Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gdzie z niemowlakiem?
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2019 10:29 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Cóż, zawsze uważałem że podróżowanie z niemowlakiem to nie problem, jednak rzeczywistość przerosła moje wyobrażenia.
Chcieliśmy z żoną i półrocznym dzieckiem lecieć do Stanów, ale z uwagi na ilość koniecznej ogary, i fakt, że przy takiej objazdówce więcej byśmy się nastresowali niż odpoczęli odpuściliśmy temat. Niedawno zarezerwowaliśmy wakacje w Alpach austriackich, ale miejsce które wybraliśny okazało się kompletnie nie dostosowane do wyjazdu z małym dzieckiem.

W związku z tym szukam podpowiedzi u osób, które podróże z małym dzieckiem mają za sobą.
Założenia: samolot/ europa/ 2 połowa maja/ 9-12 dni/ najlepiej z Poznania

Trochę patrzę pod kątem wygodnictwa, i nie będę ukrywał że package holidays z biura podróży jest kuszącą opcją. Jednak po przefiltrowaniu zostaje Kreta i Hiszpania kontynentalna.

Jeżeli chodzi o własną organizację to w kręgu zainteresowań byłaby Toskania, , Gran Canaria, Fuertaventura, Majorka, Malta, Sycylia.

Jestem sceptycznie nastawiony do ogarniania auta z koniecznością wypożyczenia fotelika samochodowego.

Może trochę marudzę, ale chciałbym, żeby ten wyjazd odbył się jak najbardziej komfortowo bez konieczności pokonywania dużych odległości autem ( z tego punktu widzenia przekonuje mnie wyjazd na wybrzeże w okolice Barcelony).

Proszę o pomoc :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2019 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
mdps napisał(a):
z koniecznością wypożyczenia fotelika samochodowego.

Tu Ci podpowiem, że albo weź swój fotelik, albo kup na miejscu. Pomijając kwestie finansowe, że kupno fotelika bywa tańsze niż wypożyczenie, to ważna jest higiena. A te z wypożyczalni bywają brudne ze śladami wymiotów, ulań i innych atrakcji masowo produkowanych przez niemowlaki.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2019 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Ja wróciłem właśnie z 1,5 roczną z GC i śmiało mogę polecić, wziąłem auto w Autoreisen można nawet fotelik z ISOFIX, standardowy na pasy jest bezplatny. Wyspa szereg atrakcji zapewnia, niemowlak to taki specyficzny tym człowieka, który jeszcze niewiele potrzebuje do szczęścia, więc nikt mnie nie przekona, że podróżowanie z nim jest nie do ogarnięcia:)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2019 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
bonifacy napisał(a):
więc nikt mnie nie przekona, że podróżowanie z nim jest nie do ogarnięcia:)


Oczywiście, że jest do ogarnięcia, ale czym innym jest wyjazd z bobasem 1,5 roku na teren morza śródziemnego i okolice. A czym innym wyjazd z 3 miesięcznym noworodkiem do schroniska w Nepalu na miesiąc. Chodzi o szok jaki fundujemy zbyt młodemu organizmowi.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2019 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Wydaje mi sie ze sporo zalezy od tego jak wczesniej podrozowaliscie. Wystarczy ze dziecko wywraca do gory nogami dotychczasowe normalne zycie - nie mozna pozwolic zeby kompletnie wywracalo do gory nogami to jak sie spedza wakacje :)

Jak lataliscie do tej pory na wakacje z biurami podrozy to zaden problem - chyba w takim wypadku wylot z dzieckiem niczym sie nie rozni. Jak przemieszczacie sie zwykle pociagami/autokarami to tez da rade z malym (jedynie wzgledem auta tracicie te elastycznosc i mozliwosc dopasowania sie do potrzeb dziecka). Jak wolicie pojechac do duzego miasta i je zwiedzac na piechote to tez spoko - jedynie moze byc problem z przemieszczaniem sie wozkiem - taki Paryz jest kompletnie niedostosowany i do metra trzeba go znosic po schodach.

