Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
O odwołanych lotach w obecnym stanie proszę tu - odwolywanie-rezerwacji-w-zw-z-koronawirusem,18,148565
Spekulacje na temat możliwości upadku W6 tu - ot-o-tym-czy-linie-poupadaja-jak-muchy,18,150229


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5392 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 270  Następna
Autor Wiadomość
#1841 PostWysłany: 12 Cze 2019 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
brzemia napisał(a):
Ja mam problem mega!!
Zmienili mi Katowice Dubaj z 10.01 na 11.01. A 11.01 mam Rejs z Dubaju. Nie mam szans zdążyć. Co mam teraz zrobic?

Napiszesz do wizzaira żeby Ci przebookowali na lot alternatywny innymi liniami. Tzn. na ten sam dzień. Gdy powiedzą „nie" kupisz bilet flydubaiem z Krakowa. Choć w sumie, czemu flydubaiem, skoro lata emirates z Warszawy? Ważne tylko żeby w tej samej klasie. Poprosisz wizzair o zwrot. Gdy powiedzą „nie", postąpisz jak opisał kolega w kilku postach:
https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1104184#p1104184

A skoro chyba masz spędzić dzień w Dubaju, to kupisz też bilet na metro i autobus, którym będziesz mogła dojechać do DWC, również domagając się potem zwrotu(oczywiście wysiądziesz wcześniej).
Ja bym tak właśnie zrobił.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo 12 Cze 2019 21:19, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#1842 PostWysłany: 12 Cze 2019 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 160
Kilometry: 348 799
srebrny
Od początku sezonu zimowego Dubaj z Budapesztu codziennie! :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#1843 PostWysłany: 12 Cze 2019 23:24 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
To jakaś nowa polityka. Robimy imponującą siatkę połączeń, sprzedajemy potem połowę kasujemy i zapełniamy drugą cześć. Wtedy się bilansuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Konrad_PL lubi ten post.
 
      
#1844 PostWysłany: 13 Cze 2019 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 42
Na wrzesień trasa Charków - Gdańsk i na październik Gdansk - Lwów również godziny zmienione
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1845 PostWysłany: 13 Cze 2019 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Kraków - Eindhoven - jeszcze trasa nie otwarta, a już zmienili godziny w sezonie zimowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1846 PostWysłany: 13 Cze 2019 10:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Michal Szyszka napisał(a):
Od początku sezonu zimowego Dubaj z Budapesztu codziennie! :shock:

Szkoda ze nie z Katowic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1847 PostWysłany: 13 Cze 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 160
Kilometry: 348 799
srebrny
Nawet taka popularna trasa jak WAW-FCO przycięta z 6 do 2 rotacji w tygodniu. :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1848 PostWysłany: 13 Cze 2019 11:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Po prostu jeszcze nie wszystkie ceny są załadowane do kalendarzy. Symulacja rezerwacji pokazuje, że WAW-FCO będzie latać w zimowym w 6 dni - oprócz wtorków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Michal Szyszka lubi ten post.
 
      
#1849 PostWysłany: 13 Cze 2019 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 160
Kilometry: 348 799
srebrny
@Kashpir chyba masz racje, patrzyłem na kalendarz na ich stronie, gdzie obecnie są wyświetlane ceny dla dwóch dni w tygodniu. Jest jak piszesz, przy symulacji rezerwacji jest 6 razy w tygodniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1850 PostWysłany: 13 Cze 2019 11:41 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Tam chyba rzeczywiście jest niezły jubel, bo zaakceptowałem zmiany, ale nowe itineary nie przyszło na maila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1851 PostWysłany: 13 Cze 2019 11:47 

Rejestracja: 13 Cze 2019
Posty: 6
Zbanowany
greg1291 napisał(a):
To jakaś nowa polityka. Robimy imponującą siatkę połączeń, sprzedajemy potem połowę kasujemy i zapełniamy drugą cześć. Wtedy się bilansuje.

