Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#901 PostWysłany: 15 Maj 2018 09:23 

Kravkrk napisał(a):
Ile mniej więcej schodzi z dostawą karty od momentu zamówienia ?

Co najmniej tydzień, bliżej dwóch
Góra
 PM off
Kravkrk lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#902 PostWysłany: 15 Maj 2018 09:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Kravkrk ostatnio moja żona zamawiała kartę USD, czekała coś ok. tygodnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#903 PostWysłany: 15 Maj 2018 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Kashpir napisał(a):
wybrałem pieniądze z bankomatu w całkowicie nieturystycznej miejscowości (postój transportu) i po chwili sms - blokada karty (podejrzana transakcja) i kolejny z możliwością odblokowania sms-em zwrotnym. Dla mnie takie rozwiązanie jest również OK.

Ja też jestem zadowolona z takiego rozwiązania, bo dzięki niemu Alior faktycznie wychwycił fraudową transakcję na mojej karcie euro. Po szybkim kontakcie z bankiem okazało się, że była jeszcze jedna (mniejsza) fraudowa transakcja, która wstępnie przeszła weryfikację pozytwną. Jednak była ona jeszcze na etapie wczesnego księgowania, więc od razu została zgłoszona do właściwego działu i szybko wycofana. Tak, że ostatecznie nie musiałam składać do Aliora reklamacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#904 PostWysłany: 15 Maj 2018 14:41 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
correos napisał(a):
oczekiwanie na polaczenie z konsultantem moze byc naprawde dlugie
warto jeszcze przed wyjazdem wybrac tonowo opcje zastrzezenia karty w moim odczuciu lacza nas szybciej
konsultant zada kilka pytan weryfikacyjnych i mozna wtedy zglosic, ze bedzie sie korzystac
z karty w kraju XXX oraz YYY w datach od AAA do BBB konsultant wprowadza dane do systemu
wg konsultanta nie wyklucza to ryzyka blokady karty ale zmniejsza prawdopodobienstwo :D


Ja to załatwiałem pisząc na skrzynkę kontaktową ze swojego konta. Po kilku dniach przychodziła wiadomość z potwierdzeniem, iż odnotowano moją prośbę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#905 PostWysłany: 08 Cze 2018 06:25 

Rejestracja: 08 Cze 2018
Posty: 1
Witam, przebywając w Tajlandii za pomocą karty walutowej USD kantoru internetowego Alior dokonałem wypłaty pewnej kwoty Bathów. (Jeszcze przed wyjazdem zapoznałem się z treścią tego wątku aby uniknąć kilkukrotnego przewalutowania tzw. DCC)

Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie dlaczego bankomat z którego dokonałem wypłaty nie zapytał mnie o DCC?

Poniżej zamieszczam link do filmiku, który znalazłem na YT ponieważ moja transakcja przebiegła praktycznie w ten sam sposób.


film jest z przed kilku lat więc opłata którą pobiera bankomat nie wynosi obecnie 180 a 220 bathów.
Wystarczy obejrzeć tylko od 1.20 do 2.45 minuty.

Wykonana transakcja została po 48 godzinach (blokady pewnej sumy USD) rozliczona po niezłym kursie 31,83 BTH/1 USD (31,90BTH/1USD w kantorach SUPERRICH.)

Czy w związku z tym moja transakcja została rozliczona po kursie Mastercard?

Proszę o odpowiedź na powyższe dwa pytania.
Poltor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#906 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:23 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Odnośnie informacji o prowizji za wypłaty kartą revolut z bankomatów Euronet w Polsce.

Coś podobnego spotkało mnie na Cyprze ponad tydzień temu. Kartą kantorową Alior EUR, chciałem wypłacić 20 EUR z bankomatu Euronetu. Standardowo nie zgodziłem się na "korzystne" przewalutowanie. Niestety musiałem zrezygnować z wypłaty, bo pojawiła się jakaś opłata w wysokości 2.95 EUR
Załącznik:
opłata_euronet.jpg
opłata_euronet.jpg [ 137.44 KiB | Obejrzany 2055 razy ]

Załącznik:
opłata_euronet_2.jpg
opłata_euronet_2.jpg [ 152.48 KiB | Obejrzany 2055 razy ]


Do tej pory, gdy wypłacałem za granicą z Euronetu żadnej prowizji nie było. Wszystko odbywało się jak na fotkach sprzed dwóch lat. Ostatecznie wypłaciłem w bankomacie Bank of Cyprus - tutaj nawet mnie nie zapytał o przewalutowanie, tylko od razu wypłacił żądana kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#907 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:38 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@wersus79: wygląda na to że Euronety wprowadziły taką opłatę w innych krajach też dla kart "obcych"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#908 PostWysłany: 12 Cze 2018 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Poltor napisał(a):
Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie dlaczego bankomat z którego dokonałem wypłaty nie zapytał mnie o DCC?
Czy w związku z tym moja transakcja została rozliczona po kursie Mastercard?


Najprawdopodobniej nie zapytał bo nie musiał/ nie chciał. Nie wszystkie bankomaty proponują wypłatę za pomocą mechanizmu DCC. Według mnie robi to znaczna mniejszość bankomatów.

