Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bernina express
#1 PostWysłany: 21 Mar 2014 18:46 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
Witam czy ktos mial okazje podrozowac tym pociagiem ? koszt podany na stronie za trase Chur - Tirano - Chur to 120 frankow + 20/28 frankow za miejsce czyli sporo. Czy zdazaja sie jakies przeceny :?:

Patrzylem tez na Glacier Express ale tam ceny to juz w ogole kosmos :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Bernina express
#2 PostWysłany: 21 Mar 2014 19:03 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 575
Loty: 70
Kilometry: 83 301
Miał okazję :D

http://www.fly4free.pl/malownicza-podro ... a-express/
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#3 PostWysłany: 21 Mar 2014 19:11 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
Dlaczego jechales tylko do St. Moritz ? (cena, czas czy dalej juz trasa jest mniej ciekawa ?).

W sumie dolot i dojazd przez Bergamo wyjdzie duzo taniej niz od strony SUI - przyda sie to podczas planowania - dzieki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#4 PostWysłany: 21 Mar 2014 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Somsiad napisał(a):
Witam czy ktos mial okazje podrozowac tym pociagiem ? koszt podany na stronie za trase Chur - Tirano - Chur to 120 frankow + 20/28 frankow za miejsce czyli sporo. Czy zdazaja sie jakies przeceny :?:
:(


Może nie przecena, ale promocja. Jeżeli wykupi się przynajmniej dwa noclegi w jednym z hoteli przygranicznego szwajcarskiego regionu Valposchiavo biorących udział w programie, otrzymuje się kartę All Inclusive Guest Card. Uprawnia ona m.in. do przejazdów na trasie Ospizio Bernina - Tirano (niestety nie do samego St Moritz i bez rowerów).
Więcej tutaj, niestety lista hoteli jakoś chwilowo przestała się otwierać (przynajmniej u mnie):

http://www.valposchiavo.ch/en/offers-ac ... -card.html

Najbliższy Tirano hotel z tej promocji jest zdaje się w Campocologno.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#5 PostWysłany: 21 Mar 2014 20:12 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
Przy nisko-budzetowej podrozy ta opcja ze wzgledu na dodatkowy koszt 2 noclegow w SUI raczej odpada ale jesli ktos planuje spedzic tam troche wiecej czasu to rzeczywiscie ciekawa alternatywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#6 PostWysłany: 14 Sie 2014 00:40 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Szybko zniknęło z czołowych wiadomości, a skończyło się wyjątkowo szczęśliwie:

http://www.swissinfo.ch/eng/train-derai ... d/40552458
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... &_ticrsn=3

Osunięcie ziemi po silnych opadach ostatnio, ale stoki nasiąknięte już wcześniej.

To skrajny fragment trasy Bernina Express, między wiaduktami Solis i Landwasser. Wielu turystów, podobnie jak i my, pokonuje ją pociągami lokalnymi - odpada koszt rezerwacji, można wsiadać i wysiadać po drodze, a także zamiast panoramicznych wagonów są zwykłe, ale za to z otwieranymi oknami.

Jak wspominałem w innym wątku, już dwa tygodnie temu pogoda była na tyle kiepska, że wjazd kolejkami górskimi na szczyty trochę mijał się z celem - zupełnie inaczej niż na szwajcarskich prospektach, gdzie niebo zawsze niebieskie, a widoczność na kilkadziesiąt kilometrów. Z drugiej strony ta soczysta zieleń łąk alpejskich nie bierze się z niczego.

Pewnie zorganizują autobusową komunikację zastępczą, zresztą do Davos jest tak od dawna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#7 PostWysłany: 10 Sty 2017 23:05 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Witam.czy ktoś mi podpowie,bo szukam info i nie natrafiłam ,otoz---- czy Bernina Express interesuje mnie trasa z Tirano do St.Moritz a zwykły pociąg REGIO jadą jako jeden pociąg?Z rozdzielenie na wagony--- panoramiczny i zwykły?

