Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3621 PostWysłany: 12 Lut 2019 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10934
HON fly4free
Ja mam premium i jestem zadowolony, szczególnie z jednorazowych kart. Gdyby dodali jeszcze MC a nie tylko VISA byłoby super.


Ostatnio edytowany przez skrzat, 12 Lut 2019 12:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#3622 PostWysłany: 12 Lut 2019 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
jaksięmasz napisał(a):
Przy zwykłym przelewie pokazywało termin realizacji 7 dni, więc nie wiem jak jest w rzeczywistości.


W rzeczywistości pieniądze na drugi dzień na rachunku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3623 PostWysłany: 12 Lut 2019 13:59 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Raz mi się spieszyło i wybrałem Turbo - pieniądze przyszły później niż by miały przyjść zwykłym. Na szczęście zwrócili opłatę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3624 PostWysłany: 12 Lut 2019 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Witam,
płaciłem na expedia.com revolutem 104$ i ściągnęło mi podwójnie płatność - dwa razy pod rząd taka sama kwotę. Wie ktoś co z tym zrobić żeby moneta wróciła na moje konto?
Zgłaszać gdzieś - pisać. Miał już ktoś podobną sytuację. Szukam w temacie ale 182 strony i nie mogę znaleźć

Jest wyjaśnienie, że:
"Niektóre restauracje, w szczególności w Stanach Zjednoczonych, wstępnie autoryzują kartę Revolut na łączną kwotę na przykład 40 $. Po podpisaniu przez Ciebie pokwitowania i zdecydowaniu, czy chcesz zostawić napiwek, zamykają transakcję, kończąc sprzedaż lub dodając napiwek, a następnie finalizują sprzedaż. Jeśli dodasz napiwek, na koncie Revolut może pojawić się druga opłata, w tym napiwek – na przykład 47,50 $. To będzie widoczne w historii transakcji jako podwójna opłata, dopóki sprzedawca nie anuluje wstępnej autoryzacji. Zwrócenie środków do bieżącego salda może potrwać do 15 dni roboczych"
Wyjaśniają o jakiś restauracjach i napiwkach - zwrocie do 15 dni. Tylko, że to żadna restauracja i nic o napiwku nie było mówione:)
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3625 PostWysłany: 12 Lut 2019 14:41 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Janobr napisał(a):
Czy do podstawowego konta Revolut jest nadal wydawana karta plastikowa, czy tylko wirtualna?

Planuje założyć Revoluta na potrzeby wyjazdu do Tajlandii, i obawiam się że bez fzycznej karty wiele mi on nie da.


Weź pod uwagę limity w opcji darmowej. Przy większych wydatkach czasem lepsza walutówka z banku, jeśli masz taka opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3626 PostWysłany: 12 Lut 2019 14:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@kojot_lubin
W aplikacji jest info o problemach i księgowaniu podwójnych kwot.
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3627 PostWysłany: 12 Lut 2019 14:44 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
kojot_lubin napisał(a):
Witam,
płaciłem na expedia.com revolutem 104$ i ściągnęło mi podwójnie płatność


Dokładnie tak robią, blokują na kwotę, a jak zapłacisz przy wymeldowaniu to księguje się płatność, choć blokada schodzi dopiero po kilku dniach. Przy wyższych kwotach rezerwacji takie mrożenie boli.
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3628 PostWysłany: 12 Lut 2019 14:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@baja
Chyba piszesz nie na temat.
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3629 PostWysłany: 12 Lut 2019 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Potwierdzam to o czym pisał @lendziro i przestrzegam przed wysyłaniem pieniędzy przez Revo na konto walutowe w Raiffeisen. Ponad tydzień temu wysłane dolary i nadal ani widu ani słychu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3630 PostWysłany: 12 Lut 2019 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Dzięki wielkie.
Napisałem na czat - dokonali zwrotu.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3631 PostWysłany: 12 Lut 2019 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Mi wysłali potwierdzenie przelewu i poprosili o udanie się do Raiff...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3632 PostWysłany: 12 Lut 2019 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
wysłali Ci potwierdzenie przelewu czyli MT103 ale nie wysłali potwierdzenia przekazania fizycznie pieniędzy MT202 a to dwie różne rzeczy - choć twierdzą że są czyści . Ja od 2ch dni staram się uzyskać potwierdzenie komunikatu MT202 i słyszę tylko " przekazałam Twoją prośbe do odpowiedniego zespołu"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3633 PostWysłany: 12 Lut 2019 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Może @kojot_lubin coś więcej napisze jak to u niego wyglądało, bo zdaje się skończyło się może średnio, ale jednak szczęśliwie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3634 PostWysłany: 12 Lut 2019 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
W apce jest takie info:

Załącznik:
51813425_246631749557106_8198222321790484480_n.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3635 PostWysłany: 12 Lut 2019 16:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Pisałem o tym już w #3638
Góra
 Profil Relacje PM off
nowhere lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3636 PostWysłany: 12 Lut 2019 16:31 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
baja napisał(a):
Janobr napisał(a):
Czy do podstawowego konta Revolut jest nadal wydawana karta plastikowa, czy tylko wirtualna?

Planuje założyć Revoluta na potrzeby wyjazdu do Tajlandii, i obawiam się że bez fzycznej karty wiele mi on nie da.


Weź pod uwagę limity w opcji darmowej. Przy większych wydatkach czasem lepsza walutówka z banku, jeśli masz taka opcję.


No właśnie to mnie trochę kusi - Tak jak o USA nie mam obaw (mam USD podpięte pod kartę w ING), ale 2 tygodnie w Azji może być więszym wyzwaniem.

Tylko zastanawiam się czy brać premium, czy może przyjanuszować i brać jednego Revoluta na Siebie i jednego na narzyczoną :)

Chociaż śliczne błyszczące karty na mnie dużym argumentem.

