Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Wrz 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
http://www.hsa.gov.sg/pub/faq/faq/faqca ... apore.aspx

Punkt 9.

Na e-papierosy zakaz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#22 PostWysłany: 10 Wrz 2018 11:28 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 51
Loty: 24
Kilometry: 62 985
można przewieźć pastylki z nikotyną...jak się uzyska wcześniej zgodę :(, czyli czas rzucić palenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Kwi 2019 09:36 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Cześć, czy ktoś z Was zna jakąś tanią przechowalnie bagażu w Singapurze na lotnisku lub w okolicy . Chciałabym przechować 2 duże walizki tylko na ok 4-5 godzin. Widzę że na lotnisku jest przechowalnia bagaży ale ceny mają trochę kosmiczne ..30 $ SIN ( około 90 zł) za 2 walizki duże i cena taka sama jest za 4 godz czy 24 godz ..
Przylatuję do Singapuru na terminal 2 o godzinie 17.00 , następny lot mam z terminala 4 o godzinie 1.45 z Singapuru na Filipiny. Chciałabym podczas tych godzin pojechać metrem z lotniska w okolicę Mariny na pokaz fontan i laserów i zobaczyć grające drzewa-) tylko mam problem co zrobić z 2 walizami.. :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Kwi 2019 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
To naprawde nie jest kosmiczna cena w porownaniu do innych lotnisk. W SIN ta cena jest dla walizek o wadze powyzej 10kg, ostatnio za podreczny tez tyle zaplacilem bo wazyl powyzej 10kg. Na marginesie, jedna z niewielu przechowalni ktora otwiera przy Tobie bagaz zeby sprawdzic czy nie ma tam ladunkow wybuchowych ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Kwi 2019 14:06 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Ewentualnie czy ktoś wie jak to jest z nadawaniem bagaży z 6 godzin wcześniej na terminalu T4 w Singapurze na stanowisku Air Asia ? ile godzin wcześniej można nadać bagaż?
czytałam że wiele lini lotniczych w Singapurze ma odprawę i nadawanie bagażu nawet między 6 a 12 godzin przed wylotem :D co jest super sprawą bo nie trzeba się męczyć z walizami na lotniskach , czy też płacić za depozyty. Polski LOT ma bodajże możliwość nadania bagażu nawet na 6 godzin przed wylotem . Wklejam link może się komuś przyda :)
http://www.changiairport.com/en/airport ... sia%20Zest
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Kwi 2019 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Wszystkie informacje masz w linku ktory sama wkleilas odnosnie osob ktore moga skorzystac z early check-in w Air Asia. Nie ma tu regulacji czasowych, early check in jest otwary :Available from 0530hrs to 2200hrs
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bepi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 11 Kwi 2019 19:58 

bepi napisał(a):
Polski LOT ma bodajże możliwość nadania bagażu nawet na 6 godzin przed wylotem . Wklejam link może się komuś przyda :)
http://www.changiairport.com/en/airport ... sia%20Zest


Byłem i czekałem. Sam leciałem Scootem do Berlina ,ale jakieś pół godziny wcześniej leci LOT do Warszawy. Była grupka pasażerów którzy dopiero przed 22 mogli oddać bagaż a odlot był chyba po północy. Widziałem jak ustawiała się kolejka do check in ok 21 ale jeszcze nie odprawiali. Jak coś to ok 100m od stanowisk odprawy jest całodobowa przechowalnia bagażu dość droga,bo duża walizka 10$ a mała 6-7$ płaci sie za sztukę ,nie ma szafek co by weszło więcej.
Góra
 PM off
bepi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 12 Kwi 2019 07:42 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Flyguy napisał(a):
Wszystkie informacje masz w linku ktory sama wkleilas odnosnie osob ktore moga skorzystac z early check-in w Air Asia. Nie ma tu regulacji czasowych, early check in jest otwary :Available from 0530hrs to 2200hrs



