Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 343 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Gru 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Dryblas napisał(a):
A mam pytanie jak wasze ogólne wrażenie z podróży Scootem na długim dystansie zastanawiam się nad BKK lub SGN z TXL. Standart jak w Rayanie czy bliżej do normalnych linii? Z drugiej strony loty z THX do Azjji obsługują na 787 więc źle nie możne być. Brać ich pod uwagę czy dorzucić około 200 PLN i lecieć Katarczykiem albo turkiem?

Miałem okazję lata lowcostami na long haulach i pomimo, że samoloty prawie nówki, to raczej będę omijał. Już wolę słabego Ukrainiana. Czasami nawet nie trzeba dorzucać, w promocji można polecieć Turkishem, Qatarem czy innym Emiratesem do np Namibii czy Madagaskaru za 1300-1800zł.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 11 Sty 2019 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Wg strony scoota, można się niby odprawić online, ale ktoś tu pisał na forum, że trzeba iść na lotnisku TXL do check-in żeby się odprawić.
Mam lot TXL-SIN-BKK na jednym bilecie, rozumiem, że online mogę zrobić 2 osobne odprawy TXL-SIN i SIN-BKK czy jedna odprawa? Może ktoś powiedzieć jak to jest w rzeczywistości? Bagaż tylko podręczny.

edit
dobra wygląda na to, że się nie da online :evil:
Web Check-in is NOT available for:
Journeys with multiple connecting flights
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 11 Sty 2019 13:50 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@cypel, tak jak napisales - odprawa online nie jest mozliwa. Co wiecej, w TXL niestety nie odprawia Cie na lot SIN-BKK i bedziesz musial isc do transfer desku w SIN. Polecam nie uzywac ruchomych chodnikow tylko biegusiem ominac ludzi i zasuwac zeby potem nie tracic czasu w kolejce. Najprawdopodobniej duza czesc pasazerow Twojego lotu tez bedzie leciala gdzies dalej.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 11 Sty 2019 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Leciałam parę dni temu SIN-ATH.
Lot opóźniony o 2 godziny - biorąc pod uwagę że pierwotnie wylot miał być o 3 w nocy to było to średnie, ale sam lot był znośny. Może dlatego że padłam ze zmęczenia zaraz po starcie i pierwszy raz przespałam kilka dobrych godzin w samolocie.
Wnętrze 787 bardzo podstawowe i wysłużone - pierwszy raz widziałam tak brudną podłogę w samolocie. Najbardziej uciążliwy był chyba brak rozrywki pokładowej - leciałam z 7-latkiem i przy ponad 12h locie nie było to mile widziane ;)
Ale ogólnie stosunek jakości do ceny nie jest najgorszy i może jeszcze kiedyś skorzystam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 11 Sty 2019 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Scoot będzie latać do Laosu i to od razu do dwóch miast: byłej (Luang Prabang) i obecnej stolicy kraju. Czekamy na promocje, bo obecna cena lotów z Berlina nie zachwyca. Niewiele taniej jest z Aten.

Załączniki:
capture-20190111-165532.png
capture-20190111-165532.png [ 42.29 KiB | Obejrzany 4795 razy ]
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 18 Sty 2019 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
xyrxis napisał(a):
Co wiecej, w TXL niestety nie odprawia Cie na lot SIN-BKK

Dostałem 2 BP na TXL-SIN i SIN-BKK :D
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 20 Sty 2019 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Kojarzy ktoś czy posiłki trzeba zamawiać przed lotem czy jest opcja zakupu na pokładzie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 20 Sty 2019 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Z tego co widziałem to ludziska zamawiali też jedzenie w trakcie lotu.
Serio, chcesz płacić za to samolotowe gówno extra?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 21 Sty 2019 16:57 

Rejestracja: 21 Sty 2019
Posty: 1
Loty: 7
Kilometry: 18 826
Ma ktoś jakieś doświadczenie z automatycznym przyznawaniem miejsc przy check-in ? Jakie są szanse że przy odprawie dwóch osób rozrzuci nas po samolocie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 21 Sty 2019 19:01 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Z tego co wiem to raczej nie rozrzucaja po samolocie. Na wszystkich czterech segmentach TXL-SIN-HKT-SIN-TXL siedzielismy kolo siebie.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 31 Sty 2019 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Na powrocie w DMK też mnie odprawili na odcinek SIN-TXL i dostałem 2 karty pokładowe.

Co do samego scoota, dziadostwo, kabiny brudne i zmęczone, boarding i odlot zawsze opóźniony, personel pokładowy średnio uprzejmy. Na trasie DMK-SIN jak zaczęli podgrzewać to swoje żarcie to myślałem, że się porzygam. Zasmrodzili całą kabinę :oops: . Mój pierwszy i ostatni raz z nimi.

W TXL ważyli mi podręczny, miałem 10 kg, ale się nie czepiali, na pozostałych odcinkach zero zainteresowania bagażem podręcznym, ani rozmiar ani waga nikogo nie interesowała.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 31 Sty 2019 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
cypel napisał(a):
Na powrocie w DMK też mnie odprawili na odcinek SIN-TXL i dostałem 2 karty pokładowe.


