Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Algarve
#61 PostWysłany: 24 Maj 2019 10:35 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Czy ktoś był w tej okolicy i robił podobną wędrówkę? Villa Lara
Na google maps nie widze ścieżek, ale czy takowe występują i da się dojść z Praisa de Nossa do Praia da Marinha i później Praia de Benagil?
Nie chodzi mi o dojście plażą, ale górą.
Chodzi o jak najkrótszy dystans, czy są tam jakieś ścieżki górą czy trzeba iść jak google maps pokazuje, ulicami?

Czy ktoś robił podobną wędrówkę i ile mniej więcej czasu to zajmuje? (nie patrze na google maps, bo to może zmylić)

Oraz pytanie 2. Co bardziej polecacie na odpoczynek:
a) Alvor - do plaży ponad 2 km
b) Vila Lara - ta z tej mapki - do plaży Praisa de Nossa 400m
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Algarve
#62 PostWysłany: 24 Maj 2019 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Alvor na wypoczynek rodzinny / w parze jest wg mnie bardzo spoko..... senna miescina, ale w centrum sporo knajpek, mozna spokojnie cos zjesc i wypic. Plaza ladna, dluga i szeroka (klify Lagos ./ Portimao zaczynaja sie pare km dalej), jest do niej spacer ale nie jakos szczegolnie dlugi, parenascie minut. Fajny klimat w delcie rzeki, gdzie stoi sporo łódek, a jak powieje wiatr to kajtsurferzy są.

Jest niedaleko do Portimao i Lagos - jeśli chciałbyś / chcielibyście poimprezować albo zobaczyć te klifowe plaże Algarve, to można tam podjechać taxą. Taxa do Portimao kosztowała bodajże ok 10-12€ (bo z innego Twojego postu wnioskuję, że nie będziesz miał samochodu - co moim zdaniem jest błędem, ale nie moja sprawa)

Tej drugiej miejscówki o której piszesz nie znam.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#63 PostWysłany: 25 Maj 2019 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
czarus9999 napisał(a):
Na google maps nie widze ścieżek, ale czy takowe występują i da się dojść z Praisa de Nossa do Praia da Marinha i później Praia de Benagil?
Nie chodzi mi o dojście plażą, ale górą.
Chodzi o jak najkrótszy dystans, czy są tam jakieś ścieżki górą czy trzeba iść jak google maps pokazuje, ulicami?

Czy ktoś robił podobną wędrówkę i ile mniej więcej czasu to zajmuje? (nie patrze na google maps, bo to może zmylić)


Da się dojść. Są ścieżki.
Google maps jest cienkie jak naleśnik do takich celów. Popatrz na OpenStreetMap.
Z czasem to ciężko określić. Zależy jakim tempem, ile poświęcisz czasu na przystanki na plażach, oglądnie klifów itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#64 PostWysłany: 29 Maj 2019 10:25 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
@billy dzięki za sugestię :)

@rw30 Byłeś w Alvor i wypożyczałeś auto?
Zawsze będąc na wakacjach podróżowałem lokalną komunikacją, bo była fajnie połączona. Tutaj w Algarve jest mały problem, bo by dojechać z Alvor do słynnych plaz i klifów to faktycznie trzeba samochodem, bo taxi droga.
W Alvor w jakim miejscu wypożyczałeś auto? Oraz na ile dni i ile płaciłeś mniej więcej? Brałeś ubezpieczenie pełne? Trzeba mieć kartę, czy są takie ubezpieczenia, która nie potrzebuje karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#65 PostWysłany: 29 Maj 2019 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja wypożyczałem w Sevilli, więc za dużo Ci to nie pomoże. Jest odpowiedni wątek na forum o wypożyczaniu w Faro i tam zajrzyj / pytaj o szczegóły dotyczące wypożyczenia. Watpię, żeby poza lotniskiem w Faro było sporo opcji wypożyczenia samochodu w Algarve, a nawet jeśli to pewnie na lotnisku wyjdzie sporo taniej.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#66 PostWysłany: 29 Maj 2019 13:51 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Chyba zdecyduje się na skuter, bo jest taka możliwość.

A prosze powiedz mi jeszcze. Czy parkingi w Algarve są płatne? Chodzi mi o plaże te bardziej znane, główne, np. Praia da Rocha, Carvoeiro, Benagil, Marinha, czy tez w Lagos: Dona Ana, Camilo?
Tam przy tych plażach parkingi są płatne? Jak jest z dostępnością miejsc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#67 PostWysłany: 29 Maj 2019 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jeszcze
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#68 PostWysłany: 05 Cze 2019 15:20 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
Cytuj:
A prosze powiedz mi jeszcze. Czy parkingi w Algarve są płatne? Chodzi mi o plaże te bardziej znane, główne, np. Praia da Rocha, Carvoeiro, Benagil, Marinha, czy tez w Lagos: Dona Ana, Camilo?
Tam przy tych plażach parkingi są płatne? Jak jest z dostępnością miejsc?


