Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#221 PostWysłany: 22 Kwi 2019 11:59 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Sete Cidades też?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Azory
#222 PostWysłany: 22 Kwi 2019 13:04 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
neverstopexploring napisał(a):
ostatecznie mam 3 dni,

po 1 dniu na : Ribeira Grande, Sete Cidades i Furnas

Wcisnę gdzieś samo Ponta Delgada i plantację ananasów?


To ja bym sobie odpuścił Ribeirę i zobaczył ją w innym terminie. Ponta Delgada ma wiele atrakcji, na przykład Jardim António Borges lub Jardim José do Canto oraz samo centrum

W linku z mojego poprzedniego postu obibok opisał jak dojechał z PD do Sete Cidades.


Przy takim krótkim jak Twój pobycie wystarczy jedno miejsce noclegowe. Ale przy dłuższych wizytach warto rozważyć jeżdżenie od noclegu do noclegu. Dwa dni tu, dwa kolejne w innej miejscowości. Żeby mieć czas i relaks na zwiedzenia takich miejscowości jak Povoação albo Nordeste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#223 PostWysłany: 22 Kwi 2019 16:34 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
neverstopexploring napisał(a):
Sete Cidades też?

Sete Cidades też. Kilka postów wyżej kolega @wersus79 podaje link do mojej relacji z tej przejażdżki.
Co ciekawe, na szczycie wulkanu trafiła nas straszna ulewa (miałem jezioro w butach i zrobiło się zimno) i nie wracaliśmy już do Sete Cidades, lecz cisnęliśmy w dół, by po kilkunastu kilometrach marszu złapać wcześniejszy autobus w Feteirze. Udało się - dotarliśmy do przystanku 5 minut przed nim, a to był wyczyn, bo w niedzielę jechał jeden na trzy godziny.

wersus79 napisał(a):
Na stronie rządowej jest rozkład, ale biedny:
http://www.azores.gov.pt/NR/rdonlyres/1 ... carros.pdf
Nie ma wyszczególnionych miejscowości na trasie autobusów.

Lepszy rozkład jest na http://www.smigueltransportes.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#224 PostWysłany: 22 Kwi 2019 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
neverstopexploring napisał(a):
ostatecznie mam 3 dni,

po 1 dniu na : Ribeira Grande, Sete Cidades i Furnas

Wcisnę gdzieś samo Ponta Delgada i plantację ananasów?


Czemu chcesz jechać do Ribiera Grande ? To zwykła miejscowość z małą plażą z ciemnym piaskiem. Spokojnie możesz zrobić rano Herbaciarnie Gorreana i w drodze powrotnej zatrzymać się na kilka godzin w RG. Ja złapałem stopa z Gorreana czekałem z żoną może 5 minut. Ludzie są tam bardzo życzliwi.

Zgadzam się z @patpul komunikacją miejska da się na Sao Miguel wszędzie dojechać szczególnie do Sete Cidades. Ja zdołałem nawet obejść wszystkie jeziora i wrócić na powrotny autobus bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#225 PostWysłany: 03 Maj 2019 16:23 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
marshi napisał(a):
fredbb napisał(a):
Czy te Azory, faktycznie są takie super?


No ba! Są fantastyczne, (...). Planuję wrócić we wrześniu.

Wracam! Bilety z Porto na Sao Miguel kupione!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#226 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:59 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Z Ponta Delgada do Sete Cidades odjeżdża autobus linii 205, koszt to 3,4 euro, ostatni powrotny z Sete jest niestety o 16 25 z przesiadką. MI starczyło, żeby obejść jeziora asfaltową drogą, ale niestety pogoda tego dnia była tragiczna i fajne widoki miałem tylko w opuszczonym Monte Palace:

Image


Image
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#227 PostWysłany: 07 Maj 2019 16:51 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Bez Azul, rzeczywiście na auta trzeba uważać, odbijały często myślę z 20 metrów przed bo widoczność tragiczna:

Image

Zejście od hotelu do Sete w takim deszczu ,że żadna kurtka by nie pomogła


Hotel na szczęście w dobrym stanie, a rzekomo ktoś go przejął i w 21 mieli ponownie otwierać :mrgreen:
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#228 PostWysłany: 07 Maj 2019 17:08 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Dokładnie taka trasa.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#229 PostWysłany: 07 Maj 2019 17:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Z mgłą miałem to samo. Tam na górze są niby fajne widoki, często goszczące na pocztówkach. My widzieliśmy tylko mleko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#230 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:03 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Ja ogólnie uważam, że na Azory nie powinno się jechać na 2-3 dni bo ryzyko, że zobaczy się mleko wzrasta dramatycznie. Na 7 dni, które spędziłem na SM tylko raz udało się zobaczyć cokolwiek z góry w okolicach Lagoa do Fogo. Siete Citades dwa razy się udo zaliczyć. Zdarzało się tak, że wszedzie byla ładna pogoda a tam beznadzieja non stop.

