteresowania niemieckim PLF. W BER po wyjściu też brak kontroli.

Transport na miejscu
Auto zarezerwowaliśmy 3 tygodnie wcześniej przez https://www.farocar.com/, docelowo wypożyczalnia Marinha. 20€/dzień za auto B (economy) - w naszym przypadku citroen C3 (33 tys. przebiegu). Dodatkowo 15€ gotówką za odbiór po godzinach (23:00). Za oddanie przed godzinami pracy nic nie pobrali (bo nikogo nie było ; ). Kolejne 10€ za odbiór i zwrot na lotnisku. 5€ opłaty startowej za toll transponder. Prosty rachunek daje 200€ za 8 dni wynajmu.

Opłaty za autostradę mają ściągnąć z karty kredytowej (spisują jej pełne dane na kartce). Opłaty za A22 są symboliczne (0.30€, 0.55€, 0.85€, ... - zawsze poniżej 1€ za odcinek).

Paliwo (95) najtaniej znalazłem za niecałe 1.62€ w InterMarche. Najdroższe na autostradzie: 1.76€.

Parkingi w większości bezpłatne da się znaleźć. Raz zapłaciłem w Faro w strefie A 1.9€ za 2h (pierwsze 15 min. 0.20€, pierwsza godzina 0.90€).

Atrakcje
Poza plażowaniem starałem się odnaleźć jakieś ciekawe miejsca do zobaczenia po drodze. Poza wymienionymi już w tym wątku:
- muzeum Portimao (sardynek) - 3€/os. - płatność tylko gotówką (fajne)
- zamkiem w Silves - 2.6€/os. (nuda)
- kajakami z plaży Marinha do Benagil - 30€/kajak/h (super)
- targiem niewolników + kościołem barokowym + fortem w Lagos - 5€/pakiet 3 atrakcji (mocno nie warto)
- kaplicą czaszek w Faro (Carmo) - 2€/os. (też nie warto)
- fortecą Sagres - 3€/os. (forteca nudna, ale ciekawe miejsce na spacer - wygląda jak koniec świata)

odwiedziliśmy:
- Sand City (rzeźby z piasku) - 11.90€/os. (10% zniżki przy zakupie online, można kupić tuż przed) - najlepiej być z rana/wieczorem, bo za dnia patelnia. Rzeźby interesujące, warto zobaczyć. Dużo postaci z bajek/filmów - może być interesujące dla dzieci.
- winnicę Quinta do Francês - zwiedzanie z przewodnikiem i degustacja 3 win: 8.5€/os., tapas 5€/os., sama degustacja 3 win 5€/os.
Poza powyższą winnicą, mieliśmy jeszcze w planach Paxa (mają degustację win premium z bardzo dobrymi ocenami na Vivino za 15-20€ - bez/ze zwiedzaniem), ale się nie wyrobiliśmy.
Inne ciekawe w mojej opinii winnice to Morgado do Quintão, Quinta dos Vales i Monte da Casteleja
- fabrykę korka Eco-Cork - Portugalia jest największym jego producentem na świecie. Zwiedzanie z przewodnikiem pon-pt o 10:00 za 14.50€/os. Na miejscu sklepik z wyrobami w konkurencyjnych cenach. Pouczająca atrakcja.

Plaże
W kolejności odwiedzania:
- Praia da Rocha - jedno ogromne boisko z piasku - nieciekawie, ale przez wielkość plaży w ogóle nie czuć tysięcy innych ludzi, którzy są z nami w tym samym momencie. 2 leżaki z parasolką za 12.50€ za cały dzień, połowa dnia za ok. 9€.
- Praia dos Três Irmãos - przy odpływie, który nam się trafił, można było zrobić sobie całkiem długi spacer pomiędzy malowniczymi klifami - polecam
- Praia dos Três Castelos - wpadliśmy tam na moment późnym popołudniem. Jest kilka leżaków do wynajęcia, cen nie znam, bo wszystkie były zajęte. Plaża dosyć mocno zatłoczona, ale bardzo malowniczo położona.
- Marinha - dla nas głównie punkt wypadowy na kajaki, ale poleżeliśmy tam dość długo. Problemem jest parking, który był pełny już około 10:00, więc musieliśmy się przespacerować ok. 1 km. Na plaży jest kilka "zatoczek klifowych" i idąc te 2-3 min. od wejścia można znaleźć przyjemny i mało zatłoczony kawałek piasku. Niestety powierzchnia plaży mocno się zmniejsza wraz z przypływem, o czym się boleśnie przekonaliśmy wracając z kajaków i zastając nasze zalane ręczniki (jak odchodziliśmy były ok. 6 m od wody)
- Praia de Dona Ana - bardzo zatłoczona, ale malownicza jak na zdjęciach.
- Praia do Beliche - zdecydowanie najlepsza plaża tego wyjazdu. Relatywnie mało ludzi, duży parking przy wejściu, 2 leżaki za 15€/dzień, ładnie położona.
- Praia de Faro - wpadliśmy na kilka godzin po południu. Strasznie wiało. Leżaki 15€/dzień, 10€ po 15:00.
- Praia de Falesia - bardzo mały parking z wyboistą, piaskową drogą dojazdową (byliśmy na najbardziej położonej na zachód części - możliwe, że ma nieco inną oficjalną nazwę). Leżaki 15€/dzień. Na miejscu niezła knajpa, ale relatywnie droga. Przez pierwszą połowę dnia mielismy dziwne zjawisko, gdy znad morza zawiewało mgłą i widoczność była ograniczona. Po południu było już przejrzyście.