Może się nie znam, ale kiedyś po jednym z naszych programów, jeden z ekspertów od latania wypowiadał się, że tanie linie lotnicze celowo stosują takie praktyki, mające na celu w krótkim czasie zapewnić jak największy przypływ gotówki, którą można zainwestować.

Z tego co mi wówczas przekazano, to ma miejsce następujący schemat działania:

1) Linie lotnicze z sporym wyprzedzeniem czasu informują o licznych trasach w sezonie zimowym, od początku mając świadomość że nawet kilkadziesiąt procent tras później zostanie "obcięta", ewentualnie skasowana. Ogłaszanie licznych nowych tras staje się świetnym narzędziem marketingowym, pomimo iż od początku "osoby decyzyjne" wiedzą, że w przypadku niektórych tras to jest jedynie "chwyt marketingowy" i nic więcej (faktycznie wiadomo, że będą korekty, ewentualnie dojdzie do kasowania tras).

2) Oferując atrakcyjne ceny i kierunki lotów, klienci chętnie kupują bilety lotnicze z sporym wyprzedzeniem czasu. Dla linii lotniczej oznacza to spory napływ środków finansowych w krótkim okresie czasu, które można zainwestować, zanim dojdzie do korekt w zimowym rozkładzie (np. inwestycje w papiery wartościowe, lokaty i inne - mniej lub bardziej - ryzykowne przedsięwzięcia).

3) Po kilku miesiącach linie lotnicze dokonują masowych korekt w zimowych rozkładach - zmniejszana jest ilość lotów, ewentualnie są kasowane; zmienianie są godziny a nawet dni lotów. Oficjalnie wszystko w ramach optymalizacji siatki połączeń. W praktyce ma miejsce kasowanie/korygowanie tych tras, które od początku były oznaczano jako "nieopłacalne" albo "mało opłacalne". Tam, gdzie to konieczne zwracane są pieniądze klientom, jednak preferowane jest "przerzucanie" klientów na inne loty (w tym z możliwością wybrania innej trasy lotu). Z tego co mi wyjaśniono, większość kasy z skasowanych połączeń i tak pozostaje ciągle w "rękach" taniej linii lotniczej, co powoduje, że "suma sumarum" linia lotnicza zrobiła świetny interes, wykorzystując - po części - naiwność klientów.

Nieco bulwersują mnie takie praktyki, ale cóż - w końcu rozchodzi się o wielkie pieniądze, więc trudno oczekiwać, aby było zawsze uczciwie.
_________________

Jedyna w swoim rodzaju. TV jest całym moim życiem. Podziwiam ludzi, którzy potrafią samodzielnie i tanio podróżować po świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#1852 PostWysłany: 13 Cze 2019 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
O ile to nie jakieś podszywanie się (niczego takiego nie sugeruję), mamy tu wreszcie kogoś znanego, przedstawiającego się z otwartą przyłbicą :)

A nie tak dawno poruszałem ten temat: https://www.fly4free.pl/forum/slawne-znane-i-mniej-znane-osoby-na-pokladzie,18,10865&p=1197769&hilit=forum%2A#p1197769

Druga sprawa - pierwszy wpis, a merytoryczny, w przeciwieństwie do tylu innych służących jedynie nabijaniu licznika :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey, 13 Cze 2019 11:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1853 PostWysłany: 13 Cze 2019 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 160
Kilometry: 348 799
srebrny
@marzena.rogalska Super pierwszy post! Witamy na forum :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1854 PostWysłany: 13 Cze 2019 12:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Trochę prawdy w tym pewnie jest, ale to nie jest chyba duża skala. Sporo jest w tym oczywiście marketingu: pokażcie mi linie lotnicze, które nie będą chciały się pochwalić nowym połączeniem. Ale znajdźcie takie, które dadzą oficjalny komunikat, że tniemy trasy... Ciężko, zwykle znajdują to pasażerowie, pojawia się info na forum, F4F pisze o tym artykuł i że przesłali zapytania do przewoźnika. :)

