Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 31 Maj 2019 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
piechura napisał(a):
dobrze rozumiem?

Zasada przy wypożyczalniach samochodów jest taka - nie rozumiem, nie biorę. Bo na ściemie i róznych kombinacjach też zarabiają.
Weź taką gdzie warunki masz po polsku i ma oddział w PL w razie reklamacji.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#782 PostWysłany: 31 Maj 2019 23:48 

Rejestracja: 30 Maj 2019
Posty: 8
-- 31 Maj 2019 23:24 --

Dziękuje

właśnie patrzę na AVIS i chyba wychodzi najtaniej z pakietem super cover

-- 31 Maj 2019 23:48 --

ale nie widzę w AVIS ubezpieczenia opon i szyb - wiecie może gdzie i czy jest możliwość zaznaczenie tej opcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#783 PostWysłany: 01 Cze 2019 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Przebita opona - jedziesz do wulkanizatora i za kilka euro masz po problemie.
Nie wiem co musiałbyś wyczyniać aby oponę totalnie rozerwać.
Szyby - jak na drodze są kamyki, szutr, żwir - zwiększ odległość od poprzedzającego Cie pojazdu.
Jedyne realne zagrożenie dla szyb to jazda po górskich drogach gdzie masz przy drodze wysokie, strome i niezabezpieczone zbocza.
Jestem milionerem i tylko raz miałem problem z szybą jak na drodze w PL kamyk wyskoczył spod kół ciężarówki. Był to dojazd do budowy autostrady, droga upaprana żwirem a ja jechałem tuż za ciężarówką.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 01 Cze 2019 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Po pierwsze primo - nie ma sie co obawiac posiadania oraz uzywania kart kredytowych - sa dla ludzi i moga zapewnic sporo benefitow (darmowy kredyt, znizki, cashback, ubezpieczenia, mile, etc).
Warto pamietac, ze transakcje kk to wydawanie pieniedzy banku, podczas gdy placac karta debetowa wydajemy od razu wlasne pieniadze.
Czy w Polsce posiadanie kart kredytowych obniza zdolnosc kredytowa i stad taka niechec?

Po drugie primo - czy lepiej wziac ubezpieczenie basic wliczone w cene wynajmu, do tego excess waiver na rok (lub na jednorazowy wyjazd) za jakies smieszne grosze i w razie czego zaplacic za szkode karta kredytowa otrzymujac kilka tygodni pozniej zwrot z ubezpieczenia czy moze pelne ubezpieczenie za €20-30 dziennie bezposrednio?
Czy zablokowanie depozytu na kk wywoluje tak wielka traume, ze niektorzy wola wielokrotnie przeplacic, aby za wszelka cene tego uniknac, by straszliwa wypozyczalnia nie zrobila blokady na karcie?
Ok, jak pisza inni - spokoj kosztuje. To prawda, jesli pozyczasz raz do roku, wybierasz sie do kraju LHD czy boisz sie ruchu na Sycylii, to w porzadku, ale gdy sie wynajmuje kilka/nascie i wiecej razy w roku, to juz sie nijak nie kalkuluje, na samym SCDW (ktore i tak nie obejmuje wszystkiego) to sa tysiace Euro.

I wreszcie po trzecie primo, ultimo - ludzie, czytajcie umowy, T&C, miejcie swiadomosc tego, co podpisujecie i nie patrzcie wylacznie na cene, bo potem sa placze, narzekania i wygrazanie piescia. Czytac warunki, nie podobaja sie zapisy - do widzenia, szukac innego uslugodawcy.

Oczywiscie powyzsze nie dotyczy podrozy firmowych ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#785 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:04 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
p.wl napisał(a):
Czy w Polsce posiadanie kart kredytowych obniza zdolnosc kredytowa i stad taka niechec?


Tak. A przynajmniej jeszcze niedawno limit karty był brany pod uwagę przy braniu kredytu hipotecznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#786 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
eskie napisał(a):
Przebita opona - jedziesz do wulkanizatora i za kilka euro masz po problemie.
Nie wiem co musiałbyś wyczyniać aby oponę totalnie rozerwać.
Szyby - jak na drodze są kamyki, szutr, żwir - zwiększ odległość od poprzedzającego Cie pojazdu.
Jedyne realne zagrożenie dla szyb to jazda po górskich drogach gdzie masz przy drodze wysokie, strome i niezabezpieczone zbocza.
Jestem milionerem i tylko raz miałem problem z szybą jak na drodze w PL kamyk wyskoczył spod kół ciężarówki. Był to dojazd do budowy autostrady, droga upaprana żwirem a ja jechałem tuż za ciężarówką.

Taka jest teoria, ale praktyka troche inna. Opona moze zostac przebita w takim miejscu, ze nie da sie naprawic i trzeba kupic nowa. Zdarzylo mi sie to w nowym samochodzie, w drodze od dealera.

To samo z szybami. W zadnym przypadku nie jechałam za ciezarowka, ani innym pojazdem, nie bylo robot drogowych, itp. Kamyk przyleciał z przeciwnego pasa ruchu, szyba pekla nastepnego dnia przez srodek. W drugim przypadku, to nawet nie wiem skad przylecial kamien. A za trzecim razem, to wypożyczalnia powiedziała, ze szyba jest peknieta i musze zaplacic za wymiane. Jak oddawałam, to nie widziałam na niej zadnego uszkodzenia, nie moglam jednak tego udowodnic. Nowa szyba do Forda Explorera $500.

