Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#281 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
a na czym sie podpisales?

nie masz wlasnej kopii? to jest wlasnie umowa wynajmu

z Ryanairem to miales co najwyzej rezerwacje samochodu i umowe ubezpieczenia ktora jest zawarta niezaleznie od wypozyczalni
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#282 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Chcieli mało, bo zapłaciłeś za pełne ubezpieczenie w Goldcar ;-)

Od Goldcar nie dostałeś absolutnie żadnego dokumentu, niczego nie podpisywałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#283 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:25 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Na terminalu elektronicznym.
Nie, nic nie dostałem. Ale w reklamacjach posługiwali się jakimś dokumentem (po hiszpańsku oczywiście), pod którym widnieje mój podpis pod upgrade car i additional insurance ;D
Jaja.

Ale w gwoli ścisłości - ja nigdy, ani razu nie dostawałem żadnego dokumentu do podpisu od wypożyczalni, a kilkanaście wynajmowałem auta.


Ostatnio edytowany przez Marcin Kasierski 15 Lut 2019 12:28, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#284 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
i nie dostales zadnego wydruku kopii dla siebie?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#285 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Ale w reklamacjach posługiwali się jakimś dokumentem, pod którym widnieje mój podpis pod upgrade car i additional insurance ;D

No to wszystko jasne, nie wiem, o co Ci w ogóle chodzi??? Nie wiesz sam, co podpisałeś, a się burzysz, awanturujesz i narzekasz na nich.

Cytuj:
Ale w gwoli ścisłości - ja nigdy, ani razu nie dostawałem żadnego dokumentu do podpisu od wypożyczalni, a kilkanaście wynajmowałem auta.

Nie dostałeś, bo nie prosiłeś o to. Zawsze dadzą, jeśli się domagasz.


Ostatnio edytowany przez boots, 15 Lut 2019 12:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#286 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:30 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
No słuchajcie dałem karte płatniczą do terminalu i podpisałem.
Nie wiedziałem, że podpisuję jakąś umowę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#287 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A myślałeś, że pod czym składasz podpis - pod życzeniami dla cioci? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#288 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
moze byc ze podpisales cos co nieuczciwy pracownik Ci wcisnal bez Twojej zgody

ale podpisales, maja na to dokument, latwo cos z tym zrobic raczej nie bedzie...

powiedzialbym ze to dosyc tania lekcja na przyszlosc...

gdzie wypozyczales te samochody ze nigdy nic nie dostales do reki? nawet w Hertz gdzie wypozyczam regularnie sluzbowo i wszystkie formalnosci mam zredukowane do minimum z Gold service dostaje do reki estimated rental charges ktore moge sobie sprawdzic.
a w tanich wypozyczalniach jak goldcar, locauto, europcar, i inne jakie juz nie zlicze, zawsze dostaje jakies kwitki - nawet jak podpisywalem sie na tablecie i potem ten podpis pojawial sie na papierowej umowie.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Kasierski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#289 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:37 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
boots; robiłem analogiczne czynności jak przez ostatnie swoje 5 lat i tutaj takie coś mnie spotkało.
Moje niedopatrzenie - pewnie tak, ale nie zmienia to faktu, że stracili klienta. Tyle w temacie.
I nie wiem czy kiedykolwiek podróżowałeś do Hiszpanii i próbowałeś z nimi rozmawiać po angielsku.

zbyhu - ani na Teneryfie, Valencii, ani w Bergamo w tamtym roku nic nie dostałem. Tylko paragony wychodzą z terminala jak ''kaucję'' opłacam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#290 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
to lepiej bierz kopie wszystkiego

i tak samo jak oddajesz samochod bierz raport uszkodzen podpisany przez pracownika wypozyczalni ze jest ok - to jest Twoja jedyna linia obrony jak ktos cos jednak "znajdzie"

a jak znajdziesz ryske przy ogledzinach samochodu przy odbiorze, a pan mowi ze za takie male uszkodzenia nie obciazaja - kaz mu ja zaznaczyc na raporcie mimo wszystko, bo potem inny przy zdawaniu moze uznac inaczej

oszczedzi Ci to i pieniadze i nerwy
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#291 PostWysłany: 15 Lut 2019 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
hmmmm, teraz można nabyć papier nawilżany, nie potrzeba go dużo :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#292 PostWysłany: 15 Lut 2019 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Marcin Kasierski napisał(a):
boots; robiłem analogiczne czynności jak przez ostatnie swoje 5 lat i tutaj takie coś mnie spotkało.
Moje niedopatrzenie - pewnie tak, ale nie zmienia to faktu, że stracili klienta. Tyle w temacie.
I nie wiem czy kiedykolwiek podróżowałeś do Hiszpanii i próbowałeś z nimi rozmawiać po angielsku.

zbyhu - ani na Teneryfie, Valencii, ani w Bergamo w tamtym roku nic nie dostałem. Tylko paragony wychodzą z terminala jak ''kaucję'' opłacam.


Tak czytam, czytam i się zastanawiam jak to możliwe. Przecież otrzymanie kopii umowy występuje wszędzie. Zwłaszcza, że w niektórych krajach owa umowa jest dokumentem, który pokazujesz w razie kontroli policji.
Tak wypożyczałem auto w Hiszpanii i zawsze rozmawiałem po angielsku. Zarówno na kontynencie, jak i na wyspach. Goldcar to łajzy, owszem, ale no chociaż minimalną ilość swojej uwagi trzeba by wypożyczaniu poświęcić.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#293 PostWysłany: 15 Lut 2019 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Marcin Kasierski napisał(a):
No słuchajcie dałem karte płatniczą do terminalu i podpisałem.
Nie wiedziałem, że podpisuję jakąś umowę.

