Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#81 PostWysłany: 02 Kwi 2019 12:18 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
miriam napisał(a):
Tenroh napisał(a):
lot jest jeszcze przede mną jednak chodzi mi o cenę , a to już się nie zmieni.
Nie wiem czy to wynik błędu , ale na opodo cena była niezwykle atrakcyjna na lot KBV-BKK względem konkurencji.
.

Daj ci panie by było tak jak piszesz,ale czasami bywa różnie ;)


Wszystko było ok. także ja ze swojej strony polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#82 PostWysłany: 10 Kwi 2019 22:15 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 21
Cześć Wszystkim forumowiczom. Czy ktoś miał sytuację, że Opodo zmieniło nazwisko pasażera w rezerwacji na stronie linii lotniczej ?

Z dwóch nazwisk, zbiło do jednego. Chodzi tutaj o moją żonę, która ma dwuczłonowe. Czy to może być problem przy boardingu / odprawie ?

Z kim się kontaktować - z linią (BA) czy z Opodo ?

Dodam tylko, że w rezerwacji na Opodo wszystko wygląda tak, jak to wpisałem. Dopiero na stronie linii lotniczej nazwisko jest zbite z dwóch

Wygląda to tak
Opodo: Aleksandra Nowak-Kowalska
British Airways: Aleksandra Nowakkowalska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#83 PostWysłany: 10 Kwi 2019 22:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Z nikim - jest OK. Systemy linii lotniczych często nie przyjmują znaków typu myślnik.
Góra
 Profil Relacje PM off
RLPH lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#84 PostWysłany: 11 Kwi 2019 05:43 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
To jest normalne, moja żona ma również taką sytuację i tak systemy robią i nie ma żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
RLPH lubi ten post.
RLPH uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#85 PostWysłany: 12 Kwi 2019 20:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2019
Posty: 2
Cześć wszystkim!
Pod koniec sierpnia zeszłego roku rezerwowałam bilet w obie strony przez opodo.pl. Zapłaciłam kartą, pieniądze już pobrane.
Wylot jest 18.04. W mailu jest jednak tylko nr rezerwacji. Nie dostałam żadnego załącznika, żadnego biletu, żadnego dodatkowego maila.
Czy to jest ok? Czy powinnam coś jeszcze dostać?
Próbowałam się do nich dodzwonić, ale to jest chyba niemożliwe. Mimo stronki w języku polskim, polskiej obsługi już nie ma.
Czytam na innych forach same negatywne opinie o tym biurze i zaczynam się denerwować, czy mnie nie oszukali.
Przelot jest liniami LOT. Czy oni będą mi w stanie udzielić odpowiedzi, czy na moje nazwisko jest rezerwacja i czy potrzebuje jeszcze jakiś dokument od opodo?
Poza tym chciałam dokupić bagaż. Opodo nie ma takiej usługi dla LOT-u. Mogę to też załatwić telefonicznie bezpośrednio u przewoźnika?
I ostatnie pytanie :-) Na stronce opodo jest napisane, ze trzeba się odprawiać online. To faktycznie jest konieczne, czy mogę przejść standardowy check-in z nadaniem bagażu przy "okienku" na lotnisku?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Z tymi informacjami będę trochę spokojniejsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#86 PostWysłany: 12 Kwi 2019 20:57 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Sky11: zadzwoń na infolinię lot i podaj kod rezerwacji który masz i dane pasażerów aby potwierdzili rezerwację. Powinno być OK.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sky11 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#87 PostWysłany: 12 Kwi 2019 21:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2019
Posty: 2
Dzięki, tak zrobię! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#88 PostWysłany: 29 Maj 2019 01:40 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 1
Witam,
Znalazłem poprzez Opodo bardzo korzystne połączenie na trasie Paryż-SEZ-JNB-Paryż.

Problem w tym, że wyszukiwarka podaje, że wszystkie loty obsługiwane są liniami Etihad, a na stronie przewoźnika nie ma połączenia SEZ-JNB (to jest nie można wyszukać takiego połączenia), choć teoretycznie symbol tego rejsu to EY4148. Może ktoś miał kiedyś taką sytuację? Kupować czy jakiś błąd? Dodam, że na każdy lot można wybrać miejsce, a jedynie na ten nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#89 PostWysłany: 29 Maj 2019 02:51 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@piotreksa z tego co wygrzebałem to ten lot to HM 61 (Air Seychelles). Skoro ktoś sprzedaje taki bilet to nie powinno być problemu moim zdaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotreksa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#90 PostWysłany: 31 Maj 2019 19:07 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Zmienili mi datę odlotu z Mozambiku do Lizbony w TAP Portugal, bookowałem przez OPODO. Oczywiście jest nr tel, ale nikt nie odbiera (biuro obecnie nieczynne- tak w słuchawce), ma ktoś może jakiś inny namiar na konsultanta z tą firmą ?
Pierwsze co zrobiłem to zadzwoniłem do Portugalii, ale niestety odesłali mnie do tego, u którego bookowałem, w tym wypadku OPODO. Na fejsie, też próbowałem, ciągle przesyła automatyczne odpowiedzi, nic nie wnoszące. A telefon działa, ale miła pani informuje, że biuro nieczynne ( i tak od wczoraj). Podali na odpiernicz numer, który nie działa :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#91 PostWysłany: 16 Lip 2019 10:46 

