Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat będzie czyszczony co jakiś czas z nieaktualnych ofert


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 749 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 19 Lis 2018 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Tak tylko zostawię..

https://www.banki.a-m.pl/idea-bank-sesj ... ace-kiedy/

13:30 :D :lol: :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#142 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:42 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
wracając do tematu
Anonymous napisał(a):
Przy aktualnym oprocentowaniu nawet " najlepszych" lokat + podatek Belki trzeba być desperatem bez żadnego pomysłu, aby blokować środki na lokacie.
Jeśli mamy do dyspozycji niedużą kwotę , powiedzmy kilkadziesiąt tysięcy max, to ròżnice w uzyskanych odsetkach są groszowe.
Więc po co lokować w banki pana Cz . ?
Duźe państwowe rekiny dadzą prawie to samo + spokojny sen. Bezcenne.
te Duźe państwowe rekiny to PKO/PEKAO?
jeden na lokatach daje "nawet do 1%", drugi 0,90%...
bez komentarza przy - w zasadzie stałej - ofercie 2,8%-3,2% banków LC
co do spokojności snu - każdy ma swój własny próg ryzyka

Anonymous napisał(a):
A jak mamy już konkretniejszą kasę ( np powyżej stòwki k PLN) to nawet zakup pierwszego z brzegu ,używanego mieszkania pod wynajem da uczciwy zarobek.
Np w Lubuskim. miasto 18 000 mieszkańców. Cena mieszkania 40 m2 na rynku wtòrnym - 100 000 pln. Rynek wynajmu całkowicie pusty. O ofert w internecie.
Wynajmujemy to mieszkanko od strzału np Ukraińcom za 1200 pln miesięcznie.
z mieszkaniami to niekoniecznie musi być taki super strzał, wynajmujący naprawdę mogą dostarczyć sporo emocji
a piszę to jako osoba, która mogła z bliska przyglądać się takiej sytuacji dot. pierwszego z brzegu ,używanego mieszkania
po drugie dużym minusem jest bardzo mała elastyczność (zamrożenie kasy), szczególnie gdy masz "jedynie" trochę powyżej stòwki k PLN
w razie pilnej potrzeby gotówki możesz na tym wynajmie sporo stracić, dlatego w mieszkania poleca się inwestować "nadwyżki" wolnych środków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:48 

OK. Rozumiem trudności. :D
Dlatego wpłać sobie pieniążki do Idei.
W sumie to dobrze, że sporo osòb myśli tak, jak napisałeś powyżej.
Zawsze będzie pole do działania dla takich jak ja. :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#144 PostWysłany: 19 Lis 2018 17:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Krzysztof76 napisał(a):
Pytanie zadał @michcioj i odpowiedziałem mu na PW. Nie uważam aby była konieczność wszystkich informować na forum o ofertach dedykowanych dla private banking.


To ja ponawiam pytanie jako @kumkwat_kwiat. Możesz mi odpisać na PW.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 19 Lis 2018 19:37 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Ja też bym wolał zostawić pieniądze na koncie niż w nieruchomości inwestować.
Mieszkanie i wynajem wiążą się z odpowiedzialnością i regularną kontrolą, to nie dla mnie.
A ta Idea nie jest przypadkiem tylko dla firm?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 19 Lis 2018 20:03 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Idea jest również dla klientów indywidualnych, można mieć tam lokaty i konto. Oprocentowanie z reguły najwyższe na rynku, ale jak pisze JacakKatowice to w zasadzie tylko pokrycie inflacji - tej oficjalnej bo w realu mam wrażenie że jest dużo wyższa od podawanej. No i obecnie trochę ryzyka ale z drugiej strony BFG, koszty polityczne i gospodarcze w przypadku upadku, więc raczej bardzo mało prawdopodobne
A tak właściwie daleko mi do pozytywów dla LC ale ma wyższe oprocentowanie od innych tzw uznanych banków, które odnoszę wrażenie mają zmowę odnośnie odsetek. Wyzysk w biały dzień i trzymanie kasy w bankach, obecnie zupełnie się nie opłaca bo realnie na tym tracimy. Jesteśmy zwykłymi jeleniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 19 Lis 2018 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
https://ybanking.com/
A z tego ktoś korzystał i poleca? Czy to scam/marnowanie czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 19 Lis 2018 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 209
Loty: 28
Kilometry: 58 836
niebieski
Korzystałem z ybankingu przez ok rok. Dla mnie to strata czasu, bo niewiele zyskałem (może na jakieś dwa dobre regionalne piwa by się uzbierało) a operowałem dość często lokatami. Większe zyski były łącząc np. kredyt hipoteczny z lokatą etc. Wszystko zależy czym chcesz operować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate lubi ten post.
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 19 Lis 2018 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Takie tam z oddziału..
Seniorzy przybiegli pierwsi
...
https://mobile.natemat.pl/255357,mam-ko ... o-co-robic
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 19 Lis 2018 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 209
Loty: 28
Kilometry: 58 836
niebieski
Czyli dokładają swoją cegiełkę do utraty płynności...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 20 Lis 2018 05:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Obiektywnie jednak trzymałem się jak najdalej z uwagi na licznych poszkodowanych frankowiczów Getinu, robionych na każdym kroku w balona oraz tysiące osób wkręcone w różne polisolokaty itp.
Na dodatek Getin i Idea znane są z licznych haczyków i kombinacji jak tylko zrobić klienta w bambuko.