Wszystko moze sie zdarzyć.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#787 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ty jakaś pechowa jesteś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#788 PostWysłany: 02 Cze 2019 07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
3 szyby w 12 miesiecy, a wczesniej nigdy przez 20 lat.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#789 PostWysłany: 02 Cze 2019 16:36 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Tak czy siak jak często wypożyczasz, to opłata się raz zapłacić za szybę, niż zawsze po 20-30 euro dodatkowo.
Ale to oczywiście przy zalożeniu, że te 500 baksów nie wywraca Ci życia do góry nogami. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#790 PostWysłany: 02 Cze 2019 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Karta kredytowa z ubezpieczeniem udziału własnego i stres z głowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#791 PostWysłany: 05 Cze 2019 22:35 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Karta kredytowa z ubezpieczeniem udziału własnego i stres z głowy.


Jakie karty kredytowe w Polsce mają takie ubezpieczenie w 100% (bez udziału np. 100 Euro mimo ubezpieczenia jak w Citi) ?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#792 PostWysłany: 06 Cze 2019 05:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@lluukk
PEKAO World Elite Mastercard
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#793 PostWysłany: 06 Cze 2019 08:44 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
lluukk napisał(a):
BrunoJ napisał(a):
Karta kredytowa z ubezpieczeniem udziału własnego i stres z głowy.


Jakie karty kredytowe w Polsce mają takie ubezpieczenie w 100% (bez udziału np. 100 Euro mimo ubezpieczenia jak w Citi) ?
PKO BP MasterCard Platinium - ubezpieczenie do 1000 euro i dodatkowo od 15 czerwca będzie przewalutowanie po korzystnym kursie MasterCard.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 06 Cze 2019 09:28 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
[/quote]PKO BP MasterCard Platinium - ubezpieczenie do 1000 euro i dodatkowo od 15 czerwca będzie przewalutowanie po korzystnym kursie MasterCard.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka[/quote]

Tak i 100 Euro i tak zapłacisz bo taa "franszyza" czy coś ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#795 PostWysłany: 06 Cze 2019 09:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Witam,
za tydzień wynajmuję auto na 8 dni w Portugalii Przeczytałam wątek i chciałabym wykupić ubezpieczenie w icarhire Niestety, pojawił się komunikat, że mieszkańcy Polski nie maja takiej mozliwości Czy coś robię nie tak? Strona jest po angielsku a ja jestem germanistką :-(
Mogłabym prosic po pomoc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#796 PostWysłany: 06 Cze 2019 09:37 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Aga Kowalska napisał(a):
Witam,
za tydzień wynajmuję auto na 8 dni w Portugalii Przeczytałam wątek i chciałabym wykupić ubezpieczenie w icarhire Niestety, pojawił się komunikat, że mieszkańcy Polski nie maja takiej mozliwości Czy coś robię nie tak? Strona jest po angielsku a ja jestem germanistką :-(
Mogłabym prosic po pomoc?


Już nie działa dla rezydentów Polski. Poczytaj ostatnie 10-15 stron tego wątku.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#797 PostWysłany: 06 Cze 2019 09:42 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Bardzo dziękuję
A podpowiesz, gdzie teraz najkorzystniej mogłabym wykupić ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 06 Cze 2019 10:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Nie wiem czy najkorzystniej, ale możesz sprawdzić ubezpieczenie worldwideinsure (na podobnej zasadzie jak icarhire, czyli możesz na pojedynczy wynajem ale też kupić polisę na cały rok) https://www.worldwideinsure.com/car-hir ... urance.php
Inna opcja to wykupienie ubezpieczenia podróżnego w Warcie - wtedy masz możliwość dokupienia ubezpieczenia udziału własnego przy wynajmie samochodu w okresie obowiązywania podstawowego ubezpieczenia podróżnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#799 PostWysłany: 06 Cze 2019 10:43 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
-- 06 Cze 2019 10:29 --

Aga Kowalska napisał(a):
Bardzo dziękuję
A podpowiesz, gdzie teraz najkorzystniej mogłabym wykupić ubezpieczenie?


Ja chyba wezmę kartę kredytową z PKO BP - Platinum i Infinite mają takie ubezpieczenie przy zaistnieniu "wypadku komunikacyjnego" tylko na razie nie mam definicji "wypadku komunikacyjnego" i próbuję od banku uzyskać - już łączą mie z 7 (!) osobą na Infolinii, jeszcze nikt nie wie co to jest "wypadek komunikacyjny"...
Czy jak wyjdę z supermarketu po zrobieniu zakupów i będę miał wgniecenie (sprawca odjechał i nie wiem kto to) to jest wypadek komunikacyjny czy nie jest?
Czy muszę wtedy walnąć w jakiś słupek i zgłosić, że to ja przydzwoniłem i dopiero wtedy będzie ;)

-- 06 Cze 2019 10:43 --

zbyhu napisał(a):
@lluukk
PEKAO World Elite Mastercard


Ciężko zdobyć, nawet przy dochodach 15-20 tysięcy kręcą nosem...
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#800 PostWysłany: 06 Cze 2019 10:45 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Dziękuję za pomoc :-)
Czy wówczas jak wykupię to ubezpieczenie worldwide to wypożyczalnia zablokuje mi horendalną kwotę na kk? Mam limit 6800, auto jest 7 osobowe z SIXT Czy ten limit wystarczy? Mogłabym nadpłacić kartę kredytową? W warunkach najmu nie znalazłam info o wysokości blokady W voucherze tez nie ma :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group