Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1621 PostWysłany: 03 Lis 2018 09:39 

pasta napisał(a):
humptydumpty napisał(a):
A negocjowalne jest te 10PLN na infolinii po jakimś czasie? Czy nie bardzo? ;)


Tak. Ja mam od ponad roku za darmo


Jak to zrobić? Bo jeden konsultant stwierdził żeby zgłosić odstępstwo od opłaty a drugi wmawiał że jest to opłata stała.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1622 PostWysłany: 03 Lis 2018 11:08 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Robi to dla mnie mój „opiekun” z banku. Za każdym razem wydłuża okres bez opłat ale tylko o 6 miesięcy. Właśnie teraz to załatwia po raz trzeci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1623 PostWysłany: 03 Lis 2018 23:15 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
A o jakiej karcie rozmawiacie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1624 PostWysłany: 03 Lis 2018 23:49 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
#1576 i kolejne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1625 PostWysłany: 07 Lis 2018 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
keff napisał(a):
Czekam na wejście N26.com do PL.


n26-w-polsce,181,134977
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1626 PostWysłany: 17 Lis 2018 16:36 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Kożystałem teraz czesto bedąc w Azji 7 dni i płacąc na lotnisu w Euro .
Mam karte kredytową z Getin Bank Visa
Jestem zaskoczony zero opłat w stsunku do Citi bank za przewlutowanie
Płatności Ero wyszła o 7 gr. tanie niż w kantorze w miesjcu zamieszkania .
Co do Waluty Chinskiej przewlutowanie wyszło tak samo jak w kantorze rewelaca.

Fakt Bank Getin Bank żyje w sredniowieczu co do aplikacji ii jakos obsługi w banku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1627 PostWysłany: 19 Lis 2018 23:59 

Rejestracja: 19 Lis 2018
Posty: 7
Serdecznie witam forumowiczów (to mój pierwszy post więc chyba wypada)

@seal i @lukasz.zst
Chciałem dopytać jak uzyskujecie bezpłatne transakcje na kartach do konta "Proste zasady"? Jak w TOiP odpowiednio:
dla karty debetowej jest
4. Transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych - 4,5% kwoty transakcji, min. 10 zł
dla karty kredytowej jest
5. Prowizja od wypłat gotówki za granicą - 3,5% kwoty transakcji,minimum 7 zł
9.Opłata za przewalutowanie transakcji dokonanej w walucie innej niż waluta rozliczeniowa karty - 0 zł

w TOiP do konta "Proste zasady" jest wzmiankowana tylko karta debetowa o wskazanych parametrach czyli 4,5% kwoty transakcji, min. 10 zł brak w Tabeli wzmianki o karcie kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1628 PostWysłany: 20 Lis 2018 04:43 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Kontik: prowizją dotyczy wypłaty gotówki. Jak masz kartę VISA nie ma opłat za przewalutowanie przy płatnościach. Darmowe bankomaty są w koncie osobistym noble ale tam jest wymóg wpływu 10k/mc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1629 PostWysłany: 20 Lis 2018 09:52 

Rejestracja: 19 Lis 2018
Posty: 7
@seal

Nie chce się czepiać ale z tego wynika że przy karcie debetowej nie unikniesz opłaty (4,5% kwoty transakcji, min. 10 zł ) i tu całe zyski z braku opłaty za przewalutowanie biorą w łeb.
może popraw swoją listę :)
Trudno mnie to nie urządza więc szukam dalej, mimo wszystko dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1630 PostWysłany: 20 Lis 2018 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Jak chcesz uniknąć opłat za przewalutowanie i prowizji za płatności zagraniczne i bankomaty, poczytaj o Curve lub Revolut.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1631 PostWysłany: 20 Lis 2018 11:25 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
albo prościej - pekao
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1632 PostWysłany: 20 Lis 2018 12:35 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Kontik: niestety nowomowa bankowa związana z PSD2 powoduje takie zamieszanie:

to: . Transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych
znaczy: wybranmie kasy z bankomatu.

Reszta się zgadza.

Poczytaj:
https://secure.getinbank.pl/static/geti ... icznej.pdf

szczególnie: par 17 pkt 18.

jak wspomina @trocha pekao też jest świetne.