P.S. Wiadomo na ile czasu trzeba się zobowiązać do Premium?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3637 PostWysłany: 12 Lut 2019 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Jeszcze w sprawie przelewów do Raiffeisen. Bank odpowiada:

Dzień dobry,
wskazana płatność została zwrócona, ponieważ nasz bank nie otrzymał pokrycia środków pieniężnych z banku zagranicznego. Nadawca przelewu wysłał jedynie komunikat bez środków pieniężnych. W celu otrzymania poprawnie przelewu proszę o kontakt z nadawcą przelewu.


Tak więc sytuacja taka sama jak u @lendziro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3638 PostWysłany: 12 Lut 2019 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Witam, troszkę szczegółowiej:
u mnie odbyło się bez większego stresu (aczkolwiek nikt nie lubi jak mu kasa znika):
- rano zapłaciłem na expedia.com kartą revolut 104$;
- następnie sprawdziłem środki okazało się, że mam około 400 PLN mniej, także zacząłem sprawdzać co i jak - okazało się, że płatność 104 $ dla expedii zeszła mi podwójnie - dwa razy pod rząd po 104$ w odstępie kilku minut;
- w aplikacji pod płatnością wcisnąłem: "Coś się nie zgadza? Skontaktuj się z nami!"
- wyskoczyło kilka opcji wcisnąłem "Płatność kartą została naliczona podwójnie"
- wyskoczyła automatyczna informacja: "Niektóre restauracje ... (cytowałem stronę wcześniej)"
- wcisnąłem napisz do nas i uruchomił się czat - opisałem krótko sytuację;
- chyba automat odpowiedział, że nie rozumie i żebym opisał sprawę prościej;
- krótko opisałem;
- nastąpił zwrot 104 $;
Tak wyglądała sytuacja u mnie - pierwszy raz tak mi się stało.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3639 PostWysłany: 13 Lut 2019 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
lendziro napisał(a):
To może ja napisze o pewnym problemie który był tu już poruszany a mam go już kolejny raz.
w styczniu wysyłałem 100 USD z Revoluta do Raiffeisen Banku na konto USD , pieniądze nie doszły ale po 5 dniach zostały zwrócone na konto Revolut. Sprawę zbagatelizowałem. 30 Stycznia ponownie wysłałem 50 USD z Revoluta do Raiffeisen Banku.
no i do dzisaj sie nie doczekałem ani zwrotu ani wpływu na konto w Raiffieisen.
Z racji że pracuje w banku poprosiłem znajomych w płatnościach zagranicznych o co kaman z moja transakcja i tak
1/ W dniu 31.01.2019 Revolut wysłał komunikat MT103 w którym definiuje sie min informacje o kwocie przelewu , bankach pośredniczących i banku odbiorcy.
Jako bank pośredniczący wystąpił BARCGB22XXXX jako bank odbiorcy RCBWPLPW (czyli Raiffeisen)
2/ Komunikat ten MT103 doszedł do RCBWPLPW ale kolejnym krokiem aby zaksięgować kasę na docelowym koncie jest otrzymanie komunikatu MT202 , który z grubsza mówi o tym ze kasa fizycznie jest na koncie nostro banku odbiorcy. Ten komunikat MT202 nigdy nie doszedł do RCBWPLPW w zamian za to bank pośrednika czyli BARCGB22XXXX przysłał komunikat MT192 do RCBWPLPW o skasowaniu transakcji czyli informacji że kasy nie wyśle.
Dzisiaj rozmawiałem na chat Revoluta tłumaczyłem i pytałem sie kiedy kasa wróci. Kazali czekać do jutra.
Ponadto w płatnościach zagranicznych w moim banku powiedziano mi że BARCGB22XXXX czyli BARCLAYS BANK notorycznie nie przysyła potwierdzenia wysłąnia kasy czyli komunikatu SWIFT MT202. I tu rodzi się pytanie czy jest to jakiś problem z tym bankiem (któy akurat jest pośrednikiem Revoluta) Czy z samym Revolutem.
Dlatego też zalecam ostrożność z lokowaniem grubszej kasy w Revolucie i przelewaniem grubszej kasy przynajmniej w USD.
Robiłem przelewy w CHF , PLN i bez problemu przychodziły ale lepiej dmuchać na zimne


Sprawa się dobrze zakończyła ale dopiero po złożeniu oficjalnej reklamacji. Kasa wczoraj została oddana.
Obawy budzi we mnie tylko zapis jaki dostałem w odpowiedzi na reklamacje.
cyt:
Warto podkreślić, że z naszej strony przelew został wyekspediowany poprawnie, niestety, potem nastąpiło opóźnienie w banku pośredniczącym (za tego typu opóźnienia ani wynikłe z nich ewentualne straty nie bierzemy odpowiedzialności zgodnie z zapisem 24.6 w naszych warunkach usługi).
24.6. We shall not be liable to you for any:
delay or failure to perform our obligations under these Terms (including any delay in payment) by reason of any cause beyond our reasonable control including but not limited to any action or inaction by you or any third party, any Force Majeure Event, bank delay, postal delay, failure or delay of any fax or electronic transmission, any accident, emergency, act of god or any abnormal or unforeseeable circumstances.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3640 PostWysłany: 13 Lut 2019 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10934
HON fly4free
Odnośnie saloników za 119,99 zł, to np. kupując lot Wizzairem z Charleroi jest możliwość dokupienia na ich stronie saloniku za 15€, czyli 2x taniej niż w Revolut :D
EDIT: W Budapeszcie za 6550 HUF czyli ok. 90 zł, co nadal jest tańsze niż w Revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Nikt oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group