Czy kupując bilet na Bernina Express Tirano- st.Moritz mogę wysiąść np na stacji Punt Murgal ,wjechać kolejką linowa na szczyt,zjechać i wsiąść do następnego pociągu do St.Moritz?

Moja podróż będzie w maju.ale już z niecierpliwością robię plany i na tym etapie stanęłam w miejscu.
Pozdr.

-- 10 Sty 2017 23:13 --

Witam.czy ktoś mi podpowie,bo szukam info i nie natrafiłam ,otoz---- czy Bernina Express interesuje mnie trasa z Tirano do St.Moritz a zwykły pociąg REGIO jadą jako jeden pociąg?Z rozdzielenie na wagony--- panoramiczny i zwykły?

Czy kupując bilet na Bernina Express Tirano- st.Moritz mogę wysiąść np na stacji Punt Murgal ,wjechać kolejką linowa na szczyt,zjechać i wsiąść do następnego pociągu do St.Moritz?

Moja podróż będzie w maju.ale już z niecierpliwością robię plany i na tym etapie stanęłam w miejscu.
Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#8 PostWysłany: 10 Sty 2017 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja jechałem ta trasa w zimie. Były 3 wagony zwykle i 3 panoramiczne. Nie, nie możesz wysiąść. Bilet jest na konkretny pociąg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#9 PostWysłany: 11 Sty 2017 10:25 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
joael napisał(a):
Ja jechałem ta trasa w zimie. Były 3 wagony zwykle i 3 panoramiczne. Nie, nie możesz wysiąść. Bilet jest na konkretny pociąg.



Dzięki bardzo. :D
To już wiem chociaż,na czym mi zależało,że jest jeden pociąg z podziałem na wagony-- zwykle i panoramiczne.
Ja zdecydowanie wolę zwykły wagon,w maju będzie cieplo,można okna otworzyć i wychylić się robiąc focie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#10 PostWysłany: 27 Lis 2017 19:07 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Jestem już dawno po....przejażdżce Bernina express.6 maja.Ale widoki są nadal w mojej pamięci i długo jeszcze zostaną.
Kupiłam bilety na zwykły wagon,a tak się złożyło że dostawili krótko przed odjazdem całkiem nowy wagon i szybko się przesiadlismy.Cala droga z Tirano do St.Motitz jechaliśmy same w wagonie.Nikt się nie dosiadł.i nie przesiadł.Moze dlatego że wagon nie był czerwony.W wagonie były duże i niestety nie otwierane okna.Ale foto można było zrobić gdy drzwi się na stacjach otwierały.Cala droga 2,5 g nie siedzialysmy ,tylko biegaliśmy od okna do okna.Widoki przecudowne.Ale...... uwaga.. pogoda musi być słoneczna i nie zachmurzone niebo.Bo inaczej dużo się traci na atrakcyjnych widokach.Powiedzialabym że szkoda pieniędzy gdy za oknem mało co widać.Za przejazd można płacić w euro i we frankach.Byly 3 zwykle wagony,pełne ludzi i 3 panoramiczne głównie z Chińczykami.+ Ten dostawiony,w ostatniej chwili.
Szczerze polecam taka wycieczka.Dodam że z ST.Moritz wracaliśmy do naszego hotelu w Colico autobusem przez Chiavenne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#11 PostWysłany: 28 Sty 2019 23:36 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Cześć, prześledziłem wątki dotyczące podróży Bernina express, ale do końca nie jestem pewny czy dobrze kalkuje koszty. Wybieram się na przejażdżkę 24 sierpnia ba trasie Tirano - St.Moritz - Tirano. Na stronie www.sbb.ch nie mogę jeszcze skalkulować kosztów na sezon letni. Próbuje więc na sezon zimowy i wyskakuje mi cena 64 w obie strony. Czy to jest najlepsza cena jaką mogę uzyskać na tej trasie? Nie musi to być kurs Berniną, może być zwykły pociąg. Wyjazd w sobotę z rana i powrót do Tirano wieczorem. W 18 krajach jeździłem pociągami, a jakoś do końca Szwajcarii nie potrafię ogarnąć :( Dziękuję za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#12 PostWysłany: 02 Mar 2019 12:10 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Joozek25.--- To możliwa cena w obie strony pociągiem.Pamietaj że jedzie jeden pociąg,ale ma różne wagony.Te z oknami u góry,są znacznie droższe.A te zwykłe wagony są tańsze.
Nam się przytrafilo--- chyba to opisałam już,że w ostatniej chwili dostawili zaraz po lokomotywie dodatkowy wagon.Byl to zwykły wagon,ten tańszy,zł z oknami zachodzącymi na dach.( One się nie otwierają)
I w ostatniej chwili zapytałam miłego pana konduktora ,czy to zwykły wagon i czy można przesiąść się.Powiedzial ze Taak.
Więc szybko się przesiadlysmy ze zwykłego brudnego ,pełnego ludzi wagonu do tego podstawionego.I całą drogę nikt się nie dosiadł.
Podróż ta trasa była przewspaniala.od zielonego Tirano do zasypanych śniegiem gór.
Byłyśmy w połowie maja.
Wracalysmy z St Moritz inna trasa.Autobusem do Chiavenny a stamtąd pociągiem do Colico.Bo tam miałyśmy noclegi.