JEDNAK :mrgreen: i tu wychodzi zasada "zero sentymentów w biznesie" jak tylko się dowiedziałem, że Idea bank daje 3,9% na lokacie którą można zrywać bez konsekwencji oraz 4% na lokacie bodaj 3-miesięcznej dla nowych klientów, w ciągu godziny założyłem kilka wielotysięcznych lokat (w tym pierwszym wariancie) niezwykle podekscytowany, że cała procedura założenia lokat i obsługi dostępu elektronicznego odbyła się za pomocą "paru" kliknięć bez wychodzenia z domu. Cóż bye bye mBanku :lol:

Dziadostwo Idea banku polega choćby na tym, że lokaty domyślnie zakładają się jako odnawialne i przypadkiem odnawiają na beznadziejnym %.

I choć niby wszystko z ich najnowszej oferty założyłem przez net, to Idea Bank uniemożliwia ustawienie lokat na nieodnawialne tą drogą. Trzeba dzwonić na infolinię lub iść do oddziału ;)

Jednakże dziś odkryłem, że tak samo robi mBank, akurat miałem automatycznie odświeżone lokaty kilka dni temu więc bez żalu je skasowałem i przelałem do Idea.

Czy jest to ryzykowne?
Jeśli założyć, że nie ufamy rządowi i że w każdej chwili mogą uchwalić jakąś niekorzystną zmianę dotyczącą BFG to tak, ale aż takiego samobójstwa wizerunku i wiarygodności Polski nie zakładam. A gdyby same banki LC nawet jutro upadły - strasznie mi z tego powodu wszystko jedno, zapłaci BFG czyli ostatecznie klienci innych banków się złożą na moje lokaty i jeszcze niższe % na lokatach dostaną.
A to, że jacyś starsi ludzie pobiegli po swoje oszczedności na poziomie średnio 10 tys. zł w bankach to szczerze mówiąc mało mnie przejęło, oni wyciągają a ja pędzę się nachapać :lol: i myślę, że sporo klientów złapał LC mimo, że obiektywnie oceniam, że jeśli podejmują tak desperackie decyzje to naprawdę brakuje im płynności (a to, że ludzie ostatnimi dniami mieli problemy z wypłatami albo błędy w stanach kont, to pewnie jakaś awaria niezwiązana z przewidywaniem afery która wybuchła parę dni po tym jak się te kłopoty zaczęły.).
Samo ostrzeżenie KNF nie ma związku z działalnością bankową i jest w pewnym sensie odegraniem się na LC za rozkręcenie afery - desperackim, skompromitowanej instytucji :roll:


Ostatnio edytowany przez Washington, 20 Lis 2018 18:33, edytowano w sumie 1 raz
ciach polityka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 20 Lis 2018 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@rdw
dla wielu osob 100.000 PLN to moga byc oszczednosci zycia jak ma sie na karku np 70+ lat
czy beda zakladac lokate na Idea na 3,9% na 3 m-ce czy tez pojda do innego banku i zaloza lokate na 2%
to roznica w wysokosci odsetek, sadze ze nie jest dla nich na tyle duza by sie stresowali przez ten czas

zycie juz ich nauczylo... im wiecej zapewnien, ze wszystko ok tym wiecej powodow by zwijac zagle ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 20 Lis 2018 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
https://appfunds.blogspot.com/2018/11/i ... lokat.html

Załącznik:
app.JPG
app.JPG [ 51.83 KiB | Obejrzany 4716 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#154 PostWysłany: 20 Lis 2018 09:35 

Ekspertów tu więcej niż na wykop.pl ;)

kittycate napisał(a):
https://ybanking.com/
A z tego ktoś korzystał i poleca? Czy to scam/marnowanie czasu?

Marnowanie czasu. "Zyski" są niewarte zachodu...
Góra
 PM off
kittycate lubi ten post.
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 20 Lis 2018 10:13 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
rdw napisał(a):
JEDNAK :mrgreen: i tu wychodzi zasada "zero sentymentów w biznesie" jak tylko się dowiedziałem, że Idea bank daje 3,9% na lokacie którą można zrywać bez konsekwencji oraz 4% na lokacie bodaj 3-miesięcznej dla nowych klientów,

Pamiętajcie, że Idea to głównie bank dla drobnych przedsiębiorców (a przynajmniej na taki się kreuje z ofertą), konta firmowe NIE SĄ objęte gwarancjami BFG, więc odpływ kapitału z IB jest raczej naturalny dla tego typu kont. Dlatego też muszą ratować swoją płynność dobrymi ofertami dla osób indywidualnych. Ot i cała tajemnica dobrego %% w IB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 20 Lis 2018 11:52 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
skąd informacja że firmowe nie są objęte?!
Nie gadaj bzdur....
_________________
Jestem dziewczyną ;-)


Ostatnio edytowany przez kiimi, 20 Lis 2018 12:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 20 Lis 2018 11:59 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
chartsman napisał(a):
Ja też bym wolał zostawić pieniądze na koncie niż w nieruchomości inwestować.
Mieszkanie i wynajem wiążą się z odpowiedzialnością i regularną kontrolą, to nie dla mnie.


Kupno mieszkania na wynajem w dzisiejszych czasach, gdy ceny są sztucznie napompowane zaniżonymi przez RPP stopami procentowymi i dostępnością kredytów to może być "interes życia".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 20 Lis 2018 13:27 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Zdaję sobie z tego sprawę, zresztą większość z moich znajomych ma jakieś mieszkania pod wynajem, jednak ja pozostaję zachowawczy, woląc nie mieć na głowie żadnej odpowiedzialności związanej z nieruchomościami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 20 Lis 2018 14:09 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Pewnie.zawsze może odkładać pieniądze do skarpety albo na 3%do banków Czarneckiego i nie miec. Odpowiedzialności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 20 Lis 2018 14:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Mam wrażenie, że nie zdajecie sobie sprawy z potencjalnymi problemami ze strony najemców. Można niczego nie zarobić, a nawet stracić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 749 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: eldoras oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group