Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1681 PostWysłany: 04 Kwi 2019 00:09 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Od 15 czerwca 2019 PKO BP wprowadza zmiany w swojej tabeli opłat, które dotyczą zmian w kartach kredytowych.
Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że są pierwszym bankiem, który zrozumiał problem z prowizjami za transakcje zagraniczne.

1. Dla dwóch kredytówek - Mastercard Platinum (dostępna przy średniej wielkości dochodach) i Visa Infinite (tu już trzeba więcej) - rezygnują z prowizji za przewalutowanie (3,5 procent). Dla pozostałych kart banku prowizja bez zmian.

2. Rozliczenia będą się odbywać wg kursów organizacji (tak wynika ze zmian w regulaminie). Z waluty transakcji na PLN wg kursu organizacji. To oznacza, że przy zerowej prowizji powyższe dwie karty są świetne do działania za granicą. Cytat zmiany w regulaminie: "Transakcje zrealizowane przy użyciu karty dokonane w walutach obcych są przeliczane przez organizacje płatnicze, której znak akceptacji znajduje się na karcie (Visa albo Mastercard) na walutę polską według kursów z dnia przetworzenia transakcji, stosowanych przez organizację płatniczą, dostępnych na stronie internetowej www.pkobp.pl. Dzień przetworzenia transakcji przez organizację płatniczą jest prezentowany na zestawieniu transakcji płatniczych.”

Nie chcąc przesadnie reklamować - karta MC Platinum z PKO ma o wiele lepsze ubezpieczenie niż Diners i płatny wstęp (32 USD) do saloników.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#1682 PostWysłany: 04 Kwi 2019 00:47 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
olekskw napisał(a):
Ktos ma doswiadczenia z world elite? https://www.mbank.pl/indywidualny/karty ... astercard/
Zalapie sie bez problemu, ale nie chce za bardzo placic 900 za jej wydanie. Ktos probowal negocjowac z mBankiem? Mam tam obecnie kredytowa M&M z obrotem 20k+ miesiecznie. Wskoczylbym na elite ale ta oplata mnie odpycha

Ewentualnie jakies inne karty z oferta salonikow?


Mamy. Jest oddzielny wątek poświęcony WE, z czego 70% wpisów dotyczy karty z mBanku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1683 PostWysłany: 04 Kwi 2019 09:06 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@olekskw: jest inny wątek o tej karcie na forum - poszukaj. Ale z tego co czytałem opłata jest nie do pominięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1684 PostWysłany: 04 Kwi 2019 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Też rozmawiałem z doradcą o tej karcie, WE, z opłaty nie zrezygnują mimo kilku podejść, można ją dostać także utrzymujące w mBanku swoje środki, już teraz nie pamiętam czy 100 czy 200 k, minimum,
co do wielowalutowej intensive to od lipca 10 zł miesięcznie, też miałem propozycję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1685 PostWysłany: 04 Kwi 2019 10:00 

seal napisał(a):
@olekskw: jest inny wątek o tej karcie na forum - poszukaj. Ale z tego co czytałem opłata jest nie do pominięcia.


Czy aby na pewno?

Jest osobny temat jak napisano wyżej, ale po wejściu w opłaty jest zwolnienie za 90/120000 zł (z dodatkową KK) obrotu rocznego

Problemem nie jest opłata itp, a warunki jej otrzymania
Góra
 PM off  
      
#1686 PostWysłany: 04 Kwi 2019 12:14 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
Ale to chyba dotyczy zwolnienia z opłaty rocznej, ale nie opłaty za wydanie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1687 PostWysłany: 04 Kwi 2019 13:39 

To też jest kwestia indywidualna: we właściwym temacie osoba z stażem 12-15 lat została zwolniona i z opłaty za wydanie

