Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#41 PostWysłany: 10 Lis 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Wiem, ze pytanie jest o Kanade, a nie USA, ale pomimo tego, ze obydwa kraje w pewnych sprawach bardzo sie roznia, sa tez rzeczy (i wydaje mi sie, ze wypoyczalnie samochodow do nich naleza), ktore sa w miare podobne. Aczkolwiek tutaj troche teoretyzuje, bo nie mialem bezposredniego doswiadczenia. Natomiast z malych doswiadczen z Kanada, to bym powiedzial, ze customer service i ogolne podejscie jest jeszcze lepsze niz w USA.
A wracajac do oplat za kilometr, to rozumiem Twoj dylemat. Mi zawsze przeliczenie przejechanych kilometrow x stawka wychodzilo znacznie drozej niz doplacenie kilkudziesieciu lub >100 USD i posiadanie opcji unllimited. Ta sie tylko oplaca jak chcesz poruszac sie w miescie. Ale domyslam sie, ze jesli bierzesz kampera to spokojnie bedziesz mial na liczniku kilka tysiecy mil i wtedy oplata poszybuje minimum o kilkaset CAD w gore...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#42 PostWysłany: 16 Sty 2018 13:05 

Rejestracja: 04 Mar 2014
Posty: 4
Czy ktoś korzystał z wypożyczalni CANADIAN AFFAIR?
Mają bardzo dobre stawki. Samochody są de facto od Avisu. Jakieś przeżycia, rekomendacje?


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 16 Sty 2018 18:27, edytowano w sumie 1 raz
ciach link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#43 PostWysłany: 10 Lut 2018 12:06 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
Czy ktoś wie gdzie dokładnie na lotnisku Toronto Pearsons, Terminal 1 znajduje się biuro THRIFTY/DOLLAR? I czy może ktoś korzystał z ich usług? jakieś ważne informacje? Naczytałem się o różnych 'przekrętach' firm wypożyczających :cry: i wolę dmuchać na zimne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#44 PostWysłany: 12 Lut 2018 18:27 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 24
Loty: 45
Kilometry: 86 237
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wynajmem auta w Kanadzie na kartę debetową? Przeleciałem chyba wszystkie regulaminy i teoretycznie w żadnej większej wypożyczalni nie akceptują, w kilku są sprzeczne informacje na ten temat. Jest też brytyjska firma indygo car hire pośrednicząca i akceptująca karty debetowe. Ktoś coś wie na ten temat? Czekam na odpowiedzi na maile, ale przypuszczam że to może potrwać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#45 PostWysłany: 18 Lut 2018 13:13 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@Gadziu zainteresowała mnie ta opcja co podałeś, ale jak się przyjrzałem dokładniej to: na pierwszy rzut oka ceny są super, ale jak klikniesz dalej to zostaje dodany podatek (chyba?) i cena już nie jest taka atrakcyjna.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#46 PostWysłany: 28 Kwi 2018 12:34 

Rejestracja: 04 Mar 2014
Posty: 4
-- 28 Kwi 2018 12:29 --

Dla potomnych skorzystałem z Canadian Affairs. Wszystko super :) Cena o około 10-15% niższa niż na innych stronach. Samochód faktycznie od Avis. Nowy, czysty, nieobity.

My wzięliśmy Premium Suv Enhanced Super Fully Inclusive. Warto, bo faktycznie wszystko jest pokryte.

Co do naliczenia podatku to nic takiego nie wystąpiło... Cena podana na początku jest ceną do zapłaty.

Jedyny minus to brak możliwości rezerwacji i płatności później. Trzeba płacić od razu.

-- 28 Kwi 2018 12:34 --

Nie widzę nigdzie opcji edycji postów. Dodatkowo zablokowali mi na karcie tylko 100 CAD.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#47 PostWysłany: 02 Maj 2018 08:53 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Pytanie do tych, którzy wynajmowali auto w Albercie (Calgary airport). Wynajmowaliście na polskie prawo jazdy, czy mieliście ze sobą międzynarodowe prawo jazdy ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#48 PostWysłany: 11 Maj 2018 10:24 

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 26
Wynajmowałem 1.05.2018 w Calgary w Thirty, na polskie prawo jazdy, nie było problemu, nikt nie pytał o miedzynarodowe. Płaciłem debetową kartą z milenium bo z kk wbk nie szło.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#49 PostWysłany: 27 Maj 2018 22:12 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 4
Siema Podroznicy!

