Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#3721 PostWysłany: 08 Sty 2019 00:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jeśli zgodnie z poleceniem Bookingu wysłałeś im potwierdzenie z konta, na dowód pobrania opłaty przez hotel, jest duże prawdopodobieństwo,że dotrzymają słowa i zwrócą ci kwotę w imieniu hotelu.Czeka cię pewnie jeszcze kilkakrotne telefoniczne upomnienie się o to.Jak tylko minie te umowne 5 dni dzwoń ponownie,rzadko się zdarza by zrobili to bez przypominania.Im większa suma wchodzi w grę tym dłużej wszystko sprawdzają.Postaraj się by zapewnienie o ew.zwrocie kwoty przez booking, jeśli hotel tego nie zrobi, było mailowe ,a nie tylko ustne przez telefon .Czasami trudno potem udowodnić,że ktoś coś obiecał ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#3722 PostWysłany: 08 Sty 2019 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Jeżeli mija 5 dzień i hotel nie zwrócił pieniędzy to zrobi to booking, Rozumiem ze przesłałeś im skany z konta tak jak prosili ? Miałam podobnà sytuację i booking zwrócił pieniądze - nie pamiętam dokładnie po ilu dniach ale nie trwało to długo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3723 PostWysłany: 08 Sty 2019 10:05 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Miałem to samo. Obiekt nie zwrócił więc zwrócił Booking po ok2-3 tygodniach. Oczywiście wszytkie skany podesłałem wcześniej :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3724 PostWysłany: 08 Sty 2019 11:52 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 2
Tak, przesłałem im potwierdzenia drogą mailową. Dziękuję za odpowiedzi, już się mniej boje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3725 PostWysłany: 08 Sty 2019 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Ja otrzymałam mailem od bookingu linka gdzie miałam dokładnie napisane co mam załączyć i co powinno być widać na potwierdzeniu z banku lub zrzucie ekranu z bankowości elektornicznej. I na tej podstawie booking dokonał zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3726 PostWysłany: 08 Sty 2019 12:15 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 7
Opisywana sprawa wyjaśniona. Booking bardzo profesjonalnie 'zbadał' sprawę i otrzymałem zwrot PLN wynikający z przewalutowań. Nie jest tak źle, :-)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3727 PostWysłany: 11 Sty 2019 12:40 

Rejestracja: 08 Lis 2018
Posty: 4
System poleceń i otrzymywania premii za polecenia jest totalnym widzimisiem bookingu, albo przynajmniej ja trafiłem jakoś strasznie pechowo gdyż dwa razy booking anulował mi wypłatę premii. Pierwsza premia należała mi się z racji wysłania dziewczynie linku polecającego, który wykorzystała zgodnie regulaminem i dostała swoją część premii czyli 60zl. Wg regulaminu również i ja powinienem dostać lecz booking w mailu powołując się na nic nie wyjaśniający 5 punkt regulaminu odmówił zrealizowania premii. Drugi raz wykorzystałem link polecający od innej osoby, dostałem maila z informacją że nagroda w drodze po czym znów wiadomość że zlecenie zostało anulowane. Bardzo nie polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3728 PostWysłany: 11 Sty 2019 13:36 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Zasada jest taka że Ty możesz polecić Booking (różnym ludziom) w sumie 10 razy, natomiast Tobie Booking może być polecony tylko raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3729 PostWysłany: 11 Sty 2019 14:28 

Rejestracja: 08 Lis 2018
Posty: 4
W takim razie co w sytuacji gdy nawet moje pierwsze polecenie wg nich nie kwalifikuje się do bonusu, chociaż tak jak wspomniałem osobie poleconej został wypłacony? Po co w takim razie spamowanie informacją, że można zyskać nawet do 600zl za polecenia skoro i tak nie mają zamiaru dać osobie polecającej żadnej premii zasłaniając się pkt z regulaminu, wg którego mogą odmówić realizacji bonusu w każdym momencie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3730 PostWysłany: 11 Sty 2019 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Z Bookingiem tak to już jest...
Można też dostać takie info mając kilka aktywnych rezerwacji z Twojego polecenia z których powinno się otrzymać nagrody :roll:

Załączniki:
booking_ban.jpg
booking_ban.jpg [ 49.37 KiB | Obejrzany 1161 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3731 PostWysłany: 11 Sty 2019 15:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Zasada "nie mamy pańskiego płaszcza , nie możemy wyjaśnić dlaczego i nic nam nikt nie zrobi" to coraz powszechniejsza praktyka Booking.com Ciekawe jak długo jeszcze mogą bezkarnie stosować takie praktyki :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#3732 PostWysłany: 11 Sty 2019 18:31 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Pewnie tak długo jak Goldcar stosuje swoje praktyki biznesowe.... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3733 PostWysłany: 15 Sty 2019 19:36 

