Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1801 PostWysłany: 26 Maj 2019 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Prowizja za takie przewalutowanie jak zabraknie na koncie danej waluty dla kart z włączoną usługą wielowalutową jest obniżona i wynosi w procencie od wartości transakcji:

3,5% dla kart VISA
i
0,5% dla kart Mastercard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#1802 PostWysłany: 27 Maj 2019 15:57 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 19
Mam kartę do konta Przekorzystnego w Pekao SA. Czy tam w ciągu ostatnich kilku miesięcy nic się nie zmieniło? Wszystkie wypłaty z bankomatów na świecie za darmo po kursie MasterCard?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1803 PostWysłany: 27 Maj 2019 16:30 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Tak, pod warunkiem że miesiąc wcześniej miałeś 500zł wpływów i wykonałeś jedną operację kartą. Teraz teoretycznie twierdzą, że mają nową kartę "Rewolucyjną", ale wygląda dokładnie tak samo jak ta poprzednia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1804 PostWysłany: 27 Maj 2019 16:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
I ten wpływ też jest obwarowany pewnymi wyłączeniami. Ale to ta sama karta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1805 PostWysłany: 28 Maj 2019 07:45 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Tak, też mi się wydaje, że to taka sama karta. Ale IMO to dobry ruch, bo za słabo ją reklamowali. :) Korzystam z niej od ok. roku i wg mnie, to najlepsza debetówka w Polsce do podróży zagranicznych, gdy nie chcesz go używać jako rachunku podstawowego. Wystarczy stałe zlecenie na 500 zł i jedna płatność kartą w miesiącu i wszystko za darmo. Kurs praktycznie jak w Revolucie, bez tych ograniczeń (kwota w bankomatach, weekendy). Jak potrzebuję USD, czy EUR w gotówce, to można kupić przez Internet i wypłacić w kasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1806 PostWysłany: 01 Cze 2019 11:30 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Dzis wygasła mi visa Ryanair, co w tej chwili najbardziej się opłaca wziąć ? Gdzie dają największe gratisy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1807 PostWysłany: 05 Cze 2019 22:38 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Czy ktoś się orientuje czy da się nie będąc multimilionerem ;) uzyskać Visę Infinite w PKO BP ?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1808 PostWysłany: 05 Cze 2019 22:44 

Multimilionerzy nie pracują za skromne 25000 zł miesięcznie

Szanują się..

A na poważnie dla PKO BP podobno bardziej od dochodu liczy się wyliczona zdolność kredytowa
Góra
 PM off  
      
#1809 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:07 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jak podwyższałem limit dla MC Platinum, to pytałem o Visa Infinite i podobno 9000 wpływu.
Natomiast PKO BP, to nie jest bank, który zadzwoni do Cb po pół roku z propozycją podniesienia limitu do 50 tys., jak Citi czy mBank, więc może dla nich rzeczywiście liczy się zdolność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1810 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
pawfazi napisał(a):
Prowizja za takie przewalutowanie jak zabraknie na koncie danej waluty dla kart z włączoną usługą wielowalutową jest obniżona i wynosi w procencie od wartości transakcji:

3,5% dla kart VISA
i
0,5% dla kart Mastercard.


Lub jeśli masz włączoną bezpłatną usługę mKantor to nie idzie po kursie z mKantoru? Jeśli płacisz powiedzmy Mastercardem w € a masz środki na koncie w PLN?

Więcej info:
https://www.mbank.pl/lp2/2019/indywidualny/konta/uslugawielowalutowa/3/

W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki za granicą w walucie innej niż waluta, w której jest prowadzony rachunek: 1. kartą debetową MasterCard - mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji dokonanych w walucie rozliczeniowej kart MasterCard w wysokości 2% wartości transakcji; - mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa kart MasterCard w wysokości 3% wartości transakcji; W przypadku transakcji dokonanych kartami Mastercard, na których została włączona Usługa wielowalutowa, wysokość prowizji za przewalutowanie wynosi 0,5% od wartości transakcji. 2. kartą debetową Visa - mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji. W przypadku transakcji dokonanych kartami VISA, na których została włączona Usługa wielowalutowa, wysokość prowizji za przewalutowanie wynosi 3,5% od wartości transakcji.

