Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Giełda biletów
igrzyska-minsk-2019-gielda,17,142215


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 14 Maj 2019 20:08 

kojot_lubin napisał(a):
a dlaczego niby nie można tranzytem przez Budapeszt?
Ja będę akurat w Budapeszcie i stąd chcę wlecieć do Rosji by pociągiem przejechać do Mińska.
co to za różnica czy z Polski czy z Węgier?
pozdrawiam

Nie z nami będziesz dyskutował tylko z pracownikami gate na Budapeszt Airport

Jak tam przejdziesz to znaczy, że w Moskwie czy Santk Petersburgu na kontroli paszportowej Cię już wpuszczą

Tak to działa, przynajmniej rok temu działało: już w Budapeszcie na lotnisku na poklad nie może być wpuszczony pasażer bez wizy rosyjskiej lub czymś co ją zastępuje
Góra
 PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#242 PostWysłany: 14 Maj 2019 20:19 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Tak to działa, ja lecę Air Baltic via Ryga. Ta linia odpowiedziała jak pisałem wcześniej, że wie o Igrzyskch i ruchu bezwizowym i rozumiem, że poinformuje o tym pracowników "naziemnych" wpuszaczającyh na pokład. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Wizzair i innych liniach, ludzię dolecą do Moskwy/ Pitera na te wielkie wydarzenie sportowe. :) Dla Białorusi to wydarzenie sportowe na skalę światową i sądze, że nie będzie niepodzianek z nie wpuszczaniem przez Rosję...Myślę, że to dograją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 14 Maj 2019 20:31 

Radzę podejść do stanowisk linii lotniczej na lotnisku wystarczająco wcześniej

Na gate z wyjaśnieniami mogą się nie wyrobić, rok temu kilku z Ob. Ameryki Płd do Moskwy nie poleciało
Góra
 PM off  
      
#244 PostWysłany: 14 Maj 2019 21:45 

Rejestracja: 11 Gru 2017
Posty: 4
Jak sądzicie, przejdzie taki numer, żeby zrobić jednodniówkę do Smoleńska pociągiem z Mińska? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 14 Maj 2019 21:52 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
@Afrodyta_R
A tam jednodniówka! Od razu kup bilet do Władywostoku.
Jakby ktoś się czepiał, to powiesz, że to tranzyt na Igrzyska!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 14 Maj 2019 22:08 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Jesteś zbyt bardzo negatywnie nastawiony do tego tematu....
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#247 PostWysłany: 15 Maj 2019 08:32 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
Panowie widzę, że się nie zrozumieliśmy. Pytałem o to czy na podstawie tej oficjalnej informacji z Rosyjskiej Ambasady w Warszawie możne jechać do Rosji z biletem na Igrzyska po prostu turystycznie?. Nie ma tam ani słowa o tranzycie o którym się tutaj tak rozpisujecie. Proszę o merytoryczną odpowiedź jeżeli ktoś z Was na jakiekolwiek informacje w tej kwestii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 15 Maj 2019 09:40 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Tu masz dokument Dekretu Łukaszenki http://pravo.by/document/?guid=12551&p0=I01800017&p1=1
A tu dokument zatwierdzenia zmian w prawie rosyjskim w związku z tym powyższym http://publication.pravo.gov.ru/Documen ... 1902210004
Na podstawie tych dwu dokumentów będzie odbywał się wjazd.

A słowo tranzyt pojawia się w naszych rozważaniach, gdyż ułatwienie powstało po to by kibice nie musieli wyrabiać wiz kraju tranzytowego w drodze na imprezę w drugim kraju. I o to tutaj chodzi sensum stricte. A czy uda się wjechać w innym celu będzie zależeć od wnikliwości urzędnika granicznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 15 Maj 2019 10:18 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
Zgodnie z dokumentami, które Pan przedstawił jak i tą informacją z Ambasady Polskiej w Moskwie nie powinno być problemu w wjazdem do Rosji od strony Białorusi w celach turystycznych z ważnym biletem na Igrzyska Europejskie. Często odwołujcie się tutaj Państwo do rosyjskiego urzędnika na granicy "Saschki, Ivana" itd. przy czym połowa z was zna te mity z telewizji i nigdy nie wschodzie nie była. Taki jest jednak koloryt forum. Taki urzędnik po przedstawieniu mu wszystkich tych oficjalnych dokumentów nie będzie miał podstaw do tego by kogoś do kraju nie wpuścić. Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeżeli coś źle interpretuje. Mój osobisty plan jest taki aby przyjechać na Białoruś 10.06 i udać się do Moskwy samochodem na białoruskich numerach wraz z przyjacielem w dniu 11.06. Powrót planujemy na 13.06 i do 16.06 zostajemy w Minsku. Nasz bilet jest datowany na 22.06 ale już wiem na 100%, że nie będzie problemu z powrotem do kraju przed rozpoczęciem imprezy. To jest oficjalna informacja udzielona przez Straż Graniczną Białorusi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 15 Maj 2019 10:37 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Od 2014 roku jeżdżę regularnie w tamtą stronę 2-3 razy w roku i znam przypadki skrajne. Z czego one wynikają jak nie wnikliwości i upierdliwości pogranicznika, nie wiem.
Jak sam napisałeś: "nie powinno być problemu" i o tym właśnie cały czas mówimy. Nikt tu nie powie, że da się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 15 Maj 2019 11:42 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
To dziwne, że w XXI wieku tyle czasu poświęcamy interpretacji urzędników a nie odwołujemy się bezpośrednio do przepisów. Ja również jestem tam do 3 razy w roku od 2012 roku i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, iż nigdy nie spotkałem się z nieprzyjemnościami "Saschki i Ivana" o których tak mitycznie piszecie. Oczywiście nigdy nie dopuszczałem do sytuacji w których miałbym się z czegokolwiek tłumaczyć. Zawsze w papierach i z datami wszystko się zgadzało. Tak jak z resztą w tym przypadku o którym przedmiotowo rozmawiamy. https://moskwa.msz.gov.pl/pl/informacje ... gloszenia/ kluczowe jest zdanie zawierające słowa "wjazd, pobyt i tranzyt" z akcentem na wjazd oraz pobyt w moim przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:29 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Zauważ, że jeszcze w kwietniu odpowiedzi konsulatów były mało konkretne. Na zasadzie, że "zgodnie z obowiązującymi przepisami...", "wiedzą o sprawie, ale...". Aktualne było pytanie czy pracownik na lotnisku wiedząc, że nie dysponujemy wizą rosyjską wpuści nas do samolotu i czy pogranicznik na miejscu będzie wiedział o nowych przepisach. Nagłośnienie tej imprezy w Polsce jest żadne, więc i w innych rejonach może być podobnie. I właśnie o takich losowych ludzi, którzy nie będą wiedzieć nam chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 15 Maj 2019 14:15 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
Rozumiem. Być może mój spokój wynika z tego, iż jadę samochodem a nie lecę samolotem bez możliwości natychmiastowego zawrócenia (co w 98% przypadków wykluczam). Z tego co jednak widzę, większość z Państwa podejmie "ryzyko". Wracając do "Saschki i Ivana" oraz ich potencjalnie dziwnych zachowań chciałbym część z Państwa poinformować, iż nasza Straż Graniczna zachowuje się w sposób zdecydowanie bardziej ordynarny niż ta białoruska w stosunku do obywateli innych krajów co bardzo kole mnie w oczy przez tyle lat. Nigdy nie potrafiłem tego zrozumieć. Oczywiście nie można w żadnym wypadku wrzucać wszystkich do jednego worka. Mówię tylko o swoich obserwacjach, które analizuję od lat.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#254 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Czy ubezpieczenie i meldunek bedzie wymagane podczas Igrzysk?!

