Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Cze 2014 18:51 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 24
Hej, wybieram się w sierpniu do Kanady na miesiąc i chciałbym na około tydzień wypożyczyć samochód. W sieci spotykam się ze sprzecznymi informacjami na temat wymagań co do prawa jazdy. Czy ktoś z własnego doświadczenia może potwierdzić, że na polskim prawie jazdy można jeździć do 90 dni? Pytam, bo natknąłem się również na informacje, że wymagane jest wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy. pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 21 Cze 2014 21:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Ja jeździłem na polskim, bez problemów.
Brat mieszkający w Kanadzie również (no do czasu aż musiał zdać na kanadyjskie, bo po jakimś czasie już nie można na zagranicznym)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lip 2014 09:21 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 87
Potwierdzam, kumple wynajmowali auto i nie było żadnego problemu z polskim prawem jazdy.
Ja osobiście zawsze jeżdżę na polskim (choć nigdy mnie jeszcze policja mnie nie sprawdziła, a samochodu nie wynajmuję tylko dostaję od rodziny).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Sie 2014 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Witajcie! Potrzebuję wypożyczyć we wrześniu auto w Kanadzie na ok. 2 tygodnie, odbiór w Toronto a zwrot w Halifax. Czy jest jakaś wypożyczalnia która nie woła sobie 500 CAD za zwrot auta w innej lokalizacji? To prawie drugie tyle co sama opłata za wynajem którą pokazują wyszukiwarki, trzeba ją zapłacić dodatkowo na miejscu. Może znacie jakiś sposób na ominięcie tej opłaty?

najtaniej znalazłem w economybookings.com - 240 euro drop off charge
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Sie 2014 13:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
maciass napisał(a):
Witajcie! Potrzebuję wypożyczyć we wrześniu auto w Kanadzie na ok. 2 tygodnie, odbiór w Toronto a zwrot w Halifax. Czy jest jakaś wypożyczalnia która nie woła sobie 500 CAD za zwrot auta w innej lokalizacji? To prawie drugie tyle co sama opłata za wynajem którą pokazują wyszukiwarki, trzeba ją zapłacić dodatkowo na miejscu. Może znacie jakiś sposób na ominięcie tej opłaty?

najtaniej znalazłem w economybookings.com - 240 euro drop off charge


Pytanie, czy po drodze planujesz coś zwiedzać czy chodzi tylko o przejazd z Toronto do Halifax ?
Z tego co się orientuję to parkingi w Kandzie nie należą do najtańszych.
Pomyśl może o przejeździe z Toronto do Montrealu MegaBus-em, a dalej koleją, GreyHound.ca lub samolotem Porter.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sie 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
no właśnie planuję zwiedzać po drodze i to nie tylko główne miasta, także muszę mieć własny transport.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sie 2014 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Zapytaj tutaj :

http://hittheroad.ca/htr/roadtrips.html

Niedługo będą potrzebowali drivera na takiej trasie , nie wiem czy jako Polak możesz takie zlecenie otrzymać i ile czasu masz na wykonanie zadania, ale jak dobrze pójdzie to jeszcze Ci zapłacą za wykonanie takiego zadania.

Możesz także próbować tutaj :

http://www.torontodriveaway.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Sie 2014 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
opcja ciekawa ale raczej dla szybkich podróży, przy minimum 500km dziennie zrobiłbym tą trasę w 4 dni zamiast 16 tak jak planuję ;) poza tym miałbym problem ze zdobyciem wymaganych przez nich dokumentów, no i nie mam 30 lat ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Sie 2014 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
ostatecznie zarezerwowałem auto korzystając z pośrednika http://CarRentals.com , wyszczególniona w rezerwacji one way fee wynosi tylko 45,20 CAD, a czy to prawda to się okaże ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sie 2014 11:19 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
maciass napisał(a):
ostatecznie zarezerwowałem auto korzystając z pośrednika http://CarRentals.com , wyszczególniona w rezerwacji one way fee wynosi tylko 45,20 CAD, a czy to prawda to się okaże ;)


Ważniejsze pytanie czy z tax-em czy bez ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Sie 2014 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Cytuj:
Features:
Unlimited mileage, Tax, Oneway rental fee


powinno być OK, żeby się upewnić napisałem jeszcze do nich czy to całkowite koszty wynajmu, w ciągu 48h można skasować rezerwację bez opłat
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Sie 2014 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
nie mogę już edytować posta więc napiszę nowego (moderatora proszę o scalenie):

Pośrednik skontaktował się z Avis, a ci potwierdzili że one way fee płatne na miejscu wynosi 40 CAD, także warto rezerwować przez CarRentals.com żeby ominąć drastyczne opłaty w większości kanadyjskich wypożyczalni. Co ciekawe, gdyby rezerwować bezpośrednio na stronie Avis, one way fee wynosi 1300 CAD :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 05 Paź 2014 07:38 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 175
Kilometry: 293 799
Polskie powinno dzialac.... zazwyczaj pytam czy chca miedzynarodowe wtedy chetnie i z usmiechem odpowiadaja w wypozyczalniach TAK... Niestety jak juz dostana miedzynarodowe to niestety usmiech znika :)) Zazwyczaj po chwili wracaja do plasikowego prawka i przepisuja wszystkie dane z niego ;)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Paź 2014 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
JIK napisał(a):
Z tego co się orientuję to parkingi w Kandzie nie należą do najtańszych.