Ja polecam poleciec w jedno miejsce i wziac samochod zeby cos zwiedzic/pojechac na plaze - dla nas to sie okazuje najlepsza opcja. Zaliczylismy w ten sposob w ciagu zeszlego roku Teneryfe, Kampanie, Sycylie, Tyrol, Malte, Kraj Baskow, wloskie jeziora w Lombardii i Gran Canarie. Od czteromiesiecznego malucha do poltorarocznego dziecka. W niektorych miejscach bylismy z wozkiem a niektorych z nosidlem - zalezy gdzie bylo lepiej. Dla nas taka opcja jest najwygodniejsza - rano wstajemy, sniadanie w apartamencie/hotelu, potem dojazd na plaze, do miasta na zwiedzanie, do jakiegos malego miasteczka na obiad, w ciagu dnia czesto wypada drzemka w aucie. Fotelka nie trzeba wcale wypozyczac i placic za niego - w wizzair i ryanair biora go do luku gratis, a do tego mozna zawsze wziac jeszcze wozek (w wizz teoretycznie albo jedno albo drugie ale nikt nam sie jeszcze nie przyczepil na dwa - regulamin i to co pisza na stronie jest troche niejasne). Jedynie wydaje mi sie ze wyjazdy typu objazdowka caly dzien w samochodzie odpadaja bo zamecza dziecko - z tego powodu miedzy innymi zrezygnowalismy z wypadu na Islandie.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
eskie napisał(a):
bonifacy napisał(a):
więc nikt mnie nie przekona, że podróżowanie z nim jest nie do ogarnięcia:)


Oczywiście, że jest do ogarnięcia, ale czym innym jest wyjazd z bobasem 1,5 roku na teren morza śródziemnego i okolice. A czym innym wyjazd z 3 miesięcznym noworodkiem do schroniska w Nepalu na miesiąc. Chodzi o szok jaki fundujemy zbyt młodemu organizmowi.


Wiadomo, ale tutat rozmawiamy raczej o bardziej wygodnych destynacjach:)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jaki widzicie sens takiego podróżowania z niemowlakiem?
Góra
 Profil Relacje PM off
Death lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
nie ma sensu, niewiele zobaczy, nic nie zapamięta

ale samego go w domu nie zostawię jeszcze...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A to nie lepiej odpuścić wyjazd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
a kolega ma dziecko?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tak, jak i Ty - nie mam niemowlaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
polecam niemowlaki sa calkiem fajne

podobno prawdziwe problemy sie zaczynaja jak juz dorosna
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:16 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Ja dodam tylko tyle ze wygodniej się podróżuje z półrocznym niemowlakiem niż 2 latkiem, który wszystko będzie chciał zobaczyc, dotknąć, wziąć do buzi i nie przepuści żadnego placu zabaw w okolicy. Dlatego z mojej oceny przy dziecku w takim wieku (pół roku) wystarczy Ci nosidło i wózek na drzemki. Pieluchy ogarniesz wszędzie, a jak dziecko jest jeszcze na piersi, to o posiłki tez nie musisz się martwić. Dlatego jak masz jechać do stanów to zrób to teraz bo potem przez kilka lat nie będziesz miał już tyle czasu na zwiedzanie jak teraz. Nie mówię, ze nie pojedziesz ale będziesz musiał w większym stopniu uwzględniać czas na zainteresowania dziecka. Fotelik jak już pisali poprzednicy możesz zabrać do luku, wózek tez. Dziecko do lat 2 w liniach tradycyjnych praktycznie nie płaci za bilet i możesz dostać czasami gondole do spania w szerkokadlubowcach. Ja z tego korzystałem i sporo udało nam się pozwiedzać. Taki maluch otwiera drzwi, wiec ja bym się nie ograniczał tylko pojechał tam gdzie chcecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:38 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@mdps

A co to oznacza, że miejsce było kompletnie niedostosowane? W ogóle ciężko mi to sobie wyobrazić, że w Austrii może tak być... Nie było łazienki, żeby wykąpać malucha?

