Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3681 PostWysłany: 19 Lut 2019 11:06 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 48
Loty: 114
Kilometry: 235 566
Gdzie w apce 5.2.0 sprawdzamy limit doładowań? Kiedyś to sprawdzałem ale zapomniałem.. Dzięki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#3682 PostWysłany: 19 Lut 2019 11:30 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Wiecej -> Profil -> Limit doladowan
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Madbal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3683 PostWysłany: 19 Lut 2019 11:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
kacper451 napisał(a):
@xyrxis miałem 3 razy już blokadę, jak blokują to nie można wysłać pieniędzy użytkownikom, doładowywać konta kartami ani robić przelewów, natomiast działają płatności kartami...
oraz przelewy od innych użytkowników do nas. Generalnie oni dostają sraczki nie o ruchy na koncie tylko o brak pokrycia w wynagrodzeniach/oszczędnościach/funduszach,
ostatni siedzeniem dwa dni na czacie zanim mi kolejny raz mi odblokowali, ciągle jest ta sam śpiewka i te same tendencyjne pytania i jestem więcej niż pewien ze to nie będzie ostatni blokada,
najwyżej się z nim pożegnam, zaczynaj drażnić mnie te blokady i później te same moje fikuśne tłumaczenia.


U mnie blokada wygląda tak samo.

Jakie pytania dostawałeś na chatcie?

Czy musiałeś przedstawiać dokumentacje pokrywającą 100% wartości doładowań? Czy można trochę przekroczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3684 PostWysłany: 19 Lut 2019 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Darmowe karty biznesowe dla wszystkich pracowników:
https://blog.revolut.com/get-the-busine ... your-team/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3685 PostWysłany: 19 Lut 2019 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Długo się zbierałem za napisanie tego posta wiedząc jak bardzo zostanę pojechany w stylu "użyj wyszukiwarki"...

OK - mogę to zrozumieć, ale próbowałem a samodzielne przekopanie się przez prawie 3700 postów wydaje się ponad siły.

Pozwolę sobie zatem zadać kilka pytań i być może przydadzą się one dla innych, którzy będą poszukiwali

Zatem zaczynamy:

1. do Revoluta mam podłączoną kartę debetową. Czy jeżeli na Revolucie mam zero (w każdej walucie) to jest możliwość płatności tak, żeby Revolut sam sobie obciążył debetówkę ?
2. jak jest rozliczana płatność w walucie, której Revolut nie ma w swoim koszyku (np. ukraińskie hrywny lub bardziej egzotycznie rubel białoruski) ? Tzn. konto jakiej waluty jest obciążane ? Czy Revolut ma stałe pary przez które przelicza ? Tzn. np. UAH zawsze na USD a inną walutę np. standardowo na EUR czy może od razu rozlicza po swoim średnim czyli UAH->PLN.
Niby przy braku spreadów to nie ma znaczenia ale jestem ciekaw.
3. czy jeżeli posiadam na Revolucie np. 10 GBP i dokonuję płatności 10 EUR to Revolut sam pobierze z subkonta w GBP ekwiwalent 10 GBP ?

Mój dotychczasowy sposób działania Revoluta to było zasilanie w PLN i potem zamiana na walutę w jakiej dokonywałem płatności.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3686 PostWysłany: 19 Lut 2019 18:01 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
1) Nie - tak działa inna karta - Curve. Revoluta trzeba doładować przed transkacją.

2) To było kilka razy opisywane w tym wątku. Kolejność obciążania jest następująca
a) konto w walucie transakcji
b) konto podstawowe - w naszym przypadku PLN
c) konto w innej walucie najwyższym saldem
Na obciążanym subkoncie waluty musi być wystarczająca kwota na całą transakcję - nie ma możliwości obciążenia 2 subkont dla 1 transakcji.

