Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3421 PostWysłany: 15 Sty 2019 23:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
lebros uważa post za pomocny.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: revolut
#3422 PostWysłany: 16 Sty 2019 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Na przełomie roku w ciągu 10 dni korzystałem, a w zasadzie próbowałem korzystać z revoluta w Izraelu.

Z reguły moja karta nie działała - to znaczy próbując korzystać z bankomatów, te wyświetlały komunikat „proszę wyjąć kartę", by czasami za dwudziestym razem następowała akceptacja. Mówię tu o bankomatach „przysklepowych", coś jak u nas euronetu, przy których widziałem nawet raz kartkę, by dla kart niewydanych w Izraelu próbować do skutku. Karta revolut towarzyszki miała ten sam problem. Bankomaty banków działały normalnie.

Gorzej było z płatnościami. Główną, i z reguły jedyną formą płatności jest w Izraelu przeciągnięcie paskiem magnetycznym. W sklepach, restauracjach, zazwyczaj moja karta nie działała. Zdarzało się też, że zadziałała za dziesiątym razem, ale przeważnie działała dopiero, gdy sprzedawca stosował patent z owinięciem karty kartką papieru(by ją pogrubić?). Czasami jednak nie chciała działać w ogóle, na przykład na targu Mahane Yehuda w Jerozolimie, a ze sprzedawcą zrealizowaliśmy kilkadziesiąt prób, korzystając z różnych terminali.
Pieniądze oczywiście na koncie były, blokad żadnych też.

Z reguły w każdym z tych przypadków bez problemów działała za to(choć czasami za drugim razem) karta revolut mojej towarzyszki. Obie karty mastercard.
O co może chodzić? Jakieś uszkodzenie mechaniczne?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3423 PostWysłany: 16 Sty 2019 00:37 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Pabloo: wszystko na to wskazuje, mi nie tak całkiem dawno umarł paypas w Mastercard revolut - po prostu przestała działać zbliżeniowo - terminal nie reagował. Zgłosiłem na support wymienili za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3424 PostWysłany: 16 Sty 2019 01:42 

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 65
witam, pierwszy raz będę uzywał revolut za granica (szkocja) i mam pytanie jeśli głównym kontem jest PLN to jeśli wymienię z niego cześć pieniędzy na GBP to przy płatności w szkocji z którego konta pobierze pieniądze (zrobiłem wymianę i mam najpierw konto PLN a pod spodem GBP)?
muszę wymienić wszystkie środki z pln na gbp żeby pobierało w funtach czy mogę tylko część i automatycznie samo pobierze funty z konta gbp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3425 PostWysłany: 16 Sty 2019 02:42 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
powinno pobrac z GBP jak masz wystarczajace srodki na tym koncie
Góra
 Profil Relacje PM off
malyy123 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3426 PostWysłany: 16 Sty 2019 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
malyy123 napisał(a):
witam, pierwszy raz będę uzywał revolut za granica (szkocja) i mam pytanie jeśli głównym kontem jest PLN to jeśli wymienię z niego cześć pieniędzy na GBP to przy płatności w szkocji z którego konta pobierze pieniądze (zrobiłem wymianę i mam najpierw konto PLN a pod spodem GBP)?
muszę wymienić wszystkie środki z pln na gbp żeby pobierało w funtach czy mogę tylko część i automatycznie samo pobierze funty z konta gbp?


Tutaj masz opisaną kolejność, w jakiej obciążane będą rachunki:
-> https://www.fly4free.pl/forum/revolut,181,93883?start=3340#p1170141

Najpierw będzie próbował obciążać konto w GBP, potem PLN (domyślne) a na koniec to z największym saldem.
Góra
 Profil Relacje PM off
malyy123 lubi ten post.
malyy123 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3427 PostWysłany: 16 Sty 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Taka sytuacja z Aqaby w Jordanii z ostatniej niedzieli. Płacę za hotel za całą moją grupę revoultem, kasa schodzi z konta a terminal hotelu odrzuca transakcję :(. kolejna próba ale już wiadomo że odrzuci bo kasy na koncie za mało :(. Szybki chat do revo i informacja że kasa wróci 1-7 dni, a to nasza ostatnia noc w Jordanii i rano powrót do domu, a kasa się kończy, wcześnie rano lot powrotny, dalsza dyskusja z revo na chacie i info że chcą kod anulowania transakcji, a jego na wydruku z terminala brak, obsługa hotelu dzwoni do swojego banku a ten twierdzi że nie może podać kodu anulacji bo nie otrzymał płatności, revo upiera sie przy tym że to bank hotelu ma podać kod odrzucenia.i tak w kółko. koniec końców wysłałem do revo foto potwierdzenia odrzucenia z terminala i nie wiem czy to czy molestowanie ich na chacie spowodowało że kasa wróciła na rachunek. Szybki przelew na kartę revo przyjaciela i po kolacji, ponowna próba płatności revo, przeszło w 3 sek.
To moja pierwsza taka sytuacja, miał ktoś podobnie? a przy okazji info dla innych co może was czekać :(
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3428 PostWysłany: 16 Sty 2019 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Niezle jaja. To tym bardziej utwierdza ze zawsze trzeba w podrozy miec zapasowe srodki i karte bo nie tylko revo moze numer wywinac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3429 PostWysłany: 16 Sty 2019 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
W podróży warto mieć ze sobą ZAWSZE też gotówkę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3430 PostWysłany: 16 Sty 2019 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@lovenz , @cypel święte słowa, zapas na szczęście był, ale chciałem to wyjaśnić na miejscu na świeżo, odkręcanie tego z PL mogło być droższe niż hotel ;). Duży plus w moim wypadku dla stafu hotelowego na prawde pomocne chłopaki, a stwierdzenie że wyłożą za mnie kasę i potem im oddam, rozwaliło mnie tak samo jak info że mam iść cieszyć się ostatnim wieczorem wakacji i życiem :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3431 PostWysłany: 16 Sty 2019 11:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
A w jakim hotelu byłeś?

