Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Krabi
#1 PostWysłany: 23 Lis 2013 12:26 

Rejestracja: 30 Paź 2013
Posty: 8
Czy ktoś może mi coś napisać o Krabi z własnego doświadczenia?
Zarezerwowałam tam nocleg przy plaży Ao Nang ale już spotkałam się z jedną krytyką.
Z tego co czytałam, to w zasadzie nie jest to miejsce komercyjne , lecz jedna osoba poleciła mi bardziej phi phi.
Zależy mi na miejscu, gdzie nie będzie dużo turystów i plaża piękna, gdzie będę mogą zjeść pyszne tanie jedzenie i nocleg niezbyt drogi.
Jeśli ktoś z was coś wie lub ma porównanie to piszcie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Krabi
#2 PostWysłany: 23 Lis 2013 12:39 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Zależy mi na miejscu, gdzie nie będzie dużo turystów i plaża piękna, gdzie będę mogą zjeść pyszne tanie jedzenie i nocleg niezbyt drogi
.
Takie rzeczy tylko w Erze. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Krabi
#3 PostWysłany: 23 Lis 2013 13:10 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
Polecam zatem ko lipe ;)

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Krabi
#4 PostWysłany: 23 Lis 2013 13:27 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
josue napisał(a):
Polecam zatem ko lipe ;)

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Na Ko Lipe nocleg niezbyt drogi? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#5 PostWysłany: 23 Lis 2013 13:39 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
klayton napisał(a):
Cytuj:
Zależy mi na miejscu, gdzie nie będzie dużo turystów i plaża piękna, gdzie będę mogą zjeść pyszne tanie jedzenie i nocleg niezbyt drogi
.
Takie rzeczy tylko w Erze. :D


Nieprawda, bo "takie rzeczy" również w Ao Nang :)

Turystów nie jest jakoś specjalnie mało, ale nie ma też tłumów.

Piękna plaża - w samym Ao Nang plaża jest znośna. A jak weźmiesz łódkę i popłyniesz na Hong Island albo Chicken Island to masz plaże rajskie.

Pyszne jedzenie - tam jest tylko pyszne jedzenie!!! Jedyny wyjątek - McDonald's :) Ja polecam kompleks "restauracji" przejezdnych "W krzakach". Inna nazwa "U muzułmanek". Możesz je znaleźć w północnej części Ao Nang, tam gdzie główna droga oddala się na chwilę od brzegu, żeby ominąć taką sporą skałę. Cała "infrastruktura" tych "restauracji" zbudowana jest na skuterach. Jak skończą pracę, to w 5 minut sprzątają, zwijają budy i odjeżdżają do domu.

Co do taniości noclegu - to zawsze jest względne. Ja płaciłem ok 140 PLN za nockę za dość wypasiony 4* hotel z basenami, śniadaniami, TVsat i WiFi (dla 3 osób). Można znaleźć dużo tańsze ale i droższe też bez problemu znajdziesz.

Spędziliśmy 10 dni w Ao Nang i nie żałuję. Uważam, że to dobry wybór.

Z Krabi lata Air Asia i można ciekawe okazje wyłapać. Nam się np. udało za ok. 100 PLN od osoby spędzić 24h w Kuala Lumpur :)

Nie wiem, jakie masz plany, ale będąc w Tajlandii zarezerwuj sobie trochę czasu na Bangkok - warto!
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#6 PostWysłany: 23 Lis 2013 14:10 

Rejestracja: 30 Paź 2013
Posty: 8
W Bangkoku mam zarezerwowany tydzień:)
Mam zamiar pojeździć trochę na wyspy a wiem,że z Ao Nang jest łatwo przepłynąć na phi phi itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#7 PostWysłany: 23 Lis 2013 14:58 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Z wycieczek na wyspy dostępnych z Ao Nang polecam dwie wycieczki:
5 Wysp i Hong Island
Moim zdaniem na taka wycieczkę najlepiej wynająć tajską łódkę w kilka osób. Zwłaszcza na Hong warto płynąć w kilka osób, bo jest dalej, czyli drożej. A cena za łódkę jest stała, bez względu na ilość osób. my np zabraliśmy ze sobą 2 Chinki, które wcale nie miały zamiaru tego dnia płynąć na Hong, czekały na łódkę na Railay Beach. :) Łódki braliśmy nie od pośredników (biura podróży) tylko bezpośrednio ze "spółdzielni" właścicieli łódek. Przy głównej ulicy, trochę wcześniej niż knajpa "U muzułmanek". Biorąc łódkę samemu, Ty decydujesz o rozkładzie jazdy i jak Ci się spodoba jakieś miejsce, to siedzisz tam do bólu. warunek - wrócić przed nocą.
Na Ko Phi Phi nie byliśmy - daleko i drogo. Płynąć można tylko "wycieczkowcami". Z tego, co można zobaczyć na filmach czy zdjęciach to jest tam pięknie, ale na Hong chyba wcale nie jest gorzej. :) Hong znajduje się w obrębie Parku narodowego i na plaży obowiązuje dodatkowa opłata.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#8 PostWysłany: 23 Lis 2013 15:36 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
możesz podać nazwę tego hotelu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#9 PostWysłany: 23 Lis 2013 16:46 

