Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Paź 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 04 Paź 2018 19:16 --

wątek ma być dla tych, którzy sami zorganizowali wyjazd narciarski, lecąc do Bergamo / Turynu / Monachium / Barcelony / gdziekolwiek indziej gdzie stoki były w pobliżu, potem wynajęli samochód albo wzieli busa i pojechali do jakiegoś kurortu narciarskiego.

Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami? tzn głównie chodzi mi o to jaki kurort i czy fajny i czy prosty dojazd (z lotniska do kurortu jak i z hotelu na stok), bo już ceny skipassów czy lotów każdy z grubsza sam może sobie sprawdzić.

Narciarz ze mnie przeciętny, więc dla mnie osobiście nie musi być 500km tras zjadowych, wystarczy 50 czy tam 75.

Ogólnie chodzi o wymianę doświadczeń, jeden woli to drugi tamto, ale jeśli zbierze się więcej opinii to każdy znajdzie coś dla siebie.

pozdr

-- 04 Paź 2018 19:31 --

i lineczki:
z Monachium do Zillertal
http://blog.europe-mountains.com/pl/wak ... -pierwsza/

jest też taka stronka 'fly4free' ciekawe rzeczy tam nieraz piszą, choć straszne Januszki z nich w większości:
bergamo-gdzie-na-narty-styczen-2015,1227,58875

to też piękniula i w punkt:
https://mlecznepodroze.pl/2013/10/27/me ... rciarskie/
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 04 Paź 2018 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Blisko lotniska, 3,5 km w linii prostej
Image
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Paź 2018 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
@rw30, Z gva masz easybusa który kursuje m.in. do Chamonix za <10>20 eur ow
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Paź 2018 22:32 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Ja z wlasnego doswiadczenia moge doradzic dolot do Salzburga + transport publiczny do regionu narciarskiego Salzburg Sportwelt (skipass SkiAmade obejmuje 760km stokow narciarskich w okolicy). Z lotniska do St Johann in Pongau przejazd z przesiadka na stacji kolejowej w Salzburgu wynosi ok 1h 30min. Bilety z wyprzedzeniem sa w calkiem przystepnych cenach.

Jesli jednak w planie jest wypozyczenie samochodu to moze sie bardziej oplacac dolot do Ljubljany jako ze wypozyczenie samochodu jest smiesznie tanie - nawet doliczajac oplate za przejazd przez granice do Austrii jest to sporo taniej niz wypozyczac auto w Salzburgu czy Monachium. Czas przejazdu z LJU to ok 2h do regionu wyzej wpomnianego. Taka opcja oplaca sie szczegolnie chcac pojedzic po resortach wliczonych w cene skipasu jako ze sa one czesto od siebie troche oddalone.


Na krotszy narciarski wypad ja chcialem przetestowac opcje lotu do Ljubljany (jako ze wizzair lata tam b tanio z Londynu) i pojezdzic w resorcie Slowenskim Krvavec. Skromne 30km tras, ale warunki alpejskie, ceny nizsze, no i osrodek polozony 10km od lotniska. Brzmi jak dobry pomysl, w kazdym razie nie testowalem go jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Paź 2018 23:45 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Ja co roku w grudniu jeżdżę do Andorry, z Barcelony to jakieś 2h drogi. Sniegu dużo, ludzi mało a do tego te bezcłowe ceny na alkohol...
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Paź 2018 08:26 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ja jakies 3 lata temu SXF —-> MXP——-> Livignio.
włoski odcinek pokonany: https://www.livignoexpress.com/en/wellcome-1.html
Bylo o tyle fajnie, że jechalem sam w 7 osobowym busie i cała drogę przespałem.
Kosztowalo to jakies 160 zl w jedna strone. Kierowca ani w ząb po angielsku ale na migi dalismy rade.
Jednak mi Livignio nie dopasowalo, srednio przygotowane trasy (wzgledem Austrii), drogie jedzenie na stokach,
natomiast tani alkohol i piekna pogoda robi swoje :lol:
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Paź 2018 17:30, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Paź 2018 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 06 Paź 2018 13:07 --

super, dzieki za odzew, mysle ze z czasem uda sie nam tu zbudowac dobra "baze" stacji narciarskich niedaleko od lotniska

-- 06 Paź 2018 13:18 --

pbak napisał(a):
Ja co roku w grudniu jeżdżę do Andorry, z Barcelony to jakieś 2h drogi. Sniegu dużo, ludzi mało a do tego te bezcłowe ceny na alkohol...