Czy to znaczy że dam radę oddać walizy np o godzinie 18.00 czyli około 6 godzin przed wylotem z tego by tak wynikało ... Byłaby to dobra wiadomość. Nie mam wyjścia muszę to przetestować .. napiszę jak wrócę , jak się nie da... to oddam do depozytu , wyjścia nie ma , Jedynie upierdliwe jest to że z terminala T4 skąd lata Air Asia nie jedzie metro do centrum Singapuru . Więc trzeba się wrócić spowrotem shuttle busem z T4 na T2, lub T3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Kwi 2019 07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
...tak tylko zeby Ci czasu zaoszczedzic, jestes pewna, ze spelniasz warunki kwalifikujace Cie do Early-Check in wymienione w linku powyzej ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Kwi 2019 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 77
Anonymous napisał(a):
bepi napisał(a):
Polski LOT ma bodajże możliwość nadania bagażu nawet na 6 godzin przed wylotem . Wklejam link może się komuś przyda :)
http://www.changiairport.com/en/airport ... sia%20Zest


Byłem i czekałem. Sam leciałem Scootem do Berlina ,ale jakieś pół godziny wcześniej leci LOT do Warszawy. Była grupka pasażerów którzy dopiero przed 22 mogli oddać bagaż a odlot był chyba po północy. Widziałem jak ustawiała się kolejka do check in ok 21 ale jeszcze nie odprawiali. Jak coś to ok 100m od stanowisk odprawy jest całodobowa przechowalnia bagażu dość droga,bo duża walizka 10$ a mała 6-7$ płaci sie za sztukę ,nie ma szafek co by weszło więcej.


Na lot SIN-WAW LOT-em bagaże oddałem 6 h przed lotem bez żadnego problemu.Poza tym na Changi zawsze jest przedstawiciel LOT-u jak i innych lini lotniczych.Wystarczy zapytać i potwierdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Maj 2019 09:25 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Flyguy napisał(a):
...tak tylko zeby Ci czasu zaoszczedzic, jestes pewna, ze spelniasz warunki kwalifikujace Cie do Early-Check in wymienione w linku powyzej ?


Już po wakacjach także przekazuje świeże info na temat wczesnego nadania bagaży w liniach Air Asia
Otóż przyleciałam LOT-tem z Warszawy do Singapuru około godziny 17.00 na terminal 2 , kolejny lot miałam na Filipiny do Cebu liniami Air Asia z terminala 4 , dopiero o godzinie 1.30 w nocy , udało się nadać bagaże rejestrowane w lini Air Asia około godziny 18.00 do samoobsługowego automatu na terminalu 4 , na 7 godzin przed wylotem , dzięki temu zaoszczędziłam kasę na przechowalni bagażu i mogłam spokojnie metrem sobie bez cięzkich walizek pojechać do centrum Singapuru i zobaczyć piękny pokaz garden rapsody , czy też pokaz fontann i laserów , oraz Jewel na terminalu 1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Sty 2020 11:37 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Ląduję w Singapurze o 0:50, tego co widzę to metrem się już nie dostanę do miasta, tak więc czeka mnie koczowanie do pierwszego odjazdu. Gdzie najlepiej przeczekać ten czas? Czy dostępne dla mnie będą te części lotniska z kinem, wygodnymi fotelami, itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Sty 2020 12:28 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 43
Tak, metro startuje po 5. Jeśli lądujesz na T1 to jest miejsce z jedynymi chyba otwartymi w nocy lokalami z jedzeniem (m.in. 4fingers), zaraz obok są leżaki, sofy i fotele gdzie można odpocząć, obok baru O'Learys. Wjazd na drugie piętro.
Góra
 Profil Relacje PM off
smahhy lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 13 Sty 2020 22:42 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 40
Mam łączony bilet WAW-DXB-SIN-SGN, 2 loty z EK, ostatni z Jetstar. Kupione jako całość z Edreams. Odprawiłem się z EK, ale Jetstar mnie nie puszcza i każe zrobić to na lotnisku w Singapurze. Sprawdziłem, że lądowanie i kolejny lot mam na T1. Między lotami jest jednak jedynie 1.5h przesiadki. Moje pytania:
1. Czy bagaż rejestrowany będzie nadany od razu na Ho Chi Minh (SGN) czy może muszę go odebrać i ponownie nadać w Singapurze?
2. W którym miejscu znajdę stanowiska do check in Jetstar? Czy muszę opuścić strefę po kontroli bagażowej, odprawić się i przejść ponownie przez kontrol?
3. Według JetStar check in i odprawa bagażowa dla tych lotów zamykają się 45 min przed odlotem. Gate zamyka się natomiast 15 min przed odlotem. Wygląda na to, że miałbym 45 minut na check in i ew. ponowne nadanie bagażu rejestrowanego (mam nadzieję jednak, że pójdzie od razu do SGN). Do zrobienia?
4. Jaki jest koszt check inu w Jetstar na lotnisku?