Punkty widokowe
Znowu w kolejności odwiedzania:
- Miradouro dos Três Castelos - widok na Praia Rocha, czyli nic szczególnego. W pobliżu deptak z mnóstwem knajpek, także polecam na zachód Słońca i kolację.
- Algar Seco - kładka po klifach wzdłuż wybrzeża + możliwość zboczenia w kilku miejscach i pochodzenia po skałach. Przy zachodzie Słońca dosyć malownicze widoki. Do jaskini, w której są charakterystyczne 2 okienka tworzyła się kolejka na ok. 5 osób, co przekładało się na ok. 10 min. czekania.
- Ponta da Piedade - łatwy dojazd, ciekawe widoczki - zarówno z góry, jak i po zejściu schodkami na dół, gdzie dopływają łódki.
- Cabo de Sao Vincente - idealne miejsce na zachód Słońca - mnóstwo miejsc parkingowych, tłumy ludzi zebrane na każdej wolnej przestrzeni klifów skierowanych za zachód, ale warto. Wieczorem może być zimno - na miejscu lokalsi sprzedają swetry wełniane :D

Jedzenie
Mam bardzo dużo negatywnych doświadczeń z jedzeniem w restauracjach i bynajmniej nie chodzi o jakość/smak posiłków. We wszystkich restauracjach trzeba obecnie poczekać na obsługę, aż ta wskaże stolik (COVID). I tu zaczynają się problemy, bo obsługa potrafi:
a) ignorować
b) mówić, że lokal jest pełny, gdy widać 1/3 stolików wolnych (czyt. już się nie wyrabiamy)
c) być w ogóle zagubiona i nie wiedzieć, czy klient ma czekać na stolik, czy sobie pójść.

Ogólnie w 80% miejsc zawsze coś było nie tak (np. pomylone zamówienia, niedosmażone ryba, czy wyżej wspomniane problemy). Przy czym raz jeszcze: jedzenie bardzo smaczne i w rozsądnych cenach (cała ryba typu dorada/okoń morski od 12.50€ do 16€, cataplana dla 2os. od 30 do 40€, 1L sangrii od 12 do 16€, itd.) Nasz najlepszy jedzeniowy deal to knajpa Faaron Steakhouse w Faro. Mieli menu dnia i za: piwo 0.25l, czekadełko (chleb, masło, oliwki), sałatkę lub zupę, steka ribeye (na oko 150g), gałkę lodów i kawę zapłaciliśmy 12.50€/os.
A wspomniane problemy to moim zdaniem kwestia braków w gastronomii i przypadkowo zatrudnionych ludzi na sezon wakacyjny.

Bankomaty
Wybierałem dwukrotnie gotówkę z karty Visa Debit Noble Banku - w bankomatach Santandera i Millennium - oba początkowo proponowały własny przelicznik, ale po jego odrzuceniu nie pobrały żadnej dodatkowej prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#139 PostWysłany: 21 Wrz 2022 13:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
xionc napisał(a):
- kajakami z plaży Marinha do Benagil - 30€/kajak/h (super)

Rozumiem, że to cena za kajak 2-osobowy? I ile czasu się płynie z tej plaży do jaskini? Bo wydaje się, że wycieczka z plaży Benagil jest dużo prostsza, bo do jaskini bliżej, a np. Taruga Benagil tours oferuje wynajem kajaków jednoosobowych po 15 euro za 1,5h, więc można sobie popłynąć dalej właśnie w kierunku plaży Marinha i łuku skalnego.
I pytanie dodatkowe: jaką porę dnia polecacie na wizytę w jaskini Benagil?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#140 PostWysłany: 22 Wrz 2022 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Tak, kajak 2-os. Nam 1h wystarczyła akurat na dopłynięcie do Benagil z wizytą w jednej z jaskiń po drodze, zdjęcia na miejscu i powrót.

Co do pory, w południe było nieszczególnie korzystne światło. Pewnie poranek/wieczór są ciekawsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group