Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1601 PostWysłany: 25 Paź 2018 19:42 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@lukasz.zst: ciekawe, aż sprawdziłem - ja umowę podpisywałem trochę ponad rok temu. Miałem umowę o konto (to zakładałem) oraz o kartę kredytową - nie mam umowy o kredyt. A jak tam w tej umowie jest o wypłacie tego kredytu? Jest jakieś odniesienie do KK ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1602 PostWysłany: 26 Paź 2018 08:06 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Również nie miałem żadnej umowy o kredyt tylko o kartę kredytowa i limit w ramach jej umowy. Wszystkie formalności trwały jakieś 2h, po moich nieprzyjemnych próbach załatwienia karty w banku pocztowym byłem zachwycony. Karty używałem poza granicami i przelicznik organizacji - trochę gorszy niż Revolut czy mastercard ale to różnice 1-2 groszy. Karta bezkosztowa przy 5 transakcjach miesięcznie, osobiście polecam, mam jako alternatywę dla Raiffeisen Wizz gdzie za euro płaciłem 4,54 przy Getin banku 4,29


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1603 PostWysłany: 26 Paź 2018 08:11 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@eroberto1: jakie miałeś problemy z pocztowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1604 PostWysłany: 26 Paź 2018 09:19 

Rejestracja: 31 Lip 2018
Posty: 23
Stasiek_T napisał(a):
riot napisał(a):
Jaka najlepsza karta kredytowa na wyjazd? Z niedużym limitem max 5tysięcy...


Jeśli karta miałaby też służyć do zabezpieczenia udziału własnego w wypożyczalni samochodów, to ten limit może być trochę za mały.


nie będę z czegoś takiego korzystał.

Bardziej mi chodzi o pewnego rodzaju zabezpieczenie, aby mieć w razie czego na bilet powrotny, lub gdyby mnie ktoś okradł finanse na przeżycie.

Nie będę z niej praktycznie korzystał, chyba, że w wyżej wymienionych wypadkach.

Może zwykła Polska karta kredytowa wystarczy? Np. gdybym musiał kupić bilet lotniczy online to może % nie byłby taki duży?

Mam tez revoulta ale koleznaka, kóra obecnie jest w Tajlandii powiedziała, że praktycznie nigdzie nie można z niej korzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1605 PostWysłany: 26 Paź 2018 21:53 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
seal napisał(a):
@eroberto1: jakie miałeś problemy z pocztowym?


Złożyłem wniosek i przez dwa tygodnie zero odzewu, kilka razy się przypominałem telefonicznie, mówili ze dodzwonią ale nigdy nie oddzwonili, w końcu zadzwoniłem do najbliższej placówki i kobieta obsługująca powiedziała mi ze mój wniosek został odrzucony i mogę złożyć u niej nowy... składanie zajęło godzinę i wywala jej błąd, wiec składa drugi, gdzieś tam dzwoni, i wkoncu się okazuje ze jednak mój stary wniosek nie odrzucony i dlatego drugiego nie dało się złożyć. Czekałem jeszcze 3 dni i info ze odrzucony wiec złożyłem nowy wniosek przez internet, po kilku dniach odpowiedz pozytywna wiec wybieram placówkę w której podpisze umowę, wszystko pięknie, urwałem się z pracy wcześniej i okazuje się ze placówka zamknięta na 2 tyg bo urlop... doszedłem do wniosku ze jak oni nie wiedza co się dzieje to nie jest wiarygodna instytucja finansowa.... poszedłem do getinbanku i załatwiłem wszystko od ręki, moja karta była po tygodniu, pojechałem na Maltę, używałem jej a dopiero po powrocie nagle bank pocztowy sobie o mnie przypomniał.

Trochę kart i banków już przerobiłem i moje doświadczenia z pocztowym były najgorsze, może miałem pecha bo okres wakacyjny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1606 PostWysłany: 27 Paź 2018 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
W temacie pocztowego.

