Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#201 PostWysłany: 07 Lut 2019 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
Widzę, że na forum mieniącym się "forum podróżnika", odnośniki do relacji z podróży są przez zazdrosną cenzurę wycinane. Jeśli zatem ktoś chciałby się dowiedzieć więcej, podam link prywatnie.

Pozdrawiam
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Azory
#202 PostWysłany: 07 Lut 2019 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Jest zbiorczy temat, gdzie możesz wpisać swoją stronę/bloga. Nie odpowiem nic na temat zasadności wykasowania odnośnika w tym miejscu - po prostu wskazuję miejsce gdzie można też taki odnośnik wrzucić.
Dokładnej nazwy tematu nie pamiętam ale coś w stylu: Poleć nam swojego bloga
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#203 PostWysłany: 07 Lut 2019 23:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Proszę korzystać z funkcjonalności forum.
W forum podróżnika mile widziane są porady, wskazówki, wymiana spostrzeżeń (co bardzo fajnie działa).
Jeśli chcesz zareklamować swojego bloga - jest do tego specjalny wątek polec-nam-bloga-o-podrozach,18,1626
Jeśli chcesz podzielić się swoją relacją - zapraszam do jej napisania - jest do tego specjalne podforum, a najlepsze relacje każdego miesiąca są nagradzane przyjemnymi upominkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#204 PostWysłany: 08 Lut 2019 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
dmirstek napisał(a):
Proszę korzystać z funkcjonalności forum.
W forum podróżnika mile widziane są porady, wskazówki, wymiana spostrzeżeń (co bardzo fajnie działa).

Właśnie o tę funkcjonalność mi chodziło. W charakterze porady zamieściłem kilka zdjęć miejsc do odwiedzenia, jako wskazówkę podałem adres, gdzie można znaleźć więcej wraz z opisem.

dmirstek napisał(a):
Jeśli chcesz zareklamować swojego bloga - jest do tego specjalny wątek polec-nam-bloga-o-podrozach,18,1626

Nie chcę zareklamować swojego bloga już choćby tylko z tego powodu. iż takowego nie prowadzę.
W sugerowanym wątku mógłbym wstawić szereg adresów, gdzie można się zapoznać z dziesiątkami relacji, które przez dziesięć lat tworzyłem. Tam figurowałyby oderwane od kontekstu, jakim są konkretne miejsca, wspominane w dziale podróżniczym. Tutaj podałem konkretny, związany z tematem, odnośnik - jako że nie widzę przeszkód, by ktokolwiek skorzystał z moich doświadczeń. Najwyraźniej polityka tego forum zmierza do utrudniania dostępu do informacji, które nie są zamieszczone dokładnie na tym forum - domyślam się, że to rodzaj konkurencji z innymi forami. Wasze forum, Wasze zasady...

dmirstek napisał(a):
Jeśli chcesz podzielić się swoją relacją - zapraszam do jej napisania - jest do tego specjalne podforum, a najlepsze relacje każdego miesiąca są nagradzane przyjemnymi upominkami.

Nie tworzę relacji dla nagród, tylko dla ludzi ciekawych świata, którzy mogliby skorzystać z moich doświadczeń, z odwiedzonych miejsc. Nie biorę udziału w żadnych konkursach, jako że obca mi jest idea konkurowania.
Nie będę zaśmiecał Internetu, powielaniem tych samych informacji w różnych miejscach - szkoda na to życia.

Szkoda, że Wasza zasada konkurencji stwarza niepotrzebne przeszkody.
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#205 PostWysłany: 17 Mar 2019 10:55 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Czy te Azory, faktycznie są takie super? Zastanawiam się czy nie wybrać się tam na 3-4 dni. Wiem że sporo pięknej przyrody. A jak oceniacie samo Ponta Delgada? miasto spokojne czy dość rozrywkowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#206 PostWysłany: 17 Mar 2019 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Wg mnie Azory są przepiekne. Bylem na Sao Miguel. Wyspa glownie dla milosnikow natury. Jest wiele miejsc, ktore sprawiaja wrazenie dalekiej egzotyki. Ponta Delgada oceniam na spokojne, nie sadze by nawet w szczycie wakacji zmieniala sie w imprezownie.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
czarodziejka_bj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#207 PostWysłany: 17 Mar 2019 15:23 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
fredbb napisał(a):
Czy te Azory, faktycznie są takie super?


No ba! Są fantastyczne, ale tylko dla miłośników przyrody, wędrówek, krajobrazów, ciszy i pewnego wyobcowania. Osoby mocno rozrywkowe mogą się nie odnaleźć, ale głowy nie dam, bo rozrywek w formie pubów czy dyskotek nie szukałam. Byłam na Sao Miguel i gdy zamykam oczy widzę albo ocean, albo krowy, albo hortensje, a często wszystko razem :) To moje wspomnienie z tej wyspy. Planuję wrócić we wrześniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#208 PostWysłany: 01 Kwi 2019 13:28 

Rejestracja: 05 Sie 2018
Posty: 2
WojtekFranz napisał(a):
Widzę, że na forum mieniącym się "forum podróżnika", odnośniki do relacji z podróży są przez zazdrosną cenzurę wycinane. Jeśli zatem ktoś chciałby się dowiedzieć więcej, podam link prywatnie.