W niedziele byl artykul w Sunday Times o Goldcar i dokladnie to samo bylo napisane. Dziennikarka dala karte, zeby mogli zabezpieczyc depozyt na paliwo i okazalo sie, ze jej podpis zostal przeniesiony na umowe wynajmu, a na tej umowie byly dodatkowe uslugi. Dostep do artykulu platny, ja czytalam papierowa wersje: https://www.thetimes.co.uk/edition/news ... -8bdvkd583

Byl tez wywiad z nowym czlonkiem zarzadu, ktory niby ma przyjrzec sie praktykom Goldcar i zmienic ich metody dzialania ...

Nie pamietam, zebym nie dostala kopii swojej umowy z wypozyczalni. Mam ich cale mnostwo z roznych wyjazdow. Jedyne miejsce, gdzie nie bylo kartki z raportem stanu samochodu, to Budget w Szwecji.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#294 PostWysłany: 15 Lut 2019 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Wszystkie te triki, łącznie z przenoszeniem podpisu z tableta na umowę, są szczegółowo i wielokrotnie opisane w opiniach na trustpilocie, powinna to być lektura obowiązkowa dla wszystkich chcący skorzystać z usług Goldcar/Interrent/Rhodium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#295 PostWysłany: 06 Kwi 2019 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Dzień dobry,
gdybyście znali jeszcze inne klony GOLDCAR lub GOLDSCAM, proszę, dajcie znać. Zbieram je w tabeli: http://dookolakuli.pl/2017/12/15/goldca ... ny_GOLDCAR

Załączniki:
klony.PNG
klony.PNG [ 29.75 KiB | Obejrzany 1425 razy ]
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#296 PostWysłany: 06 Kwi 2019 14:57 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
To że Interrent jest klonem Goldcar, to przesadne uproszczenie. Interrent powstał jako tania marka Europcara i z Goldcarem nie miał początkowo nic wspólnego. Jakiś czas temu Europcar przejął Goldcar i - jak gdzieś czytałem - postanowił zreorganizować cały biznes obsługując segment "premium" pod marką Europcar, segment średni jako Interrent, a do segmentu budżetowego przeznaczając Goldcar.
Oczywiście pojawia się pytanie, czy przejęcie przez nowego właściciela łączy się z zaprzestaniem nieuczciwych praktyk przez Goldcar, czy też dojdzie do czegoś odwrotnego - Goldcar "zarazi" swoimi praktykami pozostałe marki Europcar. Póki co pytanie jest otwarte i warto całą grupę Europcar traktować z ograniczonym zaufaniem. Zresztą cała ta branża (wypożyczalnie samochodów) zasługuje na to, żeby ją traktować z ograniczonym zaufaniem :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#297 PostWysłany: 06 Kwi 2019 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie wiem czy to dużo wniesie, ale od jakiegoś roku wypożyczam cyklicznie z Europcara w Dublinie (samo wypożyczenie przez ich low-costową irlandzką markę 'carhire', ale poza rezerwacja w internecie przez stronę carhire i jeden plakat w biurze informujący że 'carhire to tu', wszystko wygląda w 100% na europecar), do tej pory, nie wiem, 15x wypożyczałem może? (90 % to wypożyczenia weekendowe pt wieczór - niedz. wieczór / pon rano) i miałem do tej pory jedną szkodę. I to na 99% dlatego, że w okolicach 7 czy 8 wypożyczenia przestastałem oglądać te samochody, bo mi się nie chciało :P A ubezpieczenia od nich nie biorę nigdy (mam zewnętrzne).

Więc nie wiem jak gdzie indziej, ale w Irlandii póki co europcar bardzo spoko jest.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez marcino123, 07 Kwi 2019 19:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#298 PostWysłany: 06 Kwi 2019 19:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Sądząc po fuzji Interrentu i Goldcara raczej IR nie jest pozycjonowany na "środek", tylko przewidziany jest do zniknięcia, połknięty przez Goldcar (choć patrząc na opinię GC, na miejscu Europcara postąpiłbym odwrotnie).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#299 PostWysłany: 13 Kwi 2019 18:53 

Rejestracja: 13 Kwi 2019
Posty: 2
Część, proszę Was o pomoc. Chcę wynająć samochód w goldcar w Faro. W warunkach wynajmu jest taka informacja:


Wkład własny
Wkład własny na wypadek szkód w wynajętym samochodzie wynosi EUR 2000.0 (Zawiera podatek), a wkład własny od jego kradzieży to EUR 2000.0 (Zawiera podatek). Upewnij się, że masz dostępną kwotę wkładu własnego na swojej karcie w momencie odbioru samochodu.

Depozyt
Przy odbiorze pojazdu wypożyczalnia wymagać będzie depozytu w wysokości EUR 2100.0. Jest to kwota zablokowana na karcie kredytowej, która stanowi gwarancję na wypadek uszkodzenia lub kradzieży pojazdu. Kwota ta zostanie automatycznie zwolniona, jeżeli w okresie wynajmu nie wystąpi uszkodzenie lub kradzież pojazdu.

Czy to oznacza, że zablokują mi na karcie 6100 euro? Czy tylko depozyt 2100 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#300 PostWysłany: 13 Kwi 2019 19:18 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
2100
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group