Idę na pocztę otworzyć konto "Panie, patrz pan jaka kolejka a ja sama jestem przyjdz jutro"
Przychodzę jutro "Nie ma tej pani która może się logować"
Kolejny dzień "Nie mamy internetu"
Już wyczułem że nie umieją, więc im pomogę, złoże przez net.
Składam wniosek przez internet z opcją podpisania umowy w wybranej placówce, żeby się nie ganiać z kurierem.
Po kilku dniach bach, na mailu "Możesz już iść do placówki podpisać umowę"
Na drugi dzień idę, pani w strachu, ale próbuje, loguje się, znajduje mój wniosek ale nie umie wydrukować dokumentów, mówi że nie ma nic do wydruku. Dzwonię na infolinię, tam mówią że wszystko jest OK i żeby pani zadzwoniła na helpdesk to jej pomogą. Wracam do okienka a pani mówi że teraz nie ma internetu :D
Wracam kolejnego dnia i grożę że nie wyjdę dopóki nie podpiszę umowy, zjawia się pani naczelnik i siada do komputerka, dzwoni do koleżanki i udaje jej się wydrukować komplet papierów. Podpisuję...uff
Na drugi dzień dzwoni pani naczelnik żeby przyjść i oddać jej umowę bo właśnie przyszedł do nich (pocztą sic!) komplet wydrukowanych papierów i musimy podpisać jeszcze raz i ona to musi odesłać.
OK wracam podpisuję, za ok. tydzień konto się uaktywnia, po kolejnym tygodniu przychodzi karta.
Całość trwała około miesiąca :D

@eroberto1 U mnie to nie był okres wakacyjny ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1607 PostWysłany: 27 Paź 2018 11:08 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
U mnie działa tandem Pekao mastercard wielowalutowa, oraz Mastercard kredytowa. Ta pierwsza do korzystania z bankomatów i płatności ta druga płatności. Revoult w moim przypadku się nie sprawdził a taka wygląda przypadkowe porównanie kursów
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1608 PostWysłany: 27 Paź 2018 12:14 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@consigliero: niestety kredytówki w PeKaO nie są rozliczane dobrze, są na USD a potem z USD po kursie Banku jak dobrze pamiętam, tylko debetowe mają dobry przelicznik. Tak że uważaj abyś się nie nadział :)

Regulamin:

https://www.pekao.com.pl/binsource/f/53 ... a_2018.pdf

przeczytaj: § 24.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1609 PostWysłany: 27 Paź 2018 14:48 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Z tego powodu główną jest ta pierwsza, ta druga służy jako zabezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1610 PostWysłany: 28 Paź 2018 09:26 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Jaka karte bankowa polecacie (debet kredyt) by wykorzystac zakupy na mile badz hotele? Chodzi mi glownie o karte walutowa w euro na co dzien mieszkam poza PL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1611 PostWysłany: 28 Paź 2018 09:42 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
consigliero napisał(a):
U mnie działa tandem Pekao mastercard wielowalutowa, oraz Mastercard kredytowa. Ta pierwsza do korzystania z bankomatów i płatności ta druga płatności. Revoult w moim przypadku się nie sprawdził a taka wygląda przypadkowe porównanie kursów


Nie w ramach czepialstwa a po prostu dla ścisłości- Revolut blokuje i przelicza (zasadniczo) po takim samym kursie- z momentu wykonania transakcji. Kurs wzięty z FOREX. Jeśli jest weekend, dołożona jest prowizja gdzieś miedzy 0,5% a 1%.

Różne historie słyszałem o rozliczaniu w PEKAO, ale zasadniczo kurs Mastercard ustalany jest raz dziennie a rozliczenia przychodzą zwykle 1-3 dni później i uwzględniają ruch na walucie w tym czasie- ktoś potwierdzi, jak to wygląda z transakcjami zagranicznymi na debetówkach w PEKAO? Jak *dokładnie* ustalany jest kurs?