Joozek25 napisał(a):
Cześć, prześledziłem wątki dotyczące podróży Bernina express, ale do końca nie jestem pewny czy dobrze kalkuje koszty. Wybieram się na przejażdżkę 24 sierpnia ba trasie Tirano - St.Moritz - Tirano. Na stronie http://www.sbb.ch nie mogę jeszcze skalkulować kosztów na sezon letni. Próbuje więc na sezon zimowy i wyskakuje mi cena 64 w obie strony. Czy to jest najlepsza cena jaką mogę uzyskać na tej trasie? Nie musi to być kurs Berniną, może być zwykły pociąg. Wyjazd w sobotę z rana i powrót do Tirano wieczorem. W 18 krajach jeździłem pociągami, a jakoś do końca Szwajcarii nie potrafię ogarnąć :( Dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off
Joozek25 lubi ten post.
Joozek25 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#13 PostWysłany: 02 Mar 2019 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Kwestia wyjaśnienia.
Bernina express to pociąg a nie trasa.
Na tej trasie kursują normalne pociągi, znacznie tańsze z normalnymi wagonami z oknami. W tych pociągach są też wagony z oknami panoramicznymi zachodzącymi na dach.
Bernina express to pociąg turystyczny, kursujący na tej samej trasie ale z oknami panoramicznymi, zachodzącymi na dach i lepszymi siedzeniami, ale znacznie droższy. Przez zaokrąglenia na dach widać niebo i nic więcej.

Moja sugestia jest taka, aby jechać normalnym pociągiem z nosem przylepionym do szyby. Widać dokładnie to samo a ceny niższe.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Joozek25 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#14 PostWysłany: 02 Mar 2019 12:57 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Kupowałam i jechałam kilka lat temu tym Bernina Express. Bilet przez internet za ok. 250 zł, Tirano-St. Moritz-Tirano. Wagon z i panoramicznymi oknami. Ten sam pociąg miał zwykłe wagony, bilety były w kasie w Tirano. Niestety, nie pamiętam za ile. Wówczas miałam plan na nastepny wyjazd do Tirano, kupno w kasie biletu RT do Miralago nad Lago di Poschiavo (bardzo mi się podobała trasa wokół jeziora), ale do dzisiaj nie zrealizowałam ;) Co do strony sbb.ch to były problemy z kupnem, pamiętam wymianę korespondencji z nimi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Joozek25 lubi ten post.
Joozek25 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#15 PostWysłany: 14 Mar 2019 13:05 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
A jak dojechać z Bergamo do tego Tirano, bo mi wyskakuje pociąg, ale z przesiądką?

