Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#61 PostWysłany: 01 Maj 2018 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
12 marca napisałem do polskiego reprezentanta TAP, że chcę anulować bilet (nie dało się online). Kasa wróciła na konto 24 kwietnia. Podobno i tak nieźle, bo do 2 miesięcy im zajmuje...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#62 PostWysłany: 10 Maj 2018 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
marek2011 napisał(a):
miejsca są losowane przy odprawie (jedna rezerwacja=przydział razem), nie można ich zmienić bezpłatnie on-line; można zmienić na lotnisku lub na pokładzie samolotu

Czy orientujecie się, jak to wygląda w przypadku *A gold? Zasada taka sama, czy też da się wybrać "ręcznie" jakieś miejsca w czasie odprawy online (zwłaszcza Exit Row)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#63 PostWysłany: 10 Maj 2018 17:09 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@tropikey: nie da, *G nie daje żadnych szczególnych przywilejów, ani możliwości w TP w tym zakresie (być może daje jakieś status w TAP Victoria).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#64 PostWysłany: 10 Maj 2018 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No to nic, pozostaje uśmiechnąć się już na lotnisku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#65 PostWysłany: 11 Maj 2018 00:37 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
na lotnisku bez większych problemów, oczywiście w ramach dostępności
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#66 PostWysłany: 22 Lip 2018 01:50 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Słuchajcie mam pytanie: przymierzam się do WAW-LIS-WAW na pokładzie TAP-u i zauważyłem, że często gęsto obsługuje te rejsy A319 - seatguru podaje, że są dwie wersje: jedna 50/50 biznes / economy i normalne siedzenia w Y, a druga wersja to economy z 28 calami na nogi (co jest kpiną! To poziom amerykańskiego spirit'a!) i nie wyobrażam sobie mnie (186cm) na 3:30 w takim arbuzie. Czy macie doświadczenia, która wersja lata na WAW-LIS-WAW?
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#67 PostWysłany: 22 Lip 2018 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Różna, zdarzyło mi się lecieć tą wersją ciaśniejszą, bardzo mało miejsca na nogi.
viewtopic.php?p=889235#p889235
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#68 PostWysłany: 22 Lip 2018 08:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
TP ma generalnie bardzo ciasną konfigurację w Y w A319/320, więc jeśli komuś bardzo zależy na przestrzeni, to warto rozważyć dopłatę do foteli komfort.
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: TAP Air Portugal
#69 PostWysłany: 26 Lip 2018 12:02 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 21
Witam serdecznie,

Czy portugalska linia lotnicza TAP prowadzi jakieś akcje promocyjne? Szukam lotów na okres czerwiec/lipiec 2019.

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAP Air Portugal
#70 PostWysłany: 26 Lip 2018 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jak widać tu viewtopic.php?t=130284

czasem coś tam wrzucają :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez michzak, 26 Lip 2018 12:54, edytowano w sumie 1 raz
Link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAP Air Portugal
#71 PostWysłany: 26 Lip 2018 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Ceny nie są złe, a jeśli dodatkowo podczas kupowania biletów zarejestrujesz się w programie lojalnościowym do zbierania mil Tap Victoria to można je zbić jeszcze o ok. 42 zł (równowartość 10 euro). Warte rozważenia są też taryfy z bagażem rejestrowanym, bo z Portugalii można sporo fajnych płynów przywieźć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAP Air Portugal
#72 PostWysłany: 26 Lip 2018 12:20 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zależy dokąd chcesz lecieć - do Portugalii (łącznie z Maderą, czy Azorami) w dalszym ciągu są dobre ceny zarówno na czerwiec, jak i tę część lipca, która jest dostępna w kalendarzu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#73 PostWysłany: 14 Sie 2018 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
marek2011 napisał(a):
na lotnisku bez większych problemów, oczywiście w ramach dostępności

Nasz lot się zbliża i mam jeszcze jedną wątpliwość - czy odprawa on line jest u nich niezbędna? Z punktu widzenia polowania na exit row, może zamiast odprawiać się w domu (z zamiarem uśmiechania się już na lotnisku o zamianę miejsc wylosowanych w trakcie check inu na exit row), lepiej będzie po prostu pojawić się na lotnisku możliwie szybko i dopiero wtedy odprawić się, prosząc przy okazji o przydział exit row?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 14 Sie 2018 09:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Trudno mi powiedzieć, w czasie odprawy czasem losowo za darmo przydziela miejsca z przodu kabiny za C (te wygodniejsze, normalnie dodatkowo płatne), zależy pewnie od rejsu, obłożenia, poziomu sprzedaży tych miejsc, wielkości kabiny biznesowej, kolejności odprawy itp. Na lotnisku nie było problemów ze zmianą losowego przydziału, ale w moim przypadku na żadnym z czterech ostatnich lotów (mimo że żaden też nie był w pełni obłożony, myślę, że tak w 70-80% średnio) nie dało się dostać exit row bo były już zajęte / sprzedane, albo nie było ich w wystarczającej liczbie więc zamiana nie miała sensu (leciałem w grupie 4 osobowej więc sporej dość).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 14 Sie 2018 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ok, dzięki. Zatem zrobię pewnie odprawę i zobaczymy, jakie nam (2 osoby) miejsca los przyniesie, a potem przy nadaniu bagażu spróbuję zamienić te miejsca na exit row. Może *A gold cokolwiek pomoże :D
W niedzielę lub poniedziałek dam znać, jak poszło...