Ja w Akabie też miałem problemy z płatnością kartą (ale inną, wtedy jeszcze Revoluta nie miałem) i zero stresu dla nich. Jak teraz się nie udało, to możesz zapłacić później, poczekamy. Bardzo wyluzowani pod tym kątem byli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3432 PostWysłany: 16 Sty 2019 11:32 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No jasne, ze wart miec gotowke, ale jak np masz zaplacic za hotel 1000 USD to chyba "na wszelki wypadek" nie taszczysz ze soba tyle gotowki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3433 PostWysłany: 16 Sty 2019 11:53 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
hej
mbank zaproponował mi kartę VISA ŚWIAT INTENSIVE, jak ona wypada w stosunku do Revoluta? warto się tym zainteresować, R mam i używam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3434 PostWysłany: 16 Sty 2019 12:05 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@brzemia: jako backup do revoluta jest OK, przy walutach typu UAH czy THB czy RUB albo GEL na pewno będzie lepsza. Nie ma limitu wypłat z bankomatów. Jak zaoferowali Ci ją za free to warto mieć jako drugą.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3435 PostWysłany: 16 Sty 2019 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Sudoku napisał(a):
A w jakim hotelu byłeś?.

Nasz hotel to Maswada Plaza Hotel przy głównej ulicy, 10 minut spacerkiem do Syrian Palace polecanej na forum knajpki :) Hotel trochę zużyty ale staf ok jak już pisałem przy okazji kłopotu z Revo
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3436 PostWysłany: 16 Sty 2019 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 88
Loty: 184
Kilometry: 325 053
Dryblas napisał(a):
Taka sytuacja z Aqaby w Jordanii z ostatniej niedzieli. Płacę za hotel za całą moją grupę revoultem, kasa schodzi z konta a terminal hotelu odrzuca transakcję :(. kolejna próba ale już wiadomo że odrzuci bo kasy na koncie za mało :(. Szybki chat do revo i informacja że kasa wróci 1-7 dni, a to nasza ostatnia noc w Jordanii i rano powrót do domu, a kasa się kończy, wcześnie rano lot powrotny, dalsza dyskusja z revo na chacie i info że chcą kod anulowania transakcji, a jego na wydruku z terminala brak, obsługa hotelu dzwoni do swojego banku a ten twierdzi że nie może podać kodu anulacji bo nie otrzymał płatności, revo upiera sie przy tym że to bank hotelu ma podać kod odrzucenia.i tak w kółko. koniec końców wysłałem do revo foto potwierdzenia odrzucenia z terminala i nie wiem czy to czy molestowanie ich na chacie spowodowało że kasa wróciła na rachunek. Szybki przelew na kartę revo przyjaciela i po kolacji, ponowna próba płatności revo, przeszło w 3 sek.
To moja pierwsza taka sytuacja, miał ktoś podobnie? a przy okazji info dla innych co może was czekać :(
Warto pamiętać, że revolut to nie bank i często zdarzają się awarie czy niedogodności z płatnościami. Natomiast ja podczas pobytu płaciłem za hotel w Ammanie, płaciłem również w Petrze bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3437 PostWysłany: 16 Sty 2019 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@aragonix mam świadomość że revo to n ie bank, rezerwa byla i w gotówie i na innej karcie. Cała opisana sytuacja miała miejsce na sam koniec wyjazdu po kilku płatnościach przez cały nasz wyjazd które przebiegały zupełnie bezproblemowo.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3438 PostWysłany: 16 Sty 2019 19:04 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Licencję bankową już uzyskał i depozyty do 100,000 Eur są chronione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3439 PostWysłany: 16 Sty 2019 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 88
Loty: 184
Kilometry: 325 053
To, że uzyskali licencje w grudniu, nie czyni ich bankiem. Zanim wszystkie procedury zostaną wdrożone minie kilka miesięcy. Nigdzie nie ma informacji o ochronie środków w revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3440 PostWysłany: 16 Sty 2019 20:43 

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 8
Witam,
Niedługo syn (12 lat) wyjeżdża z opiekunem i grupką harcerzy na Bali na 3 tygodnie.
Od kogoś słyszałem, że warto założyć kartę Revolut.
Czyli zakładam konto na moje dane, rejestruję na mój telefon, po jakimś czasie dostaję fizyczną kartę, którą przekazuję synowi na różne wydatki na Bali.
Proszę o potwierdzenie czy taka operacja wystarczy? Podobno trzeba subkonta walutowe zakładać, jakie najlepiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: lotuss4 oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group