Dla dywersyfikacji używam obu rozwiązań :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1633 PostWysłany: 20 Lis 2018 12:57 

Rejestracja: 19 Lis 2018
Posty: 7
Ogólnie to wyjeżdżam 2 m-ce do Indonezji 70-80 % czasu będę spędzał gdzie nie ma możliwości płatności kartą, raczej wybrać się do większego miasta w okolicy i zasilić się w gotówkę jak zacznie jej brakować. Dlatego potrzebuję głównie wypłat z bankomatów ale np. za przeloty i większych miastach przy przemieszczaniu się za np.hotele, zakupy, itp wolałbym płacić kartą niż gotówką.

Posiadam już Revolut std ale prowizje i kursy na rupie indonezyjską (IDR) szczególnie w weekendy będą niezbyt ciekawe i ponadto tylko 200 EUR wypłat z bankomatów
Przejrzałem już Regulaminy i TOIP kilku banków i widzę na razie:
karta debetowa pekao - przy wpływach 500 zł na miesiąc i 1 transakcji bezgotówkowej ma właściwie wszystkie rzeczy za 0 zł tylko nie wiem jeszcze jak wygląda przewalutowanie (IDR-PLN, IDR-EUR-PLN) i po czyim kursie?

Jest jeszcze noble bank ale te progowe wartości (10 tys/m-c lub 200 tys.). Już lepiej wygląda mbank Intensive za darmo na 6 miesięcy ale tam musiałbym jeszcze doczytać czy nie ma kruczków np umowa na 1 rok.
Przedzieranie się przez regulaminy i TOiP wszystkich banków to mordęga, może chociaż nakierujecie mnie co sprawdzić.
z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1634 PostWysłany: 20 Lis 2018 13:03 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Kontik:

https://www.pekao.com.pl/binsource/f/55 ... 1.2018.pdf

par 56
Góra
 Profil Relacje PM off
Kontik uważa post za pomocny.
 
      
#1635 PostWysłany: 20 Lis 2018 13:50 

Rejestracja: 19 Lis 2018
Posty: 7
dzięki @seal za szybkie odpowiedzi. Czyli podwójne przewalutowanie waluta lokalna ->USD->PLN ale wszytko wg kursów MC lub Visa (tak dla innych czytających wątek na szybko)

Ogólnie jak pisałem powyżej to głownie mi zależy na bankomatach wiec chciałbym mieć 3 karty dla bezpieczeństwa (nie ma to jak zostać za granicą bez gotówki i bez możliwości wypłaty :) )
na razie
Revolut - płatność bezgotówkowe kartą i częściowo wypłaty z bankomatów
PEKAO - głównie wypłaty z bankomatów i sporadycznie płatności bezgotówkowe
??????? - głownie korzystne wypłaty z bankomatów

To głównie karty debetowe (tak bezpieczniej) ale czy ktoś się spotkał z sytuacją że konieczna była karta kredytowa i innej nie przyjmowali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1636 PostWysłany: 20 Lis 2018 13:53 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Kontik napisał(a):
Czyli podwójne przewalutowanie waluta lokalna ->USD->PLN ale wszytko wg kursów MC lub Visa (tak dla innych czytających wątek na szybko)


Czyli praktycznie pojedyncze przewalutowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1637 PostWysłany: 22 Lis 2018 22:45 

Rejestracja: 19 Lis 2018
Posty: 7
@seal
Korzystasz z Konta Osobistego Noble oraz kart Platinum potwierdzasz że działają na całym świecie zgodnie z TOIP? Z regulaminów jasno to nie wynika a wręcz przeciwnie.
W TOiP jest
Transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych - 0 zł (brak pozycji o transakcjach bezgotówkowych)
ale w Regulaminie zwrot
Transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych - usługa polegająca na wypłacie środków pieniężnych z rachunku płatniczego konsumenta na terytorium innego państwa członkowskiego za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wypłatę lub w placówce dostawcy
Państwo członkowskie –– państwo członkowskie Unii Europejskiej albo członek Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strona umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Jest jeszcze w regulaminie:
ZASADY UŻYTKOWANIA KART
§17.
1. Karta umożliwia Użytkownikowi Karty dokonywanie wypłat gotówki i bezgotówkowych transakcji płatniczych (polegających na dokonaniu zapłaty za towary lub usługi) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz za granicą, w tym dokonywanie transgranicznych transakcji płatniczych przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych oraz dokonywanie transgranicznych transakcji płatniczych przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych, zgodnie z ustalonymi dziennymi limitami Transakcji, jednakże nie więcej niż do wysokości dostępnych środków na Rachunku, z zastrzeżeniem postanowień zawartych w kolejnych dwóch ustępach. Za pomocą Karty wydanej do podstawowego rachunku płatniczego nie jest możliwe dokonywanie wypłat gotówki i bezgotówkowych transakcji płatniczych poza Państwami Członkowskimi.