W powyższym przykładzie- jeśli do czasu Twojego rozliczenia PLN umocnił się w/s do ILS, no to widać różnicę, ale to jeszcze nie znaczy, że Revolut "się nie sprawdził". Mogło być odwrotnie.

Dodatkowo w Revolut (nieduża różnica, ale jednak, jeśli czepiasz się miejsc po przecinku) zastosowałeś nieprawidłowe kwotowanie.
Żeby widzieć kurs, po jakim zdobywasz walutę, musisz ustawić po lewej stronie PLN a po prawej walutę, czyli używać tzw. kwotowania bezpośredniego. Na kurs "czytelny" konwertujesz to po prostu robiąc na kalkulatorze 1/kurs.
W dni tygodnia różnice między tymi kursami są raczej bardzo niewielkie- ale są.

Pojedyncze porównanie kursów MC i Revoluta nie jest de facto możliwe. Aby to zrobić, potrzeba naprawdę sporej próbki na przestrzeni dłuższego czasu oraz użycia dobrych metod statystycznych (średnia ważona, anyone? ;) ).
Czasem u Revoluta widać "od razu", że stosuje jakiś narzut albo kurs jest po prostu beznadziejny i wtedy nie ma się co zastanawiać (np. UAH ale też np. GTQ)- ale dla "płynnych" walut to nie takie proste.

W praktyce : z moich skromnych i "naoko" obliczeń wynika, Revolut jest bezkonkurencyjny w dni nieweekendowe dla walut "głównych", które mają dużą płynność- USD, EUR, GBP, CAD i wszystkie te, które mają weekendowy spread 0,5%.
W innych walutach bywa... "różnie". Pozytywnie zaskoczył mnie np. ZAR, z kolei na Revolut Community ludzie mieli spore kłopoty z kursami walut południowoamerykańskich. Zatem fakt- bezpośredni kurs MC będzie na pewno "bezpieczniejszy" do takich walut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1612 PostWysłany: 28 Paź 2018 09:58 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Ja się nie „czepiam” nie wiem jak działa do końca revoult ,ale wiem jak wygląda sprawa z ta wielowalutową. Podane wartości to praktycznie ten sam czas i zrobiłem sobie to porównanie, tyle i aż tyle. Rozliczona transakcja jest rozliczona w momencie transakcji po kursie który jest widoczny i nie ma mowy o jakiś późniejszych rozliczaniach, w końcu biorą pieniądze z mojej „kupki”. Przykład wyciągu transakcji z wczoraj, data transakcji i data waluty. Jak płaciliśmy w Jordanii to mając dostęp do internetu mogłem sobie sprawdzić zaraz po zapłaceniu w knajpie ile mnie kosztowała kolacja

Image

Revoulta tak naprawdę wziąłem kiedyś jak chciałem szybko przesłać pieniądze synowi do stanów i to się nie udało, bo karta nie została dostarczona, wyrobiłem wtedy kartę dodatkową którą Pekao dostarczyło na amerykański adres i kłopot się rozwiązał. Porównanie zrobiłem, bo cały czas słyszę że Revoult ma świetne kursy, a ja patrząc na obrazek nie mogę tego znaleźć. Cały czas się zastanawiam gdzie tkwi błąd w moim rozumowaniu. Jeszcze jedno Pekao jest powiązane z moimi przychodami i nie muszę się zastanawiać nad jej zasilaniem a w przypadku Revoulta tak już nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#1613 PostWysłany: 28 Paź 2018 10:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@john_doe: w Pekao rozliczenie jest od razu. Nie ma blokad. -> wcześniej już to opisywałem: revolut,181,93883&p=1002750#p1002750 i tu: revolut,181,93883&p=1053613#p1053613

@consigliero: PeKaO jest świetną opcją, tu niezbyt docenianą. Można mieć najprostsze konto -nazywa się "przekorzystne" ma minimalne warunki "darmowości" - wpływ na 500zł (może być ping-pong) i jedna transakcja kartą i konto jest bez opłat. Nieograniczone wypłaty za granicą z bankomatów bez opłaty dla banku, w kraju tylko 1 jest bezpłatna - jakby tu jeszcze były wszystkie bezpłatne to konto mogło by naprawdę być "uniwersalne". :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1614 PostWysłany: 28 Paź 2018 12:43 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
@seal Dziury w moim mózgu faktycznie; wyleciało mi z głowy, że PEKAO nie stosuje formatu blokada/rozliczenie także dla transakcji zagranicznych.
W takim razie, poniekąd, sprawa porównania Revoluta i PEKAO wydaje się nieco prostsza- potrzebna jest seria transakcji wykonanych praktycznie w tym samym momencie.