mieszkałem 6 lat w Barcelonie więc znam temat :) autobus jedzie 3h, są też busy lotnisko Barcelona <-> Andorra, więc nie trzeba jechać do miasta / przesiadać się jeśli ktoś przyjeżdża stricte na narty. Trzeba natomiast uważać na powroty w niedzielę wieczorem, wtedy powrót z Andorry do BCN może zająć nawet 6-7 godzin (potworne korki + opady śniegu, raz mi się zdarzyło). Stacja narciarska faktycznie świetna. Trasy łatwe, sporo knajp na stokach (niekoniecznie drogie), w marcu można trafić na weekendy z temp >10 stopni :)

w okolicy Barcelony polecam też stacje Molina oraz Masella. To dwie osobne stacje,ale po dwóch stronach tej samej góry, i mozna na nie kupić łączony bilet (wtedy mamy 70+70km tras), gdyż z niektórych wyciągów można zjechać do jednej bądź drugiej stacji.
Są dobre opcje dojazdu komunikacją publiczną z Barcelony:
*do Moliny można dojechać koleją podmiejską Rodalies -> w miejscowości Molina przesiadka na bus który podwozi na samą stację
*kilka razy w tygodniu jeżdżą busy z Barcelony, na jedną jak i na drugą stację (szczegóły: strona www firmy Sagales)

czy to pociągiem, czy autobusem, 1-dniowy wyjazd do Molina bądź Masella (przejazd z Barcelony + skipass) kosztuje ok 45 euro. Za łączony skipass oczywiście trochę drożej.

W grudniu śniegu w Molina / Masella może być bardzo mało, ale w styczniu z reguly już jest git.

W lutym 2017 odbywały się w Molinie zawody pucharu swiata w snowboardcrossie, przypadkowo wsiadłem na tą samą kanapę wyciągu z Mateuszem Ligockim :) bardzo fajny gość, byłem potem z kadrą na kolacji w Barcelonie

-- 11 Paź 2018 13:13 --

to wydaje sie tez swietna opcja. Moze uda mi sie wybrac w tym roku chocby na weekend / dlugi weekend:

http://www.skiforum.pl/topic/53673-hisz ... ra-nevada/
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Paź 2018 15:37 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
Modlin - Bergamo (78 zł/ os) - skąd 2,5 h wypożyczonym samochodem (ok. 400 zł / 5 dni, cena łącznie z paliwem, full to full) do Pinzolo-Madonna-Marileva.
Całkowity czas podróży od wyjścia z domu w Wawie do wejścia na kwaterę w Pinzolo - mniej niż 8 h.

Lecieliśmy tylko z podręcznym bagażem, w którym zmieściły się w zasadzie tylko buty narciarskie ;-). Kask jako drugi mały podręczny.

Koszt na osobę wyszedł nam lekko wyższy lub porównywalny niż podróż samochodem (na lpg bo przy benzynie na pewno byłoby drożej autem), ale uwzględniam w tym także koszt wypożyczenia nart i kijków na miejscu - bardziej się to opłacało finansowo i czasowo niż targać swój sprzęt ryanem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jekyll uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Paź 2018 14:53 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 626
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
na zime Wizz lata z Wawy do Turynu i Werony :) Stamtąd też fajne opcje: Piemont i Dolina Aosty oraz Dolomity i Marilleva i okolice :)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2018 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dziekujemy bardzo za te informacje. Bylibysmy wdzieczni gdybys mogl/mogla podac nieco bardziej precyzyjna informacje - jak dojechac, gdzie wsiasc, gdzie wysiasc, albo chociaz jakos przydatny link.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Paź 2018 15:17 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 626
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
-- 15 Paź 2018 14:45 --

z lotniska w Turynie jest bezpośrednio ski charter do różnych miejscowości https://www.aeroportoditorino.it/en/tom ... us-charter
a tu info o Veronie https://www.suedtirol.info/pl/informacj ... z-lotniska ;)

na większe kombinacje to po prostu dojechać do centrum miasta i stamtąd szukać autobusów, ewentualnie auto ;)
najbliżej Verony jest obszar narciarski Folgaria http://www.alpecimbra.it/pl/obszar-narc ... 128-0.html

-- 16 Paź 2018 15:17 --

https://www.valdisole.net/en/Fly-Ski-Shuttle/ tu oferują trsfery do Val di Sole z Mediolanu, Bergamo i Verony
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Paź 2023 12:26 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Odświeżam.
Korzystając z przedostatniej SzŚ zdecydowałem się na lot do LJU i 4 dni w ośrodku Krvavec, 8 km od lotniska.
Relacja będzie po 10 stycznia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group