Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 10 Kwi 2019 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@greg1291
Haha, to w zasadzie jest całkiem dobra myśl. Pozostaje kwestia składania fałszywych zeznań :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#742 PostWysłany: 11 Kwi 2019 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
i jeszcze coś zarobić jak się sprawcy powie że się weźmie winę na siebie :)

niestety, takie wyłączenia to i ludzie kombinują
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 11 Kwi 2019 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
zamiast tak sobie rozwazac to proponuje znalezc kogos kto mial stluczke/wypadek z winy osoby trzeciej, mial raport policyjny/oswiadczenie ktore to potwierdzalo, a mimo to wypozyczalnia obciazyla go jakimikolwiek kosztami i wtedy sie martwic
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#744 PostWysłany: 15 Kwi 2019 18:18 

Rejestracja: 15 Kwi 2019
Posty: 1
-- 15 Kwi 2019 18:08 --

Problem nie dotyczy tylko znanego sprawcy:
Cytuj:
You are not covered for:
b. any claim in respect of the excess if a third party is responsible for the
damage to the rental vehicle and, as a result, the car rental company will
be or have reimbursed the excess amount to you.


Wynika z tego, że w najczęstszym przypadku: nieznany sprawca porysuję Ci auto na parkingu - tracisz wkład własny, ponieważ to ubezpieczenie tego nie obejmuje.
Jeśli nawet sprawca będzie znany ale nie będzie miał ubezpieczenia np. rowerzysta i nie da się z niego ściągnąć kasy, to też tracisz wkład własny.

Trochę nie widzę sensu tego ubezpieczenia?
Zadziała tylko, gdy przypadkiem sam sobie porysujesz auto albo wybijesz szybę?

-- 15 Kwi 2019 18:18 --

Nie ten cytat wstawiłem, powinno być:
Cytuj:
d. if no known third party is available, the rental company may initially hold
you responsible for the full excess amount but then they will refund you the
difference between the actual repair cost and the excess if the actual repair
cost is lower.
Góra
 Profil Relacje PM off
kiloful uważa post za pomocny.
 
      
#745 PostWysłany: 16 Kwi 2019 17:01 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 43
Moje doświadczenie:
-polisa premium z worldwideinsure.com
-zgubiony kołpak na Sycylii - wypożyczalnia pobrała 40EUR (opłata pobrana 23.03)
-zgłoszenie szkody 25.03 - poprzez Claimez, wraz ze wszystkimi dokumentami (dostałem je mailowo od wypożyczalni: protokoły, faktury, zdjęcia)
- 28.03 - wiadomość, że brakuje zdjęć, mimo iż były załączone, odpisałem, że wszystkie są załączone
- 12.04 - przyznanie zwrotu 40EUR
- 16.04 - 40 EUR na koncie

Jedyne poniesione straty to koszty przewalutowania na karcie kredytowej oraz koszt przelewu 1.17EUR.

Ogólnie polecam - oby tak to wyglądało przy większych szkodach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#746 PostWysłany: 29 Kwi 2019 08:58 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Dobrym rozwiązaniem jest obecnie wyrobienie karty kredytowej PKO BP Mastercard Platinum. Zawiera spory pakiet ubezpieczeń, w tym 1000 EUR na szkody w wynajętym samochodzie, ale tylko za granicą.
Wydanie karty za darmo, opłata roczna 0 zł przy wydatkach 60000 zł/rocznie, 125 zł przy wydatkach 30000 zł/rocznie albo 250 zł. W dodatku od 15 czerwca br. płatności walutowe będą rozliczane po kursie Mastercard. Więcej w wątku: https://www.fly4free.pl/forum/dla-podroznika,181,1454?start=1700
Góra
 Profil Relacje PM off
eroberto1 lubi ten post.
eroberto1 uważa post za pomocny.
 
      
#747 PostWysłany: 29 Kwi 2019 11:14 

Rejestracja: 29 Kwi 2019
Posty: 1
Szukając samochodu na Islandię trafiłem ostatnio na oferty wynajmu z bookingu. Ceny przystępne (choć wypożyczalnie o średniej renomie), ale co ciekawe, jako dodatkową opcję można dorzucić pełne ubezpieczenie wkładów własnych dla wybranych w ubezpieczalni zakresów ubezpieczenia, za bardzo jak na Islandię przyzwoitą opłatę (ok. 40zł dziennie, gdzie taki pakiet w ubezpieczalni kosztuje c. 30 euro), pokrywające nawet uszkodzenia kół i podwozia.

Cytuj:
Twój samochód posiada standardowe zabezpieczenie na wypadek uszkodzeń (CDW) z wkładem własnym w wysokości 2750,00 € oraz zabezpieczenie na wypadek kradzieży (TP) z wkładem własnym w wysokości 2750,00 €.Jeżeli karoseria samochodu zostaje uszkodzona lub samochód zostaje skradziony wypożyczalnia Ice Rental Cars ma prawo obciążyć Cię kosztami do wysokości wkładu własnego - tak czy inaczej Pełne Ubezpieczenie zwróci Ci te koszty.