Z tych, ktore wymieniles byłem tylko na Marinhie, ale w całym regionie nie spotkałem się z płatnym parkingiem przy plaży. Raz byłem na koniec czerwca raz na koniec września i problem z parkingiem ograniczał się do tego, że auto trzeba było zostawić kawałek dalej i dojść, bez większych problemów.

Widzę w ogóle, że dużo osób tutaj całkowicie omija zachodnie wybrzeże, co moim zdaniem jest wielkim błędem. W trakcie dwóch wyjazdów do algarve zaliczyliśmy całkiem sporą ilość plaż i te na zachodzie urzekły nas najbardziej. Praia da Marinha jest prześliczna (szczególnie z góry) i absolutnie warto ją odwiedzić - warto też zaliczyć spacer po klifach, na które wchodzi się zaraz z parkingu, ale sama plaża jest dość wąska (pływy + nie powinno się rozkładać ręcznika bezpośrednio pod skałami) i bardzo popularna, dlatego robi się tam gęsto nawet w średnim sezonie. Do tego na wejściu do morza jest dużo sporych kamieni/głazów i jak są fale to nieprzyjemnie się wchodzi/wychodzi z wody, dodam do tego jeszcze glony, ktore dwa razy tam były i obraz Marinhii juz nie jest tak piękny – nie zmienia to faktu, że moim zdaniem nadal warto pojechać, jak się ma czas.

Klimat zachodnich plaż jest zupełnie inny. Po pierwsze są bezpośrednio nad oceanem – zazwyczaj są nieporównywalnie szersze niż plaże na południu i dzięki temu mniej zatłoczone. Po drugie, mogą mieć spore fale – warto wziąc pod uwage jak komfortowo się człowiek czuje w wodzie, dzięki czemu często możemy pooglądać (albo spróbować) surferów. Po trzecie, przez to że zdecydowana większość z nich leży na ternie parku narodowego, są dużo bardziej dziewicze, nietkniętne przez człowieka. Polecam odwiedzić chociaż jedną z:
Odeceixe – najdalej, ale najwygodniejsza ze wszystkich. Są całkiem tanie leżaki do wynajęcia, do tego wpada rzeka do oceanu i w takiej zatocze tuż przed woda ma wyższą temperaturę i sięga do pasa – fajne dla dzieci.
Arrifana – absolutny klasyk, cudowna plaża schowana między klifami, więc zazwyczaj ma ciut mniejszy wiatr/fale niż okoliczne plazę.
Amado – klasyk wśród surferów, na parkingów pełno camperów, jest takie fajne miejsce na wzgórzu, z którego można podziwiać zachód słońca i surferów.
Bordeira – zdecydowanie najciekawsza ze wszystkich. Prowadzą na nią ogromne wydmy (obstawiam, że trzeba przejść ponad 500m po piachu, żeby dojść do wody) i jest to niesamowite miejsce. Byłem na niej dwukrotnie i dwukrotnie wiało tak, że odbierało to przyjemność z plażowania. Natomiast mój kumpel był raz i mówi, że była to jedna z lepszych plaż na których był w życiu. Da się pojechać drogą dalej na południe i warto to zrobić, zatrzymać się na 10min przy drodze, przejść się po drewnianych podestach po klifach i zobaczyć ogrom oceanu i cudowny kolor wody.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#69 PostWysłany: 09 Cze 2019 02:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
czarus9999 napisał(a):
Byłeś w Alvor i wypożyczałeś auto?
Zawsze będąc na wakacjach podróżowałem lokalną komunikacją, bo była fajnie połączona. Tutaj w Algarve jest mały problem, bo by dojechać z Alvor do słynnych plaz i klifów to faktycznie trzeba samochodem, bo taxi droga.


Jasne, że samochodem dojechać do plaż wygodniej ale z drugiej strony jak chcesz przemieszczać się miedzy nimi ścieżkami wzdłuż klifu to samochód staje się trochę kulą u nogi bo ciągle trzeba by po niego wracać i jechać nim na kolejny odcinek. Wbrew pozorom dojeżdża tam komunikacja publiczna i da się to ogarnąć "ichniejszym PKS-em".
Góra
 Profil Relacje PM off
portuguesas lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#70 PostWysłany: 10 Cze 2019 21:16 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
czarus9999 napisał(a):
Zawsze będąc na wakacjach podróżowałem lokalną komunikacją, bo była fajnie połączona. Tutaj w Algarve jest mały problem, bo by dojechać z Alvor do słynnych plaz i klifów to faktycznie trzeba samochodem, bo taxi droga.