i jedynie tu można się domyślać że skoro do podstawowego rachunku płatniczego nie jest możliwe dokonywanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych to do innych taka możliwość jest. Ponadto jest jeszcze słowo za granicą tylko po co wskazywali że w szczególności EU i EFTA? Zagranica Rzeczypospolitej Polskiej to zagranica.
Jest jeszcze nieodgadniona strona TOiP ponieważ jeśli zgodnie z Regulaminem Transgraniczną transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych rozumiemy tylko jako EU i EFTA (jest ona w regulaminie często wskazywana jako strefa w której obowiązują konkretne szczególne zasady) to TOiP zgodnie z tym powinien dotyczyć tylko tej stref .

W takim razie jakie są opłaty za transakcje poza tymi państwami członkowskimi i jakie są koszty transakcji bezgotówkowych skoro ich nie ma wyszczególnionych w TOiP ?

Chce jeszcze zaznaczyć żeby sprawdzać daty TOiP i Regulaminu bo często na stronie Noble są podpięte stare wersje z 2017r. Ostatni TOiP jest z 8.08.2018r.
Pani z infolinii przyznała że musiałby zadać pytanie działowi prawnemu bo sama nie jest mi w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale z informacji od klientów wie że nie maja problemów z użytkowaniem kart poza państwami członkowskimi i chyba nie mają innych kosztów poza UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1638 PostWysłany: 23 Lis 2018 00:51 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Nie chce mi się przebijać teraz przez regulamin. Wystarczy, że zrobiłem to 2 lata temu jak zakładałem konto. Mogę jedynie potwierdzić, że opłat nie ma i karta Noble Platinum jak na razie zawsze działa. Testowałem ją w Singapurze, Wietnamie, Gruzji, Islandii, Peru, Boliwii, Madagaskarze i jeszcze kilku innych miejscach. Wszystko szło po kursie Visy bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kontik uważa post za pomocny.
 
      
#1639 PostWysłany: 23 Lis 2018 14:58 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Kontik używam zarówno debetowej do konta jak i kredytowej VISA w Noble. Wszystko działa jak należy (Kursy, wypłaty debetową bez opłat dla banku). Nowe regulaminy zrobione związku z PSD2 są niestety nieczytelne. Aktualnie jestem na innym kontynencie i używam kart z powodzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kontik uważa post za pomocny.
 
      
#1640 PostWysłany: 23 Lis 2018 19:56 

Rejestracja: 19 Lis 2018
Posty: 7
Moja wina jest jeszcze pkt. w TOiP,
4.1. Wypłata gotówki poza terytorium Państw Członkowskich w bankomatach i pozostałych urządzeniach - 0zł

Ostatecznie dzisiaj sfinalizowałem sprawę z ostatnim Bankiem, pozostaje czekać na karty (Revolut już mam).
Podsumowanie
Revolut, karta MC standard - płatność bezgotówkowe kartą (bez weekendów) i wypłaty z bankomatów (do 200 EUR - raczej taka rezerwa)
PEKAO konto przekorzystne, karta MC debetowa - darmowe wypłaty z bankomatów i darmowe płatności bezgotówkowe (warunek dla 0 kosztów: przelew 500 zł/m-c i 1 transakcja bezgotówkowa). Przewalutowanie: całość po kursie MC waluta lokalna ->USD->PLN
Getin Noble Bank, konto osobiste Noble, karta debetowa Platinum (Visa - ważne) - darmowe wypłaty z bankomatów i darmowe płatności bezgotówkowe (warunek dla 0 kosztów: przelew 10 000 zł/m-c). Przewalutowanie po kursie VISA waluta lokalna ->PLN

Wszystkim dziękuję za pomoc, zaoszczędziliście mi wiele godzin. Szczególnie chce podziękować @seal (właściwie skopiowałem Twoje rozwiązanie)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group