Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#61 PostWysłany: 17 Paź 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Garmond napisał(a):
Różnica niby niewielka, ale lepsza niż w Revolucie (nie mówiąc o weekendowych kursach "innych" walut przy użyciu ich karty).

Z tego co widze Curve tez ma weekendowe prowizje i co wiecej od listopada zamierza je podniesc. Za ich FAQ:
"From Fridays at 23:59 to Sundays 23:59, the UK foreign exchange markets are closed. During this time, we take the rate from Friday and charge an additional 0.5% for all transactions made in GBP, EUR and USD and 1% for all other supported currencies. From the 19th November 2018, we will charge an additional 1.5% for all other supported currencies."

I jeszcze dodatkowo limit wydatkow bez prowizji:
"For Curve Blue (free) customers, you can spend of £500 per month with no currency conversion fees. Any amount over this will incur a 1% fee. From the 19th November 2018, any cumulative spend over £500 per month, will incur a 2% fee."
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez FranekXVI 17 Paź 2018 12:35, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Curve
#62 PostWysłany: 17 Paź 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
tak (jezeli curve daje cashback za lidla i jezeli wizz daje punkty za "bylejaki" wydatek karta)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#63 PostWysłany: 17 Paź 2018 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
A nie jest przypadkiem tak, że aby dostać cashback trzeba mieć ustawioną Curve Rewards? Nie wiem, bo nie miałem jeszcze okazji sprawdzić - czekam na przesyłkę.

I drugie pytanie. Wiecie czy da się zmienić partnerów cashbacku? Wybrałem bez głębszego zastanowienia trzech i teraz jest tylko opcja dodania kolejnych razem z płatnym upgrade. A edytować wcześniej wybranych, tak jakby się nie da ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#64 PostWysłany: 17 Paź 2018 22:51 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 5
Partnerów cashbacku można zmieniać, z tego co pamiętam, nie częściej niż co 3 miesiące.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#65 PostWysłany: 19 Paź 2018 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
-- 19 Paź 2018 14:56 --

Sprawdzał ktoś jak z cashbackiem w polskim Mediamarkt, Saturn, Shell, H&M i Tesco?

-- 19 Paź 2018 15:01 --

klnet napisał(a):
Partnerów cashbacku można zmieniać, z tego co pamiętam, nie częściej niż co 3 miesiące.


Skąd ta informacja?

Według tego co wkleiłem poniżej wynika, że nie będzie można zmienić w ogóle i że cashback będzie jedynie przez 3 miesiące...

Cytuj:
1) When you open Curve, tap connect to enter Retailer Selection.
2) Select your retailers from our list - including Amazon, Netflix, Zara and more. Some will be limited to Curve Black cardholders and have an icon displaying this.
3) Tap to confirm - you won’t be able to change your retailers again after this.
You’ve got three months of Curve Cashback, just spend at your chosen retailers and it will immediately be applied.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#66 PostWysłany: 19 Paź 2018 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Przyszła dzisiaj karta (5. dzień roboczy po rejestracji). Nawiasem mówiąc super zapakowana, chyba nawet fajniej niż Revolut ;) Na Curve Rewards mam 1000 pkt. z poleceń. Zaznaczona Curve Rewards i pierwsza płatności odrzucona. Także jak na razie zonk...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#67 PostWysłany: 20 Paź 2018 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
@benedetti

1. "A nie jest przypadkiem tak, że aby dostać cashback trzeba mieć ustawioną Curve Rewards?"

Ustawiasz na taka kartę jaką chcesz płacić, a punkty cashback zapisywane są na Curve Rewards. Tą też możesz płacić jak ma na niej w ten sposób (oraz z poleceń) zebrane środki.