Pzdr
K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#16 PostWysłany: 14 Mar 2019 13:21 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Właśnie tak, przesiadasz się w Lecco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#17 PostWysłany: 16 Mar 2019 09:53 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
Witam

Piszecie tutaj o Bernina express i (jak rozumiem) zwykłych pociągach lokalnych. Rozumiem też, że jest to ten sam skład wagonów (ta sama pora wyjazdu itp.), tylko wagony są inne. Można gdzieś w necie kupić bilety na te normalne wagony? Czy tylko w kasie w Tirano? Wybieram się na trasę Tirano-St Moritz - Tirano, ile kosztował bilet na takiej trasie tym zwykłym pociągiem?

I po drugie, czy z St Moritz można wrócić do Mediolanu innym środkiem transportu np. autobusem, żeby nie jechać już pociągiem tą samą trasą?

Dzięki z góry za podpowiedzi

K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#18 PostWysłany: 25 Mar 2019 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Nie ma chyba sensu zakładać na ten temat osobnego wątku, więc pozwolę sobie zapytać tutaj, czy Tirano samo w sobie jest interesujące na tyle, by nocować tam przed jazdą Berniną?

O ile dobrze czytam aktualny rozkład jazdy (https://www.rhb.ch/fileadmin/user_upload/redaktion/Home_Marketing/Panoramazuege/Bernina_Express/Fahrplaene/BEX_Europa-Ost_EN-PL-CZ-DE_web.pdf), aby latem udało się zaliczyć trasę Tirano-St. Moritz-Tirano w ramach jednego dnia, z Tirano musimy wyjechać o 10:07, po to by w St, Moritz być o 12:36 i wracać o 15:11 (choć na drogę powrotną nie sprawdzałem jeszcze transportu alternatywnego, który zapewne jakiś jest). Skoro tak, to wyjazd z Tirano jest na tyle wcześnie, że nie nocując tam, trzeba z innego miejsca chyba wyjechać dość wcześnie - im dalej od Tirano jest baza wypadowa, tym wcześniej.
Jak to organizowaliście? Spaliście w Tirano, czy gdzieś indziej? Myślałem o Colico, tylko że dojazd i tak trwa ponad godzinę, więc trzeba będzie wstać dość wcześnie (a tego w wakacje nie lubię :D ). Z drugiej strony, gdyby okazało się, że Tirano jest OK, to nie mam problemu, żeby przenocować tam...

EDIT: a przy okazji, wydaje mi się, że nikt o tym patencie nie pisał, więc dodaję link do bardzo ciekawego artykułu o Berninie, na którego końcu jest rozpisany od A do Z sposób na istotne zbicie ceny ;)

https://www.seat61.com/BerninaExpress.h ... train_like


Ostatnio edytowany przez tropikey 25 Mar 2019 18:04, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#19 PostWysłany: 25 Mar 2019 18:01 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Spałam w bardzo miłym hotelu w Tirano 2 noce (przed i po powrocie z jazdy koleją). Nazwy teraz nie pamiętam, ale nie był drogi, ze śniadaniem i pokojem nad szumiącym (mocno ;) ) strumieniem. Rez. na Booking, ale właściciel dał mi zniżke za płacenie gotówką (5€ :) , Sama droga z Bergamo jest urocza; stałam po prostu w oknie i podziwiałam.
Samo Tirano wspaniale położone, widoki , można wejść na pobliskie wzgórza. Na tyle ładne, że wówczas planowałam powrót nawet na 2 dni, Ale, wiadomo-życie, inne bilety :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bernina express
#20 PostWysłany: 25 Mar 2019 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
dzięki, brzmi zachęcająco :)
Jeszcze poczytam sobie tu i ówdzie, ale niewykluczone, że zrobimy ten nocleg...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group