Cytuj:
Dodatkowe zabezpieczenia często mają wyłączenia, jednak Pełne Ubezpieczenie pokrywa każdą część wnętrza samochodu oraz każdą mechaniczną część wynajętego pojazu, od kół i szyb, przez silnik, po podwozie.


Skrócona polisa tu:
https://cars.booking.com/insurance/docu ... 96b98a9895

Pełna:
https://cars.booking.com/insurance/docu ... 96b98a9895

Korzystał ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off
kiloful uważa post za pomocny.
 
      
#748 PostWysłany: 06 Maj 2019 18:03 

Rejestracja: 06 Maj 2019
Posty: 2
Mógłby mi ktoś pomóc w ogarnięciu wypożyczenia auta na Krecie?
Chce wypożyczyć auto na 7dni i wychodzi mi kwota 136 funtów juz z ubezpieczeniem PREMIUM,
ale wypożyczam pierwszy raz i teraz nie wiem o co chodzi z tym ''wkładem własnym'' .

Wkład własny
Wkład własny na wypadek szkód w wynajętym samochodzie wynosi EUR 930.0 (Zawiera podatek), a wkład własny od jego kradzieży to EUR 930.0 (Zawiera podatek). Upewnij się, że masz dostępną kwotę wkładu własnego na swojej karcie w momencie odbioru samochodu.

Depozyt
Przy odbiorze pojazdu wypożyczalnia wymagać będzie depozytu w wysokości EUR 250.0. Jest to kwota zablokowana na karcie kredytowej, która stanowi gwarancję na wypadek uszkodzenia lub kradzieży pojazdu. Kwota ta zostanie automatycznie zwolniona, jeżeli w okresie wynajmu nie wystąpi uszkodzenie lub kradzież pojazdu.

Depozyt w wysokości EUR 250.0 zostanie zajęty na Twojej karcie kredytowej na czas wynajmu. Twój depozyt stanowi gwarancję na wypadek uszkodzenia/kradzieży pojazdu. Kwota ta zostanie automatycznie zwolniona, jeżeli w okresie wynajmu nie wystąpi uszkodzenie lub kradzież pojazdu. Pragniemy zwrócić uwagę, że nie reprezentuje on pełnej sumy Twojego wkładu własnego, wymienionego w sekcji Zasięg ubezpieczenia.

Wiec ja juz nie mam pojęcia jaka ja kwotą muszę dysponować żeby je wypożyczyć :(

Proszę pomóżcie


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Maj 2019 20:41, edytowano w sumie 1 raz
'wkład własny' w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#749 PostWysłany: 06 Maj 2019 20:40 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Na karcie zablokują Ci 250€, natomiast odpowiadasz za szkody do wysokości 930€.
Góra
 Profil Relacje PM off
natalia3110 lubi ten post.
natalia3110 uważa post za pomocny.
 
      
#750 PostWysłany: 07 Maj 2019 11:54 

Rejestracja: 06 Maj 2019
Posty: 2
Dziękuje Ci bardzo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 10 Maj 2019 11:36 

Rejestracja: 10 Gru 2018
Posty: 20
Pytanie o Rentalcars.com i Alamo
Mam tam samochód na 27 dni w USA wynajęty i oferują ubezpiecznie dodatkowe, szyby/kola, zakwaterowanie, zgubione klucze itp. natomiast nic nie piszę o wkładzie własnym - "Ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP)". Oczywiście to ubezpieczenie jest dostarczone przez rentalcover.com. Po przeczytaniu n-stron tego wątku nikt jasno nie napisał co używać zamiast icarhireinsurance, czy zatem brać bezpośrednio z rentalcover.com ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#752 PostWysłany: 10 Maj 2019 18:50 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
Hej, podpowiedzcie którą opcję wybrać :) Do tej pory wypożyczałam auta tylko w Europcar z zewnętrznym ubezpieczeniem wkładu własnego w Worldwideinsure, nie mam doświadczenia w innych wypożyczalniach. Teraz potrzebuję auta w Maladze na tydzień i mam takie opcje:
-Europcar za 73 euro + ubezp. wkładu ( wkład własny 870 euro, depozyt 300 euro)
-Centauro za ... 4,3 euro (?!) + ubezp. wkładu (wkład własny 1050 euro, depozyt 1050 euro) lub Centauro opcja Premium za 150 euro z ich ubezpieczeniem, bez wkładu własnego i bez depozytu.

