Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1841 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Karty jednorazowe/wirtualne - trochę bezpieczniej się czuje czymś takim płacić na Booking, gdzie zdarzaja się wycieki danych kart, transakcję zablokuje jeśli nie będzie kasy na koncie, a nie będzie drenowac kieszeni, a w razie czego skasowanie karty i założenie nowej wirtualnej jest darmowe i trwa 1 minute

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#1842 PostWysłany: 12 Cze 2019 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
@Tjw1978
Np.
- natychmiastowe przelewy między użytkownikami
- osobisty IBAN w GBP (który przydaje się do otrzymywania przelewów z serwisów cashbackowych z UK, np. Quidco)

A w wersji premium z ważniejszych zalet:
- masz ubezpieczenie podróżne na cały świat (15mln GBP - opieka medyczna, 300GBP - stomatolog, 320 GBP - opóźnienie bagażu, 320 GBP - opóźnienie podróży)
- karty wirtualne jednorazowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1843 PostWysłany: 12 Cze 2019 10:23 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Tjw1978: transfery pieniężne między użytkownikami online i wielu walutach to druga duża zaleta, możliwość posiadania wirtualnej karty oprócz kart fizycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1844 PostWysłany: 12 Cze 2019 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Tjw1978 napisał(a):
To ciekawe co piszesz. Chętnie poznam inne korzyści z posiadania revoluta... niż tylko kursy walutowe


Widzę, że koledzy wyżej zadali sobie trud aby wypisać Ci argumenty, ale przeczytaj najpierw proszę trochę o Revolucie, bo jeśli nie widzisz innych korzyści z jego posiadania poza korzystnymi kursami walutowymi to znaczy, że niedostatecznie zaznajomiłeś się z tym (bardzo dobrym moim zdaniem) produktem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1845 PostWysłany: 12 Cze 2019 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
U mnie Revolut robił z kartę awaryjną/specjalistyczną (szczególnie ze względu na limity wypłat w kantorach i kursy weekendowe). Od kiedy mam Visa Świat Intensive, to Revo jest kartą specjalistyczną ;)

Większość transakcji przepuszczam przez Kantor Alior USD/EUR lub ewentualnie prze Tmobile USD/EUR mając zapas waluty.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1846 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:37 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
-- 12 Cze 2019 11:27 --

skrzat napisał(a):
@Tjw1978
Np.
- natychmiastowe przelewy między użytkownikami
- osobisty IBAN w GBP (który przydaje się do otrzymywania przelewów z serwisów cashbackowych z UK, np. Quidco)

A w wersji premium z ważniejszych zalet:
- masz ubezpieczenie podróżne na cały świat (15mln GBP - opieka medyczna, 300GBP - stomatolog, 320 GBP - opóźnienie bagażu, 320 GBP - opóźnienie podróży)
- karty wirtualne jednorazowe


Jakiś link do OWU tego ubezpieczenia?

-- 12 Cze 2019 11:37 --

Tu ktoś pisze o blokadach - spotkaliście się z czymś takim?

revolut-uwaga-przestroga-blokuja-pieniadze,135,142466
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1847 PostWysłany: 12 Cze 2019 12:11 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@lluukk: blokady się zdarzają - związane jest to z AML.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1848 PostWysłany: 12 Cze 2019 12:17 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
No OK - z blokadami. Faktycznie trzeba by każdy przypadek, który ktoś opisał poznać dogłębnie (bo może nie napisał, że łamał Regulamin ;) )
A linka do OWU ubezpieczenia podróżnego Revolut ktoś ma?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1849 PostWysłany: 12 Cze 2019 12:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@lluukk
https://b8ad7c4f66d6befbc4ab-acfb5f255a ... ummary.pdf

https://www.revolut.com/assets/premium/policy.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#1850 PostWysłany: 12 Cze 2019 12:48 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 5
lluukk napisał(a):
-- 12 Cze 2019 11:27 --

skrzat napisał(a):
@Tjw1978
Np.
- natychmiastowe przelewy między użytkownikami
- osobisty IBAN w GBP (który przydaje się do otrzymywania przelewów z serwisów cashbackowych z UK, np. Quidco)

A w wersji premium z ważniejszych zalet:
- masz ubezpieczenie podróżne na cały świat (15mln GBP - opieka medyczna, 300GBP - stomatolog, 320 GBP - opóźnienie bagażu, 320 GBP - opóźnienie podróży)
- karty wirtualne jednorazowe


Jakiś link do OWU tego ubezpieczenia?