Jako, że się w ogóle nie orientuję, jaki jest mniej więcej przedział cenowy ichnich parkingów ?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Paź 2014 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Ceny są bardzo różne, zależy to głównie od wielkości miasta. Przede wszystkim w dużych miastach jak Toronto, Montreal czy Ottawa z parkowaniem jest sporo problemów, w centrum ciężko coś znaleźć, każde miejsce parkingowe na ulicy jest oznaczone i poza takimi nie wolno parkować, dodatkowo jest mnóstwo ograniczeń co do dni i godzin w czasie których można parkować, a we francuskiej części cholernie trudno zrozumieć te znaki, nie był nam nawet w stanie pomóc pracownik tamtejszego hotelu ;) Najlepiej znaleźć jakiś parking prywatny - to zwykle 8-12 $ za dobę, stawki godzinowe są zupełnie nieopłacalne np. 6 $. Miejsce parkingowe przy ulicy - od 1$ w małym mieście do 3-4 $ za godzinę w dużym, przy czym często w centrum są ograniczenia czasowe np. max 90 minut, a parkingowi bezwzględnie to egzekwują. Ja zabuliłem 50 $ mandat za zaparkowanie przy hydrancie w Ottawie, nie zauważyłem go po ciemku, a z Polski nie mam przyzwyczajenia żeby się za nimi rozglądać ;)


a nawiązując jeszcze do pierwotnego tematu - wypożyczenie auta odbyło się bez żadnych problemów, dostałem w Avis auto lepszej kategorii niż ta którą wybrałem, żadnych dodatkowych opłat sobie nie życzyli, także pozostaje mi potwierdzić dobrą opinię o carrentals.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Wynajem samochodu
#16 PostWysłany: 05 Mar 2015 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Witajcie,

W lipcu będę w Vancouver i zamierzam wypożyczyć samochód z wypożyczalni Thrifty. Chciałem spytać jakie są Wasze opinie o kanadyjskim oddziale tej sieciówki. Czy warto być na coś wyczulonym? Zamierzam też ich autem przekroczyć granicę lądową z USA (wizę mam) i udać się do Seattle. Napisałem już do nich w sprawie tej kwestii, czy zezwalają czy też nie.

Będę wdzięczny za Wasze wszystkie opinie na temat tej wypożyczalni.

M.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 17 Kwi 2017 20:59, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł ogólny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Mar 2015 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
korzystalem wylacznie we włoszech wszystko ok
rzuc okiem na tripadvisora np:
http://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic- ... anada.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Mar 2015 12:46 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Wielokrotnie korzystałem z wypożyczalni Thrifty w Stanach i w Kanadzie. Jeżeli chodzi o wjazd do Stanów z Kanady i na odwrót zawsze otrzymywałem informację od osoby za biurkiem, że bez problemu mogę wjechać na teren USA / Kanady. Nie doliczali żadnej dodatkowej opłaty.

Zawsze warto przy odbiorze auta spytać co mają;) zdecydowanie polecam wszelkie Japońskie auta, czyli np. Toyota Camry zamiast Chevy Impala albo podobne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Mar 2015 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Ok, wielkie dzięki za odpowiedzi. Ja dotychczas w USA korzystałem z National i Alamo, stąd pytania o Thrifty. Mam zabookowaną Toyotę Corollę, także nie powinno być tak źle :)

Napisałem do nich jeszcze maila just in case, jak nie będzie problemu to zostawię tę rezerwację i odwołam Hertza, który jest dużo droższy :)

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Sie 2015 11:34 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
bukowałam właśnie auto z lotniska w Quebecu i zwrot w Toronto. Najtaniej wyszło mi na... stronie lot.com - w moim przypadku za 7dni 229 EUR + 40CAD, na polecanej wyżej stornie jest od 500CAD, a na ECR w ogóle od 1900zł... polecam więc naszego narodowego przewoźnika:) auto ma być z Budget, zobaczymy za miesiąc czy wszystko ok.
swoją drogą w kanadyjskim Budget twierdzą, że nie mają aut, a ceny na inne terminy sa kosmiczne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group