Rejestracja: 30 Paź 2013
Posty: 8
Ao nang Cliff View Resort.
Nie jestem drogo, wręcz przeciwnie,powiedziałabym,że tanio:)
Mnie zależy na podróżach, w których coś zobaczę i nie wydam zbyt dużo:)
Myślałam,żeby leceić jeszcze do Kuala Lumpur ale bilety są drogie:/
Jak myślicie?Tydzien w Bangkoku wystarczy?
Ogólnie będę miesiąc w Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#10 PostWysłany: 23 Lis 2013 17:46 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Pilnuj tych biletów do Kuala. Nam się udało znaleźć bilety z Krabi do Kuala za ok. 100 PLN w obie strony. Wylot o 7 rano. Cały dzień biegania po Kuala, późnym wieczorem powrót na lotnisko, a o 7 rano z powrotem w Krabi. Śniadanko i odsypianie zarwanej nocki. :) Warto było.
Tydzień na Bangkok jest OK. Rok pewnie też. :)

Miesiąc w Tajlandii... ehhh... ja też tak chcę...
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#11 PostWysłany: 23 Lis 2013 18:07 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Polecacie bardziej okolice Krabi czy Koh Phangan? pobyt na poczatku lutego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#12 PostWysłany: 23 Lis 2013 18:12 

Rejestracja: 30 Paź 2013
Posty: 8
Najchętniej to bym w ogóle wyjechała z polski i już tutaj nie wróciła.Zresztą kto wie;)....
Może sie tek zaszczepie Tajlandią,że już nie wrócę:)
Co prawda mam do skończenia studia ale nie czuje się tutaj dobrze.Czegoś mi brakuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#13 PostWysłany: 23 Lis 2013 20:58 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 4
mija1989 napisał(a):
W Bangkoku mam zarezerwowany tydzień:)
Mam zamiar pojeździć trochę na wyspy a wiem,że z Ao Nang jest łatwo przepłynąć na phi phi itd.



To czekamy na relację po powrocie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#14 PostWysłany: 23 Lis 2013 21:09 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Czy mógłby ktoś kto ostatnio był w Tajlandii w okolicach krabo opisać ile kosztują zorganizowane wycieczki z Krabi Town na bliższe ik dalsze wyspy (4 Wyspy, Phi Phi, Wyspa Bonda itp)? Będę bardzo wdzięczny gdyż wybieram się tam za 2 tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#15 PostWysłany: 25 Lis 2013 12:18 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Podbijam ostatnie pytanie:) bd 13-20 lutego w Krabi
Wspominaliście że im wiecej ludzi na łódkę tym taniej tylko pytanie ile ludzi wejdzie na tą ich łajbę ?:) na forum wdziałem juz 2 grupki polaków którzy będą w tym samy term co my, łącznie 8 os i tak mysle ze dobrze byłoby sie zgrać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#16 PostWysłany: 25 Lis 2013 12:51 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 16
Byłem w Ao Nang na początku listopada. Cen z samego miasta Krabi nie znam, natomiast z Ao Nang wycieczka na 4 wyspy to był zakres 400-600 batów, wyspa bonda bodajże 800 batów, transfer na Phi Phi 350 batów.

Ceny wycieczki całodziennej na Phi Phi nie pamiętam, ale chyba to było 1500 batów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#17 PostWysłany: 25 Lis 2013 13:07 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
W gwoli ścisłości zapytam czy sie handlowałeś i w ile osób podróżowałeś? ceny fajne a gdzie najlepiej Ci sie podobało? masz jakąś galerie na Picasso którą mógłbyś sie podzielić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#18 PostWysłany: 25 Lis 2013 16:40 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Można się trochę targować, ale za dużo z ceny nie zejdzie.
Na łódkę ok. 10-12 osób spokojnie wejdzie.

My byliśmy na 4 (czy 5) wysp i na Hong Island
Obie mi się bardzo podobały i uważam, że warte odwiedzenia.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#19 PostWysłany: 25 Lis 2013 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Mała uwaga techniczna - może warto by przenieść temat z "relacji" do forum podróżnika? Stricte relacji z jednego wypadu tu nie ma, za to pojawia się trochę praktycznych informacji i warto żeby były obecne tam gdzie większość z nas tego szuka.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#20 PostWysłany: 25 Lis 2013 21:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
zrobione;)

ale żeby było w temacie:
Ao Nang samo w sobie nic specjalnego, ew miejsce na wypady - jest tanio i blisko w miarę wszędzie
na phi phi turystycznie i drogo, ale choć zniszczona została to nadal fajnie, no i jak ktoś lubi alko/nocne życie to będzie mu się podobać
a wspomniane ko lipe rozczarowało - zamienia się w kolejne phi phi - jeszcze rok czy dwa i będzie równie dużo turystów, ceny noclegów już nie za fajne, a rafy przybrzeżne nic specjalnego

ogólnie coraz trudniej znaleźć fajne miejsce wraz z popularyzacją azji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group