-- 12 Cze 2019 11:37 --

Tu ktoś pisze o blokadach - spotkaliście się z czymś takim?

revolut-uwaga-przestroga-blokuja-pieniadze,135,142466



Niestety wątek usunęli, ciekawe czemu? A to bardzo poważny problem, wiele użytkowników żyje zapewne w nieświadomości że aktywne korzystanie z karty grozi jej blokadą bez powodu, słowa wyjaśnienia, możliwości zwrotu gotówki, to może wkrótce spotkać każdego, trzeba to nagłośnić, gorzej jak kogoś spotka jak będzie na wyjeździe i zostanie bez środków do życia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1851 PostWysłany: 12 Cze 2019 12:52 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@gafy: po pierwsze tylko ktoś nierozsądny zabiera ze sobą w podróż jedną kartę a jak tak robi to jego problem, po drugie nic nie dzieje się bez przyczyny - są zabezpieczenia związane z AML i niestety czasem powodują niewygody - każdy system ma sytuacje "nieprzewidziane" - wtedy interweniuje człowiek a niestety to trwa. Pojedyncze przypadki komplikacji nie dyskwalifikują tej usługi. W pierwszym wątku była informacja o doładowywaniu po 1000zł - wynika ze tego że albo karta była "świeżo" dodana albo Twoje konto nie ma długiego stażu. Z tego co się orientuję to zwrot środków powinien być dostępny po kontakcie z supportem - a potem wyjaśnianie sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1852 PostWysłany: 12 Cze 2019 12:59 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 5
-- 12 Cze 2019 12:53 --

wrzucam screen z przestrogą, uważajcie ludzie, nie trzymajcie tam kasy, to może spotkać każdego

-- 12 Cze 2019 12:59 --

seal napisał(a):
@gafy: po pierwsze tylko ktoś nierozsądny zabiera ze sobą w podróż jedną kartę a jak tak robi to jego problem, po drugie nic nie dzieje się bez przyczyny - są zabezpieczenia związane z AML i niestety czasem powodują niewygody - każdy system ma sytuacje "nieprzewidziane" - wtedy interweniuje człowiek a niestety to trwa. Pojedyncze przypadki komplikacji nie dyskwalifikują tej usługi. W pierwszym wątku była informacja o doładowywaniu po 1000zł - wynika ze tego że albo karta była "świeżo" dodana albo Twoje konto nie ma długiego stażu. Z tego co się orientuję to zwrot środków powinien być dostępny po kontakcie z supportem - a potem wyjaśnianie sprawy.


ja wszystko rozumiem, zabezpieczenia, sprawdzania, ale blokowanie kasy??? niech sobie blokują konto, karte, co tam chcą, ale pozbawianie człowieka gotówki własnej? i to udowadnianie im że nie jest się małpą, toż to skandal jakiś! niech przeprowadzają identyfikacje przed wysłaniem karty, a nie wysyłają na zawołanie każdemu a potem blokują, bo nie można używać, nie tak, nie siak,
karta była dodana nowa, szło tylko po 1000 ale co to ma do rzeczy, chyba mogę sobie doładowywać jak chce (ale okazuje się że nie), jeśli to ma być podstawa do blokady, to wielu ludzi jest w zagrożeniu,
dostępu do środków nie ma, bo najpierw muszą coś tam sobie weryfikować, data ukończenia nieznana, znane są przypadki że ludzie jeżdżą z 1 kartą, chwalili się już tu tacy, więc tym bardziej przestrzegam

Załączniki:
gafy.JPG
gafy.JPG [ 125.91 KiB | Obejrzany 1276 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1853 PostWysłany: 12 Cze 2019 13:00 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@gafy - ale jak napiszesz to jeszcze z 50 razy to i tak większość osób będzie patrzeć na Twój chaotyczny post z politowaniem, bo nie dość że zapewne nie piszesz o wszystkim co robiłaś na koncie a co mogło mieć wpływ na blokadę konta to jeszcze przyznajesz się że masz multikonto.