Mając dwie karty korzystałeś z transferu w Singapurze ???
Czy przechodziłeś odprawy ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 31 Sty 2019 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@yaacek Żadnych odpraw
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 31 Sty 2019 14:41 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 211
niebieski
leciałem :) i może miałem szczęście bo samolot czyściutki, obsługa miła i uśmiechnięta i nie miałem żadnych opóźnień na trasie TXL-SIN i HKT-SIN-TXL. Na lotnisku w Berlinie ważą bagaż podręczny w moim przypadku walizka (9 kg ) Miałem jeszcze plecak( 6 kg) którego nikt nie sprawdzał. Na lotnisku Phuket dwa bilety do Berlina - nikt nie sprawdzał wymiarów i nie ważył bagaży ( a miałem walizkę i plecak :shock: ) Więc jak się kupi bilety w dobrej cenie to opcja lotu bezpośredniego do Singapuru spoko.Chyba, że ktoś potrzebuje jedzenia, dużej walizki, kocyka, szczoteczki i pasty do zębów to nie ta linia lotnicza :) a z jedzeniem odgrzewanym na pokładzie samolotu to śmierdzi chyba zawsze jak siedzisz w klasie ekonomicznej :lol: :lol: :lol: a jeszcze po pobycie w Singapurze wylot na Phuket i wydruk bilety w automacie, więc nikt nawet na bagaże nie spojrzał :ugeek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 02 Lut 2019 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Leciałem na trasie TXL-SIN-SGN i z powrotem.
Osobiście nie mam żadnych krytycznych uwag. Ponieważ to tania linia nie spodziewałem się wygód, ani systemu rozrywki pokładowej. Wszystko o czasie.
Loty na trasie Berlin-Singapur i odwrotnie na pokładzie Dreamlinera. Okanapkowałem się na podróż i obsługa nie robiła żadnych uwag. Można kupić jedzenie na pokładzie, a najtańsze były nudle zalewane wrzątkiem w cenie 5 SGD (ok. 14zł), czyli znośnie. Jakieś dania na ciepło typu kurczak curry w cenie od 12 SGD. Miejsca na nogi na pewno więcej niż w B737 ryanair , a oparcia siedzeń odchylają się.
Odprawę robiłem na lotniskach. W Berlinie od razu też na kolejny przelot (SIN-SGN), w Ho Chi Minh tak samo (SIN-TXL). Prosiłem o miejsca w środkowym rzędzie i takie dostałem. Muszę pochwalić bardzo miłą obsługę przy odprawie na lotnisku SGN, rewelacja.
Bagaż podręczny ważony tylko w Berlinie przy odprawie, dalej już nie.

P.S. Pomimo, że zakup z przesiadką w SIN, to tak jakby dwie rezerwacje, to umożliwia skorzystanie z darmowej wycieczki po Singapurze. Wycieczka organizowana jest przez port lotniczy Changi i przeznaczona jest dla osób, które mają długą przesiadkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
miron40a lubi ten post.
miron40a uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 07 Lut 2019 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Hej. Krótkie podsumowanie ode mnie. Leciałem dziś na trasie Singapur Kuching. Odprawę zrobiłem przez Internet. Wydrukowane karty pokładowe jednak nie działały podczas kontroli paszportowej i na gate'ach. Musiałem udać się na stanowisko Scoot'a po pieczątkę. Poszło jednak sprawnie mimo kolejek so stanowisk. Sam lot ok, bez opóźnienień. Obłożenie na poziomie 65-70%. Niektóre rzędy były wolne i po starcie stewardesy pozwalały się przesiąść (lekko nas rozsadziło między przejściem w ostatnim rzędzie). W samolocie pełnym lokalsów spotkaliśmy dwie Polki :). Forclazy 50 ze stelażem przeszły bez problemu. Do tego druga torba. Nikt nie sprawdzał ani nie ważył.
Pozdrowienia z Borneo
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 10 Lut 2019 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Czy ktos z Was odprawial sie online na wyloty z TXL-SIN i nadawal pozniej jeszcze glowny na TXL ? Lecialem jakies 5 mies temu na tej trasie, ale pozniej jeszcze dalej mialem lot wiec odprawa online nie byla mozliwa. Teraz mam czysty TXL-SIN i dosyc malo czasu w Berlinie dlatego zastanawiam sie czy to mi nie pozwoli zaoszczedzic ok 30 Min. Ostatnim razem kolejka do odprawy byla naprade spora.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 23 Lut 2019 17:13 

Rejestracja: 19 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 46
Kilometry: 96 465
Leciał ktoś z przesiadką w Singapurze z bagażem nadawanym ? Chodzi mi o to czy odbieram ten bagaż i znowu go nadaje czy jest w tradycyjnych liniach ze linia się tym zajmuje i przeniesie na następy lot. Chce wyskoczyć na pare godzin do miasta i nie mam zamiaru chodzić z walizką. Bilet OW na jednej rezerwacji. ATH-SIN-KUL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 23 Lut 2019 17:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
google nie gryzie...

https://www.flyscoot.com/en/fly-scoot/b ... ly/baggage
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Jurkiewicz 1 uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 03 Mar 2019 20:53 

Rejestracja: 03 Mar 2019
Posty: 1
Leciałam liniami Scoot z Berlina do Australii, bilety zamówiłam pół roku wcześniej i przez ten cały czas przekładali mi loty. Przynajmniej 6 razy przyszły mi maile ze zmianą dat podrózy, ostatnia zmiana miesiąc przed wylotem. Wówczas okazało sie, że muszę zostać w Australii tydzień dłużej niż planowałam. Wybór był taki, że albo rezygnuje i dostaje zwrot 120% za bilety albo wybieram najbliższy wolny termin wylotu z Australii, czyli tydzień później niż planowałam stamtąd wrócić. Ogólnie z jedzeniem swojego jedzenia na pokładzie nie ma problemu, można śmiało jeść. W drodze powrotnej z Australii do Singapuru zamiast linii Scoot podstawiono nam samolot Singapure Airlines, na którym komfort podróży był o wiele lepszy + darmowe posiłki i ciasteczka. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 343 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group