Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 139  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#101 PostWysłany: 21 Lis 2018 01:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
Zamówiłem - kod został przyjęty, ale cena pozostała 50GBP. Dodałem kartę Revoluta z limitem 2GBP, zobaczę czy będą próbowali pobrać 50GBP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
 Temat postu: Re: Curve
#102 PostWysłany: 21 Lis 2018 09:27 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Kod generalnie działa tylko dla nowych użytkowników, ale niektórym udało się dostać darmowy upgrade do Black pisząc do supportu. (Alternatywnie pozostaje założenie nowego konta z innymi danymi adresowymi). W przypadku nowych zamówień trzeba wybrać kartę bez portfela, inaczej próbuje pobrać 50 GBP. W razie pomyłki najlepiej napisać do supportu i powinni zmienić zamówienie.


Ostatnio edytowany przez xkr, 21 Lis 2018 10:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#103 PostWysłany: 21 Lis 2018 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
travelIsFUN napisał(a):
w jaki sposob sie zalogowac na community.curve.app? Tzn skad wziac login? Email'a nie rozpoznaje...

Mi przysłali maila z linkiem do zapisania się
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#104 PostWysłany: 21 Lis 2018 10:05 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Jak to jest z wypłatami gotówki? Mam problem ze zrozumieniem cennika. Pomijając już fakt tego jak zostanie rozliczone to na podpiętej karcie, to wypłaty są darmowe czy płatne?
W cenniku jest o 2 funtach za wypłatę w innej walucie niż waluta karty, potem jest jeszcze kolejna pozycja o płatnym przewalutowaniu (2%) po przekroczeniu limitu 200 funtów. Ta opłata za wypłatę jest pobierana zawsze czy tylko po przekroczeniu tego limitu 200 funtów? Czytając cennik wydaje mi się, że nie ma darmowych wypłat poza krajem "domowym" i zawsze trzeba zapłacić 2 funty prowizji, a szkoda mi ich na testy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#105 PostWysłany: 21 Lis 2018 10:35 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Do 10 darmowych wypłat gotówki miesięcznie, jeżeli wypłacasz z karty debetowej. W przypadku wypłat z karty kredytowej limit 200 GBP/miesiąc dla Curve Blue i 400 GBP/miesiąc dla Curve Black. Oczywiście należy pamiętać o ewentualnych prowizjach na podpiętej karcie.

Dodatkowo w aplikacji możesz zmieniać domyślną walutę podpiętej karty na jedną z walut wymienionych na liście: https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... urrencies-
Czyli po ustawieniu np. PLN jako waluty dla swojej karty i wypłacie złotówek Curve nie będzie ich wymieniał na np. GBP, tylko obciąży twoją kartę bezpośrednio w PLN.

Ja zazwyczaj ładuje cash z karty kredytowej na Revoluta, w Curve ustawiam Revoluta jako podpiętą kartę i wypłacam te pieniądze kartą Curve. Curve obecnie przekazuje MCC (przydatne dla kart z cashbackiem), ale póki co Revolut wypłaty z Curve widzi jako płatność.
Góra
 Profil Relacje PM off
ms993 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#106 PostWysłany: 21 Lis 2018 12:54 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Cytuj:
ATM usage is free for up to 10 domestic (withdrawals in the same currency as your Funding Source) withdrawals per calendar month after which time you may be charged £0.50 (or currency equivalent) per usage for each additional ATM withdrawal.

@xkr - dobrze rozumiem, że nie mogę użyć Curve'a do przewalutowania, by skorzystać z tych 10 darmowych wypłat?
Załóżmy taką sytuację: mam PLN na Revolucie, chcę wypłacić EUR z bankomatu używając karty Curve z podpiętym Revolutem jako aktywną kartą. W tej sytuacji, by skorzystać z darmowej wypłaty muszę ustawić w Curve EUR jako walutę rozliczeniową dla tego podpiętego Revoluta, a przewalutowanie zostawić Revolutowi, tak? W tej opcji omija się limity wypłat w Revolucie, ale trzeba skorzystać z ich przewalutowania. Co jeśli chciałbym skorzystać z przewalutowania Curve przy wypłacie (czasem lepsze od Revoluta) - wtedy nie da się ominąć opłaty za wypłatę z bankomatu, tak? Cały czas nie wiem czy dobrze rozumiem kiedy ma zastosowanie ta pozycja cennika z 2 funtami za wypłatę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#107 PostWysłany: 21 Lis 2018 15:35 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
@ms993 — ja rozumiem to tak, że 10 wypłat na miesiąc używając karty debetowej jest zupełnie darmowe. Mowa tu o transakcjach, w których Curve nie robi przewalutowania.

Alternatywnie mamy darmowe wypłaty z limitem 200/400 GBP na miesiąc przy wypłatach używając karty kredytowej. Tu nie ma znaczenia, czy Curve przelicza EUR na PLN, czy UAH na USD.

Opłaty za korzystanie z bankomatu ze strony Curve mogą się pojawić jedynie jeżeli powyższe limity zostaną przekroczone.

https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... e-at-ATMs-
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... sh-abroad-

PS. Napiszę do supportu, czy przy wypłatach z karty debetowej przy limicie 10/miesiąc istnieje możliwość skorzystania z darmowego przewalutowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#108 PostWysłany: 21 Lis 2018 15:42 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
Rozumiem że nadal jest tak że jak podejdę z Curve do bankomatu Euronet z podpięta karta gdzie mama darmowe wypłaty, to czy bankomat wykryje że karta jest z GB i będzie chciała pobrać pieniądze za przewalutowanie i dodatkowe koszty z tym związane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#109 PostWysłany: 21 Lis 2018 16:58 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
@Floyd_Kulis
tak
dzisiaj w bankomacie wbk pytał czy przeliczyć na GBP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#110 PostWysłany: 21 Lis 2018 16:59 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
Rozumiem że wybrałeś opcje nie? Niektóre bankomaty tak są "agresywne" że i tak wybrałem w końcu na końcu tak przelicz i zapłaciłem za wypłatę z bankomatu chociaż nie powinienem.