Na prawdę 95 % ludzi tutaj używa revoluta od dawna (w tym ja, od ponad 2 lat) i nie zaznali żadnych problemów związanych z blokadą konta. I revolut nie przywłaszczył sobie Twoich pieniędzy, to że nie możesz ich wypłacić ma związek z blokadą konta, więc nie jesteś w stanie ich wypłacić.


Cytuj:
karta była dodana nowa, szło tylko po 1000 ale co to ma do rzeczy, chyba mogę sobie doładowywać jak chce (ale okazuje się że nie), jeśli to ma być podstawa do blokady, to wielu ludzi jest w zagrożeniu,

No nie, nie możesz i to jest jasne dla (prawie) wszystkich.


Ostatnio edytowany przez Kravkrk 12 Cze 2019 15:03, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1854 PostWysłany: 12 Cze 2019 13:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
to jeszcze przyznajesz się że masz multikonto.

A to zabronione?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1855 PostWysłany: 12 Cze 2019 13:13 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 5
Kravkrk napisał(a):
@gafy - ale jak napiszesz to jeszcze z 50 razy to i tak większość osób i tak będzie patrzeć na Twój chaotyczny post z politowaniem, bo nie dość zapewne nie piszesz o wszystkim co robiłaś na koncie a co mogło mieć wpływ na blokadę konta to jeszcze przyznajesz się że masz multikonto.

Na prawdę 95 % ludzi tutaj używa revoluta od dawna (w tym ja, od ponad 2 lat) i nie zaznali żadnych problemów związanych z blokadą konta. I revolut nie przywłaszczył sobie Twoich pieniędzy, to że nie możesz ich wypłacić ma związek z blokadą konta, więc nie jesteś w stanie ich wypłacić.


Cytuj:
karta była dodana nowa, szło tylko po 1000 ale co to ma do rzeczy, chyba mogę sobie doładowywać jak chce (ale okazuje się że nie), jeśli to ma być podstawa do blokady, to wielu ludzi jest w zagrożeniu,

No nie, nie możesz i to jest jasne dla (prawie) wszystkich.


No nie jest to jasne, raczej totalnie bez sensu, czyli karty dodać nie można, doładować nie można, bo ci kase zablokują, to ja dziękuję za takie rozwiązanie, a niech sobie patrzą z politowaniem, mam to gdzieś, ale wiele osób za pewne zastanowi się dwa razy zanim zamówi ten produkt,

ja wcześniej też byłam zadowolona, do czasu ...

jeśli ktoś wie co można zrobić w takiej sytuacji (i jak długo to może trwać) to proszę o jakieś podpowiedzi, nie szukam rozgrzeszenia, spowiednika, wsparcia moralnego, raczej prawniczego, także darujcie sobie złośliwości, problem jest poważny i myślę że wiele osób może się naciąć jeśli tu jest tyle obostrzeń co wolno a czego nie, a ja w sumie nadal nie znam przyczyny blokady bo to tajemnica i ot tyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1856 PostWysłany: 12 Cze 2019 13:38 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
michzak napisał(a):
Karty jednorazowe/wirtualne - trochę bezpieczniej się czuje czymś takim płacić na Booking, gdzie zdarzaja się wycieki danych kart, transakcję zablokuje jeśli nie będzie kasy na koncie, a nie będzie drenowac kieszeni, a w razie czego skasowanie karty i założenie nowej wirtualnej jest darmowe i trwa 1 minute

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Przypadkiem od tego nie zabezpiecza w mniejszym lub większym stopniu chargeback ? Nie żebym krytykował Revoluta, ale chyba więcej szkód może narobić przesyłanie im (Rosja ? Zresztą nieistotne, z zasady nie wysyłam nikomu skanów dokumentów) skanu dokumentu tożsamości, tego się nie obawiasz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1857 PostWysłany: 12 Cze 2019 13:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
giorgio_ napisał(a):
Przypadkiem od tego nie zabezpiecza w mniejszym lub większym stopniu chargeback ? Nie żebym krytykował Revoluta, ale chyba więcej szkód może narobić przesyłanie im (Rosja ? Zresztą nieistotne, z zasady nie wysyłam nikomu skanów dokumentów) skanu dokumentu tożsamości, tego się nie obawiasz ?

