Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Krabi
#81 PostWysłany: 06 Sty 2017 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
No niestety musi byc morze ;) Wiem, ze tam wybrzeze jest mocno skomercjalizowane, dlatego pytam czy znacie jakies mniej obhotelowane miejsca. Nawet kosztem ladnej plazy, bo do tej mozna zawsze doplynac lodka, ale zeby jednak dostep do morza byl "z buta".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Krabi
#82 PostWysłany: 07 Sty 2017 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Magaa napisał(a):
Jesli nie, to jaka czesc Tajlandii kojarzylaby sie bardziej z moim opisem? :roll:


Jeżeli szukasz czegoś podobnego do Lomboku to prędzej możesz walić na Koh Samui, Koh Phangan albo też bliżej Krabi czyli Koh Lante(nie byłem więc nie polecam :mrgreen: ) lub bardziej chillowo Koh Mook (POLECAM) albo Koh Kradan, Koh Ngai jest rajską drogą wyspą.
Góra
 Profil Relacje PM off
karolcia92 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi
#83 PostWysłany: 08 Sty 2017 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Dzieki, ostatecznie zdecydowalismy sie zostawic Tajlandie na nastepny raz, a poki co zwiedzimy mniej turystyczna Kambodze. Ale wskazowki przydadza sie na przyszlosc :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#84 PostWysłany: 08 Sty 2017 21:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Magaa napisał(a):
mniej turystyczna Kambodze



Nie powiedziałbym ;)
Kambodża to hit 2016 i 2017
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#85 PostWysłany: 29 Sty 2017 17:35 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
A jaka plażę w pobliżu Ao Nang byście polecili coby dojechać jakims taxi lub tuktukiem? Zależy nam na piasku i ciszy

Tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#86 PostWysłany: 29 Sty 2017 21:06 

Rejestracja: 08 Sty 2017
Posty: 5
Taxi lub tuk tukiem? Żadną :D
Z plaży w samym ao nang przejdziesz taką drewnianą konstrukcją ze schodami na Pai Plong beach. Jednak fajniej popłynąć Boat Taxi na Railay Beach - możesz przejść na Ton Sai beach, lub popłyń na Phra Nang Beach. Są to świetne (niekoniecznie puste) miejsca. (Ton sai najmniej "plażowa" z ww.
Gorąco polecam popłynąć na cały/pół dnia na Ko Poda. Cudowne miejsce - a wbrew opiniom - wcale nie takie zatłoczone. Wystarczy 15 minutowy spacer od miejsca gdzie zatrzymują się łodzie, żeby plażę w zasięgu wzroku dzielić z góra kilkoma osobami (w sezonie) 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#87 PostWysłany: 29 Sty 2017 21:41 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
krzysiekGDA napisał(a):
Z plaży w samym ao nang przejdziesz taką drewnianą konstrukcją ze schodami na Pai Plong beach.

Monkey Trail to się nazywa. Jest i piasek i cisza :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#88 PostWysłany: 29 Sty 2017 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Ale woda brzydko pachnie. Przed Monkey Trail od strony Ao Nang plynie rzeka- ściek z miasta. Warto sie przejsc, porobic zdjecia ale plywanie la mnie tylko Phra Nang Beach. Polecam tez tam Princess Lagoon, wymagające ale warte trudu. Koniecznie pelne obuwie.
Generalnie w okolicach Ao Nang trudno znalezc ustronne miejsce. Ja spedzilem tez 1 popoludnie blisko portu na nopparat beach. Po poludniu jest odplyw i mozna przejsc do wysepki sucha stopa.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 29 Sty 2017 21:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#89 PostWysłany: 29 Sty 2017 22:11 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
peter1956 o pływaniu nie wspominał, a brzydkiego zapachu jakoś nie pamiętam. Może byłem o (nie)właściwej porze ;)

W sumie na tym piaszczystym cypelku przy wysepkach osiągalnych suchą stopą podczas odpływu też jest w miarę cicho.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#90 PostWysłany: 22 Sie 2017 14:28 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 80
Ostrzeżenie dla osób, które zamierzają kupować wycieczki na Krabi:
Nawet jak uda Wam się praktycznie bez niczego wynegocjować cenę np 400 THB od osoby za 4 wyspy to liczcie się z tym, że drugie 400 zapłacicie za wstęp do parku narodowego. Jest to opłata obowiązkowa pobierana bezpośrednio przed wycieczką. Na tych ulotkach jest o niej zazwyczaj mowa drobnym druczkiem, a sprzedający wycieczkę nic o tym nie wspominają. Później wiele osób jest zaskoczona, że trzeba zapłacić. Z tego co mi wiadomo opłaty te obowiązują dopiero jakiś rok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#91 PostWysłany: 23 Sie 2017 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Opłata zawsze była, tylko że od chyba 2016 roku podnieśli ceny wstępów do parku do 400 THB, albo trafiłeś na lekkich ściemniaczy, albo nie dopytałeś :mrgreen:

Jeżeli płyniesz np. z Phi Phi na Maya Bay wycieczka kosztuje jedynie 350 THB, ale wstęp na plaże już 400 THB. Ot efekt masowej turystyki i komercjalizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#92 PostWysłany: 23 Sie 2017 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
To prawda opłata była i zawsze należy się wprost zapytać czy cena wycieczki zawiera tę opłatę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#93 PostWysłany: 23 Sie 2017 16:00 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 80
Ja wiedziałem o tej opłacie i byłem na to przygotowany, ale wiele osób przed wycieczką była zaskoczona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#94 PostWysłany: 09 Sty 2018 01:04 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Przeczytałem cały wątek i mam następujące pytania. Wybieram się niedługo m. in. do AoNang i mam zamiar stamtąd popłynąć na okoliczne wysepki. Na Phi Phi już kiedyś byłem, więc teraz zaciekawiły mnie te wymieniane w wątku Poda, Chicken czy Hong. Szczególnie zainteresowały mnie te ceny z postu ze zdjęciem cen, gdzie są wymienione ceny do Poda i Chicken po 300 i na Hong za 500. Pod spodem zdjęcia jest natomiast informacja, że na tych wyspach jest pobierana opłata w związku z wejściem do Parku Narodowego, ale już nie jest podana cena tego wstępu.
I teraz pytania. Czy mam rozumieć, że te ceny po 300 i 500 są tak niskie (w stosunku do tych wymienianych w wątku), bo nie są to wycieczki (z obiadem, snorkelingiem itp), a jedynie sam przejazd? Czy też dlatego, że nie jest w nie wliczona opłata za wstęp do Parku Narodowego, a jeżeli tak to jaka jest obecnie ta opłata na poszczególnych wyspach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#95 PostWysłany: 04 Lut 2018 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 24
Loty: 34
Kilometry: 91 574
Jeżeli szukasz czegoś podobnego do Lomboku to prędzej możesz walić na Koh Samui, Koh Phangan albo też bliżej Krabi czyli Koh Lante(nie byłem więc nie polecam :mrgreen: ) lub bardziej chillowo Koh Mook (POLECAM) albo Koh Kradan, Koh Ngai jest rajską drogą wyspą.[/quote]


Hej, będę w Taj za 3 tygodnie i właśnie rozważam Koh Mook i Koh Kradan - byłeś na obydwu wysepkach? Zależy mi na pięknej plaży bez skupiska resortów, na której będzie co robić oprócz leżenia plackiem + pysznym (tj. jak najbardziej tajskim) jedzeniu - która bardziej pasuje do takiego opisu? :D myślę też o odwiedzeniu obu, ale nie wiem jak będę stała z czasem, żeby nie gonić bez sensu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#96 PostWysłany: 05 Lut 2018 11:11 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
w listopadzie wycieczka na wyspy Poda, Chiken ... tzw four islands kosztowała w promocji 400 thb (normalnie krzyczą 800 thb) do tego doliczyć musisz 400 thb za wejście do parku...zapominają o tym poinformować gdy kupujesz wycieczkę... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#97 PostWysłany: 09 Lut 2018 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
karolcia92 napisał(a):
Hej, będę w Taj za 3 tygodnie i właśnie rozważam Koh Mook i Koh Kradan - byłeś na obydwu wysepkach? Zależy mi na pięknej plaży bez skupiska resortów, na której będzie co robić oprócz leżenia plackiem + pysznym (tj. jak najbardziej tajskim) jedzeniu - która bardziej pasuje do takiego opisu? :D myślę też o odwiedzeniu obu, ale nie wiem jak będę stała z czasem, żeby nie gonić bez sensu :)


Byłem tylko na Ngai i Muk. Piesna plaża będzie chyba pędzaj na Kradanie, na Muk są tylko kawałki. Najlepsza prawdopodobnie na Ngai :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#98 PostWysłany: 27 Kwi 2018 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 24
Loty: 34
Kilometry: 91 574
Komor napisał(a):
karolcia92 napisał(a):
Hej, będę w Taj za 3 tygodnie i właśnie rozważam Koh Mook i Koh Kradan - byłeś na obydwu wysepkach? Zależy mi na pięknej plaży bez skupiska resortów, na której będzie co robić oprócz leżenia plackiem + pysznym (tj. jak najbardziej tajskim) jedzeniu - która bardziej pasuje do takiego opisu? :D myślę też o odwiedzeniu obu, ale nie wiem jak będę stała z czasem, żeby nie gonić bez sensu :)


Byłem tylko na Ngai i Muk. Piesna plaża będzie chyba pędzaj na Kradanie, na Muk są tylko kawałki. Najlepsza prawdopodobnie na Ngai :mrgreen:



dzięki za info! będzie na następny raz :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#99 PostWysłany: 12 Lip 2018 12:24 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 1
Cześc, mam kilka pytań dotyczących transferów na wyspy.

W grudniu zatrzymujemy się na 4 dni w Ao Nang, to nasza baza wypadowa.
W tym czasie chcemy odwiedzić:
1. Koh Poda- czy ktoś wie jak wygląda transfer na tę wyspę bez zorganizowanej wycieczki i czy na wyspie jest jakaś knajpka z jedzeniem?
2. Bamboo Island i Phi Phi leh- widziałam fajne, zorganizowane wycieczki obejmujące tylko te dwa miejsca, ktoś może na takiej był lub potwierdzi, że są organizowane z Ao Nang?
3. Emerald Pool- jak się tam dostać z Ao Nang? Wykupić wycieczkę? Czy dojechac na własną rękę jakimś busikiem?
4. Railay Beach- tu nie mam pytań :)

z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#100 PostWysłany: 26 Paź 2018 10:49 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 32
Phi Phi Leh zamknięte jest chyba do odwołania od czerwca. Mieli otworzyć w listopadzie (po info o przedłużeniu 1-2 miesiące wcześniej), ale zmienili zdanie i nie podali terminu otwarcia. Bodajże są tam dwie zatoki - Maya Bay ma być w ogóle zamknięta dla turystów, a druga tylko "pływające foto wycieczki".
https://www.thephuketnews.com/bangkok-officials-declare-maya-bay-a-tourist-no-go-zone-68848.php#He7HmLIKCPS9XKKC.97
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group