Lecimy z zona do Ottawy, chcemy wynajac auto na tydzien i przejechac pomiedzy 2000 a 3000 km.
Gdzie najkorzystniej wynajac samochod? Chcemy zrobic mniej wiecej takie kolko: https://goo.gl/maps/xH7mLWuD9Ws

Czy szykowac sie na offroad i wynajmowac SUV czy raczej nam to nie grozi i jakiekolwiek auto zrobi robote?

Bede bardzo zobowiazany za wszelkie wskazowki lub podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#50 PostWysłany: 28 Maj 2018 07:49 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@BB125p ja wypożyczałem przez auto4free.pl, to jest to samo co rentalcars.com. Tylko ja brałem auto w Calgary, najlepszą ofertę otrzymałem od Hertz (bez limitu kilometrów). Sprawdź sobie tam i porównaj wszystkie oferty.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#51 PostWysłany: 01 Cze 2018 07:21 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
BB125p napisał(a):
Siema Podroznicy!

Lecimy z zona do Ottawy, chcemy wynajac auto na tydzien i przejechac pomiedzy 2000 a 3000 km.
Gdzie najkorzystniej wynajac samochod? Chcemy zrobic mniej wiecej takie kolko: https://goo.gl/maps/xH7mLWuD9Ws

Czy szykowac sie na offroad i wynajmowac SUV czy raczej nam to nie grozi i jakiekolwiek auto zrobi robote?

Bede bardzo zobowiazany za wszelkie wskazowki lub podpowiedzi.


Będę robił podobna trasę i bierzemy "zwykle" auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#52 PostWysłany: 05 Cze 2018 18:05 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 4
Dziekuje Dobrodzieje za komentarze.

Zdecydowalem sie skorzystac z rentalcars.com, wybralem oferowanego przez Budget, Jeepa Grand Cherokee za 7 pelnych dni (17-24 czerwca) bez limitu km zaplacilem 330 EUR. Zdecydowalismy sie na wieksze auto jakby sie nam przytrafilo zjezdzac z asfaltu i w przypadku przymusowego noclegu by bylo troche wygodniej. Najtansza opcja byla za jakies malutkie auto niecale 200 EUR.

Przy wyborze auta widzialem ze kaucja/wklad wlasny przy szkodzie wynosila 670 CAD ale juz na potwierdzeniu po dokonaniu rezerwacji napisali ze ta kaucja moze wyniesc pomiedzy 600 a 1700 CAD. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#53 PostWysłany: 05 Cze 2018 18:45 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Ze zjeżdżaniem z asfaltu lepiej uważać:

Za T&C

Prohibited Use of the Car

VIOLATION OF THIS PARAGRAPH
WILL AUTOMATICALLY TERMINATE
YOUR RENTAL,

...property for hire; 3) to tow or push anything; 4) to be operated in a test,
race or contest, or on unpaved roads; 5) while the driver is under the
influence of alcohol...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#54 PostWysłany: 06 Cze 2018 21:44 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 4
Dziekuje za ostrzezenie.

Oczywiscie nie przeczytalem T&Cs :)
Doswiadczenia z wynajmowanymi samochodami mam bardzo malo ale rok temu na Cyprze przejechalem w sumie kilkadziesiat a moze nawet ponad 100km offroad-em tyle ze pozniej z autem pojechalem na myjnie gdzie ekipa ludkow porzadnie je odczyscila zeby sie wypozyczalnia nie miala do czego czepic.

Tak zrobimy i tutaj o ile w ogole uda nam sie znalezc jakies offroad-y bo jedziemy w kompletnie nieznane.

Ale przynajmniej teraz zdaje sobie sprawe ze skoro jest taki zapis w umowie i przytrafi nam sie dzwon na odludziu bez asfaltu to 100% odpowiedzialnosci jest na mnie :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#55 PostWysłany: 18 Cze 2018 07:23 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Dobra jestem po wynajęciu samochodu w Calgary, auto brałem przez auto4free.pl (to samo co rentalcatrs), firma Hertz, segment SUV. Samochód brałem na polskie prawo jazdy, międzynarodowe nie było wymagane.