W większości przypadków tak, ale wychodzę z założenia, ze lepiej zapobiegać, niż leczyć - sama procedura chargebacku trwa z miesiąc czy trzy, kasy nie ma przez ten czas no i trzeba mieć z tyłu głowy, żeby sprawdzać status co jakiś czas.
A jak jest 0,47 zł na koncie, to trudno zrobić transakcję w której stracę większą kasę. Bo generalnie nie trzymam tam kasy - doładowuję zazwyczaj przed samą transakcją na kwotę, którą będę chciał wydać i kupuję (no chyba że gdzieś jadę, to ładuję kasę na 2 dni w przód - raz żeby się pilnować z wydatkami, dwa że i tak łatwo doładować jak się skończy).
Co do skanu dokumentów - wychodzę z założenia, że licencja bankowa kraju UE ma jakieś porady i wymagania co do sposobu przechowywania danych osobowych na jakimś sensownym poziomie zabezpieczeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1858 PostWysłany: 12 Cze 2019 15:28 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Dlatego moje uwagi dotyczące Revoluta były nie bez przyczyny.
Znam zalety Revoluta, ale w sytuacji akcji, które robią z blokadami kont, naprawdę nie warto.

Polskie banki zrozumiały w czym problem i zaczynają działać.

Nikt nie przekona mnie, że płacenie za Revoluta kilkaset złotych po to, by mieć ubezpieczenie organizowane przez zagraniczną firmę, z angielską infoliniąm jest atrakcyjniejsze od ubezpieczenia do polskiej karty.
Nikt nie przekona mnie, że jeśli chodzi o kursy walutowe, nie ma obecnie konkurencji. Jest - i to w kilku bankach.
Nikt nie przekona mnie, że nie można ustawić limitów karty tak, by karta była bezpieczniejsza. Wiele banków pozwala ustalać limity online w czasie rzeczywistym.
Cashback z Quidco? Powiem tak: ta firma przestała dla mnie istnieć, jak prosiłem blisko rok o to, żeby dostać od nich zwrot za Accora. Mają najlepsze stawki, których nie sposób później wydobyć.
Nikt nie przekona mnie, że jedno wejście do saloniku w karcie Metal, która kosztuje 500 złotych w skali roku, jest atrakcyjniejsze od 10 wejść które można mieć płacąc tyle samo za Dinersa, mając ubezpieczenie podróżne w cenie i opcję na trzy karty dodatkowe.

Na plus dla Revoluta - jednorazowa karta wirtualna (ale tylko w opcji premium, za którą nie zamierzam płacić).
Na minus Revoluta - polecam płatności w egzotycznych krajach. W Wietnamie w wielu miejscach po prostu się nie dało - a Visa Świat mBanku bez problemu. W Brazylii w wielu miejscach się nie dało.

I tak możemy się przerzucać argumentami, ale jedno jest dla mnie pewne. Karta bankowa jest po prostu pewniejsza. Revolut jest ok, ale nie jest jedyną kartą do podróży w sytuacji gdy pojawiają się powoli alternatywy.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili lubi ten post.
 
      
#1859 PostWysłany: 12 Cze 2019 17:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Tjw1978 napisał(a):
Polskie banki zrozumiały w czym problem i zaczynają działać.

I to jest jedna z większych zalet Revoluta (choć oczywiście nie tylko ich) :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1860 PostWysłany: 12 Cze 2019 17:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tjw1978 napisał(a):
Na plus dla Revoluta - jednorazowa karta wirtualna (ale tylko w opcji premium, za którą nie zamierzam płacić).


5 wirtualnych kart miesięcznie masz za free w Revolucie podstawowym (płacisz, usuwasz, dodajesz nową, nie równolegle)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group