Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sie 2015 14:28 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Pytanie jakie wycieczki polecacie z San Pedro de Atacama i jakie ceny płaciliście?
W przewodnikach opisują poniższe atrakcje:
- Geysers del Tatio
- Valle de la Muerte, Mirador de Cari, Tres Marías, Valle de la Luna
- Laguna Cejar
- Lagunas Altiplanicas (National Park “Los Flamencos” (Chaxa Lagoon), ToconaoVillage, Socaire Village, Miscantiand Meñiques Lagoons)
- Tara Salt lakewith Monjes de la Pacana
- Rainbow Valley
- Puritama Hot Springs
- Piedras rojas (includes lagunas altiplánicas): Toconao Village, Laguna Chaxa (Flamingoes National park), Socaire village, andMiscanti y Meñiques lagoons,Salar de Talar and Piedrasrojas
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 14 Sie 2015 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Ceny zależą od pośrednika i ilości wycieczek które wykupujesz w pakiecie, za te które wymieniłeś bez Puritama Hot Springs zapłaciłem 55000CLP w zeszłym roku, od ręki na miejscu.
Sporo informacji znajdziesz w temacie :

lecimy-do-chile-z-fly4free,743,50212
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Sie 2015 15:17 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
Znalazłam w moich fotkach coś takiego:
Załącznik:
10808130_10152886907238482_60953907_n.jpg
10808130_10152886907238482_60953907_n.jpg [ 110.29 KiB | Obejrzany 5561 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 14 Sie 2015 15:52 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
próbowałam przejrzeć tamten wątek, już nawet 2 razy, ale po kilku stronach odpadam... bardziej liczylam na relacje po powrocie, co warto i jakie ceny udało się wytargować. Na pewno skuszę się na El Tatio i Valle de la Luna - na 1 dzień ok, szukam czegos na drugi. Potem ruszam na 3dniowa wycieczke do Uyuni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Sie 2015 16:10 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
Mnie się osobiście Valle del Arcoiris najmniej podobało. Polecam opcję Piedras Rojas + Lagunas Altipanicas. Z perspektywy czasu żałuję, że nie miałam tych trzech dni na Salar de Uyuni, kolega pojechał i był zachwycony. Mała rada: niektórzy się śmiali, że brałyśmy Diuramid, ale polecam. A najfajniejsza w mojej opinii knajpa w SP to Barros: chorillana, cazuela de vacuno i półlitrowe mojito :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Sie 2015 16:17 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Maxima moze drugi dzien-połowa dnia odpoczynku i zapoznanie sie z mieścina plus Laguna Cejar? My bylismy na Laguna Cejar, El Tatio i Valle de La luna i było swietnie pomimo tego ze przewodnicy nie szaleli w angielszczyźnie ;) (na el Tatio gościu mysle ze znał kilkanaście slow po ang ale był tak zabawny ze nie zamieniłbym go;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Sie 2015 16:23 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
zastanawiam się co lepsze... laguna cejar czy chaxa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Sie 2015 16:33 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Ja byłam na Geysers del Tatio, Valle de la Luna, Laguna Cejar. Wszystkie bardzo polecam. Bardzo żałowałam, że nie udało mi się wybrać na Piedras rojas. Z rad praktycznych - na gejzery trzeba koniecznie wziąć ciepłe ubrania, nawet rękawiczki, bo temperatura może spać poniżej zera. Na wycieczki na pustynię krople do oczu, bo piasek wdziera się niemiłosiernie.

Co do cen - nie pamiętam już poszczególnych cen każdej z wycieczek, ale przy mocnym targowaniu dało się spokojnie stargować ok. 25% ceny z cennika. Ceny w poszczególnych biurach bardzo porównywalne, biura które mają droższe wycieczki często mają np. lepszej klasy autobus albo bardziej obfite posiłki (o ile posiłek jest w programie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Sie 2015 16:40 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Byłem we wszystkich tych miejscach. W mojej opinii Salar de Tara będzie najlepszym uzupełnieniem.
Pomyśl nad wynajęciem samochodu i pozwiedzaniu na własną rękę. Drogi są jak najbardziej ok do wszystkich miejsc "wycieczkowych"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sie 2015 17:48 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
Mieliśmy przygodę, pan kierowca w drodze do Piedras Rojas złapał gumę, więc zależy jaką ekipą, ale sama auta nie pożyczyłabym (dwie blondynki na pustyni, mogłoby być ciekawie). Niemniej miejsce na złapanie gumy trafiło się świetne, nikt nie narzekał, poszliśmy na spacer ;)

PS. Na Chaxie było chyba dużo flamingów (piszę chyba, bo już mi się trochę pomerdały te miejsca).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Sie 2015 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
maxima napisał(a):
zastanawiam się co lepsze... laguna cejar czy chaxa?


