Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#41 PostWysłany: 09 Lut 2018 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
@piotrek_89
Daj znać czy coś ugrasz, ale moim zdaniem jesteś na przegranej pozycji. Najprawdopodobniej zaakceptowałeś regulamin gdzie było napisane, że ceny w PLN są jedynie orientacyjne, a wiążące są ceny w EUR.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#42 PostWysłany: 09 Lut 2018 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
No właśnie nie wydaje mi się, że jestem na przegranej pozycji.
Dokonując płatności zgadzałem się na określoną kwotę i tak też jest to przedstawione na rachunku.

Całkowity koszt rezerwacji wynosi : 5 260,73 PLN
Szczegóły dotyczące kwot, którymi zostanie obciążona karta płatnicza, przedstawiono poniżej:
- TUIfly : 3 014,92 PLN
- Eurowings : 2 009,89 PLN
- Opodo : 235,92 PLN

Dokonano konwersji ceny biletu z waluty stosowanej przez linię lotniczą na Twoją walutę lokalną (PLN).

Czekam tydzień na rozpatrzenie reklamacji w przeciwnym wypadku zgłaszam "Charge Back"
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#43 PostWysłany: 09 Lut 2018 20:11 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Aż sprawdziłam swoją rezerwację z akcji z levelem. Też kupowałam przez opodo.pl. Ja mam konto obciążone na dokładnie taką kwotę, jaka jest w rezerwacji, w PLN. Płaciłam przez mbank.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#44 PostWysłany: 09 Lut 2018 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
ja też przez mbank kartą kredytową miles&more.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#45 PostWysłany: 09 Lut 2018 22:40 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Kilka rezerwacji robiłem przez opodo.pl.
Za każdym razem obciążenie w PLN.
Bez jakichkolwiek przeliczeń walutowych. To co na rachunku = obciążenie karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#46 PostWysłany: 15 Lut 2018 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
mam odpowiedź, że różnice wynikają z różnic kursowych i pytają o numer konta do zwrotu bez żadnych dodatkowych wyjaśnień.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#47 PostWysłany: 16 Mar 2018 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
dostałem zwrot, co ciekawsze nadal kwota się niezgadza. Groszowe sprawy (ok. 10zł) ale jednak chodzi o fakt. Zgłosiłem reklamację i dostałem informację, że różnica wynika z wypłaty zwrotu z konta w walucie EUR, ale co mnie to obchodzi skoro ja opłacałem rezerwację w złotówką i też taką kwotę mam na fakturze.
Ogólnie bardzo słabe doświadczenie z Opodo. Nie polecam!!
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#48 PostWysłany: 16 Mar 2018 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ciekaw jestem, ile czekałeś na fakturę? U mnie (3 rezerwacje) zbliża się już miesiąc :(
Kupowałem nie w polskim opodo, tylko w innej odnodze i najpierw zgłaszałem brak faktur tam. Oni odpowiadali, że wkrótce będą, albo wręcz, że zostały już wysłane, co nie było prawdą. Potem rozmawiałem z obsługą klienta pod numerem z Wlk. Brytanii. Napisali jakąś notatkę do księgowości i miało być w ciągu 48 h. Oczywiście, nic z tego. Wtedy skontaktowałem się z biurem polskim. Tam pracownik brzmiał rzeczowo, najwyraźniej wiedział o takim problemie. Ponownie napisał do księgowości. Minął tydzień i nic. Zadzwoniłem znowu, ten sam pracownik sprawdził w systemie, a tam informacja, że sprawa jest wciąż "pending". Przechodziliście też kiedyś taką mordęgę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#49 PostWysłany: 16 Mar 2018 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
sorry faktury to ja nie mam, jedynie potwierdzenie rezerwacji na której w rubryce cena i forma płatności mam podaną kwotę w PLN w rozbiciu na poszczególne odcinki rezerwacji (informacja na powierdzeniu: "Szczegóły dotyczące kwot, którymi zostanie obciążona karta płatnicza, przedstawiono poniżej:")
Dotakowo na końcu podsumowania płatności jest zapisek: "Dokonano konwersji ceny biletu z waluty stosowanej przez linię lotniczą na Twoją walutę lokalną (PLN)." więc to była moja podstawa do reklmacji. Jednak tak jak wspomniałem nadal nie otrzymałem całości zwrotu kwoty która przewyższa wartość kwoty na wspomianym potwierdzeniu.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#50 PostWysłany: 16 Mar 2018 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
@piotrek_89 Doskonale rozumiem Twoje podejście. Kiedyś zamknąłem konto w banku po 6 latach ciągłego używania, gdy nie chcieli mi oddać 7 zł za przewalutowanie. I wcale nie chodziło o 7 zł, tylko o zasady.
Podobną kopaninę jak Ty miałem kiedyś z Sixt. Faktura w USD, kwota podana w USD, kwota wiążąca w USD, a obciążenie karty w EUR. Nie oddali mi pieniędzy, ale dostałem konkretnie punkty regulaminu na podstawie których mogli mnie obciążyć w juro. Fakt, chodziło o kwotę rzędu 15 zł, ale niesmak pozostał.