Mamy malucha, który kończy 9 miesiąc. W listopadzie jak miał 3,5 miesiąca byliśmy z nim w Jordanii (dzięki relacji! @Washington). W czerwcu szykuje się jeszcze dłuższa podróż w miejsce dużo mniej cywilizowane od Jordanii i nie mam jakiś specjalnych obaw. Grunt to przygotowanie

To, że obawiasz się objazdówki po USA z 6 miesięcznym dzieckiem to się nie dziwię. Przede wszystkim dziecko nie powinno spędzać kilku godzin dziennie w samochodzie w foteliku ze względów zdrowotnych. A już na pewno nie kilka dni z rzędu czy 2 tygodnie. Sam bym tego nie zrobił.

P.S Trochę marudzisz :P
P.S 2 Oprócz 9 miesięcznego syna mamy 5 letnia córkę ;)
P.S 3 Spójrz na relacje @zawiert, który podróżuje w jeszcze większym składzie :) np. do-rio-z-niemowlakiem,212,80361
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:43 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Z niemowlakiem w wózku najlepiej jest pójść na spacer do najbliższego parku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:55 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
boots napisał(a):
A to nie lepiej odpuścić wyjazd?


oczywiście :lol:

@mdps - zastanów się jak twoje dziecko znosi nawet krótkie podróże, brak czy przerwane drzemki, przesunięcia w porach jedzenia
jak dobrze, to możesz jechać prawie wszędzie, jak źle to i krótki wypad będzie wyzwaniem
z takich bliższych miejsc - greckie wyspy jak najbardziej polecam, byłam z moimi niemowlakami (Kreta i Milos), jeśli to cię pocieszy, to byłam z 2 małych dzieci, bez męża, a nie było dnia żebyśmy gdzieś nie jeździli, więc uwierz mi - da się to ogarnąć komunikacją publiczną
Kanary - bajka, polecam, ale lepiej wypożyczyć auto
może Malta? także byłam z niemowlakiem i miło wspominam
przychylam się też do opinii @wercyngetoryx, że z niemowlakiem naprawdę fajnie się podróżuje, najmilej z perspektywy czasu wspominam te wypady, gdy dziecku naprawdę do szczęścia potrzeba tylko rodziców i zaspokojenia podstawowych potrzeb ;)
jak nie chcesz wypożyczać auta, to zastanów się nad nosidłem - ułatwia podróżowanie, zwłaszcza jak masz w planie jakiś trekking, a większość znanych mi dzieci bardzo lubi być w nosidle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:57 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Dobra dobra :)
mam dwa tygodnie urlopu w 2 połowie maja i coś muszę wykoncypować :)
Wizz z Poznania nic ciekawego nie ma, Ryanem to tylkoMaltę lub Gironę mogę zrobić z miejsc gdzie jeszcze nie byłem, ale tu się zastanawiam czy z wygody nie jechać z biurem.
Wcześniej 90% wyjazdów ogarnialiśmy sami.

Cenna wskazówka odnośnie, wypożyczanie fotelika w wypożyczalni :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
zbyhu napisał(a):
podobno prawdziwe problemy sie zaczynaja jak juz dorosna

Małe dzieci spać nie dają, duże dzieci żyć nie dają ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
dwójka dzieci (starsze 3,5 roku - ponad 30 lotów , młodsze 4 miesiące 2 loty),
top punkty sukcesu dla dziecka:
1) podróżować z innymi dziećmi
..
..
...
długo nic i
xxx7) noclegownia z kawałkiem trawy do ogarnięcia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:38 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Ja polecam Cypr, rozkładasz się w takiej Larnace a jak chcesz skoczyć na wycieczkę to te ich pekaesy są całkiem spoko

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group