Polecam oba miejsca - i tak oba leżą na Salar de Atacama i jadąc na Chaxa z San Pedro będziesz mijać okolice Laguny Cejar (nadłozysz może 30km drogi). Gdybym miał wybrać jedno miejsce, Chaxa zrobiła na mnie większe wrażenie z racji flamingów.

Warto odwiedzić też gorące źródła Puritama, w kierunku El Tatio, szczególnie jadąc tam własnym środkiem transportu, w popołudniowych godzinach można liczyć na pustki i jest tam bardzo przyjemnie.

Dla mnie niesamowitym doświadczeniem była nocna wycieczka poza San Pedro w celu obserwacji nieba. Pisałem o tym w wątku http://www.fly4free.pl/forum/obserwacja-nieba-na-atacamie,672,63180 - zdecydowanie warto!

Zainteresowanych odsyłam do naszej relacji z Atacamy na http://gdziesakasperki.pl/co-robic-na-pustyni-atacama-czesc-1/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sie 2015 09:19 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
dzięki. Liczyłam że wejdę do ALMA, ale niestety otwarte tylko w weekendy, a ja będę do czwartku :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Sie 2015 10:00 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
maxima, hotele w SP są dosyć drogie, więc wybrałyśmy, jak się później okazało, hostel na obrzeżach miasteczka. Codziennie podczas wieczornego powrotu do domu przechodziłyśmy na drugą stronę ulicy i gapiłyśmy się w niebo - coś niesamowitego. Niestety nie udało nam się wcisnąć w plan wyjazdu do obserwatorium, może następnym razem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Sie 2015 13:59 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
@efffka a jaki to hostel? też zastanawiam się, czy brac coś w centrum czy na obrzeżach, skoro człowiek całe dnie na wycieczkach, a w mieścinie poza bankomatem (pustym w weekendy;) nic nie ma
Są tam jakieś sklepy? Ceny pewnie odpowiednie? podobnie jedzonko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Sie 2015 19:01 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
@maxima, spałam tutaj: http://www.hostaldesert.cl/v2/index.php/es/, znajomi w Hostelu Rural (przecznica od Caracoles) i mówili, że też ok. Czy są sklepy? Nazwałabym je raczej sklepikami, ale tak, są. Z knajp, jak już wspomniałam, Barros (róg Tocopilla i Licancabur), druga, do której chodziłam na lunch to Paatcha na Caracoles (fajny kelner tam pracuje :mrgreen:). Ceny: za noclegi kosmiczne, w knajpach już umiarkowanie (no chyba, że wybierzesz się do takiej z paleniskiem w środku ;) ). Aa i musisz wiedzieć, że to "nie centrum" to spacerkiem 15 minut, więc straaaasznie daleko (na poranne wycieczki zgarniają Cię z hotelu, więc tym nie trzeba się martwić).
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 15 Sty 2019 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Co do cen wycieczek. Ostatnią rzeczą jaką należy zrobić to wykupić wycieczki przez internet. Będąc na miejscu ceny są o wiele niższe. Spowodowane jest to dużą konkurencją. Już nie mówiąc o jakichś składakach typu wykupienie 2 lub 3 wycieczek. Przykładowo wykupując wycieczkę na gejzery i piedras rojas udało się obniżyć cenę sumarycznie o jakieś 40 tysięcy CLP od jednej osoby, także ceny w internecie to jedno, a ceny na miejscu to drugie.