Pozdrawiam
Szymon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Lut 2020 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Mala wskazowka dla osob chcacych oddac bagaz do przechowalni na T1 maksymalnie do 9h. Jesli pojdziecie na Jewel (wszystkie sklepy handlowe, knajpy etc.) jest tam przechowalnia bagazu ktora ma Promo. Promo pozwala zaosczcedzic nawet 65% (w zaleznosci od wielkosci badz ciezaru walizek, przedmiotow). Otoz jesli wydacie na Jewel min. 10 SIN $ i zabierzecie ze soba paragon to macie min. 50% znizki na przechowanie bagazu do 9 godzin. Dla przykladu za duza walizke (liczy sie ciezar, jesli jest pow. 10kg jest uznawana jako duza bez wzgledu na wymiary) placilem 6$ zamiast 15$, za mala 4$ zamiast 10$. Na jewel za 2 sniadania plus 2 kawy zaplacilismy 11 $ wiec paragon jak znalazl. W bardziej hardkorowej wersji, widzialem jak chlopak zerka do smietnika i wyciaga paragon. Oczywiscie mogl byc to jego wlasny paragon ktory przez przypadek zagubil ;)

Dokladne miejsce przechowalni:
https://baggagestorage.com.au/jewel-baggage-storage/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 21 Lut 2020 09:34 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 40
krzemian napisał(a):
Mam łączony bilet WAW-DXB-SIN-SGN, 2 loty z EK, ostatni z Jetstar. Kupione jako całość z Edreams. Odprawiłem się z EK, ale Jetstar mnie nie puszcza i każe zrobić to na lotnisku w Singapurze. Sprawdziłem, że lądowanie i kolejny lot mam na T1. Między lotami jest jednak jedynie 1.5h przesiadki. Moje pytania:
1. Czy bagaż rejestrowany będzie nadany od razu na Ho Chi Minh (SGN) czy może muszę go odebrać i ponownie nadać w Singapurze?
2. W którym miejscu znajdę stanowiska do check in Jetstar? Czy muszę opuścić strefę po kontroli bagażowej, odprawić się i przejść ponownie przez kontrol?
3. Według JetStar check in i odprawa bagażowa dla tych lotów zamykają się 45 min przed odlotem. Gate zamyka się natomiast 15 min przed odlotem. Wygląda na to, że miałbym 45 minut na check in i ew. ponowne nadanie bagażu rejestrowanego (mam nadzieję jednak, że pójdzie od razu do SGN). Do zrobienia?
4. Jaki jest koszt check inu w Jetstar na lotnisku?

Pozdrawiam
Szymon


Dla przyszłych pokoleń:
1. Bagaż nadałem od razu z Warszawy do Sajgonu przy stanowisku Emirates
2. Stanowiska do odprawy wewnątrz terminalu są oznaczone jako Transfer C/D itd. Warto sprawdzić, która strefa odpowiada naszej linii. Dla JetStar było to Transfer C. Mapy Changi dostępne są pod https://www.changiairport.com/en/maps.html
3. Od gate'u (chyba C18) do stanowiska Transfer C miałem biegiem jakieś 4 minuty. Wydaje się jednak iż do zamknięcia check inu podchodzą dość swobodnie, bo były osoby, które zrobiły to na 20 minut przed planowanym odlotem. Niemniej nie ryzykowałbym. Bonus taki, że nie musiałem kombinować z bagażem rejestrowanym, bo poleciał bezpośrednio do lotniska docelowego (SGN).
4. 0$ (na polskie to 0 PLN)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Maj 2022 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1869
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pewnie głupie pytanie,
lecę na trasie Berlin-Singapur-Dżakarta Scootem z bagażem podręcznym. Przesiadka 5 h. Jest jakakolwiek szansa wyskoczyć na miasto czy nie ma sensu ryzykować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Maj 2022 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Jeśli wylądujesz o czasie to jak najbardziej tak - nie na długo, ale na chwilę to zdecydowanie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 31 Maj 2022 23:14 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
jest pociag, a zwiedzania i tak wiele tam nie ma, wiec tez by probowal na szybki spacer po centrum i bay
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 31 Maj 2022 23:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Naprawdę uważasz, że w Singapurze nie ma wiele do zwiedzania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group