Ale i tak problem jest dla 99% nieco inny, a po wydaniu i ściągnięciu tej opłaty popatrz jeden z drugim po co się o nią starał np. na ubezpieczenie
Góra
 PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#1688 PostWysłany: 04 Kwi 2019 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
mam taki długi staż, a opłaty początkowej nie chcą odpuścić, co do ubezpieczenia to mam takie na karcie m&m premium i nigdy nie skorzystałem, zapisy są tak ustawione, że ciężko coś dostać, np miałem opóźnienie lotu, to mogłem skorzystać ale przed wylotem, ale była noc i sklepy zamknięte na lotnisku, albo skradziono mi telefon, ale jeszcze trzeba stracić kk , zawiadomić miejscową policję itd., tak więc za 900 złb jak ktoś nie kombinuje mocno to trochę słabo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1689 PostWysłany: 04 Kwi 2019 17:17 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Anonymous napisał(a):

Problemem nie jest opłata itp, a warunki jej otrzymania

Oj tak , swiete slowa gorny77
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1690 PostWysłany: 04 Kwi 2019 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
BNP Paribas wprowadza kartę wielowalutową.
https://www.cashless.pl/5631-bnp-pariba ... lowalutowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1691 PostWysłany: 04 Kwi 2019 21:11 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@skrzat: jeśli to będzie MasterCard może być ciekawie. Debetowe VISA po kursie organizacji są na rynku (Getin, Noble, Pocztowy) a Mastercard jest w .pl chyba tylko teraz w PeKaO S.A.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1692 PostWysłany: 05 Kwi 2019 08:57 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
kostek966 napisał(a):
mam taki długi staż, a opłaty początkowej nie chcą odpuścić, co do ubezpieczenia to mam takie na karcie m&m premium i nigdy nie skorzystałem, zapisy są tak ustawione, że ciężko coś dostać, np miałem opóźnienie lotu, to mogłem skorzystać ale przed wylotem, ale była noc i sklepy zamknięte na lotnisku, albo skradziono mi telefon, ale jeszcze trzeba stracić kk , zawiadomić miejscową policję itd., tak więc za 900 złb jak ktoś nie kombinuje mocno to trochę słabo


Ja akurat dostałem kartę za free ale nawet jakbym miał za nią zapłacić to się opłaca. Te 900 zł za ubezpieczenie, saloniki i co dla mnie ważne - zwrot za bilety LOT - jest pomijalne.
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to mam na myśli to najważniejsze - czyli koszty leczenia. Zobacz jaka jest suma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1693 PostWysłany: 05 Kwi 2019 09:36 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 55
Loty: 167
Kilometry: 419 361
kostek966 napisał(a):
mam taki długi staż, a opłaty początkowej nie chcą odpuścić, co do ubezpieczenia to mam takie na karcie m&m premium i nigdy nie skorzystałem, zapisy są tak ustawione, że ciężko coś dostać, np miałem opóźnienie lotu, to mogłem skorzystać ale przed wylotem, ale była noc i sklepy zamknięte na lotnisku, albo skradziono mi telefon, ale jeszcze trzeba stracić kk , zawiadomić miejscową policję itd., tak więc za 900 złb jak ktoś nie kombinuje mocno to trochę słabo