Ostatnio edytowany przez Floyd_Kulis, 21 Lis 2018 17:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#111 PostWysłany: 21 Lis 2018 17:07 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
pytał tylko raz
wybrałem obciążenie w PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#112 PostWysłany: 25 Lis 2018 20:51 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
xkr napisał(a):
Karta Curve Black za darmo (inaczej koszt 50 GBP) przy zamówieniu z użyciem kodu REISE: https://reisetopia.de/kreditkarten/curve-mastercard/
Cytuj:
Free ATM withdrawals up to £400 p/month
Unlimited free currency conversion (subject to fair use of £15,000 a year, beyond which we may charge 2% of the amount of the transaction as currency conversion fees).
1% cashback at 6 retailers, choose from a bigger selection of premium retailers. Introductory offer for 3 months.

Na niemieckim forum podróżniczym raportują: dla osób, które posiadają Curve niebieską, a chcą zamówić czarną bezpłatnie — przechodzą zamówienia z kodem REISE na te same dane i adres, przy użyciu innego numeru telefonu i adresu mejlowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#113 PostWysłany: 26 Lis 2018 13:54 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
xkr napisał(a):
Karta Curve Black za darmo (inaczej koszt 50 GBP) przy zamówieniu z użyciem kodu REISE: https://reisetopia.de/kreditkarten/curve-mastercard/
Cytuj:
Free ATM withdrawals up to £400 p/month
Unlimited free currency conversion (subject to fair use of £15,000 a year, beyond which we may charge 2% of the amount of the transaction as currency conversion fees).
1% cashback at 6 retailers, choose from a bigger selection of premium retailers. Introductory offer for 3 months.


właśnie mnie uświadomiło, że mam czarną kartę ale u mnie limity wyglądają tak:

Załącznik:
Screenshot_2018-11-26-12-49-04.png
Screenshot_2018-11-26-12-49-04.png [ 49.35 KiB | Obejrzany 1248 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#114 PostWysłany: 26 Lis 2018 15:06 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
No właśnie moja też jest fizycznie czarna, ale cennikowo niebieska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#115 PostWysłany: 26 Lis 2018 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Limity nie sa zalezne od koloru karty tylko od tego, ile kto dostal. Ja siedze na maksie i czekam jak dogadaja sie z Mastercard w sprawie podwyzszenia. Na razie max. to £50K rocznie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#116 PostWysłany: 26 Lis 2018 17:03 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
@kruczi & @ms993 —
Cytuj:
*Please note that all Curve cards issued from January to August this year (2018) were black in colour. Curve Black refers to the product type, which is the paid tier. If you did not pay £50 you are likely on the Curve Blue product type even if you card is black. If you are unsure which product tier you have, please contact us at support@curve.app.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#117 PostWysłany: 29 Lis 2018 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wyglada na to, ze moja karta przestala dzialac. Mam jeszcze pare tysiecy limitu, ale nie moge zrobic transakcji na zadna kwote, nawet na £5. Support Curve nie odpowiada na zgloszenia. Poczatkowo myslalam, ze to problem z platnosciami na stronie HMRC, inni maja ten sam problem, ale wychodzi na to, ze to karta sama w sobie, niezaleznie od miejsca transakcji i podczepionej karty.

Nie wiem dlaczego mam czerwone kolko przy dostepnej kwocie, moze to ostrzezenie, ze zblizam sie do limitu.
Załącznik:
Screenshot_20181129-123813_Curve.jpg
Screenshot_20181129-123813_Curve.jpg [ 51.01 KiB | Obejrzany 1037 razy ]
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#118 PostWysłany: 29 Lis 2018 20:36 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Curve Black jakkolwiek wpływa na limity?

@Aga_podrozniczka pisałaś do nich kiedyś o podwyższenie limitów, że masz 50k GBP? u siebie mam 10k
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#119 PostWysłany: 30 Lis 2018 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Platna karta nie wpływa na limity. Maks. jest 50tys, nalozony przez Mastercard.

Tak, pisalam o podwyzszenie limitu dwa razy w czerwcu czy jakos tak. Zobacz moje poprzednie posty w tym temacie.

Dostalam odpowiedz od Curve, po otworzeniu swiezego zgloszenia w sprawie nie działania karty. Wedlug nich, wpisuje zle dane karty, co nie jest prawda. To nie jest kwestia jednej transakcji, ktora nie przeszla, tylko kilkunastu prob codziennie. Zobaczymy co napisza dalej. Tymczasem moj promocyjny cashback na innej karcie wygasa i nie bede mogla z niego skorzystac.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#120 PostWysłany: 01 Gru 2018 12:47 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Od dwóch dni mam problem z płatnościami - błędny PIN, tak usłyszałem w Biedronie co jest bzdurą, gdzie indziej też nie przechodzi. Support milczy. Ktos wie o co może chodzić?

Druga sprawa punkty WIZZ i M&M wpadają jeśli podepnę właściwą kartę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 139  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group