2. "Wiecie czy da się zmienić partnerów cashbacku? "

Działa to tak jak pisze @Mio partnerów do cashbeku "nie będzie można zmienić w ogóle i że cashback będzie jedynie przez 3 miesiące... "
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#68 PostWysłany: 20 Paź 2018 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@kriss No właśnie była wybrana Curve Rewards. Nie wiem czemu odrzuciło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#69 PostWysłany: 20 Paź 2018 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
-- 20 Paź 2018, 00:34 --

może wykonaj pierwszą operację w bankomacie.

-- 20 Paź 2018, 00:54 --

Mio napisał(a):
Czy dobrze rozumiem, że jak aktualnie zrobię zakupy w Lidlu, płacąc Curve, do której mam podpiętą KK Wizz, to dostanę cashback z Curve za lidla oraz punkty wizz?


Wg mnie tak.

Jeśli płacę przez Curve karta kredytową PremieMiles Citi Handlowy to mam punkty za płatność kartą od Banku i naliczony cashback z Curve. Tu jedno drugiego nie wyklucza. Szkoda, że cashback z Curve jest tylko przejściowo :-(
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#70 PostWysłany: 20 Paź 2018 01:09 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
benedetti napisał(a):
Przyszła dzisiaj karta (5. dzień roboczy po rejestracji). Nawiasem mówiąc super zapakowana, chyba nawet fajniej niż Revolut ;) Na Curve Rewards mam 1000 pkt. z poleceń. Zaznaczona Curve Rewards i pierwsza płatności odrzucona. Także jak na razie zonk...


te punkty nie mają przypadkiem statusu "pending" ?
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#71 PostWysłany: 20 Paź 2018 01:17 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Uważajcie przy płatnościach w KRW - mają błąd i zaokrąglają do pełnej złotówki. Domyślam się, że to miało działać w drugą stronę i zaokrąglać do pełnego wona w przypadku transakcji przeliczanych na KRW, ale jest źle. Czasem wychodzi korzystnie, ale w niektórych sytuacjach z płatności wartej np. 1,55zł potrafi zrobić 2zł. Reklamację szybko rozpatrzyli i dali nawet więcej punktów rewards niż strata na zaokrągleniach, ale może nie każdy chce się z tym użerać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#72 PostWysłany: 20 Paź 2018 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
kruczi napisał(a):
benedetti napisał(a):
Przyszła dzisiaj karta (5. dzień roboczy po rejestracji). Nawiasem mówiąc super zapakowana, chyba nawet fajniej niż Revolut ;) Na Curve Rewards mam 1000 pkt. z poleceń. Zaznaczona Curve Rewards i pierwsza płatności odrzucona. Także jak na razie zonk...


te punkty nie mają przypadkiem statusu "pending" ?


Mają! :D I wszystko jasne. Ja głupi :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#73 PostWysłany: 20 Paź 2018 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Ciąg dalszy testowania Curve i kolejne wątpliwości.

1. Z tego co rozumiem, to wbrew kilku postom z wcześniejszej dyskusji Curve nie zastąpi całkiem Revoluta ze względu na dość niski limit walutowych płatności bezprowizyjnych (500£/miesiąc). Rozumiem, że nie wlicza się w to bezprowizyjnego limitu wypłat z bankomatów. Czy tak?

2. Teraz kwestia wypłat z bankomatów. Rozumiem, że Curve nie pobiera prowizji od wypłat z bankomatów (w tym walutowych do 200£/miesiąc) ale jeśli transakcja dla podpiętej karty wygląda jak gotówkowa to w takim razie prowizja może zostać pobrana od wystawcy tej karty (jeśli takowa jest przewidziana). Czy tak?