Nieprawda. Praktycznie nigdy nie wypożyczam samochodu na wyjazdach, Portugalia jest jednym z niewielu krajów w których autem zajedziesz do każdej dziury (ma to też związek z dopłatami rządu do komunikacji). Teraz mieszkając na miejscu jestem przekonany, że dotarłbym z każdego miasta większego niż 5 tys. miesięcy do innego, niezaleznie od jego położenia. Czasem tylko brakuje informacji w necie - wiele miast jest dalej tak se zinformatyzowanych, na południu jednak informacje są o wszystkim ze względu na tonę turystów.

Alvor obejmuje komunikacja miejska Portimao (tutaj masz rozkład: https://www.cm-portimao.pt/menus/servicos/vai-e-vem). Po dojechaniu do Portimao możesz dojechać do każdego miejsca w Algarve z Eva Bus lub Frota Azul.
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#71 PostWysłany: 10 Cze 2019 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
czarus9999 napisał(a):
... da się dojść z Praisa de Nossa do Praia da Marinha i później Praia de Benagil?


Z Benagil masz np. autobus do Lagoa jakos koło 15-tej. A jak przejdziesz 1,5 km dalej do Praia do Carvalho to można koło 17-tej (i później) do Portimao dojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#72 PostWysłany: 11 Cze 2019 10:53 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Troszkę mnie to nie urządza, bo chciałbym zwiedzić jak najwięcej plaż, a jednak zanim bym dojechał na jakąś plażę, poszedłbym z buta do drugiej to trzeba byłoby wracać z przesiadką do Portimao, a potem do Alvor.
Tak więc chyba zdecyduje się na wypożyczenie samochodu, bo na mojej liście jest:
Na wschód od Alvor
- zwiedzić Alvor i Portimao
- Praia dos tres imanos
- Praia da Rocha + te obok niej
- Praia de Carvoeiro
- Praia de Benagil
- Praia da Marinha
- Praia do Baraco
- Praia de Nossa Senhora da Roha
- Praia de Armacao de Pera

na zachód od Alvor:
- zwiedzić Lagos
- nie będe wymieniał, ale 3 plaże w Lagos
- pojechać na przylądek św Wincentego
- praia da Bordeira

Czy ktoś mógłby podać jakieś fajne miejsce, miasto, plażę, której nie wymieniłem a do której warto byłoby się wybrać będąc w Algarve jeszcze?
Wiem, że wymieniłem sporo tych plaż. Mógłby też ktoś powiedzieć np, co z nich odpuścić, by tą listę skrócić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#73 PostWysłany: 11 Cze 2019 10:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A czym te plaże różnią się od siebie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#74 PostWysłany: 11 Cze 2019 11:09 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Wyglądem np.
Nie wiem nie byłem dlatego pytam, które plaże według Was są warte odwiedzenia, a które nie, oraz jakie miasteczka jeszcze można by odwiedzić.

Jeżeli te plaże nie różniłyby się niczym od siebie to pojechałbym do Turcji czy nad Polskie morze, a nie do Portugalii na wakacje płacąc x3.
Też mogę koledze zadać pytanie "czym się różni plaża w Świnoujściu od plaży w Sopocie?" .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#75 PostWysłany: 11 Cze 2019 11:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
"czym się różni plaża w Świnoujściu od plaży w Sopocie?" .

Z mojego punktu widzenia niczym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#76 PostWysłany: 11 Cze 2019 11:55 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Koniecznie wyskocz do Albuferii. Jest kilka pięknych plaż ale jeden dzień to raczej za mało :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#77 PostWysłany: 11 Cze 2019 13:04 

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 59
Kilometry: 94 484
Moim zdaniem z Twojej listy plaż do zaliczenia wyrzuciłbym Praia de Armacao de Pera. Najmniej ciekawa z nich, bez klifów, płaska i niczym nie wyróżniająca się. Nie wiem na jak długo jedziesz, ale jeśli wypożyczysz samochód do warto pojechać jeszcze na wschód od Faro, w okolice parku Rio Formosa. Na przykład z Olhão da Restauração możesz promem za 3,80 EUR w dwie strony popłynąć na Ilha da Armona (płynie 20 minut w jedną stronę), i tam spędzić trochę czasu na plaży Praia da Ilha da Armona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#78 PostWysłany: 11 Cze 2019 16:31 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
@czarus9999
Moim zdaniem miasta w Algarve nie są ciekawe, w ogóle nie umywają się np.do południa Hiszpanii. Silves ma ciekawy zamek z czasów kiedy południe Portugalii zamieszkiwali Maurowie, ale nie jest to coś zjawiskowego. Lagos można obejść z buta dosłownie w godzinę, max dwie. Portimao nie wydawało nam się zbyt ciekawe, w Alvor nie byłem.

