Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Giełda biletów
igrzyska-minsk-2019-gielda,17,142215


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 26 Kwi 2019 13:42 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
@Domi25 Wjazd jest od 10 czerwca, więc możesz przed igrzyskami, ale nie wczesniej niż 10.06.
Ubezpieczenie tylko firm, które mają podpisane umowy z partnerami po tamtej stronie i w odpowiedniej kwocie. Nie jet to takie samo ubezpieczenie jak na resztę świata. Tu masz szczegółowe informacje http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_is ... sas/ubezp/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#202 PostWysłany: 26 Kwi 2019 13:45 

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 7
Domi25 napisał(a):
Ktoś pytał na poprzedniej stronie czy będzie można wyjechać przed rozpoczęciem się Igrzysk, więc się nieśmiało podpinam, ze względu na zobowiązania na uczelni mogę wyjechać jedynie w terminie 10-17 czerwca i trochę się martwię jak to zostanie odebrane.

Z innych kwestii: ubezpieczenie rozumiem można wykupić u dowolnego ubezpieczyciela? I pewnie jeszcze Zieloną Kartę na samochód?



Może rozważ opcję z wykupieniem ubezpieczenia na trochę dłużej plus wirtualne rezerwacje noclegów (takie z opcją bezstratnego odwołania)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 26 Kwi 2019 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Czy dobrze myślę że jadąc rowerem mogę wjechac na Bialorus np. 27 czerwca awet jeśli bilet na zawody mam na 25 czerwca?Ten 10 lipiec to maksymalny termin powrotu czy wjazdu na Białoruś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 26 Kwi 2019 14:55 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
To końcowy termin przebywania bez wizy. Nie jestem skłonny wierzyć, że wpuszczą Cię na Białoruś na przeterminowanym bilecie. Ale możesz próbować. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 26 Kwi 2019 15:56 

Rejestracja: 26 Kwi 2019
Posty: 2
mumio napisał(a):

Może rozważ opcję z wykupieniem ubezpieczenia na trochę dłużej plus wirtualne rezerwacje noclegów (takie z opcją bezstratnego odwołania)?


e-prezes napisał(a):
@Domi25 Wjazd jest od 10 czerwca, więc możesz przed igrzyskami, ale nie wczesniej niż 10.06.
Ubezpieczenie tylko firm, które mają podpisane umowy z partnerami po tamtej stronie i w odpowiedniej kwocie. Nie jet to takie samo ubezpieczenie jak na resztę świata. Tu masz szczegółowe informacje http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_is ... sas/ubezp/


Dzięki, dogadałam się jednak na uczelni i po prostu pojadę w terminie Igrzysk, może nawet się przejdę zobaczyć eliminacje jak będę miała za dużo czasu ;) Dzięki za info o ubezpieczeniu, zaraz poczytam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 28 Kwi 2019 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Dostałem odpowiedź na temat ewentualnego wjazdu do Kaliningradu:

Cytuj:
W Pana przypadku nie chodzi o tranzyt przez Rosje, poniewaz Polska graniczy
bezposrednio z Bialorusia. Stad Pan wjezdza z terenu Polski do Bialorusji.


Odesłałem odpowiedź że droga Gdańsk - Kaliningrad - Wilno - Mińsk jest krótsza niż Gdańsk - Białystok - Mińsk, i że rozważam opcję dolotu do Mińska samolotem z Kaliningradu bo taniej. Zobaczymy co odpiszą.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#207 PostWysłany: 28 Kwi 2019 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Będę próbował wjechać do Rosji po drodze na igrzyska w Stepanstmindzie. Daję sobie jakieś 3% szans na powodzenie. Zaczynam się obawiać, że w tej całej umowie chodzi tylko o to, że będzie można poruszać się między BY a RU lądowymi przejściami granicznymi (czego normalnie obywatele innych państw nie mogą), ale żeby wjechać do Rosji trzeba będzie mieć normalną wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 30 Kwi 2019 10:11 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
Nie wiem czy ta kwestia była już wcześniej poruszana ale chciałbym Was zapytać czy podczas pobytu na Białorusi w okresie od 10.06.2019 do 14.06.2019 mając przy tym zakupiony bilet na Sambo datowany na 22.06 nie będę miał problemów zwłaszcza przy wyjeździe z kraju?. Nie ukrywam, że cała impreza interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 30 Kwi 2019 12:58 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
@Pan Kopter

Nikt ci tego nie zagwarantuje, że nie będziesz mieć problemów. Myślę, że już na wjeździe mogą chcieć okazania chociażby ubezpieczenia na cały okres pobytu (czyli docelowo do 22 czerwca, bo w teorii jedziesz na zawody).
Gdybym to ja jechał, to kupiłbym sobie drugi bilet na Igrzyska z odpowiednio wcześniejszą datą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 30 Kwi 2019 13:59 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Tak jak słusznie mówi tomeek07 problemem może być brak ubezpieczenia na dni, w których już wiesz że nie będziesz na Białorusi. W 2014 ubezpieczenia nie trzeba było mieć, więc nikt go nie sprawdzał. Noclegów też nie. A powód powrotu może być osobisty i nie planowany - jak życie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 30 Kwi 2019 15:15 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
Jeżdżę do Białorusi regularnie przynajmniej 2 raz do roku. Miałem wizy służbowe oraz turystyczne. Jeździłem również na podstawie biletu na Mistrzostwa Świata w hokeju i nigdy nikt nie pytał o ubezpieczenie. W przypadku hokeja daty mi spasowały i nie było problemu. Myślałem, że ktoś z Was jest w stanie merytorycznie odnieść się do tego co napisałem. Nie mogłem kupić biletu odpowiednio wcześniej bo z tego co wiem pierwsze zawody zaczynają się 22.06.2019?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 30 Kwi 2019 16:03 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ależ merytorycznie się do tego odnieśliśmy. Białoruś to kraj, gdzie łapówki nie są czymś dziwnym, ale też urzędnicy czasem literalnie stosują przepisy, a czasem nie. Nikt Ci odpowie jak będzie w twoim przypadku, bo jest to poza naszą możliwością, by odgadnąć decyzję urzędnika. Ja też jeżdżę co roku od kilku lat i wiele rzeczy potrafi mnie zaskoczyć, które wydają się proste. Patrzę na to tak jakbym ja w oparciu o obecne przepisy miał podejmować decyzję. Bilet jest skanowany do systemu granicznego jako podstawa do uprawnienia wizowego, wiec jego termin musi grać z terminem pobytu. Tyle z mojej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 30 Kwi 2019 21:32 