EDIT: tak sobie patrzę, że opłata za exit row nie jest taka straszna, bo 100 zł. od osoby. Zależy mi na tym głównie na odcinku HAM-LIS, bo to 3,5 godziny. Na razie wszystkie miejsca (6) są wolne, ale będę podglądać co jakiś czas i jeśli zobaczę, że zaczyna się tam jakiś ruch, to może się skuszę.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#76 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:38 

Rejestracja: 15 Kwi 2014
Posty: 23
tropikey napisał(a):
marek2011 napisał(a):
na lotnisku bez większych problemów, oczywiście w ramach dostępności

Nasz lot się zbliża i mam jeszcze jedną wątpliwość - czy odprawa on line jest u nich niezbędna? Z punktu widzenia polowania na exit row, może zamiast odprawiać się w domu (z zamiarem uśmiechania się już na lotnisku o zamianę miejsc wylosowanych w trakcie check inu na exit row), lepiej będzie po prostu pojawić się na lotnisku możliwie szybko i dopiero wtedy odprawić się, prosząc przy okazji o przydział exit row?


Czy faktycznie zamiast odprawiać się online (36 godz przed odlotem) można to darmowo zrobić na lotnisku przed odlotem ?
Mogę mieć problem z dostępem do netu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:44 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Mozna
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 22 Sie 2018 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ja zrobiłem check in w domu, ale zapomniałem wydrukować karty :D
Ale to i tak nie ma znaczenia, bo tak jak pisze @pbak, można bez problemu na lotnisku.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 15 Lis 2018 20:10 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Czy ktoś w najbliższym czasie leci tymi liniami i mógłby mi coś zakupić na pokładzie a następnie wysłać z Polski (albo odbiorę sam w Warszawie/Lublinie)? Opłacę wszystkie koszta. Wiem, że mają sklep internetowy ale koszty przesyłki są strasznie wysokie.

Jesli tak proszę o kontakt na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 24 Lis 2018 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
Wczoraj wróciłem z pierwszej TAPowej wycieczki, więc kilka zdań nt linii. Odprawa online na 36h przed lotem i niestety miejsce 7E. No nie, środkowe miejsce na 4h locie. Czytam tutaj wątek i sprawdzam SeatGuru, niby 28 cali. 7E to miejsce Comfort ale co to znaczy, to nie wiem. Nie zauważyłem nigdzie czy te 28 cali dotyczy też miejsc Comfort czy tylko siedzeń w tylnej części. Tak czy siak, nie ma takej opcji, muszę zmienić. Oczywiście nie za 130zł skoro bilet kosztował trochę ponad 200. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że na lotnisku zmienię. No i tak też było. W automacie zmieniłem sobie sam na 10A. Jako że WAW - LIS był na A319 to jest to exit row. Tak na marginesie, gdyby ktoś nie wiedział to A319 na tylko jeden rząd awaryjny. 10B zostaje puste, 10C zajęte. Szczerze mówiąc spodziewałem się więcej miejsca po rzędzie awaryjnym, w Wizzie w A320 siedziałem jak Pan i władca, tutaj było mniej miejsca. Jedzenie po ok. 2h, jakiś makaron (w smaku bez szału), sałatka, jabłecznik, bułka, serek, ogólnie ok. Wylot opóźniony 30 minut, bo przepadł slot. Teraz powrót. Odprawa daje 23C. Znowu nie dobrze, zależało mi na miejscu z przodu żeby szybko wyjść. Miałem godzinę na dojazd na Dworzec Zachodni. Ponownie zmiana miejsca w automacie. I choć tym razem awaryjny też był dostępny, w zasadzie to dwa bo lot na A320, to biorę 4A. Od razu za biznesem. To był strzał w 10! Mam 185cm wzrostu, a nie miałem problemu żeby wyprostować nogi. Środek znowu wolny. Ostatecznie wyszło na to, że jedyne co miałem inne niż biznes, to to, że nie dostałem chusteczki :lol: Być może jedzenie było inne, nie widziałem co oni tam mają. Na plus ECO to metalowe sztućce, miseczki z sałatką i deserem plastikowe ale takie lepsze, raczej nie jednorazowe. W biznesie fotele te same tylko środkowe miejsce zablokowane. Jedzenie po ok. 1,5h, ryż z mięsem, sałatka, galaretka, bułka. Reasumując, te 28 cali dotyczy chyba tylko tej zwykłej części na rzędem awaryjnym. Z tego co widziałem to te miejsca Comfort mają więcej miejsca, można pochylić oparcie i regulować zagłówek. Wylecieliśmy 15 minut po czasie, dolecieliśmy 5 minut przed czasem. Na Okęciu zaskoczenie - kontrola dokumentów. Jakby było IFE to dałbym 10/10, a tak to 9/10 :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: TIT oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group