3) tak - zgodnie z opisem powyżej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3687 PostWysłany: 19 Lut 2019 18:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
SPLDER napisał(a):
Na obciążanym subkoncie waluty musi być wystarczająca kwota na całą transakcję - nie ma możliwości obciążenia 2 subkont dla 1 transakcji.
Z powyższym się nie zgodzę, ponieważ u mnie tak było, że pobrało mi część z jednego subkonta, i część z drugiego - przy jednej transakcji.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3688 PostWysłany: 19 Lut 2019 18:32 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Być może to zmienili - niemniej w FAQ nadal jest info że obciążone może być wyłącznie 1 subkonto , a jak na każdym z subkont brakuje środków na całość transakcji to zostanie odrzucona.

We don't take funds from more than one currency balance at a time, so if there are no currency wallets with sufficient funds, the transaction will be declined.
https://www.revolut.com/en-DE/help/expl ... r-spending
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3689 PostWysłany: 19 Lut 2019 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
xyrxis napisał(a):
Wiecej -> Profil -> Limit doladowan

zainstalowałem wersje 5.2.0 ale nadal nie mam w zakładce profil limitu doładowań?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3690 PostWysłany: 19 Lut 2019 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
@Tomo14 można za to ustawić sobie automat, że jeśli saldo spadnie poniżej np. xx PLN, to automatycznie doładuje konto kwotą np. XXX PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3691 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@skrzat

Gdzie to się ustawia ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3692 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:45 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
SPLDER napisał(a):
Być może to zmienili - niemniej w FAQ nadal jest info że obciążone może być wyłącznie 1 subkonto , a jak na każdym z subkont brakuje środków na całość transakcji to zostanie odrzucona.

We don't take funds from more than one currency balance at a time, so if there are no currency wallets with sufficient funds, the transaction will be declined.
https://www.revolut.com/en-DE/help/expl ... r-spending

Sprawdzone miesiąc temu. W przypadku gdy na koncie miałem Euro (kraj waluty euro) ale zabrakło go na całość transakcji, całość rachunku została pokryta w innej walucie w tym wypadku tej której miałem najwięcej na koncie revoluta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3693 PostWysłany: 20 Lut 2019 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
@Tomo14
https://www.revolut.com/pl-PL/help/zacz ... tomatyczne
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3694 PostWysłany: 20 Lut 2019 08:23 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Ja mam pytanie - jak sprawdzić pełny nr rachunku, np. w GBP ? Jak wchodzę na zakładkę konto to w nr IBAN owszem mam cyfry, tylko zaczynające sie od GD68 REVO....tak przecież przelewu nie zrobię, pełny nr rachunku mam tylko w PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3695 PostWysłany: 20 Lut 2019 08:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
No właśnie tak wygląda poprawny numer konta w GB
Pierwszy lepszy przykład z Google jak wyglądają numery konta w uk: https://transferwise.com/gb/iban/uk/lloyds

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3696 PostWysłany: 20 Lut 2019 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Dokładanie. Też wysyłałem funciaki. Następnego dnia odbiorca miał na koncie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3697 PostWysłany: 22 Lut 2019 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
pytanie do tych co robili przelew międzynarodowy - jak długo "szedł " Wam przelew ?
wysłałem przelew do niemieckiego banku 18 lutego i odbiorca twierdzi , że nadal nie ma kasy :(. Rita z bota ciągle wypluwa standardowe regułki o przelewach :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3698 PostWysłany: 22 Lut 2019 23:10 

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 8
idado napisał(a):
pytanie do tych co robili przelew międzynarodowy - jak długo "szedł " Wam przelew ?
wysłałem przelew do niemieckiego banku 18 lutego i odbiorca twierdzi , że nadal nie ma kasy :(. Rita z bota ciągle wypluwa standardowe regułki o przelewach :(


Na czacie wpisz komendę: Live Agent
Wtedy z konsultantem porozmawiasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3699 PostWysłany: 23 Lut 2019 06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Zawsze maks. 3 dni robocze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3700 PostWysłany: 24 Lut 2019 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
Przy płatności kartą w PL też pyta Was o przewalutowanie (DCC)? Revolut Mastercard, przy VISA tego nie było...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ricinus78 oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group