Prawdopodobnie tak. Dodaj do wypłacanej kwoty prowizję za wypłatę i policz kurs wtedy dla całosci. Możesz to porównać z kursem Mastercarda dla danego dnia. Są publikowane na ich stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#909 PostWysłany: 24 Cze 2018 15:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Promocja na Mistrzostwa Świata - niższy spread w dni, kiedy gra reprezentacja Polski

Załączniki:
kantoraliorpromoMS2018.PNG
kantoraliorpromoMS2018.PNG [ 29.73 KiB | Obejrzany 1857 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#910 PostWysłany: 29 Cze 2018 11:03 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 6
Cześć. Wiem że jest cały temat ale mam mało czasu troszkę. Jak to jest z tym kontem walutowym. Wpłacam sobie pieniądze, wymieniam na euro, a potem za granicą za zakupy mogę płacić w euro i nie pobiera mi to żadnej prowizji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#911 PostWysłany: 29 Cze 2018 11:06 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Mandragora: aby zaoszczędzić czasem trzeba jednak znaleźć trochę czasu. Ale ja też go za dużo nie mam odpowiem krótko - tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mandragora lubi ten post.
Mandragora uważa post za pomocny.
 
      
#912 PostWysłany: 29 Cze 2018 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Mandragora rozwijając nieco wątek płatności kartą euro za granicą. W niektórych terminalach np. w sklepach czy biletomatach jest pytanie o wybór waluty rozliczeniowej i wtedy trzeba wybrać walutę euro, a nie polskie złotówki. Karty walutowe Kantoru Alior mimo, że wydane przykładowo dla waluty euro, czasem są rozpoznawane po kraju wydania i bywa, że opcją domyślną jest PLN, zamiast EUR. Trzeba zwracać uwagę i tyle. A jeśli chcesz mieć 100% pewności o braku podwójnego przewalutowania to można też po kupieniu rzeczonych euro po prsotu je wypłacić w dowolnej placówce Alior Banku. Oczywiście są limity takich wypłat bez wcześniejszego uprzedzania banku, ale to jest 3000 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mandragora lubi ten post.
Mandragora uważa post za pomocny.
 
      
#913 PostWysłany: 12 Lip 2018 23:50 

Rejestracja: 01 Lip 2018
Posty: 17
Mandragora napisał(a):
Cześć. Wiem że jest cały temat ale mam mało czasu troszkę. Jak to jest z tym kontem walutowym. Wpłacam sobie pieniądze, wymieniam na euro, a potem za granicą za zakupy mogę płacić w euro i nie pobiera mi to żadnej prowizji?


Generalnie prowizja nie jest pobiera przy płatnościach kartą. Jeśli wypłacamy gotówkę z bankomatu to jest w Aliorze prowizja minium 9 PLN + czasem prowizja danego bankomatu. Wszystko zależy od Operatora i Kraju w jakim znajdujemy się. W USA to jest to zazwyczaj 2-3 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#914 PostWysłany: 13 Lip 2018 01:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie wprowadzaj w błąd - w kantorze Aliora każda pierwsza w danym miesiącu wypłata z bankomatu jest bezpłatna, kolejne: 9 zł każda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#915 PostWysłany: 13 Lip 2018 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Kilka dni temu po raz pierwszy przy płatności internetowej kartą w walucie euro z Aliora w trakcie płatności oprócz podania danych karty i kodu CVV musiałam też podać uwierzytelniający kod z SMS-a. Znaczy to, że przynajmniej od strony kantoru/banku usługa 3D Secure została wprowadzona co ogranicza możliwość fraudowych transakcji kartami walutowymi z Alior Banku. Jest lepiej i to mi się podoba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#916 PostWysłany: 19 Lip 2018 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Czy ktoś kiedyś próbował skontaktować się z Aliorem w sprawie karty. Na stronie kantor znajduję jedynie możliwość wysłania wiadomości, co też uczyniłem (bez odpowiedzi póki co).
Mam taki problem, że ciągle odrzuca moją kartę przy próbie wynajmu auta w USA. Limity są ok, kasa na karcie oczywiście też. Zero informacji skąd odrzucenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#917 PostWysłany: 19 Lip 2018 08:12 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Akurat Alior jest w stanie podac sporo informacji nt twojej karty, dzwon na infolinie

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#918 PostWysłany: 24 Lip 2018 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Kupowałem bilety na niemieckim ticketmaster płacąc kartą kantoru walutowego aliora. Bank sam zablokował kartę z podejrzeniem, że dane mogły wypłynąć na rynku niemieckim bez wskazania konkretnej próby wyłudzenia. Szkoda tylko, że zapomnieli mnie powiadomić i dowiedziałem się o tym dopiero po kilku nieudanych próbach zpałaty w sklepach w Wiedniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#919 PostWysłany: 24 Lip 2018 13:01 

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 36
Też kupowałem niedawno na niemieckim Ticketmasterze i 29 czerwca miałem 2 próby pobrania z karty walutowej, kwoty ponad 10k PLN i jakieś 170k rubli. Kartę sam musiałem zablokować, ale doceniłem 3d secure co zawsze mnie denerwowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 24 Lip 2018 13:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@mroku jak się dowiedziałeś - sam zobaczyłeś jakieś blokady na koncie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group