Rejestracja: 22 Gru 2018
Posty: 21
Szanowny Pan/Pani,

Piszę z zapytaniem odnośnie wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej w trakcie trwania mistrzostw europejskich na terytorium Republiki Bialorusi które odbywają się w tym roku. Odnosząc się do informacji prasowych otrzymałem informacje, że w trakcie trwania tychże mistrzostw jestem zwolniony z posiadania wizy wjazdowej do Rosji za okazaniem biletu, stąd też chciałbym zaczerpnąć informacji i potwierdzić ową informację?
Chciałbym przekroczyć granicę białorusko-rosyjską drogą transportu publicznego po zakończeniu półfinałów, a po jednodniowym pobycie w Moskwie wrócić na finały mistrzostw.

Z wyrazami szacunku,


Szanowny Panie
Uprzejmie informujemy, ?e wed?ug Porozumienia mi?dzy Rz?dem Federacji
Rosyjskiej a Rz?dem
Republiki Bia?oru?, "O niekt?rych zagadnieniach, zwi?zanych z wjazdem
obywateli obcych
pa?stw i bezpa?stwowc?w na mi?dzynarodowe imprezy sportowe",
podpisanego w dniu 29 maja
2018 roku w Mi?sku, mo?e Pan być na II Igrzyskach Europejskich w
Bia?orusi oraz Rosji na podstawie wa?nego paszportu
krajowego oraz biletu na igrzyska.
Z powa?aniem,
Wydzia? Konsularny Ambasady Rosyjskiej w Warszawie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 02 Maj 2019 10:33 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
pabien napisał(a):
Będę próbował wjechać do Rosji po drodze na igrzyska w Stepanstmindzie. Daję sobie jakieś 3% szans na powodzenie. Zaczynam się obawiać, że w tej całej umowie chodzi tylko o to, że będzie można poruszać się między BY a RU lądowymi przejściami granicznymi (czego normalnie obywatele innych państw nie mogą), ale żeby wjechać do Rosji trzeba będzie mieć normalną wizę.

Dlaczego tylko lądowymi? Myślicie, że samolot z Mińska do Moskwy nie wchodzi w grę? Dzwoniłem do Wydziału Konsularnego Ambasady Rosji w Warszawie, ale nic nie wiedzą na temat jakiegokolwiek wjazdu do Rosji przez Białoruś na podstawie biletu na Igrzyska Europejskie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 04 Maj 2019 18:57 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A może by napisać do konkretnej placówki granicznej załączając mail z konsulatu i linki do aktów prawnych, by rozwiać wątpliwości? Myślę, że to już da obraz jak będą to widzieć urzędnicy na granicy. Z doświadczenia wiem, że to co wydaje się Warszawie nie zawsze jest aktualne na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 04 Maj 2019 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 44
Loty: 47
Kilometry: 262 676
Chcę pojechać, tylko jest mały problem - nie mam żadnej karty płatniczej, żeby kupić bilety na Ticketpro.
Insza inszość, że nie mam powodu żeby takową kartę wyrabiać. Chęć pojechania na Białoruś to jedyny argument "za".

W grudniu 2013 udało mi się zdobyć bilet na mecz hokeja ze strony Ticketpro, więc trochę realia kupowania znam.
Podróż w czasie Mś w 2014 zrealizowana, spodobało mi się i warto pojechać znowu.

Dlatego muszę zadać pytanie - czy da radę kupić bilety na Ticketpro używając opcji przelewu z ING?


Ostatnio edytowany przez JR Jazda, 04 Maj 2019 20:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 04 Maj 2019 20:14 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@e-prezes Znalazłem taki dokument, wychodzi na to, że loty z Mińska do Rosji też wchodzą w grę. Czy się mylę? :mrgreen:
https://moskwa.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/i ... gloszenia/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
JR Jazda uważa post za pomocny.
 
      
#218 PostWysłany: 04 Maj 2019 20:32 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Być może to efekt naszych działań w konsulatach, że taka informacja pojawiła się oficjalnie na stronach MSZ Polski.

@JR Jazda na PW.
Góra
 Profil Relacje PM off
JR Jazda lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 04 Maj 2019 20:43 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Mam nadzieję, że to wyjaśnia sytuację...oby nas wpuszczali do smolotów, ja planuje WAW - Moskwa, a następnie kolej do Mińska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 04 Maj 2019 20:47 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ja i tak ponad 100-ę dopłaciłem za lot zanim się upewniłem że przejdzie. Ale mam plan awaryjny z odwołaniem lotu przesiadkowego na wszelki wypadek. Myślę, że nie będzie tak źle jak niektórzy rysują...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group