Powiedz na jak długo jedziecie, i gdzie będziecie mieć bazę wypadową, wtedy będzie nam łatwiej Ci doradzać. Ze względu na ograniczenia nie udało mi się zaliczyć wszystkich niżej wymienionych punktów, ale jakbym miał auto i planował tylko pod siebie to pewnie wyglądałoby to tak:

Plaże:
Żeby zaliczyć cały przekrój, to wybrałbym się na:
Ilha de Tavira (nie byłem, ale wszyscy polecają, całkowicie płasko, ale podobno mało ludzi, mega czysta woda i ogólnie fajnie)
Od Faro do Sagres wybrałbym ze 3-4 plaże maks, opcji raczej nie brakuje: Falesia, Marinha, Benagil, Carvoeiro, da Rocha, Tres Irmaos, Dona Ana, Camilo, Beliche (wymienione w kolejności od wschodu na zachód). Obczaj sobie zdjęcia, najlepiej na tripadvisorze, tam ludzie wrzucają nieobrobione foty, więc zobaczysz jak te plaże prezentują się przy różnych warunkach atmosferycznych (głównie świetle), bo to mocno wpływa na ich wygląd. Na którą byś się nie zdecydował, to raczej rozczarowany nie będziesz. Pozostałe będziesz mógł zaliczyć przy następnej wizycie
Od Sagres na północ wybrałbym ze dwie: Tonel (tak naprawdę jest na wschód od beliche, ale jej klimat bardziej przypomina zachodnie wybrzeże), Amado, Bordeira, Arrifana, Odeceixe.

W taki sposób zaliczysz bardzo zróżnicowany krajobaz. Plaże od takich z białym piaskiem i spokojną wodą przez klify, aż do ogromnych wydm i rozhuśtanego oceanu z suferami łąpiącymi fale. Nie wiem też, gdzie macie nocleg, ale jak np. wybierzesz sie gdzieś ciut dalej i będziesz tam jechał godzine, to moim zdaniem bez sensu trochę się zbierać po 2h, żeby jechać na kolejną plażę, tylko po to, żeby ją odhaczyć. Ale to już kwestia indywidualnych preferencji.

Z miast warto wpaść na chwile (nie nastawiałbym się na jakieś wielkie zwiedzanie) do Faro, Silves, Lagos. Ale, jak już pisałem, moim zdaniem w każdym z tych miejsc 2h to max. Z dodatkowych atrakcji imo bardzo warto:
Ponta da Piedada – wycieczka łódką, do wykupienia w porcie w Lagos. We wrzesniu/czerwcu płaciliśmy po 12.50eur od osoby za mniej więcej 1h15min. Moim zdaniem koniecznie trzeba płynąć, kiedy niebo jest bezchmurne i dość wysoko na niebie – między jakąś 9 a 14, bo wetdy woda ma zdecydowanie najładniejszy kolor. Wycieczka pod wieczór nie ma już takiego klimatu moim zdaniem.
Rio Formosa – mokradła, na ktorych jest mnóstwo ptaków. Podobno spoko, ale nie udało mi się zaliczyć.
Przylądek św. Wincenta – najbardziej wysunięty na południowy zachód przylądek w Europie. Ogrom oceanu jest niesamowity, zazwyczaj mocno wieje, więc warto mieć coś ciepłego.
Wycieczka po klifach – ja np. przeszedłem kawałek wzdłóż wybrzeża od Praia da Marinha na wschód. Cudowne widoki. Takich tras jest na pewno więcej, więc możesz pogooglać. Da się chyba przejść z Marinhi na Benagil z buta po klifach (ale to sprawdź dokładnie). Tu z kolei zachodzące słońce wyciąga niesamowicie czerwone kolory ze skał. (ale znowu woda będzie wyglądać najlepiej przy słońcu w zenicie).
Jeśli lubisz sporty wodne, to zdecydowanie powinieneś zaliczyć lekcje surfingu. Mniej wymagającą alternatywą jest stand up paddle albo kajaki – jedno i drugie można (i zapewne warto) zaliczyć przy Ponta da Piedada i Benagilu.
Ostatnią rzeczą jaka mi przychodzi do głowy to Big Game Fishing. Jeśli lubisz łowić ryby, to Algarve jest jednym z najlepszych miejsc w Europie, bo tam ocean styka sie z basenem Morza Śródziemnego. Dzięki temu można popłynąć na łowienie wszystkiego od małych rybek (reef fishing, krótki trip) az do tuńczyków i 300kg marlinów (tutaj wycieczki trwają min.6h i kosztują nawet koło 70eur, ale to jak porównasz ceny takich atrakcji w innych miejscach na świecie, to wcale nie jest tak bardzo wygórowana kwota).