Oczywiście PEŁNA zgoda z Wami a propos PEKAO.
Jakby nie rozliczał, to karta dająca bezproblemowy dostęp do bezpośrednich kursów organizacji, jeszcze MC (bo ma zwykle nieco lepsze kursy niż Visa), to jedna z najlepszych możliwych opcji. Też niejednokrotnie tutaj wspominałem o tej ofercie.

G'woli ścisłości. Porównajmy przykładowe transakcje kolegi @consigliero stosując kwotowanie bezpośrednie, czyli ile szelki dostaniemy za 1PLN:
Wyższy wynik oznacza lepszy kurs, bo uzyskujemy więcej szelki ze złotówki (cukru w cukrze... ;) ):

PEKAO:
35.5/36.25 = 0,9793

Revolut:
1 / 1.0255 = 0.9751 [Przeliczam na odpowiednie kwotowanie, czyli PLN z lewej strony]

Czyli w zasadzie bez większej różnicy, ale formalnie PEKAO lepsze. Do tego z litości dla Revoluta nie będziemy wspominać o weekendzie, no ale można by. ;)
I to poniekąd potwierdza, że Revolut wydaje się bezkonkurencyjny jedynie wobec tzw. walut płynnych.
Wynika to ponoć- w/g community- z faktu, że organizacje (MC, Visa) mają większą siłę przebicia na rynku dla mniej płynnych walut z uwagi na znacznie większy obrót.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1615 PostWysłany: 01 Lis 2018 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Dbry..
Z Waszego doświadczenia - do Gruzji lepiej z Revoult czy np. Alior Kantor - walutowa w USD?? :)

pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1616 PostWysłany: 01 Lis 2018 18:30 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Jest promcja na karte diners
http://dinersclubpromocje.pl/traveler/
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1617 PostWysłany: 01 Lis 2018 21:32 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Byłem w oddziale i takie cos dostałem przy podpisanywaniu umowy o karte kredytową.
Dzwonilem na ifolinie to pani powiedział mi że takie prodcedury mają.
Jak zalatwiam przez strone www to z automatu to dostaje
Nie podoba mi sie ta forma

Załączniki:
4444_202831.jpg
4444_202831.jpg [ 112.01 KiB | Obejrzany 1480 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1618 PostWysłany: 02 Lis 2018 07:18 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@lukasz.zst: może się coś zmieniło ze względu na teraz wprowadzane wiele zmian związku z np. PSD2 w bankach. Karta kredytowa de facto jest kredytem. Poza tym masz 14 dni na odstąpienie od umowy gdyby było coś nie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1619 PostWysłany: 02 Lis 2018 19:01 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Jak bierzesz np kredyt w Media market na 0% to ci wychdzi że masz kredyt w banku teraz
Wiem bo pisala domnie odoba ktora tak samo wziela w getin bank karte kredytową

Zrobiłem sledztwo i np wiekszośc bankow tak ma że dodaje kredyt do karty kredytowej , daje to w 1 formularzu lub dwóch osobnych
https://www.mbank.pl/download/Przydatne ... df?noredir
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1620 PostWysłany: 02 Lis 2018 21:44 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@lukasz.zst: oczywiście że raty 0% są udzielane przez bank lub inną dedykowaną instytucję. Przecież sklep sam z siebie nikogo nie kredytuje. To by było niebezpieczne dla systemu gospodarczego na dłuższą metę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group