Warto śledzić kamerki i zaplanować atak szczytowy w oknie pogodowym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#231 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Sete citades jest ładne, ale z kapci nie wyrywa nawet przy ładnej aurze. Śledzę maniakalnie azory. Sao Miguel jest fajne, ale ze zdjęć internetowych można odnieść wrażenie, że to raj a tak niestety nie jest. IMO ciekawsza przyrodniczo jest Madera jeśli chodzi o Makaronezję, moim zdaniem. Ale prawdę powiedziawszy hortensje na Sao Miguel miażdżą cycki.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#232 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Tak, to krzywdząca opinia :)
Azory mnie urzekly, ale Madera jest równie piękna, acz inna. Owszem, przybywa tam znacznie więcej turystów, niż na Azory, choćby z uwagi na dużo łatwiejszy dostęp i fakt, że to tylko jedna wyspa (no, jest jeszcze Porto Santo), a nie taka gromada, jak w przypadku Azorów. Jednak jest to specyficzna grupa - głównie są to ludzie w pełni świadomi tego, po co jadą na Maderę i czego mogą się tam spodziewać. Wiedzą więc, że plażowania I imprezowni tam nie uswiadczą.
A na marginesie, Kanary też są rewelacyjne. Wystarczy ruszyć w trasę ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#233 PostWysłany: 07 Maj 2019 20:04 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Przed godzinką wróciłem z San Miquel - mimo , że troszkę świata udało mi sie zobaczyć , to wyspa wyrwała mnie z kapci ;) . Na Cete Citades byłem w czwartek ( piekna pogoda) i drugi raz w sobotę (około 12-13tej nic nie było widać , godzinkę pózniej już widoki były super) . Dwa razy podchodziłem do rejsu na wieloryby i dwa razy został on odwołany , także najważniejszy punkt Azorów nie został zaliczony! Trzeba wrócić !
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#234 PostWysłany: 07 Maj 2019 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
samaki9 napisał(a):
Dwa razy podchodziłem do rejsu na wieloryby i dwa razy został on odwołany , także najważniejszy punkt Azorów nie został zaliczony! Trzeba wrócić !


Znam to uczucie (z Faial)... Też planuję powrót na wieloryby, choć bardziej na pływanie z delfinami.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#235 PostWysłany: 08 Maj 2019 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
samaki9 napisał(a):
Dwa razy podchodziłem do rejsu na wieloryby i dwa razy został on odwołany , także najważniejszy punkt Azorów nie został zaliczony! Trzeba wrócić !

tropikey napisał(a):
Znam to uczucie (z Faial)... Też planuję powrót na wieloryby

I mi się również nie udało zobaczyć wielorybów ani z Pico, ani z Faial, bo pogoda była niepływalna :( Powrót jest więc konieczny ;) Tym bardziej, że chcę też znowu zjeść niesamowitego miejscowego ananasa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#236 PostWysłany: 08 Maj 2019 08:57 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 156
Loty: 80
Kilometry: 188 383
niebieski
A ktoś może tam nurkował ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#237 PostWysłany: 08 Maj 2019 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Ja nawet po powrocie do kraju posadziłam koronę azorskiego ananasa w doniczce i mi ona już całkiem ładnie rośnie, ale szansa na wyhodowanie owocu ananasa w doniczce niestety jest mikroskopijna :(
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#238 PostWysłany: 08 Maj 2019 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
farciarz napisał(a):
A ktoś może tam nurkował ?
Pływałem jedynie z maską i fajką (Flores) - woda była bardzo przejrzysta, ale żeby było tam cokolwiek ciekawego, to nie powiem. Oczywiście, przy nurkowaniu może być inaczej :)
Miało być jeszcze wspomniane wcześniej pływanie z delfinami przy Faial, ale te zrobiły psikusa i nie pojawiły się w typowym dla nich miejscu, w związku z czym pływanie zostało odwołane :(

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#239 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Masz na myśli pływanie z delfinami w sensie dosłownym, tzn. nie oglądanie z łodzi ? Wypływa się gdzieś dalej i wskakuje do oceanu ? Napisz trochę więcej plizz.
Delfiny oglądałem płynąc z Ponta Delgada na oglądanie wielorybów. Wieloryby niestety nas olały, ale delfinów nie brakowało. Na wieloryby podobnie jak Wy pewnie kiedyś wrócę, więc może przy okazji spróbowałbym pływania z delfinami.

Załączniki:
DSC_3812 x.JPG
DSC_3812 x.JPG [ 289.62 KiB | Obejrzany 1078 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#240 PostWysłany: 08 Maj 2019 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Tak, dokładnie o to chodzi. Na Faial (w Horcie) jest kilku organizatorów takich rejsów. Na szczęście, działają tam z głową i nie wypuszczają wszystkich do wody, gdy tylko pojawią się delfiny. Są tam ścisłe regulacje dot. obcowania z tymi ssakami.
Wrzuć hasło "acores swimming with dolphins" albo lepiej "Faial swimming with dolphins", to pokaże się więcej na ten temat.

Korzystaliśmy (a w zasadzie mieliśmy skorzystać) z http://azoresexperiences.com/en/home-2/

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
yendras lubi ten post.
yendras uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group