Ogólnie, moim zdaniem, dzienne tripy warto połączyć w: troche zwiedzania/plażowanie. Np. Faro + Ilha de Tavira, Silves + Carvoeiro/Marinha/Benagil, Lagos + którakolwiek z plaż w okolicy, Cabo de Sao Vincente + którakolwiek z plaż na zachodzie.

Pod Silves jest super restauracja, O Barradas. Jest dosyc droga, ale cudownie położona w ogrodzie przy winnicy. Jeśli jesteś skory jednego dnia wydać trochę więcej, to zdecydowanie polecam, bardzo romantyczne miejsce i wspaniałe jedzenie – na tyle dobre, że ludzie przyjeżdżają tam tylko zjeść. Restauracja jest pośrodku niczego, kilka kilometrów za miastem.
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#79 PostWysłany: 11 Cze 2019 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
czarus9999 napisał(a):
Troszkę mnie to nie urządza, bo chciałbym zwiedzić jak najwięcej plaż, a jednak zanim bym dojechał na jakąś plażę, poszedłbym z buta do drugiej to trzeba byłoby wracać z przesiadką do Portimao, a potem do Alvor.
...

Czy ktoś mógłby podać jakieś fajne miejsce, miasto, plażę, której nie wymieniłem a do której warto byłoby się wybrać będąc w Algarve jeszcze?
Wiem, że wymieniłem sporo tych plaż. Mógłby też ktoś powiedzieć np, co z nich odpuścić, by tą listę skrócić?


Trochę chyba nie nadążam bo wspominałeś, że chcesz wyruszyć z Vila Lara i iść klifami. Wyruszasz z Vila Lara, dochodzisz sobie np do Praia de Carvoeiro wzdłuż wszystkich innych i wracasz autobusem.
Jak chcesz zobaczyć tylko plaże to można i samochodem ale jak chcesz iść klifami pomiędzy nimi to robi się kłopot z wracaniem po samochód. Dużo ciekawych widoków jest też pomiędzy plażami ale nie mój cyrk ani małpy...
Praia da Rocha bym odpuścił. Nic tam nie ma. Praia dos Ttres Imanos ciekawa jest w ostatnim odcinku tylko gdzie łączy sie z Praia Prainha - i tę polecam.
Nic nie piszesz o Ponta da Piedade a to IMO must see w tych okolicach. Fajny jest cypel w okolicach Praia da Joao de Arenas. Ciakawy łuczek w okolicy Praia da Abandeira. Ogólnie ciekawych miejsc tam bez liku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#80 PostWysłany: 12 Cze 2019 14:21 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Więc tak.
Planuje swój pobyt albo: w Alvor, albo w okolicach Vila Lara (ale chyba zdecyduje się na Alvor)
I tak przeglądałem komunikację i niby dałoby rade dojechać, ale jednak wypożyczę samochód.

Co do Taviry to widziałem ostatnio znajomych, którzy wstawiali zdjęcia - jak dla mnie nie opłaca się tam jechać. Gdyby nie napisali, że sa w Portugalii to pomyślałbym, że są w Dąbkach nad polskim morzem.
Dlatego tamtych rejonów (na wschód od Faro) nie warto brać, bo to jednak nie jest Algarve prawdziwe. Jeżeli się mylę, to możecie mnie poprawić, ale przez ich zdjęcia to tak jakoś... to nie była taka Portugalia o jakiej czytałem, marzyłem i widziałem na innych zdjęciach. Tavira mnie nie zachwyciła w ogole - ich zresztą też nie bo mówili, że to był największy ich błąd że polecieli do Portugalii w tamte miejsce. Jednego dnia zrobili wycieczkę na zachód Portugalii i ich oczom właśnie ukazał się prawdziwy obraz tych plaż, tej całej Portugalii do której właśnie jechali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group