Pełne ubezpieczenie za 14.99 CAD/dzień (informacyjnie), ja miałem te z auto4free (jet to firma zewnętrzna). Paliwo uzupełniałem sam, chociaż obsługa stwierdziła, że w pobliżu lotniska nie ma stacji. W sumie ta, która widnieje na maps.me to tylko dla tirów z dieslem, ale nieopodal jest kolejna z benzyną 134,9 CAD (na dzień 16.06).

Na +
- prawie nówka sztuka ok. 400 km przejechana
- sprawne oddanie auta, pan sprawdził stan licznika, stan paliwa i wydrukował potwierdzenie

Na -
- obsługa w punkcie na lotnisku. Odbiór po 21, 3 osoby w kolejce, a wszystko trwało ponad 1:30. Do tego pan z obsługi chciał mi kazać czekać kolejne 1:30 na auto! Udało się odebrać auto bez czekania.

PS. Tak jeździłem po szutrowej drodze, a auto oddałem trochę brudne. Zero problemów.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#56 PostWysłany: 27 Wrz 2018 22:15 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Czy zdarzyło się komuś autem wypożyczonym w Kanadzie wjeżdżać na teren USA? Na stronach wypożyczalni nie mogę znaleźć informacji czy jest taka opcja i czy nie wiąże się to z jakimiś dodatkowymi kosztami.

Zastanawiam się nad opcją jednodniowego wypadu do Buffalo na mecz NHL (około 5x tańsze bilety niż na Maple Leafs...) podczas pobytu w Niagara Falls.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#57 PostWysłany: 28 Wrz 2018 00:43 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
tak, w Hertz wypożyczonym na lotnisku w Toronto, przekraczałem granicę właśnie w Niagara Falls, brak dodatkowych opłat i pytań, choć było to kilka lat temu
Góra
 Profil Relacje PM off
Paolo_ lubi ten post.
Paolo_ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#58 PostWysłany: 10 Mar 2019 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Czy ktoś wypożyczał samochód w Kanadzie (najlepiej Toronto) korzystając z Alamo?
Nie mogę znaleźć na ich stronie informacji odnośnie opłaty za "one way" - odbieram auto w Toronto, zdaję w Montrealu. Wersja włoska dolicza opłatę "one way" (czy też "drop fee") a pozostałe nie doliczają.
Napisałem do Alamo ale nie odpowiadają na razie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#59 PostWysłany: 28 Kwi 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie polecam Avisa w Toronto (samochód zarezerwowany przez Canadian Affair ale to tylko pośrednik). Czas oczekiwania na podejście do kasjera: 30 min. Czas oczekiwania na wypisanie umowy: 45 min. Jak się wkurzyłem i przy okazji pewnych kłopotów (mieliśmy zarezerwowaną klasę intermediate a chcieli nam wcisnąć wielkiego Forda Flexa bo zależało im na tym, aby dotarł do Montrealu gdzie oddajemy auto) zwróciłem uwagę kasjerowi, że jest wolny (on autentycznie szukał literek na klawiaturze i 4 razy pytał nas o adres zamieszkania!!), ten dostał focha i powiedział, że po tym długim czasie nas nie obsłuży... Kabaret. Facet odszedł od biurka wściekły, chodził po korytarzu a na naszą prośbę o zawołanie menedżera odpowiedział, że po niego nie zadzwoni. Menedżer wreszcie dał nam Golfa, wypisał umowę w 5 min. i kazał udać się na parking na wyznaczone miejsce. Okazało się jednak, że samochód został wydany komuś innemu, straciliśmy kolejne 15 min. na wyjaśnienie sytuacji. Finalnie wyjechaliśmy nowym SantaFe ale nie polecam, za dużo straconych nerwów i czasu (łącznie 1,5h).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#60 PostWysłany: 16 Maj 2019 17:46 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
W styczniu lecimy na Kubę i mamy ~10h przerwy w YYZ i chcemy pojechać na Niagarę. . Doradźcie proszę którą wypożyczalnię samochodów na lotnisku wybrać?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group