Pozdrawiam


ja bym chciał dowiedzieć się więcej, niestety opcja PW u Ciebie nie jest klikalna. Any chance?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#209 PostWysłany: 19 Kwi 2019 22:25 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Dwa i pół dnia na Sao Miguel, niestety bez auta, co najlepiej odwiedzić? Wiem, że mało czasu, ale może ktoś coś poleci?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#210 PostWysłany: 19 Kwi 2019 23:49 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
To są rozumiem jakieś dwa miejsca? Sete Cidades i Lagoa Azul i Lagoa Verde to w dwie różne strony? Co oprócz plaży jest ciekawego w okolicach miasteczka Ribeira Grande? Dojeżdża tam jakaś komunikacja publiczna? W którym miejscu na wyspie są te plantacje herbaty, które można odwiedzić?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#211 PostWysłany: 20 Kwi 2019 00:45 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Sete Cidades i Lagoa Azul i Lagoa Verde - małe miasteczko plus dwa jeziora na dnie kaldery.

Dwie plantacje herbaty wraz z muzeami: Tea Porto Formoso oraz Fábrica de Chá Gorreana

Powyższe atrakcje raczej trudno dostępne bez samochodu.

Między Ponta Delgada a Ribeira Grande bardzo często jeździ komunikacja.

W jeden dzień autobusem bez problemu zrobisz podróż RT do Furnas (słynna restauracja, piękny park z gorącym źródłami, w których można się kąpać oraz spacer pod górkę nad jezioro.)
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#212 PostWysłany: 20 Kwi 2019 00:59 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
To co lepiej komunikacją publiczną?:)
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#213 PostWysłany: 20 Kwi 2019 01:44 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@obibok zrobił fajną mapkę komunikacji miejskiej na Sao Miguel.
viewtopic.php?p=1135152#p1135152

Na stronie rządowej jest rozkład, ale biedny:
http://www.azores.gov.pt/NR/rdonlyres/1 ... carros.pdf
Nie ma wyszczególnionych miejscowości na trasie autobusów.

Mając dwa dni w jeden bym pojechał do Furnas, drugi bym poświęcił na Ponta Delgada i Ribeira Grande lub Lagoa. Do tych herbaciarni też da się dojechać z PD (przejeżdżałem obok nich do Furnas), ale nie wiem jak z powrotem, bo autobus wracał południowym brzegiem wyspy. Na pewno musiałbyś dojść do Ribeira Grande i potem autobusem do PD.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#214 PostWysłany: 20 Kwi 2019 09:34 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Dzięki za info


"Sete Cidades to miasteczko w wielkiej kalderze. Natomiast Lagoa Azul, Lagoa Verde ( a także Lagoa Rasa, Lagoa de Santiago) to jeziora przy miasteczku w tej kalderze."


Czyli tego bez auta z bardzo wczesną pobudką nie da się ogarnąć?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#215 PostWysłany: 20 Kwi 2019 10:56 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Super, na Nangę Parbat nie wchodzę,ale jestem całkowicie sprawny i jestem przekonany, że na spokojnie zdążę bez wielkiego pośpiechu, a chyba pasuje mi bardziej niż okolica tych ciepłych jeziorek/
I na koniec rozumiem, że to Sete to jakaś wioseczka/miejscowość?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#216 PostWysłany: 20 Kwi 2019 18:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
wersus79 napisał(a):
Mając dwa dni w jeden bym pojechał do Furnas, drugi bym poświęcił na Ponta Delgada i Ribeira Grande lub Lagoa. Do tych herbaciarni też da się dojechać z PD (przejeżdżałem obok nich do Furnas), ale nie wiem jak z powrotem, bo autobus wracał południowym brzegiem wyspy. Na pewno musiałbyś dojść do Ribeira Grande i potem autobusem do PD.

Jeden jedzie brzegiem południowym (318), drugi (110/111) północnym. Ten drugi zatrzymuje się przy herbaciarni Gorreana.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#217 PostWysłany: 20 Kwi 2019 19:17 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 156
Loty: 80
Kilometry: 188 383
niebieski
Hej lecę z córką (1,5 roku) i druga połową na Sao Miguel. Mamy do dyspozycji 12 dni prośba o doradzanie w jaki sposób podzielić noclegi - mamy samochód do dyspozycji. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#218 PostWysłany: 20 Kwi 2019 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Ze względów komunikacyjnych nie ma to większego znaczenia gdzie się nocuje, bo mając samochód do dyspozycji wszędzie dojedziecie w godzinę ;) . To nie jest duża wyspa. Jeśli już, to podzieliłbym noclegi między Ponta Delgada a Ribeira Grande, które jak na tamtejsze warunki są metropoliami ;) , a resztę zwiedzałbym dojeżdżając autem.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
farciarz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#219 PostWysłany: 21 Kwi 2019 21:32 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
ostatecznie mam 3 dni,

po 1 dniu na : Ribeira Grande, Sete Cidades i Furnas

Wcisnę gdzieś samo Ponta Delgada i plantację ananasów?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#220 PostWysłany: 22 Kwi 2019 10:13 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Stasiek_T napisał(a):
Ze względów komunikacyjnych nie ma to większego znaczenia gdzie się nocuje, bo mając samochód do dyspozycji wszędzie dojedziecie w godzinę ;) . To nie jest duża wyspa. Jeśli już, to podzieliłbym noclegi między Ponta Delgada a Ribeira Grande, które jak na tamtejsze warunki są metropoliami ;) , a resztę zwiedzałbym dojeżdżając autem.

Zgadzam się z przedmówcą. Przy tak małej wyspie warto mieć komfort stałej bazy (albo najwyżej dwóch). Ja się ulokowałem w Ponta Delgada i wszystko zaliczyłem autobusami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group