Jeśli się zdecyduję, to chyba tez wybiorę lot/wylot spoza Rosji. Do Rosji wjadę na kołach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Co tak naprawdę trzeba mieć jadąc samochodem na Białoruś? Wiadomo prawo jazdy, zielona kartę, paszport, 10 euro na każdy dzień pobytu. MSZ informuje o tym aby były apteczki dobrze wyposażone czyli:

Cytuj:
Międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane, milicja natomiast bardzo skrupulatnie kontroluje posiadanie przez kierowców obowiązkowego wyposażenia samochodu (apteczka, trójkąt ostrzegawczy, koło zapasowe), ważnego przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia (tzw. zielonej karty). W apteczce samochodowej, w zestawie środków medyczno-opatrunkowych nie może zabraknąć m.in. 10-cio % roztworu amoniaku, jodyny, bandaży sterylnych i elastycznych, waty, plastrów opatrunkowych, opaski uciskowej bądź gumowego węża uciskowego, nożyczek z zaokrąglonymi końcówkami, rękawiczek chirurgicznych czy też chusteczek higienicznych, roztworu chłodzącego (saletry amonowej z wodą). Stan apteczek samochodowych może być sprawdzany wyrywkowo zarówno przez białoruską straż graniczną jak i przez patrole milicji drogowej.


Wiadomo że na czas igrzysk BelToll będzie wyłączony i nic nie trzeba mieć. Natomiast mam pytanie czy jeżeli właściciel samochodu (dane w dowodzie rejestracyjnym) nie będzie kierował po BY, ale będzie fizycznie siedział na miejscu pasażera, to jest potrzebne upoważnienie do kierowania pojazdem?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:37 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nic mi nie wiadomo, by znieśli obowiązek posiadania ubezpieczenia. Na każdy dzień pobytu. Gdzieś powyżej wrzucałem linka do wytycznych.
Meldunek jest wymagany co 10 5 dni roboczych. Robią to hotele/hostele z automatu. Można elektronicznie samemu.
@macio106 Jak ma prawo jazdy to może się nim poruszać w twojej obecności. Upoważnienie jest potrzebne tylko przy odprawie czasowej pojazdu na granicy (trzeba wpisać pojazd w deklarację towarową).


Ostatnio edytowany przez e-prezes 16 Maj 2019 08:03, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:41 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Ciekawe z tym kołem zapasowym... W moim samochodzie takowego nie ma i nie było. Auta coraz częściej są sprzedawane tylko z pianką wypełniającą oponę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@e-prezes mi chodzi o taką konkretną sytuacje. Tata jest właścicielem samochodu pojedzie X kilometrów ale nie jest niezniszczalny będzie chciał odpocząć. Wsiadam za kółko Ja, lub moja dziewczyna. Kieruję przy nim, więc raczej upoważnienie zbędne.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Upoważnienie jest niezbędne jeżeli auto jest zarejestrowane na inną osobę (lub firmę), która nie będzie podróżować tym pojazdem.
I tylko na granicy podczas jej przekraczania.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#260 PostWysłany: 16 Maj 2019 07:47 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
Nie musisz sprzedawać. Ja również mam bilet na 22.06 a wracam do domu już 16.06. Z wcześniejszym powrotem nie ma problemy chyba, że faktycznie jedziesz na Igrzyska bo jesteś ich pasjonatem. Jeżeli chodzi o meldunek to z tego co wiem, trzeba się rejestrować w oddziale migracji jeżeli przebywamy na Białorusi powyżej 5 dni z wyłączeniem niedzieli. Ubezpieczenie nie jest sprawdzane na granicy za to jeżeli chcemy się zarejestrować to bez niego ani rusz.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group