Z tego co się orientuję walutą rozliczeniową Mastercarda jest Euro, a Visy USD. Więc do końca nie wiem jak rozumieć zdanie:

"W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki za granicą w walucie innej niż waluta, w której jest prowadzony rachunek: 1. kartą debetową MasterCard - mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji dokonanych w walucie rozliczeniowej kart MasterCard w wysokości 2% wartości transakcji; - mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa kart MasterCard w wysokości 3% wartości transakcji;

W przypadku transakcji dokonanych kartami Mastercard, na których została włączona Usługa wielowalutowa, wysokość prowizji za przewalutowanie wynosi 0,5% od wartości transakcji."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1811 PostWysłany: 06 Cze 2019 16:23 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Przepraszam, że wkleję coś podobnego jak w innym wątku, ale muszę sprostować dla potomności.

@lluukk - czy możesz nam powiedzieć na jaką infolinię dzwoniłeś i kto Ci udzielał informacji?

Bo ja zadzwoniłem w ten sposób:
  • na infolinię PKO BP 800 302 302, wybrałem, że jestem klientem, następnie obsługę kart i potem karty Platinum i Infinite, kosultant podał mi numer na infolinię PKO Ubezpieczenia 81 535 67 66
  • zadzwoniłem na 81 535 67 66, raczej Ci ludzie nie za bardzo rozumieli o co mi chodzi, niektórzy mówili o ubezpieczeniu auta zastępczego, co w ogóle nie jest z tym związane, ale podano mi numer centrum alarmowego 22 522 29 92
  • zadzwoniłem na 22 522 29 92, przełączono mnie do osoby, która czymś takim się zajmuje, musiałem podać dane, żeby sprawdziła co jest w mojej polisie. I konsultantka przeczytała mi czego wymagają od klienta przy zdarzeniu: umowa wynajmu samochodu, prawo jazdy, faktury/rachunki za które koszty, zdjęcia i opis zdarzenia. Mogłem coś pominąć, ale na 100% nie było tam nic o przedstawianiu kopii ubezpieczenia. Potem spytałem o "wypadek komunikacyjny". Pod tą definicją rozumieją również kolizje z innym pojazdem abo jakimś obiektem typu krawężnik (i jeszcze jeden przypadek podała, którego nie pamiętam, EDIT: jeszcze zdarzenie z udziałem zwierzęcia). Jak ktoś Ci urwie lusterko, a potem ucieknie, to JEST to przez nich uznawane za "wypadek komunikacyjny". Nie uznawany jest natomiast wandalizm.

Podsumowując - ubezpieczenie do PKO BP Mastercard Platinum i Visa Infinite obejmuje "wypadek komunikacyjny", więc nie martwisz się kolizjami, również podczas Twojej nieobecności, gdy nie sprawca nie jest znany.
Możesz się martwić jedynie, żeby nie ukradli (ale kradną auta z wypożyczalni...?) albo żeby ktoś np. w nocy nie oblał go farbą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1812 PostWysłany: 06 Cze 2019 17:08 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
No cóż, mam inne informacje.
Dzwoniłem i przełączali od jednego do drugiego... aż w końcu rozmawiałem z działem likwidacji szkód (tym do którego dzwonisz jak coś się stanie).
Ja wszystkich pytałem: - Jaka jest definicja wypadku komunikacyjnego, bo nie ma jej w OWU a jest warunkiem pokrycia szkody.
Odpowiadali zdziwieni, że faktycznie definicji nie ma i nie umieli powiedzieć co jest a co nie "wypadkiem komunikacyjnym".
Pan z działu likwidacji szkód powiedział, że musi się skonsultować, bo wszystkie szkody jakie likwidował były związane z autem w ruchu (a nie wgniecenie na parkingu, które odkrywasz po powrocie z zakupów, czy urwane na parkingu lusterko) - oddzwonił i powiedział, że nie uznają szkód innych niż w ruchu. Czyli jak urwiesz lusterko lub rozbijesz lampę jadąc to OK, ale jak zaparkujesz auto i wrócisz a będzie uszkodzenie to nie jest szkoda komunikacyjna.
I ja Panu wierzę, że takich nie rozpatrzą pozytywnie
Jeśli uważasz inaczej poproś ich o to na piśmie i załącz scan odpowiedzi, z chęcią zobaczę co odpiszą ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1813 PostWysłany: 10 Cze 2019 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10934
HON fly4free
Płatności w 152 walutach po kursie organizacji płatniczej w Alior Banku:
https://www.cashless.pl/5934-alior-pric ... lowalutowa
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#1814 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:17 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2266
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@skrzat: nie do końca po kursie organizacji ale tak czy owak całkiem przyzwoicie:

Załącznik:
alior_kursy.png
alior_kursy.png [ 65.89 KiB | Obejrzany 386 razy ]


Fragment z:

https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:8a0765 ... ci-kjo.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1815 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:30 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
T-Mobile USD - transakcja na równowartość około 940 USD, ale środki zablokowane na kilka dni aż 1015 USD (korony norweskie).
mBank Visa Świat - blokada na kwotę taką, jaka jest w kalkulatorze Visy (dinary jordańskie).

Rozumiem, że bank zabezpiecza się przed wzrostem kursu przez kilka dni, ale 8%, to trochę przesada moim zdaniem. Przy kilku dużych płatnościach może się okazać, że trzeba przed wyjazdem kupić kilkaset dolarów więcej niż potrzebujemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1816 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Niestety, wada T-Mobile. Potrafią zablokować i 10% na górkę.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1817 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:39 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
BarneyGF napisał(a):
T-Mobile USD - transakcja na równowartość około 940 USD, ale środki zablokowane na kilka dni aż 1015 USD (korony norweskie).
mBank Visa Świat - blokada na kwotę taką, jaka jest w kalkulatorze Visy (dinary jordańskie).

Rozumiem, że bank zabezpiecza się przed wzrostem kursu przez kilka dni, ale 8%, to trochę przesada moim zdaniem. Przy kilku dużych płatnościach może się okazać, że trzeba przed wyjazdem kupić kilkaset dolarów więcej niż potrzebujemy.


Dziwne by było gdyby ktoś wydający na wyjeździe 5000 USD nie miał kredytówki rozliczanej po kursie organizacji
(mówisz o dodatkowym zakupie kilkuset USD - rozumiem 8% z 5000 to 400 - dla przykładu)
Naprawdę ktoś kto wydaje 5000 USD robi to debetówką? WOW

No a jeśli ktoś tak robi to chyba bufor w postaci kilkuset USD mu nie straszny (zwłaszcza, że może zyskać ;) kupi przed wyjazdem po niższym kursie niż sprzeda po powrocie 8-) )
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 10 Cze 2019 10:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1818 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:43 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
a co jest złego w wydawaniu kasy debetówką? Ja sam korzystam tylko z debetówek rozliczanych po kursie organizacji, krdytówki które mam akurat przeliczają się sałobo - mają inne korzyści
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1819 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:48 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Nic - poza często niemożnością wypożyczenia auta, brakiem ubezpieczenia zakupionych przedmiotów itp.
A jak wyżej napisałem, jeśli ktoś wydaje 5000 - 7000 USD na wakacjach to chyba bufor na koncie w postaci 500 - 600 USD mu nie straszny?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1820 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:58 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
lluukk napisał(a):
Nic - poza często niemożnością wypożyczenia auta

Do blokady można wykorzystać dowolną kredytówkę, nie musi się dobrze przewalutowywać

lluukk napisał(a):
brakiem ubezpieczenia zakupionych przedmiotów itp.

?
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group