Rejestracja: 15 Sty 2019
Posty: 2
Witam,
Mam pytanie. Po rezerwcji hotelu na booking dostałem taki komunikat:

"Brak opłat rezerwacyjnych Usługi Booking.com są bezpłatne, więc oszczędzasz.
Przedpłata:
Zostaniesz obciążony przedpłatą będącą całkowitą ceną rezerwacji w ciągu 7 dni przed przyjazdem.
Jeśli nie pojawisz się w obiekcie i nie odwołasz rezerwacji z wyprzedzeniem, obiekt ma prawo obciążyć Cię całkowitą kwotą rezerwacji"

Czy hotel automatycznie pobierze środki z mojego konta czy jest możliwość, abym nie został "okradany" przez bank i zapłacił na miejscu Euro? (hotel w Hiszpanii).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3734 PostWysłany: 15 Sty 2019 19:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Możliwość jest ,ale to zależy od hotelu.Jedne pobierają zaraz,inne jak upływa termin darmowej anulacji, a są i takie co "zapominają" i można zapłacić na miejscu.Możesz mailowo zapytać czy zgodzą się poczekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3735 PostWysłany: 15 Sty 2019 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Booking + Turkish. Hotel za ponad 350 eur więc należało się ponad 350 mil do TK. Pobyt w październiku, reklamacja w styczniu.

Booking odsyła do Turkisha, Turkish umywa ręce.

Nigdy więcej, żebym miał więcej na hotels.com zapłacić, to na bookingu już nic nie kupię!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3736 PostWysłany: 15 Sty 2019 20:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Takich @BusinessClass musiałoby być setki, a nawet tysiące aby zauważyli co ostatnio wyczyniają ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#3737 PostWysłany: 16 Sty 2019 00:33 

Rejestracja: 15 Sty 2019
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedzi.

Czy jeśli zrobiłem bezpłatna rezerwację w hotelu, który mial ściągnąć ode mnie pieniądze wraz z końcem maja 2019r, a ściągnął w dniu dzisiejszym cześć sumy (~10%) to po anulowaniu rezerwacji booking lub hotel zwróci mi pieniądze?? Nie spodziewałem się że ktoś może bez mojej zgody ściągnąć mi pieniądze z konta przed wyznaczonym terminem..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3738 PostWysłany: 16 Sty 2019 00:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Może to tylko preautoryzacja karty(blokada pewnej kwoty,która zostanie zwolniona tzn. nie zaksięguje się)tak często jest praktykowane.Jeśli faktycznie kwota zostanie zaksięgowana możesz złożyć reklamację dzwoniąc do Booking.com i powinni zwrócić jeśli sobie zażyczysz.
Balsam1916 napisał(a):
Czy jeśli zrobiłem bezpłatna rezerwację w hotelu, ..
Raczej nazwałabym to rezerwacją z możliwością anulacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3739 PostWysłany: 16 Sty 2019 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@Balsam1916
Ostatnio robienie blokad lub ściąganie kasy przez obiekty rezerwowane przez booking, pomimo iż w warunki rezerwacji tego nie przewidywały, jest bardzo częstym zjawiskiem więc jak najbardziej zdarzają się przypadki ściągnięcia kasy z karty bez zgody klienta. W przypadku, gdy anulujesz taką rezerwację powinieneś dostać zwrot tych środków, aczkolwiek w sporadycznych przypadkach wymaga to gimnastykowania się, tj. pisania bo booking lub "nękania" właściciela obiektu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3740 PostWysłany: 16 Sty 2019 10:10 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Balsam1916...po pierwsze to jeszcze raz na spokojnie przeczytaj cały tekst umowy a szczególnie zaznaczanoe na dole warunki umowy , które dopiero ukazują się po rozszerzeniu tekstu. Wiele razy ,,niestety" nie czytałem całości i miałem podobne przypadki :lol: ostatnio przy rezerwacji w Madrycie na...wrzesień :mrgreen: było druczkiem napisane , że rezerwacja z mozliwością bezpłatnej anulacji ale hotel ma prawo w każdym momencie pobrać 100% opłat :lol: Tak więc na razie mam blokadę środków dopóki ewentualnie nie anuluję :P Nie doczytałem . Zdarza się :lol: :lol: :lol:


Ostatnio edytowany przez marcino123, 16 Sty 2019 16:36, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group