Jednak zmniejszanie liczby połączeń czy całkowite likwidowanie tras oznaczałoby brak optymalnego wykorzystania floty, co dla linii byłoby oczywiście niekorzystne - samolot, który nie lata, nie zarabia. Na zeszłorocznym przykładzie pocięcia siatki zimowej w Polsce - najwyraźniej uznano, że rynek jest nasycony, a pojawiły się lepsze perspektywy (czytaj = potencjalnie większe zyski) m.in. na lotniskach w Wiedniu i na Ukrainie i tam linia przerzuciła samoloty, które wcześniej latały na "polskich" trasach. Oczywiście Wizzair rozbudowuje swoją flotę i dzięki temu znowu wchodzi "cały na biało", otwiera bazę w Krakowie i zbiera plusy. ;)

A korekty? Rzecz ludzka. Natomiast irytująca jest maniera braku szybkiego informowania o zmianach. Mam tu swoją teorię: im później powiadomimy pasażera, tym mniejsza szansa, że pójdzie do konkurencji (mniej czasu do wylotu, zwykle ceny wyższe również w innych liniach). Dodatkowo oczywiście linia cały czas jest w posiadaniu pieniędzy, którymi może obracać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1855 PostWysłany: 13 Cze 2019 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
Wlasnie tak sie stalo w zeszlym roku z wieloma trasami jak opisuje marzena.rogalska (?) Kupilismy loty do Porto jakos w grudniu 2018 na pazdziernik 2019 za 200 zl RT, loty zostaly skasowane (albo ja dowiedzialam sie ) mniej wiecej w lutym. Do tej pory nie wysłali maila z info o anulacji. Wiem tylko dlatego, ze pracuję w branzy. Procedura zwrotu przeciągana w czasie od miesiąca. Nie chcą oddac kasy za WDC pomimo, ze trasa zostala zjdeta z rozkladu i ktos latajacy regularnie na danej trasie nie mialby juz mozliwosci wykorzystac znizek. Wizzair to shit, 100 x wole Ryanca ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1856 PostWysłany: 13 Cze 2019 13:19 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Kashpir napisał(a):
A korekty? Rzecz ludzka. Natomiast irytująca jest maniera braku szybkiego informowania o zmianach. Mam tu swoją teorię: im później powiadomimy pasażera, tym mniejsza szansa, że pójdzie do konkurencji (mniej czasu do wylotu, zwykle ceny wyższe również w innych liniach). Dodatkowo oczywiście linia cały czas jest w posiadaniu pieniędzy, którymi może obracać.


to jest główny problem, jakby nie f4f to pewnie dowiedziałbym się o tym miesiąc przed wylotem ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1857 PostWysłany: 13 Cze 2019 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@brzemia jakby nie f4f to pewnie nie kupił byś tego biletu :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#1858 PostWysłany: 13 Cze 2019 13:52 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Masz rację, z tego wynika ze nie mam sie co denerwować. F4f dal f4f zabrał ;)

Ps. Czy cena krk-dxb w styczniu 2020 620zl za osobe jest ok ? Czy czekac?
Zwracajac kasę na konto wizz z mala doplata mam ten lot

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#1859 PostWysłany: 13 Cze 2019 13:59 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@brzemia
6 setek w "sezonie" (tzn wtedy gdy nie ma miliona stopni w Dubaju) wg mnie jest bardzo ok. Można jeszcze trochę zejść, ale dosyć to niepewne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1860 PostWysłany: 13 Cze 2019 14:14 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
@brzemia 620 złotych to niezła cena. Na Fly Dubai może być max 150 złotych taniej, a nie masz pewności czy na pewno taka będzie (wtedy było wejście do Polski i ceny były dobre) i czy akurat będą w Twoim terminie.


Co do masowego kasowania/ zmieniania odlotów to rykoszetem dostają inne branże. Potem są artykuły na głównej i lamenty jak to hotele tracą na tym, że ludzie odwołują rezerwacje. Jak tu rezerwował bezzwrotnie jak co 6 miesięcy takie jaja i nie wiesz czy w ogóle polecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5392 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 270  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group