3. I trzecia kwestia. Zapłaciłem dziś Curve z podpiętą Revolut. Transakcja opiewała na 12,6 PLN. Curve pobrał 12,6 ale w USD. Sprawdziłem i okazało się, że walutą ustawioną dla Revolut jest USD. Przy próbie zmiany pojawia się komunikat, że nie można zmienić tej waluty gdyż Curve widzi, że podpięta karta jest w USD. W Revolut nie ma (?) opcji żeby to ustawić bo karta sama dostosowuje się do waluty płatności. Wcale by mi to nie przeszkadzało ale okazało się, że z Revoluta pobrało nie 12,6 PLN ale 12,8 PLN czyli prawie 2% więcej. Wynika więc z tego że prawdopodobnie Revolut nie dość, że miał gorszy kurs wymiany (3,71 Rev, 3,70 Curve) to jeszcze pobrał prowizję za przewalutowanie.
I jak to teraz ugryźć? ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#74 PostWysłany: 20 Paź 2018 17:03 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
W curve ustawiasz sobie walutę podłączonej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#75 PostWysłany: 20 Paź 2018 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Przeczytałem jeszcze raz na wszelki wypadek swój post i nadal jestem przekonany, że jest tam napisane, że właśnie to próbowałem zrobić ? W każdym razie dzięki za dobre chęci ?
Pojawia się taki oto komunikat i po kliknięciu OK walutą nadal jest USD.

Załączniki:
A6FC376B-D083-4815-8400-2106E007B7A1.jpeg
A6FC376B-D083-4815-8400-2106E007B7A1.jpeg [ 141.61 KiB | Obejrzany 4764 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#76 PostWysłany: 20 Paź 2018 17:11 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@benedetti: a usuń kartę i dodaj na nowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#77 PostWysłany: 20 Paź 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@seal Dzięki. Działa. O tyle o ile ? Przy weryfikacji karty poprzednim razem niepostrzeżenie zostawiłem USD. Teraz już jest PLN ale nie idzie zmienić na nic innego ?
No trudno. Nie jest to bardzo istotne.
Bardziej interesuje mnie ta kwestia prowizji bankomatowych.
Miałem na myśli to, że korzystając z podpiętej karty walutowej (np.. Alior kantor) możnaby bezprowizyjnie wypłacić gotówkę bez limitu 200£. Ale z kolei Alior dalej tylko jedna wypłatę w miesiącu bez prowizorki wię pewnie każda kolejna będzie obarczona opłata. Czy sprawdzał to ktoś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#78 PostWysłany: 20 Paź 2018 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Mio napisał(a):
-- 19 Paź 2018 14:56 --

Sprawdzał ktoś jak z cashbackiem w polskim Mediamarkt, Saturn, Shell, H&M i Tesco?



Ktoś, coś...?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#79 PostWysłany: 30 Paź 2018 16:21 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Ja dostałem zwrot za polskie Tesco.

Można gdzieś sprawdzić aktualne kursy walut? Wybieram się do Gruzji i wiem, że Revolut odpada. Wygląda na to, że najbardziej opłaca się moja Visa z Noble Banku ale jeszcze lepsze kursy ma Mastercard. Zastanawiam się jak to by wyszło dla Curve.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#80 PostWysłany: 30 Paź 2018 18:53 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Cashback nie zależy od kraju ani waluty, liczy się nazwa sklepu.
Kursy wcześniej dało się sprawdzić na imaginecurve.com/travel, teraz nie ma nigdzie. Zapłać raz, zobacz jak wyszło i zdecyduj co dalej. Ja miałem raczej pozytywne doświadczenia, poza tym problemem z zaokrąglaniem do pełnego PLN przy transakcjach w KRW, ale dostałem 1000 punktów (10 GBP) rekompensaty, a na zaokrągleniach straciłem może ze 2-3zł, więc nie narzekam ;) Ogólnie kursy bardziej jak w MC, niż w Visie.
Cały czas polecam też podłączenie Curve do karty w Eurobanku i korzystanie ze zwrotu 5% w ramach programu Codziennie Zyskuję. A jeśli transakcja nie naliczy się z MCC dającym zwrot (różnie to bywa), to zawsze można użyć funkcji "Go Back in Time" i przerzucić ją na jakąś inną kartę, np. KK Wizz itp. To jest bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: f0ku5, seal oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group