Edit: Zależy także co chce się zobaczyć, bo część miejsc jest stosunkowo daleko od San Pedro, nie mówiąc już o stanie drogi na gejzery. 18 tys. CLP wg mnie to dobra cena za taki przejazd. W cenie jakieś jeszcze śniadanie, przewodnik coś tam może ciekawego Ci opowie i odchodzi stres jeżeli miałoby się coś zepsuć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Sty 2019 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Super, jeszcze tylko myślę nad wyjazdem z Calamy do Uyuni czy sami busem, nocleg na miejscu i powrót busem, czy może wycieczkę 3,4 dniową, jakie są ceny za wycieczkę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2019 23:29 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
kostek966 napisał(a):
na miejscu czy przez net, lotnisko czy miasto ?
Na miejscu nigdy nie będziesz miał lepszej ceny, niż z wyprzedzeniem przez internet. Zarezerwuj sobie auto przez stronę. Obsługa wypożyczalni mówi tylko po hiszpańsku. Oczywiście brać na lotnisku. Ja brałem HYUNDAI CRETA 4X2 napęd na dwa koła, taki wystarczył. Natomiast zdecydowanie wysokie zawieszenie pomogło, na przykład jadąc do Valle Arcoiris (Tęczowa Dolina) parę razy pokonywaliśmy rzekę albo oczko wodne, i podwozie było mocno umoczone... zwykłym autem nie do przejechania, a miejsce świetne. Co do wycieczek, to jeszcze raz powtórzę: naprawdę szkoda kasy, warunkiem jest własne auto i wtedy absolutnie lepiej wykorzystasz swój czas, nie będziesz zależny od grafiku, możesz zostać po wschodzie słońca przy gejzerach, gdy już wszystkie praktycznie wycieczki się ewakuowały, możesz pospacerować, możesz zatrzymać się wszędzie, gdzie coś cię zainteresuje. Posiłki na wycieczkach? Mnie te rozkładane stoliczki śmieszyły... to ma być atrakcja? Do gejzerów też rano mogliśmy wyjechać później, niż wszystkie wycieczki, a i tak byliśmy przed wieloma busiarzami. Oczywiście wycieczki jeśli już, to kupować na miejscu w San Pedro de Atacama. Ta wiocha w 50% składa się z "biur podróży"... co do imprezy do Salar de Uyuni, to jest praktycznie standardowy pakiet na 4 dni (w wypadku powrotu do San Pedro), kosztuje około 190-200 USD, ale moi koledzy, którzy byli totalnie nawiedzeni i obeszli chyba z 15 biur, znaleźli takie, które im sprzedało to za 170 USD. Zresztą, na tym forum w relacjach ludzie (łącznie z Kamilem) opisali dokładnie co widzieli, i że wszędzie spokojnie dojechali autem sami.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 16 Sty 2019 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
ok, plan mam taki, przylatujemy do Calamy, tam bierzemy busa do Uyuni, na miejscu nocleg, wycieczkę po okolicy pół dnia albo cały dzień, następnego dnia wracamy busem do Calamy, bierzemy auto i jedziemy na objazd do SPA na 2 dni i zwiedzamy samodzielnie,
moje pytanie było czy do Uyuni zrobić tak jak w planie czy kupić wycieczkę tylko do Uyuni jeśli są z Calamy, bo rozumiem, że te 4 dniowe to Uyuni są połączone ze zwiedzaniem okolic SPA, czyli wszystko w jednym ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Sty 2019 11:17 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Czterodniowe wycieczki z SPdeA do S Boliwii są wycieczkami dedykowanymi do zobaczenia tylko i wyłącznie boliwijskiego Salar, oraz okoliczych atrakcji (Lagun itp). Przejazd z samego SPdeA do Uyuni, wraz z przejściem granicy, zabiera niemało czasu. Czwarty dzień na tych wycieczkach to powrót do SPdeA. Nie bardzo sobie wyobrażam jak chcesz się tam dostać (nawet jeśli pojedziesz te 8 h jakimś autobusem z Calama) i jakim sposobem zwiedzać okolice Salar w Boliwii. San Pedro i okoliczne atrakcje można zaliczyć mniej więcej w dwa dni intensywnego zwiedzania (własnym autem), ale bardziej komfortowe wydają się trzy dni, wtedy można zobaczyć rzeczywiście "prawie wszystko". Czasami przecież nie tylko się jeździ autem, ale również trochę chodzi na nogach. Klasyczna Dolina Księżycowa to minimum 3 h, ale jest tam tyle świetnych szlaków, że wypada spędzić więcej czasu... auto tylko w Calama, w San Pedro ceny wypożyczenia auta są drakońsko wysokie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group