Osobiście opodo bardzo lubię, bo jak kupie u nich bilet to niemal na pewno wiem, że polecę ;)

@tropikey Słyszałem o problemie, gdy Ogromna Polska Firma przez 2 miesiące nie mogła wystawiać faktur, bo skopali coś przy migracji na nowy system. Może podobny problem?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#51 PostWysłany: 16 Mar 2018 20:17 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 13
Loty: 97
Kilometry: 141 077
-- 16 Mar 2018 12:40 --

Hej, powiedzcie mi proszę, czy Wy też zawsze w Opodo czekacie długo na wystawienie etkt?
Kupiłam dzisiaj ~ 7 rano bilety na łączony lot multicity dla dwóch osób i do tej pory mam status "Przetwarzanie rezerwacji". Niby w Amadeusie rezerwacja jest utworzona (mam PNR), ale zadzwoniłam do Lufthansy którą będę lecieć (bo mają darmową infolinię :lol:) i dowiedziałam się, że dopóki nie będe mieć etkt to nie polecę. :cry: Na razie nikt mi jeszcze żadnej kasy nie ściągnął z karty, blokady też żadnej nie ma, informacji z Opodo że jest jakiś problem również brak. Wcześniej kupując przez pośredników (np. Bravofly) miałam etkt wystawiony od razu i stąd moje pytanie, bo to moja pierwsza rezerwacja na Opodo.pl ...

-- 16 Mar 2018 19:17 --

Wszystko się wyjaśniło, mój bank blokował transakcję. Opodo ostatecznie nie wystawiło biletu, więc rezerwacja została na moją prośbę nieodpłatnie anulowana. Muszę zrobić nową rezerwację i powinno być już OK. Niestety wiązało się to telefonem na płatną infolinię, jednak pan był bardzo rzeczowy i pomocny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#52 PostWysłany: 17 Mar 2018 23:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ale po co dzwonić na płatną infolinię, skoro można bezpłatnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#53 PostWysłany: 11 Lip 2018 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Hej. Kontaktował się ktoś z Was kiedyś z nimi przez maila? Nie chcę dzwonić na zagraniczny numer ;) Chodzi mi o opodo.de.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#54 PostWysłany: 11 Lip 2018 14:45 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@apadlo
Kontaktowałem się z .se, bo na karcie zablokowało mi podwójną kwotę. Odpowiedź po kilku dniach dostałem od polaka ;) spróbuj napisać na leisuresupport@opodo.pl bo z tego adresu mi odpisywali, powinno dać rade.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#55 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja kiedyś dzwoniłem na polski numer (chyba Kielce) i wszystko bardzo miło i szybko załatwili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#56 PostWysłany: 25 Lip 2018 12:51 

Rejestracja: 08 Mar 2018
Posty: 7
Sudoku napisał(a):
Ale po co dzwonić na płatną infolinię, skoro można bezpłatnie?


Na jaki numer? Bo polski kontaktowy nie odpowiada - dziś dzwonię na niego od ponad godziny. Wczoraj też nie odpowiadał. Nie można się skontaktować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#57 PostWysłany: 25 Lip 2018 13:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dzwoniłem chyba na ten:

+41 243 50 20
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 02 Sie 2018 15:35 

Rejestracja: 27 Paź 2017
Posty: 26
Loty: 165
Kilometry: 373 813
Witam,

Robiłem rezerwację lotów przez Opodo i w ostatnim etapie cena znacząco zmieniła się. Oczywiście nie zapłaciłem, zacząłem jeszcze raz i tym razem wzrost wyniósł tylko ~50 zł. To już postanowiłem przełknąć i po podaniu danych karty pojawiło się okienko autoryzacji z banku z kwotą 95,98 zł zamiast ponad 9 tys. Bardzo zaniepokojony kolejną zmianą anulowałem tą transakcję i teraz jestem głęboko w lesie. Mianowicie dostałem maila z informacją, że rezerwacja jest przetwarzana i mam czekać. Przeczytałem też, że owe 95,98 zł to prowizja Opodo. Mija już prawie doba i nic się nie dzieje, co gorsza nie mogę zrobić nowej rezerwacji, bo system twierdzi, że dla tych danych rezerwacja już jest. Jedyny telefon jaki znalazłem (+48 22 504 85 55) zajęty od samego rana, żadne pieniądze z karty nie zeszły.

Co robić? Jest jakiś mailowy kontakt do Opodo? Atrakcyjną cenę mam tylko przez nich, gdzie indziej jest dużo wyższa. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Grzesiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#59 PostWysłany: 02 Sie 2018 16:07 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@Pt47-112 zrób jeszcze raz rezerwację z innej przeglądarki i na inny adres e-mail. Ta autoryzacja na niską kwotę to jest pewnie prowizja Opodo a linia lotnicza ściągnie z karty osobno.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#60 PostWysłany: 02 Sie 2018 17:38 

Rejestracja: 27 Paź 2017
Posty: 26
Loty: 165
Kilometry: 373 813
Ta druga rezerwacja była z innego komputera, więc nie chodzi o lokalny cache/cookies. Czyli ta płatność na dwa razy była w porządku? Szkoda, że nie zezwoliłem na nią...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group