Rejestracja: 16 Lip 2019
Posty: 2
Zarezerwowałam bilet do Wietnamu na Opodo, mam potwierdzenie zakupu biletu. Sprawdzałam również numer rezerwacji na stronie Emirates - bo to ich bilet-numer rezerwacji jest poprawny. Jednak zastanawia mnie to dlaczego Opodo nie wymagało ode mnie numeru paszportu. Czy to jest ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#92 PostWysłany: 16 Lip 2019 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
@agawita007 jest ok. Bez problemu uzupełnisz te dane logując się do rezerwacji na Emirates.
Góra
 Profil Relacje PM off
agawita007 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#93 PostWysłany: 16 Lip 2019 10:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Nie muszą, wszystko jest w porządku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
agawita007 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#94 PostWysłany: 16 Lip 2019 11:07 

Rejestracja: 16 Lip 2019
Posty: 2
Dziękuję :) już wprowadziłam moje paszportowe na stronie Emirates. Nikt inny już się za mnie tam nie wpisze i nie poleci
:mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#95 PostWysłany: 23 Sie 2019 17:29 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 1
Odradzam korzystanie z serwisu Opodo.pl. Zero kontaktu - wszędzie tylko zautomatyzowane odpowiedzi. Numer telefonu podany na rezerwacji nie działa. Kompletny brak możliwości porozmawiania z żywym konsultantem.
Miałem wykupiony dwuetapowy przelot dla całej 4-osobowej rodziny i próbowałem go zmodyfikować. Linia lotnicza odesłała mnie, że zmiany tej może dokonać agent u którego kupiłem bilet, czyli Opodo. 7.08.2019 napisałem zgłoszenie mailowe i oczywiście dostałem automatyczna odpowiedź z nadaniem nr sprawy i zapewnieniem, że skontaktują się ze mną w ciągu kilku dni. Próbowałem się dodzwonić - bez żadnych szans na kontakt. Mimo upływu 16 dni nikt się ze mną nie skontaktował, a cały przelot po prostu przepadł, jak i zapłacone za niego pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#96 PostWysłany: 08 Wrz 2019 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Zarezerwowałem lot w Opodo.

Do ostatniej chwili, tzn. do momentu kliknięcia w przecisk "Zapłać" (a raczej odpowiednik, bo rezerwowałem na zagranicznej wersji strony), była sobie kwota za przelot dla 3 osób w wysokości takiej jak trzeba, czyli około 630€. Jakież było moje zdziwienie, gdy z karty pobrało dużo więcej, około 717€, bo Opodo wg własnego widzimisię doliczyło Ubezpieczenie od Rezygnacji ("Cancel for Any Reason Guarantee") za 87€.
Na razie napisałem na maila leisuresupport@opodo.pl. Jakieś dodatkowe pomysły i sugestie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#97 PostWysłany: 08 Wrz 2019 20:18 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Dlatego najlepiej placic revolutem ktory przed platnoscia potwierdza kwote
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#98 PostWysłany: 08 Wrz 2019 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
najlepiej robić screena przed kliknięciem, ale sądzę że powinni zwrócić za ubezpieczenie po złożeniu reklamacji,
pytanie co to ubezpieczenie przewiduje za powód rezygnacji, bo jeśli można bez powodu to w ostateczności można zrezygnować z wylotu i kupić jeszcze raz na nowo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#99 PostWysłany: 09 Wrz 2019 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Opodo po kliknięciu zapłać pyta czy chcesz dodać ubezpieczenie. Napis jest dodatkowo podświetlony kolorkiem, a tekst w stylu 'nie dziękuję' jest na szaro. Brzydki zabieg, ale jak widać - działa.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#100 PostWysłany: 09 Wrz 2019 11:39 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Opodo/edreams stosują sztuczkę w postaci finalnego potwierdzenia po kliknięciu "zapłać" gdzie podświetlony jest przycisk właśnie dodania tego ubezpieczenia, a rezygnacja z niego jest bardziej szara. Może kliknąłeś przez przypadek.

@tupungato złóż reklamację poprzez stronę zagraniczną przez którą rezerwowałeś. Jak nie zwrócą, złóż prośbę o chargeback w banku.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group