"...Nigdy nie skorzystałem" Gratulacje. Zaczekaj aż będziesz musiał zapłacić za leczenie szpitalne lub transport medyczny na przykład w Stanach. Ubezpieczenie ma to do siebie, ze raczej nie starasz się na nim zarobić tylko daje Ci święty spokój. A w WE masz ubezpieczenie kosztów leczenia do 7,5 miliona euro. Druga sprawa, wysokie loty. Nie trzeba chyba komentować. Trzecia sprawa PP (1+4os). 900 złotych to jak za darmo.
Ale można tej opłaty uniknąć. Przenosząc posiadaną od co najmniej 6 miesięcy w innym banku kartę kredytową. Ja w ten sposób zostałem zwolniony. Tak naprawdę to miałem podwójnego bonusa - otworzyłem w Citi kartę w promocji z Ipadem a następnie przeniosłem do Mbanku :) Więc jeśli te 900 złotych aż tak Cię uwiera załóż sobie jakąś najtańszą kartę w innym banku, poczekaj pół roku i osiągniesz swój cel.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#1694 PostWysłany: 05 Kwi 2019 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
też się cieszę, że nie skorzystałem, aczkolwiek jak ktoś ze zrozumieniem przeczyta warunki ubezpieczenia, to jest tam tyle wyłączeń, np jeżdżę na bike maratony i mam ubezpieczenie ale tylko po asfalcie, bez sensu, albo muszę zgłosić do organizatora w 24 h pisemnie, że rezygnuję z oferty bo nie wypłacą, i wiele więcej, a w razie problemów człowiek nie myśli o ubezpieczeniu jako pierwszej rzeczy do zrobienia, a czas leci
od wielu lat mam m&m premium z ubezpieczeniem travel world, i trochę mi szkoda by było zrezygnować z punktów na rzecz saloników, a na wysokie loty zaraz się kończy promocja, więc popytam jeszcze, kombinacji z zakładaniem i przenoszeniem kk już robił nie będę, albo zmiękną albo sobie daruję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1695 PostWysłany: 05 Kwi 2019 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 88
Loty: 184
Kilometry: 325 053
skrzat napisał(a):
BNP Paribas wprowadza kartę wielowalutową.
https://www.cashless.pl/5631-bnp-pariba ... lowalutowa
Dawny BGŻ posiadał już złota kartę walutowa tj. 3 waluty więc wielowalutowa była w tym banku od jakiegoś czasu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1696 PostWysłany: 05 Kwi 2019 13:19 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Cytuj:
Ale można tej opłaty uniknąć. Przenosząc posiadaną od co najmniej 6 miesięcy w innym banku kartę kredytową. Ja w ten sposób zostałem zwolniony. Tak naprawdę to miałem podwójnego bonusa - otworzyłem w Citi kartę w promocji z Ipadem a następnie przeniosłem do Mbanku :) Więc jeśli te 900 złotych aż tak Cię uwiera załóż sobie jakąś najtańszą kartę w innym banku, poczekaj pół roku i osiągniesz swój cel.

Rozumiem ze to sposob na unikanie oplaty ,ale warunek dochodowy 20tys netto pozostaje warunkiem otrzymania tej karty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1697 PostWysłany: 05 Kwi 2019 13:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Fakt, kiedyś była taka opcja, dzisiaj nawet niezbyt chętnie patrzą na taki pomysł :/ ale pamiętam, że były akcje mBanku "Przenieś swoją kk do nas bez opłaty za wydanie", chociaż już z 2 lata takiej nie widziałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1698 PostWysłany: 05 Kwi 2019 14:43 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 25
Witam,

Z racji zaprzestania wydawania przez Alior karty Ryan Air, jak również z powodu zawieszenia wydawania karty Wizz Air przez BNP Paribas (stary Raiffaisen) czy może ktoś polecić jakąś kartę, która dawała by korzyści w postaci podobnych do dwóch wyżej wymienionych ?
Fajnie było by gdyby wydanie odbywało się w jakiejś uproszczonej procedurze. <- nie konieczny wymóg jednakowoż.
Chodzi o to, że chcę wyrobić kartę kredytową tak czy inaczej, ale fajnie było by mieć z tytułu korzystania z niej jakieś podróżnicze korzyści.

Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1699 PostWysłany: 05 Kwi 2019 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
miles-more-wspolpraca-z-mbankiem,181,17442
diners-club-karta-dyskusja-ogolna-i-promocje,181,38970
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1700 PostWysłany: 05 Kwi 2019 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
To jeszcze raz przypomnę, że kk we można również dostać nie mając takich dochodów, ale posiadając aktywa w mBanku, obojętnie czy na giełdzie, w funduszach czy na lokacie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Nowy8616536 oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group