Ta cena Centauro z wkładem własnym jest dla mnie kosmicznie śmieszna (4 euro za 7 dni?!), chociaż depozyt mocno odstrasza - czy orientujecie się czy na miejscu będę musiała dokupić jakieś ich ubezpieczenie? Czytałam tu gdzieś że w Hiszpanii wymuszają nie raz albo nie chcą wydać auta jak się powie że ma się zewnętrzne ubezpieczenie...

Jakie macie doświadczenia z tą wypożyczalnią i czy w tej opcji ubezpieczenia Premium faktycznie jest pokryte wszystko (lusterka, szyby etc.)? Dla świętego spokoju już bym nawet wzięła to ich ubezpieczenie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#753 PostWysłany: 10 Maj 2019 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Marti_ni
Centauro to dobra wypożyczalnia. Sprawdź czy ta cena jest z full/full, choć takie ceny to na prawdę nie jest rzadkość, może w sierpniu...
W Centauro w sumie wypożyczałem chyba 2 albo 3 razy i nigdy niczego mi nie wciskali.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#754 PostWysłany: 10 Maj 2019 19:08 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
Jest z opcją Full-Full, chociaż wyświetla się też informacja "the price of the fuel is not included, this will be charged on pick-up" co jest trochę niejasne..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#755 PostWysłany: 10 Maj 2019 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
No właśnie jest bardzo jasne. Jak nie oddasz pełnego baku to nie zwrócą ci tej kasy.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#756 PostWysłany: 10 Maj 2019 20:08 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
Czyli pobierają coś w rodzaju depozytu za pełen bak i jeśli oddam pełen to go zwracają?
I faktycznie jest to możliwe że całkowity koszt wypożyczenia to 4 euro, nie spotkałeś się z jakimiś ukrytymi opłatami przy odbiorze auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#757 PostWysłany: 10 Maj 2019 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jak przeczytasz i zrozumiesz umowę, i jak sprawdzisz dokładnie samochód przy odbiorze to nie może być mowy o żadnych ukrytych kosztach.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#758 PostWysłany: 11 Maj 2019 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Też nie miałem problemu z Centauro. Brałem auto w Sewilli na 8 dni za chyba 100 zł za całość. Do tego miałem icarhire. Obyło się bez nieprzyjemności.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#759 PostWysłany: 13 Maj 2019 19:15 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 2
Witam wszystkich. Przeczytałem chyba z 4 razy 10 ostatnich stron i dalej jestem tak samo mądry :)

Wiem tyle że na pewno bardzo dobra opcja (cena / ewentualne roszczenia) jest w http://www.icarhireinsurance.com / dodam że MOGĘ wykupić bo obecnie przebywam w niemchech. Z tym że Kashpir jak załączył zdjęcie strony dla ludzi którzy wznawiają polisę to strona wygląda zupełnie inaczej tej ubezpieczalni jak u mnie chyba że coś zmienili albo źle wpisuję adres ;/ Zdjęcie poniżej:)
Załącznik:
icar.jpg
icar.jpg [ 36.95 KiB | Obejrzany 1999 razy ]

Pisaliście o dwóch możliwościach car hire i car club. - i tak Excess Europe Annual 64 Euro a Car Club Plus Europe Annual 106Euro W związku z czym zastanawiam się jak duża jest różnica między nimi by wybrać car club? Bardzo byłbym wdzięczny za krótką odpowiedź?

Był też wątek o polisie od ryanair / Allianz jak się nie mylę. Tam był zniesiony wkład do 12500zł (3000Euro) to chyba duża kwota przy wypożyczeniu normalnej klasy auto gdzie wypożyczalnie blokują +-1500Euro? Nie wiem czy dobrze to rozumuje: Wynajmuję np przez ryanair X auto w wypożyczalni Y za kwotę np 90euro i wybieram tą właśnie opcję ubezpieczenia to w razie wypadku itp to ubezpieczenie ze spokojem pokryje mój wkład własny (wiem że za pieniędzmi będzie trzeba poczekać) . Dodam że wypożyczalnia ma jak większość te ich Theft Protection i Full Insurance.

Dodatkowo wiem już jak z PALIWEM , czy auto na lotnisku czy poza - jak poza to czy darmowy dowóz , dodatkowy kierowca, limit kilometrów, kiedy jest odbierane i zdawane auto... Czy jest coś jeszcze co może wygenerować dodatkowe koszty ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych wakacji:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#760 PostWysłany: 13 Maj 2019 19:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11308
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Car Club Plus Europe Annual to ubezpieczenie obejmujące również samochody wynajmowane w ramach usług car sharing.

Co jeszcze może wygenerować koszty? Np. takie pierdółki jak diesel supplement czy jakiś dodatkowo płatny airport surcharge - ale to zwykle znajdziesz w warunkach. Raz spotkałem się z wymogiem konieczności przedstawienia rachunku za paliwo ze stacji nie dalej niż 10 km od lotniska - ale nie pamiętam, co mi "groziło" gdybym się nie zastosował. 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group